Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.9.2010, 20:35   #21
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Slazem se, malo se cudno okrene pa onda krene ka predmetu ali tako je u vecini avantura-moze da se trpi. Ima nekoliko ne bas logicnih zagonetki a neke su pravi horror
Spoiler za npr ovo:
prikljucci za akumulator za lampu ispred riznice manastira ako se izabere teza varijanta slagalice je maltene mission impossible a ne zahteva mozak vec gledanje

Da, ta zagonetka koju si pomenuo tj "resenje" je bila skroz bzvz ali je zato ideja i realizacija kao i motiv u vezi sa menjanjem "sportske istorije" apsolutni vrh . Mala zamerka ide i na nekoliko inventarskih zagonetki veoma slicnog tipa. Blizim se kraju ove lepe (mozda ne toliko "avanturiskticki" jake ali jako jako zanimljive) igre. Inace, prica je zasnovana na istorijskim cinjenicama ali ne bih sada nista o tome da ljudima koji nisu jos poceli da igraju ne pokvarim uzitak.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
MGarret (1.9.2010)
Stara 1.9.2010, 21:23   #22
MGarret
Novi član
 
Član od: 23.12.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom

Da, tu sam morao da vratim na laksu varijantu jer na tezoj malo fali da se ocoravi .

Kakve su po tebi Secret Files igre kad uporedis sa Lost Horizon, jel vredi da nabavim i igram sad? Vidim po review-ima da ima malo nelogicne zagonetke
MGarret je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 1:27   #23
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Imam obe a nisam igrao ni jednu Posle ove igre cu verovatno probati da vidim kakve su ali nisu bas pokupile laskave kritike - narocito ne prvi deo a mislim da su od Lost Horizona obe losije. Trenutno sam u Lost Horizonu na poslednjoj lokaciji i mislim da cu za manje od sat vremena zavrsiti igru..Malo se vise ponavljaju iste zagonetke tj slicne...sto je steta jer je igra dobra..ali i nema idealne igre.. Probaj Broken sword Director's cut - remake stare igre i dodato jos nesto price. Odlicna igra narocito ako nisi igrao original. Avantura bar ima milion dobrih pa biraj. Ovde je opisan bas lep broj igara od strane ljudi koji stvarno vole zanr i poznaju ga.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 1:32   #24
MGarret
Novi član
 
Član od: 23.12.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Imam obe a nisam igrao ni jednu Posle ove igre cu verovatno probati da vidim kakve su ali nisu bas pokupile laskave kritike - narocito ne prvi deo a mislim da su od Lost Horizona obe losije. Trenutno sam u Lost Horizonu na poslednjoj lokaciji i mislim da cu za manje od sat vremena zavrsiti igru..Malo se vise ponavljaju iste zagonetke tj slicne...sto je steta jer je igra dobra..ali i nema idealne igre.. Probaj Broken sword Director's cut - remake stare igre i dodato jos nesto price. Odlicna igra narocito ako nisi igrao original. Avantura bar ima milion dobrih pa biraj. Ovde je opisan bas lep broj igara od strane ljudi koji stvarno vole zanr i poznaju ga.
Hvala na savetu, ima vec neko vreme kako na PC-u iskljucivo igram avanture, neces mi verovati ali trenutno na pc-u imam 3 Broken Sword verzije, original preko scummVM, ovaj novi Director's Cut a tu je i DS verzija preko emulatora jedino sto nema glasove tamo i nikako da zavrsim a mnogo mi se svidja igra.
MGarret je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2010, 19:49   #25
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Zavrsio je i ja. Pa sta reci na kraju..ostavlja lep utisak posle svega ali mi nije zao sto je gotovo Dugacka je taman koliko treba, osim par nelogicnih zagonetki i insistiranja na gledanju a ne na mozganju nema nefer problema (tezina se u tim slucajevima moze promeniti ali je to potrebno uciniti jedan jedini put samo), drzi paznju a tema ce svima koji su odrasli uz Indianu Jonesa i Marti Misteriju biti zanimljiva. Tehnicki doterana, nema se sta zameriti. Humor je na nekoliko mesta odlican - aluzija na Indianu u prvoj polovini igre i na relativno novi film "Men who stare at goats" pri kraju (ne znam kakav ce biti engleski prevod-verujem dobar) i jos nekoliko sjajnih opaski uglavnom u vezi sa "neprijateljima", NPC-ovima ili situacijom.
Search screen je tu da bi se izbegao pixel hunting tako da je ova avantura sasvim vakcinisana od toga. Lepa igra. Svakako ne najbolja svih vremena ni legendarna (cak ni esencijalna ) ali ipak jedna od onih koje cu dugo pamtiti. Preporucujem je vec po ko zna koji put svima

pozdrav

Poslednja ispravka: Laskaris (2.9.2010 u 19:59)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Dekip (3.9.2010)
Stara 8.9.2010, 9:36   #26
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Igra lepo izgleda, ima dobru atmosferu, i scenario joj je pristojan, ali je mnogo laka.
Valja da se odigra, ali se ništa ni ne propušta zaobilaženjem ovog naslova jer nema nikakvog posebnog izazova u sebi.
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 13:56   #27
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Jesi li je odigrao do kraja? Na pocetku jeste lako i zapravo i nema nekih teskih zagonetki ali nisu ni lose. Igra ima slabih mesta ali ima ih svaka igra. i legendarni The Longest Journey je imao smarackih delova (u poslednjoj trecini igre narocito) Previse ima zagonetki koje se baziraju na hemiji i vise puta se uzimaju razliciti objekti koji sluze kao posude za tecnost - igru kao da je hemicar pravio Zapravo ne razlikuju se od bilo koje prosecnije avanture a akcenat u ovoj igri i nije na zagonetkama toliko (ima i sasvim dobrih) koliko na dobroj i dinamicnoj prici i lepoj grafici. Mislim da je bolje i tako nego da je potrebno konsultovanje resenja kao sto je slucaj u lepom broju avantura - drastican noviji primer je Broken Sword director's cut gde igracu upropasti dozivljaj dobre igre zagonetka koja je frustrirajuca i gde zapravo i nema neke logike (Sifrovana cedulja koju Nico nalazi u Parizu). Treba poznavati minimum grcki i fenicanski alfabet..to je vec nefer traziti od igraca i nije izvor zabave nego generator frustracije i dosade...
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2010, 8:02   #28
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
..drastican noviji primer je Broken Sword director's cut gde igracu upropasti dozivljaj dobre igre zagonetka koja je frustrirajuca i gde zapravo i nema neke logike (Sifrovana cedulja koju Nico nalazi u Parizu). Treba poznavati minimum grcki i fenicanski alfabet..to je vec nefer traziti od igraca i nije izvor zabave nego generator frustracije i dosade...
Znam da je malo off od teme, ali, mislim da ovde nisi u pravu. Ja nemam pojma ni grčki ni feničanski alfabet, ali sam prilično lako rešavao te "cedulje" i prilično su mi se svidele: Naravno, prvo sam tražio dva znaka jedan do drugog, a to su, u engleskom jeziku, najčešće E i O. Onda sam tražio reči od tri slova, jer su najčešće THE i AND. Zatim najčešće korišćena slova alfabeta RNSTL i za manje od pet minuta sam rešio obe "šifre". I bilo mi je veoma zabavno...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
ezenkiel (27.9.2010)
Stara 27.9.2010, 9:18   #29
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Slažem se sa Nastyjem. Jednostavno, nekako se zna kome je poruka upućena, pa za početak u pismu pronađeš riječ sa odgovarajućim brojem i rasporedom znakova, pa vidiš koje slovo kojem odgovara ... pa malo po malo, dešifruješ cijelu poruku. Usput, uvijek sam volio da dešifrujem poruke
A poznavanje grčkog alfabeta i feničanskog pisma samo odmaže - "alfa" uglavnom nije "a", i tako to.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2010, 19:13   #30
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Pa ok, to su jesu osnove desifrovanja ako znas na kom je jeziku poruka. U svakom slucaju meni nije bilo zabavno (valjda mi nije legla ta zagonetka i ne volim probleme takvog tipa) i deinstalirao sam igru jer ima malo novog zaista kvalitetnog sadrzaja a treba zarad toga da prelazim vec igru koju sam presao dva ili tri puta.. Ako vas bas zanima dobra prica u vezi sa desifrovanjem procitajte "Zlatni jelenak" E A Poa. Sada pustimo Lost Horizon topic da spava

pozdrav
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 19:07   #31
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Ааааргх!
Францозишен.....
"Купио" сам француску верзију. Како је превести на енглески? Ову игру је немогуће играти на непознатом језику.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 21:25   #32
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Postoji lokalizacija. Fajl je oko 550 mb i odaziva se na ime loca.spr, pa potraži (do duše sa germanskog na ingliški, ali verujem da se svodi na isto).
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku draske73 na korisnoj poruci:
Dekip (3.10.2010)
Stara 4.10.2010, 19:52   #33
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Ради и на француску верзију. Комшија, ХВАЛА.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 20:45   #34
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Molim i drugi put

Evo i po koji review:
http://www.gameboomers.com/reviews/L...ostHorizon.htm
http://www.adventuregamers.com/article/id,1207
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2010, 19:57   #35
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Lost Horizon

Done.

Видим, неки је куде, други хвале, трећи кажу: е, мој брале...
Шта да вам кажем. Мало сам се патио са француским преводом, док ми комша није помогао. Додуше, било је приче о томе и раније али нисам читао. Shame on me.
Фајл loca.spr очигледно шљака на било коју верзију. Комшо, credits to you.

Нисам неки превелик љубитељ авантура, али сам у задњих пар месеци одиграо више него у прошлих годину дана.
Ок, можда игра има лоших делова али у задњем поглављу када наизменично водите и Фентона и Ричарда и то у два различита временска раздобља и утичете са једног на другог лика, је у најмању руку јединствено.
Даље, Фентон Педок! Какво име.
Музика је ненаметљива и пријатна за слушање. И ужасно асоцира на Индијану Џонса. Као и добар део игре. Још да су Фентону дали бич...
Немци говоре енглески као немци. Са све "зи".
Клинац на молу ми је био страшан. Одушевио ме. Али се јефтино продо... за шаку мува.
Контеса...бах, делује боље на оној малој слици у ћошку него на екрану.
Али Ким је... таман.
А загонетке...Па о њима други пут.

Едит: Ладно је није било у СК?

Poslednja ispravka: Dekip (9.10.2010 u 21:18)
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lost - diskusija o seriji Hephaestus Brbljaonica 164 20.1.2012 14:37
NecroVisioN: Lost Company Uros12 Akcione igre 16 20.1.2011 12:12
Dark Horizon DeCoy Simulacije vožnje 8 6.10.2008 22:02
Lost Planet lucifer Akcione igre 55 30.1.2008 14:17
The Museum of Lost Wonder steve89 Zanimljive Web lokacije 0 7.11.2007 0:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com