Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2010, 0:12   #581
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dobro, jeste da se tu nasao odredjeni broj filmova kojima tu nije mesto ali to je bilo i za ocekivati, mada realno gledano mislio sam da ce biti mnogo vise takvih filmova koji su se tu nasli samo zato sto su freski i koji su ocenjeni pod hajpom i na osnovu jako svezeg utiska.

Naravno dobro je sto nije bilo bas tako jer, kao sto sam vec rekao "mozda se ne bih bas slozio sa samim redosledom kao i sa nekim filmovima koji su se tu nasli ali definitivno bih rekao da najveci broj filmova stvarno i zasluzuje da se nadje na njoj."

Btw. ne vidim u cemu je problem sto se Sindlerova Lista nasla na sedmom mestu jer se radi o jednom stvarno sjajnom filmu i cini mi se da njegov kvalitet i sama pozicija ne bi trebalo da budu upitni.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 1:38   #582
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jedan od boljih filmova koje sam gledao, izasao 2008.
TAKEN http://www.imdb.com/title/tt0936501/
On je bivsi vladin agent, "terenac" u penziji. Za vreme aktivne sluzbe udaljuje se od zene i cerke. Vremenom se razvodi i propusta veci deo cerkinog detinjstva. Penziju iskoriscava za ponovno zblizavanje sa cerkom. Medjutim tokom odmora u Francuskoj nju kidnapuju albanski trgovci belim robljem i on krece preko okeana u potragu za njom.

STORM OF THE CENTURY http://www.imdb.com/title/tt0135659/
Svako ko voli horor, misteriju, obavezno da pogleda. Film traje 4 sata mada se davao i u epizodama kao serija. Meni je 4 sata proletelo iako je sama radnja nekako usporena.
GagiPappa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 1:39   #583
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
ne vidim u cemu je problem sto se Sindlerova Lista nasla na sedmom mestu jer se radi o jednom stvarno sjajnom filmu i cini mi se da njegov kvalitet i sama pozicija ne bi trebalo da budu upitni.
Zašto ne bi bili diskutabilni? Film je snimljen isključivo zato da bi se umilostivila klika koja Oskara bez drame, rata, stradanja i/ili pogroma Jevreja ne daje... realno, vanzemaljci se nisu kotirali visoko u Holivudu a Spielberg je mnogo želeo zlatnu statuetu jer mu je jedino ona falila pa da nastupi na MTV Cribs.
E sad, to što je masa našla pa zašla, njihov problem...

Usput, upravo odgledah The Expendables i zaista ne shvatam kako je neko u ovom "spektaklu" koji kao da je osmislio moj osmogodišnji sestrić našao išta interesantno. U stvari, lažem - bilo je sjajno na jednom mestu videti nekoliko najskupljih zahvata na muškom licu u novom milenijumu, zatim klub glumaca najjačeg tarzan-ingriš izgovora ikad, kao i kompletan Planet Hollywood.
Da se bar neko od matoraca skinuo pa da se i žene malo zabave, ali su i tu omanuli Doduše, bio dobar onaj Crewsov top...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Ocelot (3.11.2010)
Stara 3.11.2010, 2:38   #584
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
STORM OF THE CENTURY http://www.imdb.com/title/tt0135659/
Svako ko voli horor, misteriju, obavezno da pogleda. Film traje 4 sata mada se davao i u epizodama kao serija. Meni je 4 sata proletelo iako je sama radnja nekako usporena.
Jedna od boljih Kingovih miniserija. Preporuka!
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 20:32   #585
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

OMG! Odgledah sada Danika na preporuku iz ove teme i ništa mi nije jasno.
Došao sam ovde da prokomentarišem i ne mogu da nađem post u kome je bilo riječi o tom filmu?! Mislim da ludim.

Film je za preporuku, mada ja nisam skontao neke stvari. I iako piše na imdb horor ne bih ga baš svrstao u horore. Psiho triler ili tako nešto.
Spoiler za radnja filma:
Kraj me je zbunio totalno. Sad nisam siguran šta se stvarno dešavalo a šta je ona utripovala.


I da se ispravim, moguće je da nisam ovde čitao o filmu nego na drugom mjestu. Upozorenje, tekst je prepun spojlera.

Poslednja ispravka: noisy (3.11.2010 u 20:48)
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2010, 22:52   #586
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Prilično sam siguran da nisi ovde. Pratim temu redovno a mislim da ovog filma nije bilo (čak ni u staroj temi).
Tako da ne ludiš, ne brini
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
noisy (4.11.2010)
Stara 4.11.2010, 0:20   #587
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nekako su me u zadnje vreme saletali zombie apokalipticni filmovi ** of the dead, kao i serijal Return of the Living dead (prva dva su dobra, ostatak vec ide strmoglavo na dole), zatim nasa Zona mrtvih (extra waste of time) i turski Ada Zombilerin dügünü koji me je prijatno iznenadio, vise likovima kroz film koji me po mentalitetu podsecaju mnooogo na nas (bar na moje drustvo), nego radnjom. U svakom slucaju preporuka, bez obzira na imdb koji postaje vrlo diskutabilan sa ocenama.
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 1:08   #588
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo da i ja bacim moje skromno misljenje o par filmova koje sam pogledao u zadnje vreme, ovaj post je pokrenut vecerasnjim odgledanjem "Inceptiona" pa ajde reko da napisem i ja nesto da ne budem jedini covek na internetu koji nije prokomentarisao "Inception" na istom. Tako dakle:

Inception http://www.imdb.com/title/tt1375666/

Film je u najmanju ruku genijalan, mozda cak i za u "top 10 svih vremena" genijalan, ali o tome kasnije kad se slegne. Stvarno glumci su vrhunski odradili posao, iako bas ne volim DiKaprija, strasno me nervira, svi su odglumeli vrhunski, efekti su odlicni, radnja dobra, iako ne znam zasto dizu frku oko kraja, sasvim je jasno sta se desilo, ne samo jasno nego i lepo objasnjeno, zaista majstorski. Film me je podsetio na mesavinu "Matrixa" i "Shutter Islanda" sto samo po sebi ne moze da bude lose. Zaista izvanredno ostvarenje u svakom smislu.

Death at a Funeral http://www.imdb.com/title/tt0795368/

Naravno britanska verzija, zaista dobra komedija, stvarno sam se smejao dok sam gledao, lepo odglumljeno sa primesom crnog humora, sasvim dovoljnom ali ne preteranom, bar za moj ukus. Takodje svaka preporuka.

Edge of Darkness http://www.imdb.com/title/tt1226273/

Veoma dobra akcija sa OK pricom i Melom Gibsonom, cije je ucesce automatski razlog da film bude dobar Stvarno dobro akciono ostvarenje za nekog ko voli ovaj umereniji tip akcije.

Black Death http://www.imdb.com/title/tt1181791/

Lep film koji nudi daleko vise od onoga sto se vidi na prvi pogled, jedan od onih zaista dobrih filmova koji prodju manje-vise nezapazeni.

Centurion http://www.imdb.com/title/tt1020558/

Mozda sam propustio podatak da su Rimljani i Pikti u svom telu imali po 20 litara krvi ali tako se jedino moze objasniti kolicina crvene tekucine koja prsti na sve strane. Iako se mozda ne cini da film ne pretenduje na bilo sta drugo, uspe se iz njega izvuci jos par stvari. Mozda mu ja pripisujem osobine koje ne poseduje ali u svakom slucaju vredi pogledati.

Narc http://www.imdb.com/title/tt0272207/

Odlican, savrseno odglumljen film o drami policijskog zivota, na momente mozda tezak i mracan ali takodje i gledljiv. Jako spor tok radnje i delimicno depresivan ton tokom celog filma se definitivno nece svideti svakom.

Solomon Kane http://www.imdb.com/title/tt0970452/

Pa nije mi bilo zao ta dva sata. Ne mogu nikom da ga preporucim koga je zanimao odavno ga je odgledao, a za ostale mi se cini da je potrebno previse strpljenja ili predznanja da bi se narativ pohvatao da bi mogao da posluzi kao laka popodnevna zabava, a na nista drugo nemoze ni da pretenduje.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
pentraksil (4.11.2010)
Stara 4.11.2010, 17:25   #589
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

http://www.imdb.com/title/tt0815241/

Vrlo zanimljiv dokumentarac... Meni je bilo zanimljivo kako se neki ljudi (ne)snalaze sa nekim logicnim pitanjima u vezi religije, pogotovo onaj americki senator (il sta vec).

Evo i tog intervjua, americki senator, kraj je pogotovo urnebesan:
http://www.youtube.com/watch?v=IjR7AWSmI6o

Poslednja ispravka: GagiPappa (4.11.2010 u 20:43) Razlog: klip
GagiPappa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 17:43   #590
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Konachno pogledah The Cove...



Zaista vrhunski dokumentarac koji govori o zlostavljanju zhivotinja, konkretno - delfina. Apsolutna preporuka svakome koga zanimaju ovakvi filmovi, ili uopshte voli zhivotinje, ovaj film nece nikoga ostaviti ravnodushnim.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Aibo (8.11.2010), bela lampa (4.11.2010), Flexyy (5.11.2010), Iris (4.11.2010), Mali Mrav (4.11.2010), pentraksil (4.11.2010)
Stara 4.11.2010, 19:06   #591
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Konachno pogledah The Cove...


Zaista vrhunski dokumentarac koji govori o zlostavljanju zhivotinja, konkretno - delfina. Apsolutna preporuka svakome koga zanimaju ovakvi filmovi, ili uopshte voli zhivotinje, ovaj film nece nikoga ostaviti ravnodushnim.

Slazem se da ih treba zastititi i da je strasno to sto rade Japanci, ali ameri vole malo da dele pravdu...Mnogo vise delfina ugine od zagadjenja i od nezakonitog ribarenja, nego od Japanaca...Pa sto ne odu malo tamo da se zale
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 19:38   #592
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Slazem se da ih treba zastititi i da je strasno to sto rade Japanci, ali ameri vole malo da dele pravdu...Mnogo vise delfina ugine od zagadjenja i od nezakonitog ribarenja, nego od Japanaca...Pa sto ne odu malo tamo da se zale
Bash zbog toga mi se i svideo film, zato shto je tema o globalnom zagrevanju, zagadjenju okoline i ostalim izbljuvotinama toliko puta prezhvakana da je (barem meni) totalno iritantna, rame uz rame o filmovima o rasizmu, zavisnosti od droga i nescrecnoj ljubavi Dzulije Roberts. Nisam stekao utisak da su bash insistirali na globalnoj nezashticenosti delfina, vec da su se malo vishe fokusirali na konkretnu pojavu u Japanu.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 21:49   #593
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Last Airbender
103 min



Ispali me film, u pravom smislu tih reči. Pogledao sam trailer pre više od godinu dana i ono što sam video mi se svidelo, ali sam film... meh. Priča, likovi, samo izvođenje, totalna B produkcija. Nešto slično onom Dragon-Ball filmu, mada je i on bio zanimljiviji. Jedino na nivou i što zaista valja jeste CGI ali i on smori kad čekaš po 20 minuta samo da gledaš klinca kako kida ratnike od po 90-100kg. Zaobiđite slobodno ovaj film jer je dosadan i predvidiv.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 0:06   #594
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jeste predvidljiv kad je radjen po crtanoj seriji. Ja sam znao sve unapred jos pre filma, al sam ga ipak odgledao iz respekta. Svideo mi se.

Oni koji nisu pogledali prvu knjigu sve mogu da saznaju iz ovog filma. Jedva cekam sledaca 3 nastavka filma.

Poslednja ispravka: Iris (5.11.2010 u 1:00)
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 1:00   #595
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Jedva cekam sledaca 3 nastavka filma.
Dva, ne tri, i sumnjam da ce ih biti obzirom koliko je negativnih kritika film dobio, plus je sa zaradom od 300 mil. $ relativno lose prosao na bioskopskim blagajnama. Steta, to je mogla biti sjajna trilogija...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 3:15   #596
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Crow



Sjajan film sto bi neki rekli, they don't make them like that anymore film koji me je naterao da prekrsim neki svoj kod i odgledam jos neke filmove snimljene pre 1998 god... film koji me je naterao da razmislim o nekim stvarima koje su mi se izdesavale u zivotu,film koji je od mene zasluzio apsolutnu preporuku mada mi ne bi bilo cudno da je vecina forumasa vec odgledala ovo remek delo...osim par propusta sve ostalo je za cistu desetku...masterpiece
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 3:53   #597
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da, 2 nastavka, ja uracunao i knjigu 1 water bending koja je u sadrzini filma. Wind bending se automatski iskljucuje posto je avatar sam wind bender.
Steta
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 4:30   #598
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
The Crow



Sjajan film sto bi neki rekli, they don't make them like that anymore film koji me je naterao da prekrsim neki svoj kod i odgledam jos neke filmove snimljene pre 1998 god... film koji me je naterao da razmislim o nekim stvarima koje su mi se izdesavale u zivotu,film koji je od mene zasluzio apsolutnu preporuku mada mi ne bi bilo cudno da je vecina forumasa vec odgledala ovo remek delo...osim par propusta sve ostalo je za cistu desetku...masterpiece
Ako nisi gledao,obavezno odgledaj http://www.imdb.com/title/tt0118929/ od istog reditelja


The Cove je mene pomalo razocarao,iako sam veliki ljubitelj zivotinja nije mnogo uticao na mene.Videli smo nesto sto smo znali i bez filma,malo me nervira sto se bas pretenciozno ide sa filmom i malo mi se cini da hoce da "demonizuju " japance"a da oni ispadnu good guys..
Ja cu preporuciti jedan dokumentarac koji je mene bas onako potresao,koji je pokazao da najbezazelnije stvari mogu da postanu vrlo opasne..
Talhotblond:

http://www.imdb.com/title/tt1370889/

Poslednja ispravka: tiho86 (5.11.2010 u 4:45)
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku tiho86 na korisnoj poruci:
pentraksil (5.11.2010), zoca (5.11.2010)
Stara 5.11.2010, 9:16   #599
kapetance
Član
 
Član od: 3.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 78
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dodje red i na Inception.
Sam film se moze opisati jednom recenicom sa IMDB-a:

"Inception is popular because it makes average people think they're smart."

A evo i "objasnjenja" za sve nejasnoce
http://www.collegehumor.com/video:1939332
Spoiler za film:

I ako se vec bude "kickom", zasto se nisu probudili kad se kombi tumbao? Limbo je nistavilo. U koji limbo je upao Fiser? Ciji? Valjda svoj. Ili Kobsov?

Ceo koncept i ideja filma se raspada u poslednjih pola sata.
kapetance je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 9:25   #600
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spoiler za s-s-s-spoiler za kapetanceta:
Zato što "kick" podrazumeva "pad i razbijanje o nešto tvrdo", a ne "tumbanje". Objašnjavaju to valjda kada uče onu malu osnovne stvari. Za ovo ostalo nemam pojma jer se više ni ne sećam ko se kako zove. Brzo zaboravljam takve stvari.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com