Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.7.2007, 4:44   #1
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Acronis True Image Home 10

Kakvi su utisi o navedenom programu? Jel' ga neko isprobao? Interesuje me sledece:

Naravio sam backup Winampa uz pomoc ovog programa. Uninstalirao Winamp sa mog compa uz pomoc Samrty Uninstaller Pro 2007. Probao da povratim Winamp i on je to uspesno ucinio i program radi, ali, u registry bazi ne postoji nijedan podatak o Winampu, nema ga ni na Add/Remove listi programa.

Moje pitanje je, da li je ovakav povracaj fajlova siguran za neko koriscenje na duze vreme? Sta biva sa programima koji se svakom upotrebom menjaju (kao sto su neke online igrice)? Drugim recima da li je ovo 100% dobar nacin da se odradi backup sistema koji bi se posle ponovo koristion ili tu postoji jos neka caka, barem kada je reigstry u pitanju? Da li za najefikasniji backup koristiti jos neki softver ili je ovaj skroz dovoljan? Hvala.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 10:03   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Program je odličan, mada ga uglavnom koristim za pravljenje image-a sistemskog diska, nisam bekapovao pojedinačne fajlove i foldere.
Što se Winamp-a tiče, pretpostavljam da si samo bekapovao Winamp folder, a ne i Windows registry koji se čuva u C\Windows\System32 tako da (ako je to slučaj) nije ni čudo što nisu sačuvane promene registra. Mnogo jednostavnije rešenje mi je ponovo instalirati program, nego ga backup-ovati i razmišljati gde se sve sačuvao.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 11:06   #3
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Koliko traje pravljenje image-a sistemske particije velicine 6 gb sa nekim srednjim stepenom kompresije?
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 11:28   #4
sokratbg
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Poruke: 264
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Koliko traje pravljenje image-a sistemske particije velicine 6 gb sa nekim srednjim stepenom kompresije?
3-10min zavisi od konfiguracije
sokratbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sokratbg na korisnoj poruci:
Tihi (14.7.2007)
Stara 14.7.2007, 16:42   #5
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Citat:
Bryan Fury je kazao:
Što se Winamp-a tiče, pretpostavljam da si samo bekapovao Winamp folder, a ne i Windows registry koji se čuva u C\Windows\System32 tako da (ako je to slučaj) nije ni čudo što nisu sačuvane promene registra. Mnogo jednostavnije rešenje mi je ponovo instalirati program, nego ga backup-ovati i razmišljati gde se sve sačuvao.
Da li bi zavrsilo posao exportovanje registry kljuca programa koi se backup-uje i njegovo kasnije ubacivanje?

Gde mogu u System 32 naci registry podatke programa? Trazio sam ali nisam uspeo da nadjem. Hvala
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2007, 17:08   #6
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Ne znam da budem iskren, moraćeš da eksperimentišeš malo ako te ne mrzi (obavezno sačuvaj bitne podatke pre nego što počneš!). Podaci registra su uglavnom u Windows/System32/Config folderu. Vidi ovde:

Citat:
Windows NT, 2000, XP, Server 2003, and Vista

The following Registry files are stored in %SystemRoot%\System32\Config\:

* Sam – HKEY_LOCAL_MACHINE\SAM
* Security – HKEY_LOCAL_MACHINE\SECURITY
* Software – HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE
* System – HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM
* Default – HKEY_USERS\.DEFAULT
* Userdiff

The following files are stored in each user's profile folder:

* %UserProfile%\Ntuser.dat – HKEY_USERS\<User SID> (HKEY_CURRENT_USER)
* %UserProfile%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows\Usrclass.dat (path is localized) – HKEY_USERS\<User SID>_Classes (HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes)
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_registry
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 20:06   #7
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Napravio sam Acronis Rescue Media na DVD-u. Interesuje me da li i arhive mogu da narežem na isti disk ili moraju biti narezane na posebnom.

Takođe me interesuje, da li postoji način da se manipuliše Acronis Secure Zone particijom, jer imam neke backup-e koje sam napravio pre stvaranja ove particije pa sada ne mogu da nađem način kako da ih prebacim tamo. Da li je jedini način da se direktno bekapuje na nju?

Da li će ovo funkcionisati:
Napravim Bootable rescue disk, ali odaberem opciju da mi napravi ISO fajl. Otvorim Nero i odaberem DVD(Bootable Disk). Učitam napravljeni ISO, i onda prevučem Bekape koje hoću da režem. Hvala.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 20:45   #8
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Mislim da ćeš sa ISO fajlom morati da manipulišeš nekim programom koji služi za to (powerISO, magicISO...), znači da u ISO rescue disk-a dodaš snimljenu rezervu (format .tib) a iz nera, alc.120% ili neko drugog programa narežeš taj ISO "burn image" opcijom.


Poslednja ispravka: Spawn BG (28.10.2007 u 10:45)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 21:55   #9
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Acronis True Image sluzi uglavnom za backup celih particija i diskova, ne pojedinacnih foldera (mada moze i to da radi). Ja koristim verziju 8.
U Acronis Secure Zone se ne mogu naknadno dodati image, vec se direkno mora praviti tamo.
Sto se tice rezanja na isti DVD, probaj kad rezes ISO, da ne finaliziras disk, pa naknadno dodaj image. Ili, bolja varijanta, iskoristi PowerISO, ili neki slican program.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 4:46   #10
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Mislim da ćeš sa ISO fajlom morati da manipulišeš nekim programom koji služi za to (powerISO, magicISO...), znači da u ISO rescue disk-a dodaš snimljenu rezervu (format .tib) a iz nera, alc.120% ili neko drugog programa narežeš taj ISO "burn image" opcijom.
Ja sam nakon narezivanja Bootable Rescue diska od strane Acronisa, isti ubacio u Nero i samo sam dorezao backup-e (opcijom Continue Multisession, Finalizr), i Nero je to uspešno odradio (disk je bio ostavljen otvorenim od strane Acronis-a). Interesuje me da li će ovako narezan bootdisk biti upotrebljiv ili moram pribeći nekoj drugoj taktici, ili ona prva varijanta koju sam naveo (posebno napravljen Acronis ISO boot fajl, narezan Nerom opcijom DVD(Boot), pa dodati backup-i)?
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 7:54   #11
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Moraćeš da probaš obe varijante, ja baš nisam siguran da li će raditi ako dodaješ nakon rezanja, a čini mi se i da nero zatvara disk kad se reže image fajl.
U svakom slučaju probaj. Možda ćeš baciti jedan disk, što nije mnogo, kad se uzme u obzir trenutna cena, bar ćeš znati da li može ili ne.


Poslednja ispravka: Spawn BG (28.10.2007 u 10:45)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 17:46   #12
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Mislim da ćeš sa ISO fajlom morati da manipulišeš nekim programom koji služi za to (powerISO, magicISO...), znači da u ISO rescue disk-a dodaš snimljenu rezervu (format .tib) a iz nera, alc.120% ili neko drugog programa narežeš taj ISO "burn image" opcijom.

Nisam baš najbolje razumeo. Tvoj savet je da učitam Acronis Media ISO (tako se zove kada ga napravi Acronis) u Power ISO program, zatim da tu dodam arhive Backup-a, tako napravljen ISO snimim i narežem pomoću Alcohol-a, jel da?

Znači u suštini savetuješ me da na DVD-u bude jedan celokupni ISO image koji će sadržati i boot i Backup-e ili, (druga varijanta), da na disku budu dva zasebna Image-a (jedan sa boot i drugi sa Backup-ima)?

Ja sam napravio varijantu ISO i dorezani fajlovi. Probaću i ove druge. Nije mi problem za diskove, želeo sam unapred da znam najsigurniju varijantu, pošto se oni u ovom Help-u koji imam nisu potrudili da neke stvari objasne detaljno. Hvala
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 23:56   #13
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Ova prva varijanta. Ucitas acronis ISO u poweriso (u dnu prozora bi trebalo da pise BOOTABLE DISC ili tako nesto) i dodas tib fajlove (ja stavim da deli na 700 mb, pa ih bude nekoliko) i onda taj iso narezes (mozes i odmah iz poweriso).


Poslednja ispravka: Spawn BG (29.10.2007 u 21:12)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 17:00   #14
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Treba mi pomoć oko bekapa pojedinačnih direktorija, Acronis nudi incremental i diferencial bekap. Do sada sam koristio Genie i njegov incremental bekap, da mi kad startam windows samo prekopira fajlove koji su promijenjeni od zadnjeg bekapa, recimo od 10 word fajlova iz source direktorija (koje bekapujem) u medjuvremenu sam radio sa 4 i on će kod sledećeg bekapa prekopirati u destination direktorij samo ta 4 word fajla. No nešto mi Genie jako sporo radi, kad se starta win on dugo nešto stoji, čeka, i tek nakon 1-2 minute krene da kopira. Zato sam se nadao da će mi inače dosta hvaljeni Acronis biti bolji, uz sve ostalo što nudi. No Acronis incremental bekap izgleda radi drugačije, nisam ga najbolje shvatio, on stalno pravi novi bekap fajl u koji stavlja ono što je promjenjeno, teoretski, mada vidim da je u taj fajl stavio i druge dokumente koje nisam u međuvremenu mijenjao. Može li mi neko objasniti šta on to i kako radi, i može li da radi kao što to Genie radi?

Ili mi neko može preporučiti drugi dobar bekap program koji ima incremental bekap, treba mi to.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 18:34   #15
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Šta je ovde poenta. Jednom napraviš Full Backup-nečega, svaki sledeći put Incremential. Incremential, kako sam ga ja razumeo, pravi nastavak full arhive gde akcenat baca samo na promenje stvari ali generalno pošto je nastavak full-a tu ima i drugih. Differential backup stavlja samo promenjene fajlove nezavisno od glavne arhive. Moram da napomenem da ja nisam isprobavao da uradim to što i ti ali ako sam dobro shvatio uputstvo, mislim da je moje objašnjenje dobro.
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 0:02   #16
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 10

Evo o čemu se radi, šta Acronis kaže

An incremental backup file only contains data changed since the last full or incremental backup creation. Therefore, it is smaller and takes less time to create. But as it does not contain all data, all the previous incremental backups and the initial full backup are required for restoration.


Znači svaki put kod bekapa pravi novi fajl u koji pod kompresijom stavi izmjenjene fajlove od prethodnog bekapa, i ako hoćeš to da restauriraš trebaš mu dati i full bekap i sve inkrementalne bekape, a tu ko zna koliko ce biti fajlova nakon nekog vremena. Genie koji sam koristio (i dalje koristim) kod inkrementalnog bekapa samo kopira one fajlove koji su izmjenjeni, ne kompresujem ih, vec iz jednog foldera sa dosta word fajlova svaki put samo kopira onih par koji su izmjenjeni i sa njima overwrite-uje te iste fajlove u destination bekap folderu, dakle uvijek samo održava ta dva direktorija (source i destination) identičnim, nema svaki put novih fajlova, ne povecava se značajno kapacitet destination bekap direktorija, i za restauraciju već imam sve što mi treba, ne moram mu dati ko zna koliko arhiva (od full bekapa i svih inkrementalnih) da bi mi iz njih izvukao to što se tu nalazi.

Dakle kod Genie nema potrebe za rečenicom koju sam gore boldovao jer bekap uvijek sadrži sve podatke i ne trebaju mu prethodni inkrementalni bekapi jer zadnji inkrementalni bekap uvijek sadrži sve. Samo što mi Genie nešto dugo radi te pripremne faze, valjda taj dio gdje analizira šta je izmjenjeno a šta nije da zna šta da bekapuje, to ne bi smjelo trajati toliko, pa me zanima ako neko kiristi Genie da kaže da li je i kod njega tako...ili prijedlog za program koji to dobro radi...ili da neko iznese iskustva sa Acronisom kod inkrementalnog bekapa pošto sam ga ja tek nedavno instalirao, pa bih htio da nađem trajno rješenje za to.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Norton Ghost ? Captain Jack Sparrow Aplikativni softver 43 23.3.2009 0:31
Home Theater do 300 Eura ? Freško ŠDK - Foto i audio/video 22 21.7.2007 22:59
Win XP Home Edition nece da zapamti password overlord Operativni sistemi 2 27.1.2006 21:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com