Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.7.2006, 1:17   #1
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Return to mysterious island

Posto nisam primetio da postoji tema posvecena ovoj sjajnoj avanturi, resis da joj dam malo reklame . Presao sam je pre par dana i imam samo reci hvale. Muzika, grafika, prica, neobicno izvodjenje sve je ekstra kvalitetno. Igra je istina kratka, ali zato prava bombonjera. Ko je nije odigrao, slobodno neka je nabavi - nece se pokajati.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 16:04   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Return to mysterious island

To je jedna od retkih igara koje sam igrao vise puta od pocetka.I to samo zbog navlakackog sistema sa bodovanjem i sto nisam mogao provaliti gde da iskoristim jeb**og zmaja i lanac(i konacno posle 5. puta skontao).Inace na sajtu igre mislim da je kao max bodova bio oko 325(ili tako nekako), mada sam ja uradio/iskoristio sve sto se moglo(ili bar tako mislim) i jedva sam probio cifru od 300.

Inace svaka preporuka, lepa, zanimljiva(zil vern), ne previse teska ali jako kratka.A kome se svidi neka proba i Voyage, igra na isti fazon(zil vern i izvodenje) ali neuporedivo teza i duza.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 16:15   #3
Nillaith
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Poruke: 518
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 60 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Return to mysterious island

RTMI mi se mnogo svidela Cak se i moja mama (!) navukla na igru XD I presla je, za divno cudo. Htela sam da je predjem opet, ali nisam... hmm, moracu da je instaliram ponovo.

Jedina zamerka su one linijice na nebu, ozbiljno sam mislila da mi je graficka pukla XD
Nillaith je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2006, 0:44   #4
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Mnoogo dobra igra. Posebno mi se svidja, jer sam procitao "Tajanstveno ostrvo" od Zil Verna . Jedina logicna avantura koju sam igrao i u kojoj moras da razmisljas prilikom kombinovanja predmeta u inventaru.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 17:55   #5
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Heija ppl.
U posljednje vrijeme visak slobodnog vremena pa poceo igrati naslove nesto novijeg datuma. Ovo je najnoviji koji igram (jp, skontao sam da su Keops nenadjebiv tim, pa igram sve po redu) i imam pitanje:
-Postoji li mogućnost da nešto uništim zbog čega kasnije neću moći završiti igru? (npr. spalim bambusov štap na vatri?)
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 17:56   #6
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Hmm... ja sam igrao igru na mobilnom (m600i) i to je jedna od jacih igara za UIQ3 platformu...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 18:03   #7
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Citat:
nets kaže: Pregled poruke
Postoji li mogućnost da nešto uništim zbog čega kasnije neću moći završiti igru? (npr. spalim bambusov štap na vatri?)
Mislim da ne, jer (ako me sećanje ne vara) skoro svi "resursi" su obnovljivi - bambus ćeš (ponovo) naći tamo gde si ga i prvi put uzeo i sl. Jedno sam siguran: meni se ništa slično nije dogodilo, prešao sam igru bez natrapavanja na neki bag, s tim što sam pre bilo koje rizične upotrebe predmeta iz inventara obavezno (po prastaroj navici) sačuvao poziciju. Uradi i ti to isto, za svaki slučaj .

Poslednja ispravka: zoran845 (19.5.2008 u 22:33) Razlog: slovo LJ
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 21:13   #8
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Kao sto Zoran rece, ni u jednoj Kheopspovj igri (a usudjujem se reci i u skoro svim novijim avanturama) ne mozes potrositi neki predmet uludo. A onaj koji i mozes, uvek ces ga naci na istom mestu a neke predmete koji ne rastu na svakom koraku () ni ne mozes iskoristiti bzvz. Ali zato mozes neki predmet iskoristiti za vise stvari (prvo sto mi pada na pamet je kompas iz Destination: Treasure Island) sto dovodi do malo drugacijeg mesta iskrcavanja (u ovom konkretnom slucaju).
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 21:32   #9
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Citat:
Nillaith kaže: Pregled poruke
...Jedina zamerka su one linijice na nebu, ozbiljno sam mislila da mi je graficka pukla XD
Znam da ima godinu i po dana od ove poruke, ali te linije na nebu nisu problem sa grafičkom kartom niti grafikom u samoj igri već predstavljaju prirodni fenomen zbog koga je ostrvo ostalo nevidljivo za istraživače. Između ostalog zbog toga je kapetan Nemo i izabrao dotično ostrvo.

Citat:
nets kaže: Pregled poruke
...Postoji li mogućnost da nešto uništim zbog čega kasnije neću moći završiti igru? (npr. spalim bambusov štap na vatri?)
Čak i da uništiš neki koristan predmet za svaku zagonetku postoji barem dva, tri načina da se reši tako da ne bi trebalo da imaš problema.

Poslednja ispravka: Pelagijska Argosija (19.5.2008 u 21:33) Razlog: lapsus tastaturae
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2008, 16:47   #10
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
Znam da ima godinu i po dana od ove poruke, ali te linije na nebu nisu problem sa grafičkom kartom niti grafikom u samoj igri već predstavljaju prirodni fenomen zbog koga je ostrvo ostalo nevidljivo za istraživače. Između ostalog zbog toga je kapetan Nemo i izabrao dotično ostrvo.
Toga u knjizi nema, mislim tih crta, niti je nevidljivo....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2008, 21:40   #11
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Toga u knjizi nema, mislim tih crta, niti je nevidljivo....
Nisam znao za to, jer nisam ni pročitao knjigu . Naveo sam ono što sam čuo ili pročitao negde u samoj igri.
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2008, 10:12   #12
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
Nisam znao za to, jer nisam ni pročitao knjigu . Naveo sam ono što sam čuo ili pročitao negde u samoj igri.
S obzirom da ovo nije hari poter i da ste imali 200 godina da pročitate knjigu reći ću otprilike šta se dešava (iako sam davno čitao, knjiga je u diječijem odjeljenu gradske biblioteke:

Njihovo društvo (inžinjer, mornar, dječak i onaj im sluga koliko se sjećam), za vrijeme građanskog rata, upadaju u balon i vinu se Međutim, desi se oluja i oni odlete puno daleko. Kasnije i izračunaju koordinate ostrva, a ja i moj drug smo naravno uzeli atlas, i uz pomoć šestara odredili da se ono nalazi negdje izmeću Novog Zelanda i Južne Amerike.....

Kada se sruše na ostrvo, počinje kao prava strategija: nemaju ništa i polako se razvijaju, uglavnom se oslanjajući na inžinjerev mozak. Posle se stvarno razviju, imaju kuću, posiju razne biljke, čuvaju ovce, naprave barut, pa čak i žicu te naprave telegraf između katuna i svog doma u stijeni koji su napravili).... I sve im se čini da neko ima na ostrvu (kasnije se ispostavi da je to samo kapetan nemo...) I to je stvarno bolesno, a definitivno će saznati da neko ima kada neko torpeduje piratski brod koji tu dođe i napadne ih.

Meni najzanimljiviji dio priče je kada naprave maleni brodić i otplove do susjednog ostrva, jer čini mi se u flaši naću dosta staru poruku za pomoć...
Ovo drugo ostrvo je puno manje i dosta divlje, i nađu jedinog preživjelog čovjeka, koji je postao polu lud i divljak, pa ga kasnije dovedu na svoje ostrvo i izliječe...

Na kraju se desi vulkanska erupcija, nemo sa svojom podmornicom gine, ostrvo eksplodira u erupciji vulkana, a njih jedva spase...

Ako volite seriju the Lost obavezno uzmite.... I onaj ko ju je smislio mnooogo se je koristio samom knjigom..
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Pelagijska Argosija (22.5.2008)
Stara 23.5.2008, 10:40   #13
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Vodjen preporukama sa foruma nabavih igru skoro, cisto da probam, mada mi P&C avanture nisu bas omiljeni zanr jos od devedesetih . I mogu samo da se slozim sa svim sto je receno o igri: odlicna grafika i zvuk, savrshen gameplay sa zgodnim interfejsom i savrsheno logickim zagonetkama, dobra atnosfera, zanimljiv dizajn (oni stripski fazoni)..
Kao mane naveo bi to je da je stvarno previse kratka (ja sam je preshao za jednu noc konstantnog igranja (Skor: 279)) i sto je po malo neozbiljna (kao za mladje uzraste), sto je stvarno steta jer je mogla da bude stvarno epic. Definitivna preporuka u svakom slucaju!
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2008, 10:46   #14
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
... preporuka u svakom slucaju!
Još bolje - pročitajte "Tajanstveno ostrvo" , divnu knjigu Žila Verna po čijim idejama je igra "Return to Mysterious Island" nastala.

Ako vam kažem da je to delo koje me je nateralo da sa trinaest godina počnem ozbiljno i sistematski da čitam knjige, valjda vam bolja preporuka ne treba.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2008, 2:14   #15
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Return to mysterious island

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
S obzirom da ovo nije hari poter i da ste imali 200 godina da pročitate knjigu reći ću otprilike šta se dešava (iako sam davno čitao, knjiga je u diječijem odjeljenu gradske biblioteke:

Njihovo društvo (inžinjer, mornar, dječak i onaj im sluga koliko se sjećam), za vrijeme građanskog rata, upadaju u balon i vinu se Međutim, desi se oluja i oni odlete puno daleko. Kasnije i izračunaju koordinate ostrva, a ja i moj drug smo naravno uzeli atlas, i uz pomoć šestara odredili da se ono nalazi negdje izmeću Novog Zelanda i Južne Amerike.....

Kada se sruše na ostrvo, počinje kao prava strategija: nemaju ništa i polako se razvijaju, uglavnom se oslanjajući na inžinjerev mozak. Posle se stvarno razviju, imaju kuću, posiju razne biljke, čuvaju ovce, naprave barut, pa čak i žicu te naprave telegraf između katuna i svog doma u stijeni koji su napravili).... I sve im se čini da neko ima na ostrvu (kasnije se ispostavi da je to samo kapetan nemo...) I to je stvarno bolesno, a definitivno će saznati da neko ima kada neko torpeduje piratski brod koji tu dođe i napadne ih.

Meni najzanimljiviji dio priče je kada naprave maleni brodić i otplove do susjednog ostrva, jer čini mi se u flaši naću dosta staru poruku za pomoć...
Ovo drugo ostrvo je puno manje i dosta divlje, i nađu jedinog preživjelog čovjeka, koji je postao polu lud i divljak, pa ga kasnije dovedu na svoje ostrvo i izliječe...

Na kraju se desi vulkanska erupcija, nemo sa svojom podmornicom gine, ostrvo eksplodira u erupciji vulkana, a njih jedva spase...

Ako volite seriju the Lost obavezno uzmite.... I onaj ko ju je smislio mnooogo se je koristio samom knjigom..
Е сад, тог дивљака су уствари осталива "Деца капетана Гранта" из истоимене књиге, због издајства на броду Данкан. Колико се сећам Жил Верн је испреплетао 3 књиге: "Тајанствено острво", "Деца капетана Гранта" и у мањем делу "20.000 миља под морем" јер се судбина капетана Нема тек сазнаје после читања тајанственог острва. Ето, све у свему занимљиво...
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, kheops, kheops studio, mysterious island

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Return To blockland dodgeme Akcione igre 1 9.8.2011 21:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com