Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2012, 15:46   #101
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Citat:
Futuristic kaže: Pregled poruke
Imam sledeci problem. Podesio sam Outlook Express da preko njega saljem i primam e-mailove sa verat.net -a, ali u nepaznji nisam check-irao opciju da se zadrzi kopija mail-a na serveru.

Sada bih da vratim mail-ove na server, i cuo sam da moze ako napravim IMAP nalog, kao on je two-way pa se poruke mogu upload-ovati na server.

Da li mi neko moze odgovoriti na pitanje da li je to uopste moguce, i ako jeste, da li verat.net podrzava tu opciju upload-ovanja preko IMAP naloga?

Hvala unapred.

Da li si provajdera pitao to isto?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 16:44   #102
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Verat.net

Da li neko koristi ili je koristio Verat Wireless, kakve su brzine, da li ima čestih pucanja konekcije?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2012, 1:48   #103
mbgd
Novi član
 
Član od: 9.10.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Da li neko koristi ili je koristio Verat Wireless, kakve su brzine, da li ima čestih pucanja konekcije?
Wimax im je teeesko sr...e, najjaci paket, 4/1, pun signal, latency do prvog hopa 100ms, uplink brzina ne prelwzi 256kbit/s, downlink je tu negde oko 3-4mbit/s.

konekcija ne puca ali je internet totalno neupotrebljiv! Ugovorna obaveza godinu dana, prevaranti, wimaxu je proslost.
mbgd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2013, 23:40   #104
dido2
Novi član
 
Član od: 19.3.2011.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Verat.net

Zanima me kako na tp link adsl ruteru da vidim ko je prikačen na moj internet i da ograničim brzinu interneta,
Model rutera je TD854w TP link 150mbps, adsl2+.

Koristim veratov adsl 6/1 i jako sam zadovoljan...

Hvala
dido2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 10:07   #105
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom

Udjes u podesavanja rutera preko browsera, zatim ides na karticu wireless, i u podmeniju odaberes karticu koja se zove wireless statistic ili tako nesto slicno, Tu ces videti ko je konektovan na Wi-fi internet, ali samo po MAC adresama, tako da ne znam koliko to tebi, kao neiskusnom korisniku znaci. Sto se tice ogranicenja protoka, neki stepen kontrole ( osnovni ), mozes da steknes opcijon Ip Qos ( quality of service ) opet u meniju rutera, gde na osnovu IP adresa odredjujes minimalni, i maksimalni zagarantovani protok.

Sent over section_one subnet
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 13:52   #106
beli22
Novi član
 
Član od: 22.3.2012.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Citat:
dido2 kaže: Pregled poruke
Zanima me kako na tp link adsl ruteru da vidim ko je prikačen na moj internet i da ograničim brzinu interneta,
Model rutera je TD854w TP link 150mbps, adsl2+.

Koristim veratov adsl 6/1 i jako sam zadovoljan...

Hvala
Imam ja taj ruter i ne mogu da vidim ko je prikacen,ali evo ti odlican program za to.http://www.nirsoft.net/utils/wireles...k_watcher.html
beli22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2013, 14:25   #107
ZlajoX
Član
 
Član od: 17.3.2011.
Lokacija: Karkand
Poruke: 493
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 49 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Da li ima neko ovaj paket 10/1 za 1790din. Kako je zadovoljan

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
ZlajoX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2013, 8:55   #108
obidijus
Član
 
Član od: 25.4.2010.
Lokacija: Black hole sun
Poruke: 121
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Imam paket od 6mb po 1590din.Net je uzas,download mi ide sporo(znam da adsl gubi neki procenat ali pola je ipak mnogo) sto mi se nije desavalo kod oriona.Al sto je najgore veza malo,malo pa pukne te moras gasiti pa paliti ruter,ma HOROR!I ne nije do rutera menjao sam ga par puta,a ovaj zadnji je i nov bio.Jedva cekam da mi istekne ugovor,verat NIKAD VISE!!!
obidijus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2013, 22:22   #109
BaneKG
Član
 
Član od: 28.5.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 31
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Internet koristim odavno. S' tim u vezi a i posto sam bio korisnik Verat.Net-a nadam se da mogu podeliti moje iskustvo sa ovom firmom.

Bio sam medju prvim ljudima koji su imali ADSL u KG-u i to bas kod Verat-a. Prvih godinu dana djene-djene, sto bi rekli. Kasnije se veza pretvorila u nocnu moru a njihova tehnicka podrska u bezobrazluk: od "Da li imate instaliran AV", preko "Proverite sa postom vase telefonske linije", pa sve do spustanja slusalice i neodgovaranja na tickete/mail-ove.

Pre 3 godine sam presao na Telekom i od tada pa do danas nisam imao bitnih problema (osim padanja download-a). Mada kada god bih nazvao Telekom podrsku resio bi se problem ubrzo.

A sada i nesto novije iskustvo. Zbog nekog programiranja i testiranja resih da uzmem sebi domen i server (hosting). Posto sam tupava srbenda rekoh sebi da bi mozda bilo bolje da pomognem neku nasu firmu, iako znam da iznajmljuju te servere. Naravno kod starog prijatelja Verat-a, misleci da im se usluga poboljsala, uzmem hosting paket i domen. Ajde za domen, tu me ne mogu preci, samo da mi prebace kasnije nameserver-e. Ali, iskreno, bio sam skeptik sto se hostinga tice.

Ne lezi vraze, prvo sto sam otisao da vidim su verzije modula/servisa (kako god neko zeli, neka zove). Update zadnji je bio u oktobru prosle godine sa sve ubagovanim verzijama php-a, MySQL-a i phpMyAdmin-a. Vi ne mozete da zamislite moje razocaranje! Neko ce reci: "Ali to su stabilne verzije". Prvo: nisu stabilne i Drugo: sa tim verzijama nista nisam mogao uraditi. 8 meseci nisu update-ali svoje servise!

Ajde, dobro. Nazovem ja njih. Nakon 4 sata pozivanja dobijem ja njihovu hosting podrsku gde mi se njihov radnik prvo smejao na ime mog sajta a zatim i odgovorio da ne zna kada ce biti update ovih modula. OK, posaljem im ja e-mail u kome ih zamolim da barem ponude razlicite verzije php-a oni meni kazu da ne mogu jer su serveri share-ani. Ali, ako mi treba neka pomoc, tj. ako dodje do nekog konflikta oni ce meni da pomognu.

OK, ja odradim lepo moj self try/catch error script koji nece da radi na toj verziji php-a i oni meni 6 dana ne odgovore na moj mail. Pozovem ja i opet ista prica: mi to ne mozemo, znate, sigurnost, pa mi se opet smeju sto im ja trazim razlicite verzije php-a i tako.

Onda lepo odem kod Nemaca, kod nemackog provajdera, pitam koliko, sta, koje verzije. Stigne mi odgovor za 48 minuta. Sve do detalja objasnjeno. Duplo je skuplje nego kod nas ali za takvu uslugu ne zalim ni dinar.

I evo me sada: polagano razvijam neke svoje ideje, piskaram skriptice, igram se sa CSS-om, biram verzije modula koje god zelim. Jednom recju ne boli me glava.

Nije ovo bilo samo pljuvanje po Verat-u. Ovo je i jedno iskustvo za sve koji rese da uzmu hosting: NE KOD NAS! NE! Izaberite neke svetske velike firme koje imaju razlicite verzije modula, koje imaju podrsku koja vam odgovara najkasnije za 24h. Posaljite im e-mail i pitajte ih sve. Raspitajte se. Za nase "strucnjake" i "ljubazne" radnike mogu samo da kazem da mi je drago sto postoji konkurencija.
BaneKG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 12:21   #110
milangojkovic
Novi član
 
Član od: 1.6.2013.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Verat.net

dosta koci, a cesto mi i nestaje bili su nesto da cackaju ali i dalje nema promena. ne preporucujem.
milangojkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 15:11   #111
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Citat:
BaneKG kaže: Pregled poruke
---
Za nase "strucnjake" i "ljubazne" radnike mogu samo da kazem da mi je drago sto postoji konkurencija.
Bane, istu frku sam imao, welcome to the real world.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 21:19   #112
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

U ovoj temi većina ljudi piše samo kada su nezadovoljni.

Još malo pa se navršava pet godina od kako koristim Veratov ADSL i mogu reći da sam zadovoljan. Dešava se da veza puca, nekad čak i više puta dnevno, ali to nije tako često, nekada prođe i više meseci bez problema. Brzina je korektna, na 1.5 Mbps paketu torrenti prelaze 150 KB/s. Ovo je jako dobro s obzirom da živim na periferiji grada i da mi čak i telefon krči kada pada kiša ili kada je vazduh vlažan, a bandere se ljuljaju na vetru.
Jedina zamerka koju imam je kvalitet rutera. TP-LINK TD-8811 ne može da izdrži veći broj konekcija. Dešava se ponekad da ne mogu da otvorim ni jednu web stranicu jer torrenti otvore toliko konekcija da ruter ne može da prebaci ni jedan običan DNS zahtev. Drugi problem koji on ima je da ne može odmah da uspostavi vezu ako je bio isključen iz struje nego mora da se resetuje na dugme.

Dakle, sve u svemu, ja sam zadovoljan uslugom, ali ima mesta za poboljšanja.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 21:30   #113
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

smanji broj konekcija u torentu, meni je podešeno na 20..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 22:17   #114
BaneKG
Član
 
Član od: 28.5.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 31
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Citat:
nighthawk kaže:
U ovoj temi većina ljudi piše samo kada su nezadovoljni.
Ako je tako znaci da su ljudi nezadovoljni. Ja sam pohvalio rad Telekom-a i Nemaca. Vi ste pohvalili rad Verat-a. Dobro je dok god ljudi pisu o ovome jer stvari treba popravljati ako nikako drugacije nego na ovaj nacin. Meni je drago da ste Vi Nocni Sokole :P imali takvu vrstu usluge
Da sam imao neko lepo iskustvo sa njima ja bih naravno to izneo i pohvalio ih.

Citat:
ColdBoot kaže:
Bane, istu frku sam imao, welcome to the real world.
TY, bolje da se nisam pojavljivao :P
BaneKG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2013, 1:12   #115
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
---
Jedina zamerka koju imam je kvalitet rutera. TP-LINK TD-8811 ne može da izdrži veći broj konekcija. Dešava se ponekad da ne mogu da otvorim ni jednu web stranicu jer torrenti otvore toliko konekcija da ruter ne može da prebaci ni jedan običan DNS zahtev. Drugi problem koji on ima je da ne može odmah da uspostavi vezu ako je bio isključen iz struje nego mora da se resetuje na dugme.

Dakle, sve u svemu, ja sam zadovoljan uslugom, ali ima mesta za poboljšanja.
Vidiš, i ti imaš zamerku samo možda lepše "upakovanu". Šalu na stranu, adsl je i meni radio korektno dok sam ga koristio a u hostingu ima mnogo više prostora za poboljšanja.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2013, 3:10   #116
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Можда сте чули, можда нисте, али Верат је купио Беотел, чији сам (задовољни) корисник четири године. Већ 18 месеци плаћам 1000 динара за 4 мегабита, и проблема није било ни у најави. Два-три пута ме је конекција издала, и то на пола сата. Дакле, намерно сам избегао Телеком и одабрао приватника, и добио сам тачно оно што сам платио..

Међутим, прилично сам сигуран да нови власник, Верат, има сјајан начин да ме "опомене" да треба да дођем да уплатим за протекли месец. Наиме, навика ми је да рачуне плаћам последњи дан, све у смисли "шта ако..". Верату се то изгледа не свиђа, па како дође први у месецу, увече Интернет наизменично добија/губи сигнал на свака три минута, док бесан не одем на спавање. Тако је било прошли месец, а тако је, ево и сада. Уплатио сам јутрос, осмог поподне обично искључују ако нисте уплатили.. Теста ради, исто ћу учинити и следећег месеца. Ако се ово испостави тачним, сигурно мењам провајдера.

Добро сам пазио да не дирам каблове, јер су још раније сви били проверени. Поприлично сам сигуран да је то до њих, јер је немогуће да у два различита месеца, у идентичним интервалима имам идентичан проблем који нестаје након уплате?!

Ако ово прочита неко од људи који могу да утичу на то, или знају да ли је ово што ја причам тачно или не, волео бих да престану са овом праксом. Лојалан сам корисник, поготово када је та сарадња успешна, као што је сарадња са Беотелом била. Међутим, да мене неко константно, на свака три минута опомиње да треба да уплатим и практично ми ОНЕМОГУЋИ да користим оно што сам већ платио? Ма колико да ме мрзи да се потежем по поштама, нема теорије да останем код њих. А-а.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2013, 11:08   #117
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Možda tada isključuju / uključuju komšajama pa se nešto zeznulo? =) Iskreno ne vjerujem da bi bilo koja firma dozvolila sebi takav luksuz zarad poslovnog ugleda...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2013, 12:20   #118
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Zivim u kuci, malo njih u mojoj okolini ima Internet, uglavnom stariji ljudi... Videcemo, nadam se da nisam u pravu

Sent from my ST21i using Tapatalk 2
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2013, 14:31   #119
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Ja nisam imao problema sa tim, ni ranije kad sam net plaćao tako što do 10. u mesecu odem kod njih u neku poslovnicu i platim, a ni u zadnje dve godine kad račun stiže putem pošte.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2013, 19:20   #120
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Verat.net

Потписао сам пре неки дан уговор на две године, јесења промоција, брзине, блаблабла.. Познат ми је феномен губитка брзине код АДСЛ конекције, па не бих да правим фрку, али од 10 мбит/с, ја имам 6.. Док сам имао 4, реална је била 3.4-3.6, када сам имао 1.5, реална је била 1.1-1.2 мбита.. Тако да ми се овај губитак чини превисоким, но, тек је убрзање стигло.. Да ли је могуће да ће се то средити временом, или да покушам са звањем техничке службе (иако у уговору наравно стоји "брзина није загарантована") ?
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
kako na verat.net? rignac Web razvoj 0 28.1.2010 21:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com