Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.2.2007, 1:52   #1
Sondy
Novi član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koju Leadtekovu TV karticu izabrati...hitno

Koju Leadtekovu TV karticu biste izabrali da imate kolegu u Nemačkoj koji se ponudio da mi je donese...rok je dva dana.
Jer za nedelju dana doalzi kući.

Uglavnom

Leadtek Winfast TV 2000XP Expert
Leadtek WinFast DV2000
Leadtek WinFast PVR2000

Znam osnovne razlke između njih Expert je najslabija, DV ima firewire...PVR je mpeg hardverski...
Uglavnom pored gledanja TV, naravno da bih je koristio za grebovanje video materijala sa VHS-a, DV kamere i ostalih izvora.
Koja se po mišljenju Vas poznavalaca ove materije pokazala kao najbolje rešenje što softverski što po kvalitetu dobijenog
materijala. Intresuje me kako je rešen zvuk, t.j. kako se kači na zvučnu (Audigy 2 ZS), da li je bolje u zvučnu ili neka od ovih može i da grebuje zvuk sama, pročitao sam da bi to bilo bolje rešenje, zbog sinhronizacije slike i tona. Da li rade sa Intervideo
WinDVR 3 jer mi se pokazao kao ubedljivo najbolje rešenje za grebovanje.

Molim Vas za brz odgovor, jer treba da javim.
Hvala
Sondy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 2:42   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koju Leadtekovu TV karticu izabrati...hitno

Citat:
Sondy kaže: Pregled poruke
Koju Leadtekovu TV karticu biste izabrali da imate kolegu u Nemačkoj koji se ponudio da mi je donese...rok je dva dana.
Jer za nedelju dana doalzi kući.

Uglavnom

Leadtek Winfast TV 2000XP Expert
Leadtek WinFast DV2000
Leadtek WinFast PVR2000

Znam osnovne razlke između njih Expert je najslabija, DV ima firewire...PVR je mpeg hardverski...
Uglavnom pored gledanja TV, naravno da bih je koristio za grebovanje video materijala sa VHS-a, DV kamere i ostalih izvora.
Koja se po mišljenju Vas poznavalaca ove materije pokazala kao najbolje rešenje što softverski što po kvalitetu dobijenog
materijala. Intresuje me kako je rešen zvuk, t.j. kako se kači na zvučnu (Audigy 2 ZS), da li je bolje u zvučnu ili neka od ovih može i da grebuje zvuk sama, pročitao sam da bi to bilo bolje rešenje, zbog sinhronizacije slike i tona. Da li rade sa Intervideo
WinDVR 3 jer mi se pokazao kao ubedljivo najbolje rešenje za grebovanje.

Molim Vas za brz odgovor, jer treba da javim.
Hvala
He, narucujes iz Nemacke da ti donesu Leadtek TV karticu koja ima i kod nas.
Naravno da moras ici preko zvucne koja ti je dobra. Mozes da koristis Win DVR 3 mada nista losije ne grebuje originalni softver koji dobijas uz karticu.
Od tri navedene kartice sigurno da je najbolja ona sa hardverskim MPEG2.
Mada ti je moja preporuka ako neces da se gnjavis sa TV karticama a kes ti nije toliko bitan nek ti u Nemackoj nadju neki zaostali primerak SkyStar 1 satelitsku karticu. Mozda u pocetku neces stavljati satelitsku antenu i gledati sto pozelis i skidati sa satelita sto ti dusa pozeli, ali ce ti grebovani materijal sa MPEG2 chipom na njoj ( idu i slika i ton zajedno ) nema desinhronizacije biti prava milina.
Ima i drugo resenje samo ne znam nisi u profilu stavio koju makinu imas i sta bih jos mogao da ti preporucim.
Poz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 9:43   #3
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Koju Leadtekovu TV karticu izabrati...hitno

A mozes zaobici Leadtek i uzeti Sapphire Theatrix sa Ati550pro cipom.Ima hardverski MPEG-2,16mb DDR memorije,zvuk ide preko PCI magistrale tako da nije direktno zavistan od zvucne kartice(a i ostaje ti jedan ulaz na zvucnoj slobodan za prikljucivanje nekog drugog uredjaja) kompatibilan je sa Windows Meda Center operativnim sistemom a kosta oko 80e.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 21:32   #4
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Koju Leadtekovu TV karticu izabrati...hitno

Ako ti nije potreban hardverski MPEG čip onda uzmi Leadtek Winfast TV 2000XP Expert jer je za te pare verovatno najbolje što ima. Ako ti treba hardverski čip a hoćeš Leadteka onda imaš noviju verziju Leadtek PVR 3000 DeLuxe. Koliko sam video nabrzinu razlika u ceni je par evra i kreće se oko 85 evra i piše da je Vista sertifikovana. Pa ti odluči.
link do PVR3000: http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/...&pronameid=322
pogledaj i proveri.
Uvek ima i ona pomenuta Sapphre u gornjem postu. Bar su Ati čipovi uvek bili dobri u tim poslovima.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 22:30   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Koju Leadtekovu TV karticu izabrati...hitno

JA bih samo dodao da neznam koliko je uopšte pametno iz Nemačke nabavljati kartice koje se i kod nas mogu naći po veoma povoljnoj ceni. Da sam na tvom mestu i da imam nekoga preko ciljao bih na neke modele koji su kvalitetni a koji ne mogu da se nađu tako lako kod nas Leadtek je i kod nas veoma zastuplje po veoma pristupačnim cenama.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
koju zvucnu karticu ?! legolas ŠDK - Zvuk na računaru 12 30.1.2021 20:27
Koju TV/Sat karticu da kupim? Yugo-55 ŠDK - Grafika 0 9.1.2007 17:18
koju tv karticu bi mogao da nabavim za laptop trnn ŠDK - Prenosni računari 1 21.3.2006 1:22
Koju TV karticu? Devil Grafika 8 12.1.2006 4:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com