Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2007, 23:41   #21
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Karta za gitaru?

Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
OK ne mogu da izvadim integrisanu zvucnu kartu...

Da li imas ideju kako postici najmanju mogucu latenciju sa GuitarRig-om? Koja kombinacija drajvera i tako to...

p.s. zvuk mi se od-degenerisao... ostala mi je jos samo latencija... tj kasnjenje...
Najmanja moguca latencija se postize povecanjem kapaciteta RAM memorije i kontrolom procesa koje procesor (CPU) obavlja.
Ako ti je procesor prezauzet raznim glupostima,logicno je da ce ZVUK biti sporiji, losiji ili da ce "krcati".
Takodje,"integrusa" nije (najbolje) rjesenje za GuitarRig,predlazem ti da izdvojis 30tak evra za pravu,polu-profesionalnu karticu a ima ih zaista veliki izbor.
Trazi sve sto podrzava novije standarde od AC 97 sistema,trazi neku sa dosta ulaza i izlaza.Generalno,sto je zvucna "nabudzenija" u zadnjem dijelu,kvalitetnija je.

Off :
A skoro sam gledao "profesionalnu" zvucnu u jednom PC shopu za 150 evra koja,zamisli,NEMA MIDI ULAZ!
Kad nisam (beep) majku prodavacu,zamalo me uvjerio da kupim,i da nisam pogledao-ode lova!
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 10:02   #22
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Karta za gitaru?

Uglavnom komp mi je shit, zvucna mi je shit, od ovoga nema leba, kupicu ili zvucnu ili neku pedalu...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 10:55   #23
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Karta za gitaru?

Ja sam,dok sam radio na gitari (Fender Squier) imao komp koji je bio samo za tu namjenu,sa nabudzenim RAMom i jako dobrim komponentama koje su sluzile samo za snimanje i obradu zvuka.
Medjutim,moze da se izvede i krajnje pouzdano a jeftino rjesenje.
Ako skidas cist zvuk sa gitare,moze da ti pomogne standardni kabl sa tzv. mikrofonskim dzekom ("japancem")
koji ubacis u MIC IN na zvucnoj,odsviras i snimis zvuk BEZ LATENCIJE.
Kad zavrsis s ovim,otvoris CuBase ili neki drugi alat (za obradu licno koristim Adobe Audition),
dodas sve efekte,pluginove i ostalo na "originalni snimak" i nakon toga samo odradis Export to WAV ili MP3.
Imaces uz malo truda zaista solidno snimljene melodije,
jos ako imas nekog sa mixetom da ti ukloni sve sumove,trzaje i slicno,bice super
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 12:07   #24
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Karta za gitaru?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ja sam,dok sam radio na gitari (Fender Squier) imao komp koji je bio samo za tu namjenu,sa nabudzenim RAMom i jako dobrim komponentama koje su sluzile samo za snimanje i obradu zvuka.
Medjutim,moze da se izvede i krajnje pouzdano a jeftino rjesenje.
Ako skidas cist zvuk sa gitare,moze da ti pomogne standardni kabl sa tzv. mikrofonskim dzekom ("japancem")
koji ubacis u MIC IN na zvucnoj,odsviras i snimis zvuk BEZ LATENCIJE.
Kao prvo Guitar rig uparvo sluzi da zameni procesor i da bi imao real-time svirku sa raznim efektima tako da snimanje zvuka i naknadno dodavanje efekata nema smisla.Gitaru moze da snima iskljucivo preko Line-in-a ako nema mikrofonsko pojacalo ili karticu sa istim a integrisana zvucna to nema.Pri snimanju bez efekata nema latencije ni na MIC ni na Line-in ulazima tako da ta prica nema smisla.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 12:10   #25
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Karta za gitaru?

Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
OK ne mogu da izvadim integrisanu zvucnu kartu...

Da li imas ideju kako postici najmanju mogucu latenciju sa GuitarRig-om? Koja kombinacija drajvera i tako to...

p.s. zvuk mi se od-degenerisao... ostala mi je jos samo latencija... tj kasnjenje...
Nazalost glavna mana integrisanih zvucnih kartica je upravo problem koji pominjes.Asio4All bi trebao da radi i na tvojoj kartici probaj da skines sa neta neku noviju verziju.Ipak cak i da ti Asio4all proradi ne ocekuj spektakularne rezultate(bolje od tih mozes da ocekujes ali nista drasticno).Resenje je naravno kupovina neke neintegrisane zvucne sa dobrom Asio podrskom.Ako komp koristis i za igre i filmove porazmisli o Creative Audigy 4 kartici koja sa odgovarajucim drajverima moze izvuci latencije od 1-2ms.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2007, 12:35   #26
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Karta za gitaru?

Jos cu da isprobam jednu mogucnost... posto imam tv-kartu, kad gitaru ukljucim u line-in ne cuje se nista... pa sam primoran da ukljucujem gitaru u Mic prikljucak... izvadicu tv kartu pa cu da vidim sta se desava sa line-in-om...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 12:06   #27
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Karta za gitaru?

Iskreno bez neke pedale, pojacala ili Guitar processora nema prave svirke.Ja sam svirao Fender Frontman Squier preko mic ulaza i jos na 9-ki zicama a zvucna je bila integrisana.Zvuk je kasnio i imao neki eho kao da sam svirao u Alpima.A oni programi za distorziju koji kao daju utisak distorzije su RUBISH.Opametio sam se i kupio Vox pojacalce i IBANEZ gitaru za heavy metal sa 24 praga stavio lepo 11-icu zice i sad komsija koji se smejao kad sam nesto svirao na Fender-u i kompu ludi od distorzije i od Maiden-a(Brave new world svaki put odsviram refren kada on pusti Sabana i ostalu zavijacku druzinu i odma se ucuti)Moj savet je da odete u Mitros ili SKY music i tamo pazarite ako nista onda fender 15R pojacalce moj drug ima nije loshe ima reverb i all that shit ali nije za ludacku svirku na zicama debljim od 10-ke ako ocete pravu svirku onda pazarite vox,Roland... a zvucne karte su vise za pun ugodjaj pri slusanju muzike.Pozz
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 8:22   #28
VEGETA_DTX
Novi član
 
Član od: 19.5.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Ja nisam nesto iskusan sa ovim(pocetnik), ali mogu reci sledece:

Zar nije upravo Guitar Rig namenjen za sve gitarske procese softverskim putem i zar upravo on ne docharava zvuk stuida i slicno?
Ne kazem da nisu upravu oni koji kazu da "bez studijskog nachina snimanja nista", naprotvi verovatno su iskusni i znaju, ali zar na ovoj reklami http://www.youtube.com/watch?v=MFwSWsGf37U nije sve lepo objasnjeno i zar ne zvocaju dovoljno o "profesionalnom zvuku" ?

Jer stvarno pomalo me plashe recenice tipa "ne moze to da se poredi sa studijskim nacinom snimanja"... Mislim taman sam se lepo zaleteo da kupim neku kvalitetnu zvucnu ili mozda cak i Rig Kontrol, koji bi mi definitivno dali dobre rezultate(da li bi?!) i sada kad ovo procitam demoralisem se skroz
A dobro znam da neki profesionalni muzicari(tj bendovi) koriste Rig control i Guitar Rig uzivo na stage-u ili kuci kad prave muziku i super im sve ispadne ponasaju se kao da nema u opste ni teorijske razlike.

Chak i na mojoj raspad integrisanoj zvucnoj zna nekada odlicno da zazvuci mada previse krchi i velik latency itd...

Dali neko ko je imao iskustva sa svim nachinima snimanja moze da mi kaze dali bi Rig Kontrol(ili jos bolje ako ima nesto jos jeftinije? kao npr externa zvucna ili dobra interna zvucna i slicno) resio sve moje probleme, PLEASE tell me ...jer sam se sad strasno demoralisao a ionako mi Rig Kontrol preskup za sada

Poslednja ispravka: VEGETA_DTX (19.5.2008 u 8:59)
VEGETA_DTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 11:11   #29
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Evo, drugari, jednog pitanja:

Trenutno sam u dilemi. Iako imam na raspolaganju studio sa poluprofesionalnom opremom za džabe (a uz to i tonca), želim da napravim i neku kućnu varijantu, koja bi služila kao "ogledalo". Sad je pitanje (više filozofsko nego konkretno) da li ići na varijantu DI-box + zvučna, ili port. Znam da je DI-box bolji izbor, ali onda moram da kupim i kartu, pošto ova Realtek integruša ne služi ničemu. A pare su bitan faktor. S druge strane, port bi trebao da šljaka bez problema sa njom (mada o portovima ne znam mnogo), ali je potpuno beskorisan u bilo koju svrhu sem kućnog zezanja, pa mi deluje kao zamrzavanje para.

Vaše mišljenje je?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 11:24   #30
Miki-Car
Veteran
 
Član od: 21.6.2008.
Poruke: 678
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 260 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko MSN-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko Yahooa korisniku Miki-Car
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

... a u drugom slucaju ne bi uzimao zvucnu
Miki-Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Miki-Car na korisnoj poruci:
Wolverine (13.7.2014)
Stara 5.7.2009, 13:04   #31
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Pa nemam pojma, rekoh da ne znam mnogo o portovima. Da li bi port mogao da završi posao sa integrušom?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2009, 17:23   #32
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Citat:
Miki-Car kaže: Pregled poruke
... a u drugom slucaju ne bi uzimao zvucnu
A zasto bi morao ma uzima zvucnu?Recimo svaki od portova testiranih u SK-u:
http://www.sk.co.yu/2008/05/sktd10.html
ima line out, tako da je potpuno nezavistan od zvucne kartice na racunaru.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2009, 18:24   #33
shalabajzer
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Lokacija: Ozz
Poruke: 127
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Pozdrav. Moze li neko da mi preporuci USB-muzicku kartu, za recording, produkciju muzike . Nasnimavao bih sve sem bubnja. Ma i neke nasnimljene instrumente bih malo doterao , posto nisam bas zadovoljan.
Moram usb ne pitajte sto...duga prica

Budget 200 eura, moze i koji vise...

Ako ima i neki koristan site da pogledam bacite ovde.

Poz
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 21:07   #34
shalabajzer
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Lokacija: Ozz
Poruke: 127
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Pozdrav. Da li admin moze da izbrise ovu poruku i jednu poruku ispod? Hvala.
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2010, 18:45   #35
felino
Novi član
 
Član od: 22.5.2010.
Lokacija: 5mk+
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Vidim da je tema pod bitno, pa reko'...

Potrebno je rascititi neke pojmove oko snimanja zvuka. Nema tog softvera i/ili vestine rada koji ce moci da nadoknadi losu postavku (snimacki lanac), gain strukturu, lose pretpojacalo i lose A/D konvertere.

Neko je vec primetio da se mora postovati slaganje ulaza i izlaza po pitanju impedanse. U suprotnom, nece se podjednako preneti sve frekvencije audio signala. Na primer, rezultat nije najbolji ako se elekktricna gitara prikljuci direktno u linijski ili mikrofonski ulaz. Usled toga je potrebno prikljuciti uredjaj (procesor ili sta god) koji na sebi ima ulaz namenjen prihvatanju signala gitare (i tu ima razlike, da li je gitara sa aktivnom ili s apasivnom elektronikom) i linijski izlaz (line out) koji se potom prikljucuje na linijski ulaz (line in) racunara. Moze se koristiti i neki odgovarajuci DI box.

Dalje, kvalitet zvuka ce, pored kvailteta same gitare i sviraca, zavisiti od kvaliteta nekog od gore pomenutih uredjaja. Ne treba zaboraviti ni na solidne kablove i podesavanje nivoa. Takodje, potrebno je podesiti nivoe izmedju raznih delova opreme. Na primer da izlazni nivo nekog uredjaja ne bude preslab (zbog boljeg odnosa signal/sum) kao i da ne bude prejak (da ne dodje do izoblicenja). Isto vazi i za podesavanje ulaznog nivoa uredjaja.

Sledeca stvar od koje zavisi kvalitet je kvalitet A/D konvertera. Oni na integrisanim karticama nisu za ozbiljnu upotrebu. Neko je pomenuo polu-profesionalnu za 50 EUR. Ni toga nema. Takodje
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
A skoro sam gledao "profesionalnu" zvucnu u jednom PC shopu za 150 evra koja,zamisli,NEMA MIDI ULAZ!
Kad nisam (beep) majku prodavacu,zamalo me uvjerio da kupim,i da nisam pogledao-ode lova!
nema profi ni za 150 EUR. Ovo sto gore rece LoneWolf ne treba da nikoga cudi, jer ono sto je na ogromnoj vecini profesionalnih zvucnih karti skupo nije nista drugo do konverteri. Podrazumeva se da profesionalna karta u PCI izvedbi NEMA mikrofonski ulaz, NEMA izlaz za slusalice, NEMA MIDI in/out itd. Zna se da dobar mikrofonski pretpojacavac ne moze da bude na PCI kartici pa se i kupuje kao posebna komponenta. Iz njega npr. ide line out u line in na zvucnoj karti. OPIS JEDNE profi karet, u pitanju je cuveni LynxTWO sa najboljim konverterima (clanak na srpskom) pogledati ovde

Gde ce se A/D konverzija obaviti nije vazno, vazno je da je konverter dobar. Na primer, postoje mikrofonski pretpojacavaci (kao zaseban uredjaj) koji pored linijskog izlaza imaju i digitalni izlaz. U prepojacavacu se nalazi jedan ili vise A/D konvertera a digitalni signal se potom prihvata na digitalnom ulazu zvucne karte. Nacina z aprenos digitalnih podataka ima vise - AES/EBU - sada AES3 (koaksijalni, profi), ADAT (opticki), S/PDIF (koaksijalni, polu-profi) i par varijacija. Digitalni signal se naravno moze preneti i putem USB-a. Tada program u racunaru namenjen snimanju zvucnog zapisa, zahvaljujuci instaliranom drajveru uredjaja koji prima npr USB digitalni signal prepoznaje uredjaj (interfejs) i prihvata njegov signal koji se potom belezi na HDD. Neki mikrofonski pretpojacivaci imaju i ulaz za instrument odnosno gitaru.

Konverter moze biti smesten bilo gde, pa tako imamo i mikrofone pa i gitare koje se prikljucuju direktno na USB port. Kvalitet konvertera u takvim uredjajima je po pravilu nizak.

Eto, kvalitet zapisa zavisi od mnogo toga a nikako od softvera za obradu koji tek kasnije stupa na scenu. Ako je samo neka od komponenti u snimackom lancu losa, los ce biti i krajnji rezultat. Ako su sve komponente lose...to je kao da vam neko skine jedno desetak dirki sa tastature. Cak i tada bi tekst otkucan sa obogaljenom tastaturom bio razumljiv po smislu ali na sta bi licio? Isti slucaj je i sa snimanjem zvuka. Garbage in - garbage out.

Sta uzeti? Nije ni Line6 neki bas pro kvalitet ali radi posao. Uzeti samo ono sto ima dovoljan broj ulaza i izlaza da zadovolji vase potrebe. Ne manje od toga jer ima i malih stvarcica (ne samo od Line6 nego i od raznih drugih proizvodjaca) koje ljudi uzmu zbog cene pa se onda cude sto nesto nemaju.

Recimo, Alesis ima svoju liniju malih miksera ili bolje receno audio interfejsa (npr MultiMix 8 i 16 USB 2.0 ili FireWire verziju) koji u slucaju modela 8 salju 10 nezavisnih (!) (4 mic ulaza+2 stereo ulaza+stereo mix svega toga=10 kanala) kanala iz miksete preko USB u racunar. USB verzije MIDI nemaju niti dobre 64-bitne drajvere za sada. FireWire verzija ima dobre 64-bitne drajvere a MIDI takodje nema. Ne znam da li FireWire verzije rade isto tako. Verzije sa USB 1.1 ne salju nezavisne kanale, vec samo miks. To je lepo visenamensko resenje (200-250 dolara u SAD) medjutim s obzirom da ima 12 konvertera (10 ulaza i 2 izlaza) a kosta toliko kvalitet konverzije bar za mene nije zadovoljavajuci. Uzeo sam jedan zbog terenskog rada i jak laptop ali uzecu ipak nesto kvalitetnije. Verujem da bi za demo snimke vecini bio vise nego dobar. Za MIDI in/out nezavisno resenje postoje male kutijice od M-Audio i prikljucuju se na racunar putem USB porta.

Creativ je ameterizam. Bolje su od integrisanih ali to je sve. Testirao sam svojevremeno SB, Audigy i X-Fi i pisao clanak, direktno poredio sa polu-pro i pro kartama o tome pa znam iz prve ruke. Da se na njima slusa mp3 i igraju igrice je OK ali to je to. Sto se muzicke produkcije tice, samo su za NEZAHTEVAN demo. Ne zovu ih dzaba Crshejtiv

P.S. Vidim da se cak i saradnik SK par puta okliznuo na ovoj temi ali nije bitno, u sustini sve je u redu.

P.P.S. Svi se mi primamo na neki carobni softver koji je svemoguc i vidim ovde nakacen YT link ka videu o Guitar Rig i sve je to lepo ali da bi oni koji su snimali taj promo video dobili takav zvuk, morali su da koriste dobru gitaru, pretpojacavac ili procesor ili DI box, dobre konvertere i da uzmu dobrog sviraca.

Poslednja ispravka: felino (22.5.2010 u 19:10) Razlog: Creative
felino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2011, 10:37   #36
shalabajzer
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Lokacija: Ozz
Poruke: 127
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Ima i caka sa signal to noiz ratio. Sto veci to bolje. Pretpojacalo obavezno..Mada ima usb resenja koja za 200-250 eura imaju ugradjeno (osrednje) predpojacalo...Treba istrazivati...Ako neko oce poluprofesionalno (a i bolje) nasnimljene gitare...neka uzme line 6 toneport UX1. Stvarcica je masinerija za tu cenu.
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2011, 12:16   #37
teodorakis
Novi član
 
Član od: 10.12.2011.
Poruke: 3
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Moj problem je sledeci:
koristim-
-comp - intel core 2 cpu 4400 – 2.00ghz - RAM 4.00gb
-program cubase 5 i amplitube 3
-zvucna emu 1212m
-gitara fender telecaster vintage 52 USA

Inache sa bendom sviram na marshallu jcm 800
Sada bih hteo da snimin neki demo snimak, ali kako?
probao sam razna pojacala kao preamp (rolan cube, lanney), i sva zuje a zvuk je gori nego direktno u karticu, jedino sto nije zujalo i na koju sam moga da koristim i wah, a da ne izoblici ton je glava fendera bassman 135, koju sam na zalost prodao.

Pitanje je sledece:

Shta uzeti da imam kvalitetan zvuk bez zujanja? neki Di-box (DBX dB12 ili Proel DB1A), LINE 6 Toneport (koji<> UX1, UX2, GX) ili M-Audio DMP3 (ili neki drugi).
I koja je razlika izmedju Di-box-a i LINE 6 Toneport i M-Audio DMP3.
Valjda ne treba da koristim i Di-box i M-Audio DMP3...
Snimao bix gitaru, bas, i glas. Bubnjevi su nasnimani i ubaceni u cubase (ne zvuce lose).

Poslednja ispravka: teodorakis (11.12.2011 u 9:28)
teodorakis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 19:47   #38
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

UX1 i UX2 su odlične sprave, ja snimam na sličan način (Digitech RP355 procesor preko USB-a na komp, pa u cubase)... Samo ne znam kakve opcije ima amplitube, tj. da li možeš da emuliraš tog JCM-a kako treba...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 20:26   #39
teodorakis
Novi član
 
Član od: 10.12.2011.
Poruke: 3
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Danas mi stigo m audio dmp3. Cini mi se da je zvuk jos gori nego direkt u karticu, ili ne znam da podesim...Od marshalla nema ni M.
teodorakis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2011, 20:37   #40
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Zvučna kartica za gitaru?

Ja sam od prijatelja koji je prodavac u mitrosu dobio preporuku za UX1 i UX2, bilo bi idealno ako bi uspeo za njih nekako da zameniš... A što se tiče marshalla, jbg, ja na procesoru imam emulaciju i JCM800 i JCM900...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gitara, zvučna kartica

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
koja kartica je ovo sharlo_03 Grafika 46 20.1.2008 22:02
Wireless Kartica Za Vistu Axis Komunikacioni uređaji i umrežavanje 23 18.1.2008 20:07
Mrezna kartica megabook-a Melinion Prenosni računari 5 26.9.2007 19:30
Kako promijeniti IRQ kod PCI kartica? ezenkiel Kvarovi 5 27.8.2007 12:43
tv kartica & quick time player zeks Kvarovi 1 5.10.2006 1:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com