Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2007, 12:56   #1
Kolossos
Član
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Da li me loži?

Pošto reših da od plate otkidam svaki put po 100 evrički u svrhu kupovine kompa (deo po deo) spazih procesor Intel P4-805 P Dual Core - oko 88E kod poznanika iz kraja - inače vlasnika komjuterske radnje. Kaže, nije to loša sprava. Posle nedelju dana mi prijavi da je nabavio AMD 3800 Boxx2 Dual-core AM 2 - oko 115 E. Ja ga pitam - Sta će mi ova zver, ne samo zbog cene, već i zbog mojih realnih potreba (ako je uopšte zver u odnosu na ovaj prethodni?)? On mi odgovori da kad već kupujem bolje da kupim ono što je bolje i ako sam već mislio da se isprsim 88 E za procesor , da dodam još oko 27 i da prebrinem tu muku.

I sad sam baš ono u dilemi - ne zbog tih 27 E, nego se pitam na kakvom sam
to dobitku ako pazarim AMD, tj. treba li mi uopšte daj dobitak ako se ima u vidu da
na PC-u koristim isključivo Word i Internet (pišem neki leksikon). Znam da bi mi mnogi rekli da bi mi i Pentium kec sasvim odgovarao, ali ipak volim s vremena na vreme da odigram Call od Duty I i II, mada mi je velika grehota to što ubijam Nemce, u nekim američkim, engleskim i ruskim dresovima, te se pitam ima li gde kakva opcija da se malo zamenimo, tj. da osetim kako bi bilo biti vojnik Vermahta?

Ne bih voleo da se ovde nastavi smor tipa ovaj protiv onog, itd., nego čisto ako neko ima kakav savet bio bih mu jako zahvalan.
Pozdrav svima i unapred hvala, Kolossos.
Kolossos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2007, 13:43   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Da li me loži?

Sa obzirom za sta ce ces ga koristiti bolje dodaj tih 27e za bolju graficku. IMHO.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2007, 15:10   #3
deksi10
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 489
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 38 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Da li me loži?

Ma ne treba ti ta kvarcna pec (i po grejanju i po potrosnji) u vidu D805 procesora. Posto vidim da nisi zahtevan korinsik, ne vidim zasto bi uopste bacao pare na dual core procesor!? Ja bih ti preporucio da uzmes neku dobru 965P plocu, i za pocetak onaj Celeron D 347 3.06Ghz. Kasnije mozes da zamenis procesor za neki Core 2 Duo.
A ako hoces AMD-a neki MSI K9N Neo-F i Athlon 3000+ bi ti bila dobra kombinacija.
deksi10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2007, 23:49   #4
Kolossos
Član
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li me loži?

Hvala na savetu. Dok mi je MSI i Athlon kombinacija jasna, nisam u onoj
drugoj skapiro na koju ploču misliš, tj. bojim se da ne misliš na GIGABYTE
GA-965P-DQ6 jer je ona "svega" 210-215 E? Gledao sam na sajtu IT svet-a, možda grešim ali nema druge ploče s tom oznakom.

Pozdrav.
Kolossos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2007, 0:09   #5
deksi10
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 489
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 38 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Da li me loži?

Ma ne, ne mislim na oznaku nego na plocu sa intel 965P cipsetom. Imas ih i za mnogo jeftinije pare. Na primer Gigabyte GA-965P-S3 za oko 110-115e potrazi na pcberzi.
deksi10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2007, 11:21   #6
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Da li me loži?

pa za CoD 1&2 i ne treba neka jaka zver...tebi bi sasvim odgovarao neki Athlon/Sempron 3000+ socketAM2,neka ASUS M2N-MX ploca ili slicna,512 DDR2 memorije,i neka malo jaca graficka kao npr Gigabyte X1300 PRO 256 MB GDDR2 sa 128 bit (cena joj je oko 75e)...ostalo po zelji...Jedino ako ne pozelis da odigras FEAR ili neke novije u najjacoj rezoluciji sa max detaljima..onda spremi da odvojis nekoliko celih plata...
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com