Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2007, 13:10   #121
nex999
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cacak
Poruke: 248
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 152 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Da li IKO moze da potvrdi tu pricu o unistavanju apach-a??Jbt, ako je ta prica stvarno tacna onda zasto je nasi kriju k'o zmija noge????A pricu o obaranju F-117 na sav glas...Odavno kruzi ta legenda o napadu na aerodrom, ali stvarno ja nigde nisam nasao neki ozbiljan podatak...ako neko nadje nesto neka rekne :P ..Licno mislim da je prica truba, al ajde...bas bih voleo da me neko demantuje .
Pa i ta prica da smo koknuli i herijer, pa B2...pa avaks...pa napad na nosac aviona ( ???? )...
nex999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 14:07   #122
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
nex999 kaže: Pregled poruke
Da li IKO moze da potvrdi tu pricu o unistavanju apach-a??Jbt, ako je ta prica stvarno tacna onda zasto je nasi kriju k'o zmija noge????A pricu o obaranju F-117 na sav glas...Odavno kruzi ta legenda o napadu na aerodrom, ali stvarno ja nigde nisam nasao neki ozbiljan podatak...ako neko nadje nesto neka rekne :P ..Licno mislim da je prica truba, al ajde...bas bih voleo da me neko demantuje .
Pa i ta prica da smo koknuli i herijer, pa B2...pa avaks...pa napad na nosac aviona ( ???? )...
Zashto je kriju? Pa zato shto na sve ono shto se deshavalo su josh trebali da nas optuze da smo izvrshili agresiju na Albaniju.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 14:31   #123
nex999
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cacak
Poruke: 248
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 152 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Bah, to mi zvuci kao odgovor na pitanje "Zasto verovati u vanzemaljce uprkos dokazima koji govore da ne postoje"...
Napad na vojni aerodrom u drugoj drzavi (iako je sa njene teritorije vrsen napad na nasu-sasvim je regularan cin-ja bih sravnio glavni grad doticne sa zemljom, jedna tuzba za zlocin manje-vise...i tako nas tuzakaju za sve), unistenje americkih helikoptera, je dogadjaj koji se ne moze tek tako zanemariti.Ajde da izuzmemo nase ljude/sajtove/forume.Nijedan strani sajt/forum nisam nasao da ima podatke o tome...a ako nista, znam da bi ruski forumi bili puni podataka i cestitki/pozdrava na kraju krajeva...
Ili bar da je neko razgovarao sa akterima...neki pilot...vojnik...zasticeni svedok :P ...ali ne...corak.
Meni prica lici na izmisljotinu iz kuhinje tadasnjeg ministra za informacije...
nex999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 14:37   #124
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Авакс је колико знам био теже оштећен, али се спустио у Мађарску.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 14:44   #125
nex999
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cacak
Poruke: 248
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 152 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Avioni

eto...
Zamisli da letelica koja ima takav operativni radijus i domet svojih sistema, da moze da kontrolise situaciju u nasem vazdusnom prostoru leteci iznad Francuske...ili Italije...ili Atlantika :P nadlece nasu zemljicu...Pa nismo mi drzava na dva kontinenta...
Ili su mozda bili toliko bahati i nedotupavni da priblize letelicu od 100 miliki $ dometu naseg PVO....tek zato sto su "u mogucnosti" Ma jes...sisali su oni vesla.
A jos kad se setim sta su sve nasi ljudi i mediji nazivali Avaks u to vreme...od satelita, preko bespilotnih letelica do letecih tanjira LoL
nex999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 17:12   #126
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Па сад зависи колико је оперативни радијус радара, нпр Е3 има 375 км.Сигурно су летели у близини Србије, да ли на атлантику или у једној од суседних држава.Значи ко зна можда је случајно улетео у нечији домет и погођен.Искрено, немам појма.Све су неке информације за које незнаш да ли су тачне или не.

Што се тиче беспилотних летелица, нисам знaо и да ми имамо своје
Say hello to the IBL-2000:
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 17:29   #127
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Malo lupetaju na onom linku ali ima istine.

Nego ghost jel imas jos neku sliku sa sajma naoruzanja? Mislim postavi.



Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 17:38   #128
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Ову горе слику сам случајно нашао на википедији, тако да нажалост немам.

Онако питање успут, да ли има негде да се скину Орао и Супер Галеб за FS2004, а може и Орао за Wings over Europe(ако тако нешто постоји, мада сумњам).
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 2:43   #129
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
nex999 kaže: Pregled poruke
Bah, to mi zvuci kao odgovor na pitanje "Zasto verovati u vanzemaljce uprkos dokazima koji govore da ne postoje"...
Napad na vojni aerodrom u drugoj drzavi (iako je sa njene teritorije vrsen napad na nasu-sasvim je regularan cin-ja bih sravnio glavni grad doticne sa zemljom, jedna tuzba za zlocin manje-vise...i tako nas tuzakaju za sve), unistenje americkih helikoptera, je dogadjaj koji se ne moze tek tako zanemariti.Ajde da izuzmemo nase ljude/sajtove/forume.Nijedan strani sajt/forum nisam nasao da ima podatke o tome...a ako nista, znam da bi ruski forumi bili puni podataka i cestitki/pozdrava na kraju krajeva...
Ili bar da je neko razgovarao sa akterima...neki pilot...vojnik...zasticeni svedok :P ...ali ne...corak.
Meni prica lici na izmisljotinu iz kuhinje tadasnjeg ministra za informacije...
Prvo, nikad nije niti ce biti dokazano da vanzemaljci postoje/ne postoje, a verovatnije je da postoje.
Drugo, donekle si u pravu ali NATO-SAD je taj koji odredjuje shta je krshnje obicaja ratovanja, shta je agresija i sl. Oni bacashe kasetne bombe, osiromasheni uranijum itd. shto je zabranje raznim konvencijama i nikom nishta.

Poslednja ispravka: Garson (3.7.2007 u 6:56)
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 6:49   #130
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
E ovo vec lazu.Oboren je samo jedan
Ne lažu, 3 F-117 više nikada neće poleteti! Jedan za koji svi znamo kako je završio se sad širi po muzeju vazduhoplovstva (tj., ono što je od njega ostalo ), drugi je pao van naše teritorije a treći prinudno sleteo i raspao se toliko da im se nije isplatilo da ga popravljaju, nego su ga poslali u staro gvožđe.

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Pretera ga druze.
Licno sam gledao snimke kako stinger obara Mi-24. Leteca topovnjaca je mogla da istrpi direktan pogodak spreda i da ostane u letu, ali ti napravi od nje leteci tenk!
Obori ga, ali ga ne raznese k'o u filmovima. Samo ga natera da prinudno sleti, ali se ne slupa načisto i ljudi uglavnom prežive. A RPG-7 je kumulativna mina i kao takva, razvaljuje mnogo jače ciljeve od heliša.
Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Razlikuj Galeb G2 i Galeb G4. Velika je razlika.
Naravno da znam razliku, ali ni G4 ne može da ponese više od jedne bombe od 250KG ili dva kontejnera sa NRZ ili 2 V-V IC samonavođene rakete u kombinaciji sa dvocevnim GŠ-23 topom. Pored toga, ima samo jedan motor što ga čini vrlo ranjivim. Složićeš se da nije baš najbolja kombinacija za jurišne misije.

Što se tiče priča o obaranju Awacs-a i B2, to je verovatno lovačka priča, ali za Apache....sasvim druga. Takođe, jedan F-15 je oboren na jugu Srbije PVO sistemom "Igla". Pao je na teritoriju Bugarske, tako da nismo mogli da potvrdimo obaranje. Pretpostavlja se da mu je otkazao sistem za upozoravanje i izbacivanje mamaca, jer pilot nije ni pokušao da izbegne raketu, tj. nije ni znao da ide ka njemu. Ovo je već proverena priča, ali ne mogu da vam kažem odakle.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 7:04   #131
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Bombarder na pravom mestu
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Bombarder.jpg
Viđeno:	97 puta
Veličina:	71,6 KB
ID:	9061  
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 11:26   #132
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Нови авион (познат и као Yu-Supersonik) домаћи борбени авион започет осамдесетих, али нажалост отказан 1991 због познатих разлога.Претпоставља се да би сериска производња почела 1993.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 11:50   #133
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Avioni

E to bi bilo nesto posebno. Velika steta sto je to zamrlo.


Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 12:18   #134
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Avioni

Evo nekih podataka za taj famozni Yu-Supersonik: http://en.wikipedia.org/wiki/Novi_Avion
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 12:50   #135
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Avioni

Rocker se lozi na nosace brodova, to vam nije rekao!
Anyway, stvano sam video snimke na kome je Mi-24 oboren i kao rezultat toga je bila eksplozija i pogibija posade... Kao sto rekoh, pogodak u osetljive delove obara svaki helikopter.

E da, za RPG7. Nisu to bili direktni pogotci, vec se ona aktivira posle svog maximalnog leta, sto je oko 1000 m, zavisno od namestanja upaljaca. Ne mora da bude HEAT punjenja, ima RPG7 i HE/fragmentaciono kao i termobaricka punjenja. Najvise se koristilo ovo drugo punjenje za avione jer bi fragmenti naneli veliku stetu. Ali, da ne masiramo ovaj posten narod, jer ja znam sta si radio proslog leta!

Pazi s kime spavas...
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 13:39   #136
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Evo jedne zanimljive slike gde F-18 Super Hornet probija zvucni zid
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	F-18-diamondback_blast.jpg
Viđeno:	152 puta
Veličina:	68,3 KB
ID:	9067  
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 18:23   #137
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
Rocker se lozi na nosace brodova, to vam nije rekao!
Ne, nego na nosače aviona, nosači brodova su tvoj fah!

Interesantan je bio koncept ovog našeg aviona. 11 podvesnih tačaka je za svaki respekt! Po ovome što piše na Wiki, jedino bih zamerio samo jedan motor. Ipak borbeni avion mora da bude žilaviji u borbi i ima bar dva.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 11:15   #138
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ne, nego na nosače aviona, nosači brodova su tvoj fah!

Interesantan je bio koncept ovog našeg aviona. 11 podvesnih tačaka je za svaki respekt! Po ovome što piše na Wiki, jedino bih zamerio samo jedan motor. Ipak borbeni avion mora da bude žilaviji u borbi i ima bar dva.
Не би било лоше да када Србија буде у бољој ситуацији, да пробају да га направе, уз неке модификације наравно (два мотора нпр).

ПРевелики сам оптимиста.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 11:22   #139
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
ПРевелики сам оптимиста.
I ja sam.
Ali znas kako, sve je moguce, i zastava ce se izvuci iz mrtvila nekako, na nasu stetu ali ipak ce biti...pa zasto ovo ne bi moglo...nego pored svih tih problema nasi strucnjaci su odavno odleprsali.
Mada sam ja za neke vece modifikacije, dva motora...
A nisam mogao da ne primetim kako su on i Eurofighter skoro identicnog dizajna!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 11:32   #140
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Па добро ако смо направили беспилотну летелицу (а имало смо поприлично материјала за "учење") онда ћемо ваљда једног дана направити млазни борбени авион.Што се тиче модификација оне се подразумевају, ако планираш авион довести на садашњи ниво развоја.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avijacija, avioni

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com