Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2008, 0:36   #1
kwar
Novi član
 
Član od: 19.12.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow Problemi sa efiks-om..

E ovako: mislim da je vreme da pocnem i ja da kukam lepo, neko ce me valjda saslusati...
Imam sledeci problem:

MSI K8N Neo V2.0
AMD Athlon64 2800+
Kingston 512MB DDR400
WD 250GB SATA
PSU KME 400W

Mada sve je to lepo funkcionisalo sa: Gigabyte GeForce 4 MX 4000 128MB (GV-N40128TE)

Sve dok nismo probali: MSI GeForce FX 5500 128MB (FX5500-TD128LF)

Tu su nasi problemi nastali. Da napomenem, koristim Windows XP sa Service Pack 3 (ali pravu oficielnu, ne neku third-party verziju)
Za plocu-chipset i sve ostale drivere sam preuzeo sa MSI-ovog sajta nedavno, a i sve je bilo u redu.
Nakon sto sam izvadio Gigabyte-ovu karticu i ubacio MSI-ovu, obrisao sam prethodne drivere za graficku, i instalirao sam, ForceWare drivere i to v169.21 direktno preuzeto sa nVidia sajta pre nekoliko meseci (mislio sam da je jos uvek najnoviji).
Potom sam pokrenuo PassMark-ov BurnInTest Pro, da vidim sta imam.
Svih 15minuta testa je poslo sasvim ok, 3D test je pokazivao od 40-60fps-a, i dosta je lagano "klizila" animacija, tek-tek na nekim delovima stane na sekundu pa nastavi, uglavnom tako to ide sa slabijim karticama. Ni jedna greska se nije pojavila, niti poruka o "Video memory corruption"-u ili slicno.
Posle testa je sledio pravi izazov: Battlefield 1942 - Desert Combat. Igrica se pokrece normalnom brzinom, sve je pod kontrolom. U opcijama je sve podeseno na Medium, da ne preterujemo stvarno. Ucitavanje mape podje bez problema, izaberem vojnika i krenem. Posle nekoliko sekundi slika se jednostavno zamrzne zajedno sa zvukom (led dijodica za HDD umalo da izgori koliko svetli a i krlja dobro masina tamo dole), 3-4 sekunde tako zamrznuto stojimo ponovo i ponovo preslusavajuci isti zvuk koji nas je bas zatekao u trenutku smrzavanja, i posle isteka tog vremena igra nastavi bez ikakvih problema dalje.
Medjutim, problem je to sto se isto to ponavlja ponovo, i to dosta cesto, nekad prodje 5 sekundi pa se zadesi to, a nekad izdrzi i po 20 ili vise da sve radi ok, i onda ponovo netrazena pauza. Da napomenem nikakav restart niti plavi ekran nisam dobijao, znaci on tako funkcionise, ali tako nemoze. Probao sam smanjiti sve na low a i onda se isto desava. Pokusao sam Half-Life 2 (nije jedna od epizoda nego bas dvojka) i tamo se isto tako ponasa.
Skinuo sam DriverSweeper 1.5.5 sa Guru3D.com-a. Prvo uninstaliram drivere, pa restart. Pokrenem DriverSweeper, pronadjem sve zaostale delove drivera i obrisem ih, zatim skinem najnoviji ForceWare v175.19 isto sa nVidia sajta i instaliram ih. Rezultati su isti. Ponovim isti postupak, jedina promena je sto sad instaliram drivere preuzete sa MSI-ovog sajta v82.12 (tu mi nije bilo sve jasno jer postoji i verzija 82.65 za koji pise da je izdat 2006-01-16 dok je 82.12 koji bi trebao po brojevima sudeci da je stariji izdat 2006-02-07, zato sam se i odlucio ipak za njega). Uglavnom instaliram 82.12 i sve bude isto kao i sa prethodna dva drivera.
Tu sada stojim, i zato sam i kuckao tako puno, mislim da sam sve detalje naveo, mozda i vise nego sto treba, neznam, kako da dokazem sebi da je kartica neispravna? Ako je uopste neispravna..Ima li iko nekakav predlog??
kwar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 9:15   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa efiks-om..

Možda se nešto pregreva, proveri temp za grafu i proc.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 10:51   #3
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa efiks-om..

ja bih se vratio a drivere. Stavi neke koji su bas za tu karticu. Probaj sa onima sto se dobiaju uz karticu. To je koliko se secam serija 53.xx drivera
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa zvukom Rocker Kvarovi 265 18.2.2022 15:46
Problemi sa prebacivanjem VHS u DVD MEDMIL Foto i audio/video 4 27.5.2008 19:12
Višestruki problemi sa restartovanjem kao posledicom dechkotzar Kvarovi 0 12.2.2008 1:15
Problemi sa NET. Framework 3.5 Moca Operativni sistemi 3 3.2.2008 18:02
Ponovo problemi sa NOD32 alien Zaštita 13 6.10.2006 19:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com