Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2008, 20:34   #1
neko_drugi
Veteran
 
Član od: 7.12.2008.
Lokacija: tamo - ovde
Poruke: 508
Zahvalnice: 206
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Acronis True Image Home

ranije sam ovde pronasao tutorijal za to, ali sad ne mogu...
moze neko da mi da link?
neko_drugi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2009, 14:38   #2
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Question Re: Acronis True Image Home {Unable to boot}

Instalirao sam kod ortaka Acronis True Image Home 10 i program radi ok sve do dela kada treba da ka Boot-ujem pre starta WIndows-a i probam da ucitam Image. Pokrene on i svoj loader kada pritisnem F11 ali kada odaberem prvu opciju nakon koje bi trebalo da mi ponudi da ubacim disk sa Image-om ili da odaberem sa sigurne particije on izbaci neku 019 gresku.
Da li neko mozda zna o cemu je rec?
Samo da napomenem da kod mene program na Windowsu XP Professional SP2 radi a kod ortaka sam stavio WIndows XP Professional SP 3, da li mozda ovo moze da ima neke veze, jer jednom sam imao problema da instaliram neke drajvere za USB sa diska za maticnu na SP3, dok sam na SP2 to uspesno radio, ili je mozda u pitanju to sto je 10ka starija verzija programa koja se pojavila pre SP-a 3?
Hvala
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2009, 15:59   #3
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Question Re: Acronis True Image Home

Posto vec dva dana nema nikakvog odgovora da preformulisem pitanje:

Da li je neko koristio (uspesno) Acronis True Image Home 10 na Windows-u XP Professional sa Service Pack-om 3?
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2009, 16:50   #4
na12
Veteran
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: /tmp/srbija/sabac Sistem:ArchLinux x86_64
Poruke: 834
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home

Ja sam koristio,ali meni nije izbacivao nikakvu gresku,jedini problem sa vracenim sistemom je bio sto mi je svaki put kad sam ga dizao pronasao neki novi hardver koji u stvari nisam imao,i nikako nisam mogao da iskljucim taj wizard koji mi se pojavljivao na pocetku.Tako da ovaj nacin backup-a i nije bas savrsen.
na12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 16:03   #5
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Question Re: Acronis True Image Home

Citat:
na12 kaže: Pregled poruke
Ja sam koristio,ali meni nije izbacivao nikakvu gresku,jedini problem sa vracenim sistemom je bio sto mi je svaki put kad sam ga dizao pronasao neki novi hardver koji u stvari nisam imao,i nikako nisam mogao da iskljucim taj wizard koji mi se pojavljivao na pocetku.Tako da ovaj nacin backup-a i nije bas savrsen.
A imao si XP SP 3?
Da taj hardver nije mozda sam Acronis, posto sam primetio da kada mu se ukljuci opcija za boot na F11 on se sam stavi kao Device u device manager?
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 17:37   #6
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Acronis True Image Home

A da predjete na verziju 11?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2009, 20:37   #7
na12
Veteran
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: /tmp/srbija/sabac Sistem:ArchLinux x86_64
Poruke: 834
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home

Citat:
Jenkiduduldu kaže: Pregled poruke
A imao si XP SP 3?
Da taj hardver nije mozda sam Acronis, posto sam primetio da kada mu se ukljuci opcija za boot na F11 on se sam stavi kao Device u device manager?
Ma nije,nego RAID controller.
na12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2010, 1:13   #8
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home

Iskopah ovu staru temu da još malo pričamo o ovom programu!


Acronis True Image koristim već dugo vremena, i zadovoljan sam kako radi to što radi, rijetko kad me iznevjerio!
Jedino možda kada bi image napravljen sa njim ostao na hdd-u, pa bi ga windows onda shebao defragmentacijom vjerovatno ili ko zna kojim procesom...
Ali koristio sam ga isključivo sa Hiren's cd-a, dakle nikad ga nisam instalirao i koristio iz wina!

E pa to sam upravo sada uradio, testiram program pa hoću da vas pitam koliko vas ga koristi iz wina, i koliko su njegove funkcije pouzdane?
Pošto sam skoro kupio novi laptop, instalirao win764bit, sada sam u fazi da testiram sve moguće programe koji mi padnu na pamet , a nakon toga format i vraćam ono što vidim da je valjalo...


Dakle instalirao sam Acronis True Image 2010!
Vidim da ima mnogo interesantnih funkcija tipa Secure zone, Startup Recovery Manager, One-Click Backup...
Upravo ovu zadnju opciju odradih prije 5min kada sam umjesto pokretanja programa kliknuo na desktop prečicu za one-click backup, i eto ga image C particije na D particiji za 3-4 minuta bez ikakve muke i podešavanja (ako ih ima tu previše uopšte, ali dobro...)

Ispobao sam i Try&Decide opciju koja je takođe odradila svoj zadatak bez greške!
Za one kojima nije poznata, omogućava povratak sistema na momenat kada je ta aplikacija pokrenuta i omogućava odbacivanje bilo kakvih promjena koje su napravljene sistemu, bilo da je u pitanju neki update, posjeta nekom rizičnom sajtu, instalacija nekog programa nakon kojeg nam sistem radi lošije...
Ja sam deinstalirao 2 programa, izbrisao 5-6 foldera sa programima koji su mi bili na desktopu, i nakon što sam stopirao ovu aplikaciju i izabrao da
ne želim da zadržim promjene koje su napravljenje od momenta startovanja aplikacije, nakon restarta sve je bilo kao ranije!


Ono što me nervira je što program pokreće 2-3 procesa pri start up-u, i vjerovatno ne bi radio dobro kad bi se neki od njih isključio.
Ali mi se čini da bi bio veoma koristan i razmišljam se da ga ponovo instaliram pri reinstalaciji sistema!
I Acronis Secure zone mi se čini kao veoma interesanta funkcija! Dio hard diska koji Acronis rezerviše za sebe, i kojem windows ne može da pristupi i eventualno ošteti back up koji se tu čuva...


Da li ste za ili protiv, glasajte za svog kandidata!
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Norton Ghost ? Captain Jack Sparrow Aplikativni softver 43 23.3.2009 0:31
Acronis True Image 11 murdoc321 Aplikativni softver 6 12.12.2007 12:39
Acronis True Image Home 10 Jenkiduduldu Aplikativni softver 15 11.11.2007 0:02
Acronis true Image- pitanje... polarnimeda Aplikativni softver 11 5.10.2007 21:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com