Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.4.2006, 15:41   #1
Shigman
Novi član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Arilje
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Kopiranje zaštićenih DVD filmova?

Mozda sam dosadan u zadnje vreme sa pitanjima,ali imam jedan problem.Sa kojim besplatnim programom mogu da prekopiram DVD film. Hvala unapred.

Poslednja ispravka: oluja (13.4.2006 u 8:28) Razlog: bolje da obrisem jednu rec nego sve.
Shigman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 15:46   #2
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Pazi ovako posto su ti filmovi svi na DL diskovima i obicno im size bude veci od 5GB njih moras da Shrinkujes, DVD Shrink je All in one za tu operaciju znaci uklanja sve zastite i jos odradi rekompresiju da taj film stane na obican DVD disk 4.4GB. Inace ako ces filmove da radis u Divx/XviD/ND/x264 i ostale mpeg4 encodere dovoljan ti je DVD Decrypter s kojim ces da prebacis celu sadrzinu filma sa DVD->HDD pritrom skidas sve zastite
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NenadN na korisnoj poruci:
PrO_bOy (26.8.2010)
Stara 13.4.2006, 1:50   #3
quality
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 82
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

DVDXCopy Express! Ovaj program ti izvuce samo film sa diska i neces imati one glupe reklame vec sam film koji ce biti odlicnog kvaliteta! Na nekim diskovima je film velicine do 4.3 gb ali reklame zauzimaju dosta i onda ga pakuju na DL a iako je film veci ovaj program ce da ka kompresuje na 4.3 uz veoma ali gubitak na kvalitetu koji ces tesko uociti!
quality je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku quality na korisnoj poruci:
PrO_bOy (26.8.2010)
Stara 13.4.2006, 2:36   #4
nature
Novi član
 
Član od: 13.3.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

pa i sa shrinkom mozes da izvuces samo film bez glupih reklama samo odes na reauthor i iscupas film i to je to
nature je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2006, 3:07   #5
quality
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 82
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

E to nisam znao! Izvinjavam se onda!!!
quality je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2006, 3:39   #6
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

nista, greska...
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 20:45   #7
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Citat:
Shigman Mozda sam dosadan u zadnje vreme sa pitanjima,ali imam jedan problem.Sa kojim besplatnim programom mogu da prekopiram DVD film. Hvala unapred.
Bolje ti je da ga prebaciš na hard uz NERO 7, on ga sačuva u mp4 format i obični filmovi na DVD-u stanu na disk od 700 MB...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 20:53   #8
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Diskutabilno je koliko je to dobro i korisno, naročito sad kad CD košta 15 a DVD 30 dinara, a pritom kopiranje DVD-a traje 15 minuta a rekompresija u MPEG4 dva do osam sati.
Što se tiče besplatnih programa, odličan izbor je DVD Decrypter. Mali, stabilan, ne radi rekompresiju ali kopira diskove i uklanja sve zaštite (CSS, PUO itd.)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 21:06   #9
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Pa sad necemo tako, Sto se tice kopiranja original DVD naslova stvar je malo drugacia, znaci ko oce da sacuva kvalitet bolje je da taj film prebaci u mpeg4 format inace koliko ja znam original DVD filmovi zauzimaju ok 5-7GB i takvi se ne mogu narezati na obican DVD, DVD DL kosta preko 500 dinara tako da ti vidi sta ti se vise isplati, inace i ako se opredelis da shrinkujes DVD dobices mnogo gori kvalitet nego da taj DVD kompresujes u MPEG4 za istu velicinu fajla, znaci 4GB. Kad se recimo DivX/XviD/ND kompresuju sa tako velikim bitrateom nema potrebe da se koriste neke opcije koje dodatno usporavaju proces i koje se koriste samo pri nizim bitrateovima dobija se velika brzina koja je obicno realtime ili brza dok ce srinkovanje da traje 3-4 sata, u oba primera ostaje original AC3 za zvuk, Ja sam radio neke testove i ustanovio sam da recimo u MPEG4 film izgleda mnogo bolje i kad se uzme i pola bitratea znaci da fajl zauzima oko 2GB, pritom ostaje zvuk u AC3 formatu. Shrinkovani material po meni izgleda mnogo lose i sa mnogo suma sa previse suma, Tako da se itekako bolje isplati raditi u mpeg4, makar to stavio na 1CD/1DVD. E sad ce normalno biti primera pa to ne moze da se gleda na DVD playerima, ali to nije otezavajuca okolnost mpeg4.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 21:49   #10
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Citat:
NenadN kaže:
Pa sad necemo tako, Sto se tice kopiranja original DVD naslova stvar je malo drugacia, znaci ko oce da sacuva kvalitet bolje je da taj film prebaci u mpeg4 format inace koliko ja znam original DVD filmovi zauzimaju ok 5-7GB i takvi se ne mogu narezati na obican DVD, DVD DL kosta preko 500 dinara tako da ti vidi sta ti se vise isplati, inace i ako se opredelis da shrinkujes DVD dobices mnogo gori kvalitet nego da taj DVD kompresujes u MPEG4 za istu velicinu fajla, znaci 4GB.
Ovo jednostavno nije tačno, jer kao prvo MPEG4 je namenjen niskim a MPEG2 visokim bitrejtima, slično kao MPEG Layer I, II i III za zvuk. Naravno, ako shrinkuješ neki maratonski tročasovni film dobićeš loš kvalitet, ali hvala Bogu velika većina filmova, kad se odstrane sekundarni audio kanali, trejleri, dodaci i ostalo, taman stanu na SL DVD ili uz neku minornu kompresiju, koja je opet neuporedivo bolja od MPEG4. Primera radi, originalni Lord of the Rings u proširenom izdanju dolazi na 6 DVD-ova, kojima kad se ukine DTS zvuk i dodaci staje na SL DVD uz 5% gubitka kvaliteta na kompresiji, što je apsolutno nevidljivo. Pritom je slika svetlosnim godinama ispred MPEG4 varijante na 2 ili 3 CD-a, pošto ih imam i u tom obliku. A drugo, pri prebacivanju u MPEG4 izgubiš originalne boje, rezoluciju i vreme zarad diskutabilne finansijske uštede.
MPEG4 je sirotinjska zabava iz vremena pre ekspanzije DVD rezača, i potpuno je besmisleno sada tako upropašćavati filmove kad su DVD-ovi tako jeftini a softver za shrinkovanje dostigao maksimum upotrebljivosti.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 22:36   #11
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

@Voodoo_NBGD silno gresis

Citat:
jer kao prvo MPEG4 je namenjen niskim a MPEG2 visokim bitrejtima
Ovo je do nekle tacno, ali smisao MPEG4 nije da se neki film stavis na 1CD, Znaci za MPEG4 ti je potreban petostruko manji bitrate da bi dobio istu kvalitet, dok ti za MPEG2 treba ogroman bitrate.

Citat:
slično kao MPEG Layer I, II i III za zvuk
Isto tako i za audio kodeke, MP3/MP4/AAC su zamisljeni da budu bolji od drugih na istom bitrateu sto znaci da je AAC mnogo bolji od MP3-a na istom bitrateu a MP3 od MP2, ista stvar i sa MPEG4 i MPEG2, sto je i tacno da je MPEG4 bolji od MPEG2, za MPEG4 ti treba prosek od 2 do 3mbs, pa ti zamisli kako bi MPEG2 izgledao sa tim bitrateom.

Citat:
ako shrinkuješ neki maratonski tročasovni film dobićeš loš kvalitet
Ne radi se samo o trocasovnom filmu vec o svim.

Citat:
ali hvala Bogu velika većina filmova, kad se odstrane sekundarni audio kanali, trejleri, dodaci i ostalo, taman stanu na SL DVD ili uz neku minornu kompresiju, koja je opet neuporedivo bolja od MPEG4
Kao sto rekoh ovo je netacno jer original film ima bitrate 6-8mbs kad se iskompresuje ima bar 2-4 sto je katastrofalno, U oba primera se izbacuju dodaci sa DVD, Znaci ako MPEG4 na jedan SL-DVD dobices mnogo bolji kvalitet nego sa MPEG2

Citat:
Primera radi, originalni Lord of the Rings u proširenom izdanju dolazi na 6 DVD-ova, kojima kad se ukine DTS zvuk i dodaci staje na SL DVD uz 5% gubitka kvaliteta na kompresiji, što je apsolutno nevidljivo
E bas si uzeo pravi primer, posto sam imao prilike da gledam i original i shrinkovanu verziju bez ikakvih dodataka mogu ti reci da gubitak nije 5% nego bar 60%, LOTR ima nadprosecan bitrate oko 8-10mbs, a shrinkovan oko 3-5mb sto znaci mnogo los kvalitet i slika sa puno suma dok kod MPEG4 je samo original grain. Ako se film gleda na DVD playeru odlicna je, ali ako se gleda na kompu, izgleda losije od bilo kog DivX koji ima duzinu preko 2 sata.

Citat:
MPEG4 varijante na 2 ili 3 CD-a
Ovo je stavr licne prirode, ja obicno stavljam dva filma na jedan SL-DVD.

Citat:
A drugo, pri prebacivanju u MPEG4 izgubiš originalne boje, rezoluciju i vreme zarad diskutabilne finansijske uštede.
Prvo ovako ne mozes da poredis filmove koji su radjeni za jedan CD i filmove koje imas na 2 ili 3 cd koje si negde nabavio ili na ulici kupio. Zato sto ti ljudi nemaju vremena da se mantraju i gube vreme uzalud i koriste dosta naivna resenja za kompresovanje, mogu ti reci da danjasnji ulicari jos koriste DivX 3 koji ustvari ne pripada bransi MPEG4 kodeka vec MPEG1, Sto se tice boja mogao bih da isljucis sve filtere u PowerDVD ili playeru u kome gledas ili da lepo otvoris taj film preko VirtualDuba i pogledas pravo lice MPEG2.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 22:37   #12
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Citat:
MPEG4 je sirotinjska zabava iz vremena pre ekspanzije DVD rezača, i potpuno je besmisleno sada tako upropašćavati filmove kad su DVD-ovi tako jeftini a softver za shrinkovanje dostigao maksimum upotrebljivosti.
Ovo je bilo u pocetku i onda je bila potreba da se film sto vise kompresuje, Ako bilo koj film u MPEG4 stavis na SL-DVD neces ga upropatiti kao sto mozes kada ga shrinkujes, I nemoj da zaboravis da MPEG4 ide na HD-DVD i BluRay koji samo sto nisu, software je toliko prost i besmislen za MPEG4 kompresiju da prostiji nije mogao da bude, a moj cilj nije da stavim film na 1cd.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 23:04   #13
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Citat:
NenadN kaže:
E bas si uzeo pravi primer, posto sam imao prilike da gledam i original i shrinkovanu verziju bez ikakvih dodataka mogu ti reci da gubitak nije 5% nego bar 60%, LOTR ima nadprosecan bitrate oko 8-10mbs, a shrinkovan oko 3-5mb sto znaci mnogo los kvalitet i slika sa puno suma dok kod MPEG4 je samo original grain. Ako se film gleda na DVD playeru odlicna je, ali ako se gleda na kompu, izgleda losije od bilo kog DivX koji ima duzinu preko 2 sata.
Ne znam čije si ti izdanje gledao, ali ovo što sam ja imao je sadržalo oko pola filma po disku, što će reći manje od dva sata materijala koji je zauzimao nešto malo preko 4.5 GB. Zvuk je bio dupliran (AC3 i DTS) plus dodaci i kojekakve scene. Ostavio sam samo film, titlove i AC3 zvuk, kompresija je bila oko 5%, razlika se apsolutno nije primećivala (a upoređivao sam).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2006, 23:20   #14
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Ne znam čije si ti izdanje gledao, ali ovo što sam ja imao je sadržalo oko pola filma po disku,
Takodje jer je original na dva DL diska logicno bi bilo da se dva DL shrinkuju na dva SL-a inace sve je bilo izbaceno samo original audio tj AC3 English i Subtitle Serbian. Malo je tesko uporedjivati DL i SL MPEG2, treba ostro oko i zatamljena soba, i malo vise vremena, recimo isto tako tesko uporediti original DL sa MPEG4 SL. Ali uporedjivanje SL MPEG2 i SL MPEG4 je zadovoljstvo.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 22:11   #15
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Ja licno mislim da je DVDShrink sasvim sasvim dovoljan za komotan rad. Ja imam uradjeno preko 600 filmova sa njim, koji sluze za gledanje na DVD plejeru, i nemam zamerki ama bas NIKAKVIH. Inace koristio sam ga od 2003 od verzije 2.3 pa sve do najnovije 3.2! E, da, te 2003 sam platio ASUS DVD rezac 0802 celih 295 evra. Udjes u re-author, izaberes glavni film, izbacis sve titlove osim srpskog (hrvatskog), sve zvuke osim engleskog (odnosno ciji je film) , razlika je minimalna, neprimetna. Jos mi se NIKO nije pozalio, ej, ovo ti ne valja. Inace LOTR o kome pricate je verovatno EE, i film je u originalu na 2 DVD-a (4 u setu), i kad "pocupas" samo ono bitno, prva dva dela i nemaju potrebu za kompresijom, ostaju verno preneseni na DVD-R disk. Treci deo ima malo kompresije. U poslednje vreme mi se desavalo da kada hocu da skinem neki film novijeg datuma, DVDShrink blokira, (nove zatite, a ne rade update-ove) e tu onda nastupa DVD Decrypter 3.5.4.0 ili DVDFab, pomocu njih prebacim film ceo na HDD i skinu zastitu, a onda sa Srinkom cerupam. Moze i sa fabom i sa dekripterom, ali sam ja valjda sa ovim navikao, pa mi lakse.
Nema potrebe ni za kakvim komplikovanjem, kada je DVD 20-35 din, i najbolje ga narezes sa NERO-om, i cuvas ga na disku, i gledas gde i na cemu hoces (nemaju svi PC).
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 22:23   #16
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

A, da. Cena DVD DL diskova je nesto malo pala, sada su oko 300 din, pa bas ako ti se neki film mnooooooogo svidja, a ima i mnooooooogo specijalnih efekata, onda izvolte.... Ja licno sam narezao 3 kom, ali to su instalaccione verzije nekih besnih programa od po 5-7 GB, da ne bih morao da ih RARujem, pa da pre instalacije prebacijem na HDD pa da raspakujem, pa da instaliram, treba ti 20 GB prostora na HDD-u.... i planiram jos 2, zbudzicu sva 3 EE LOTR-a na 2 DVD DL diska, bez spica, bez slova, samo kao jedan ogroman film od 630 min. To sam vec uradio na 2 obicna DVD-a, ali vidi se na ekranu..... Cak i na TV-u (misli, ko se od nas starijih seca kakve smo sve shit slike iznajmljivali na VHS-u po klubovima do pre 4-5 godina, boskopske (ne mogu da verujem da ih i dana sima i da ih uvaljuju na DVD-ima) i one sto su presnimavane X puta pa se razlivaju boje po ekranu, i ovo sto sam uradio na 3 obicna DVD-a deluje kao EXTAR, a tek sto ce bude lepo na 2 DL-a.... a na BR-u, kad to budem izveo, zavalis se, na jednom disku sva 3 LOTR-a ili sva 3 MATRIXA ili sva tri BackToTheFuture-a, ucrvljas se, nema sta....... Ja malo razvuko, al sta ces....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 1:04   #17
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

@DragonSlayer

Citat:
Ja licno mislim da je DVDShrink sasvim sasvim dovoljan za komotan rad. Ja imam uradjeno preko 600 filmova sa njim
Ole

Citat:
koji sluze za gledanje na DVD plejeru
E vidis u tome i jeste problem, sto mnogi ljudi danas ne poseduju DivX playere, inace kao sto rekoh taj los snimak DVD ne moze da se vidi na televizoru.

Citat:
i nemam zamerki ama bas NIKAKVIH
Ne znam kakav si prema kvalitetu ali verovatno nisi Videofil koji pazi na sve "sitnice" a pogotovu ako gledas taj film na kompjuteru, inace stvar je u tome gde gledas taj film, jer MPEG 4/DivX 1CD rip na tv izgleda perfektno bez ikakvih zamerki dok je na komu veoma drugaciji.

Citat:
Inace LOTR o kome pricate je verovatno EE, i film je u originalu na 2 DVD-a (4 u setu), i kad "pocupas" samo ono bitno, prva dva dela i nemaju potrebu za kompresijom, ostaju verno preneseni na DVD-R disk. Treci deo ima malo kompresije. U poslednje vreme mi
Da rec je o LOTR-u produzenih verzija, inace koliko ja znam a moj ortak veliki postovalac LOTR-a kupio je sva tri original diska, i sva tri dela zauzimaju oko 14GB po delu sto znaci oko 7GB po disku, kad se to shrinkuje 7->4GB nije da nije bez rekompresije i to velike.

Citat:
(nove zatite, a ne rade update-ove) e tu onda nastupa DVD Decrypter 3.5.4.0 ili DVDFab, pomocu njih prebacim film ceo na HDD i skinu zastitu, a onda sa Srinkom cerupam. Moze i sa fabom i sa dekripterom, ali sam ja valjda sa ovim navikao, pa mi lakse.
Verovatno imas problema sa ARccOS, tj samo Sony Pictures filmovi. Za****na zastita ali se lepo cisti sa DVD Decrypterom, Inace i DVD Shrink i DVD Decrypter su prestali da se updateuju jer nema sta vise inace Sony je tek posle napravio ARccOS koji je pobedjen na malo tezi nacin, ali se ispostavilo da i neki DVD playeri ne mogu lepo da iscitaju takve diskove pa je Sony odustao vrlo brzo. Ima brdo programa koji lepo otklanjaju ARcOS kao recimo DVDFAB Decrypter ali mana je to sto nije besplatan, tako da ko ne zna ima muku sa DVD Decrypterom.

Citat:
Nema potrebe ni za kakvim komplikovanjem, kada je DVD 20-35 din
Ja nisam ni mislio da MPEG4 narezes na 1CD, kao sto sam objasnio u predhodnom postu MPEG4 nije zamisljen za izradu filmova za 1CD ali se najvise koristi u tu svrhu, dok nije pocela era DVD-ijeva i jeftinih cena DVD medija, kao sto rece MPEG4 je zamisljen da bude bolji od MPEG2 na istim bitrateovima sto i jeste znaci kompresovanje MPEG2->MPEG2 zarad velicine samo vise kvari kvalitet nego MPEG2->MPEG4 ako normalno stavljas na DVD, Isto tako kao MP3->MP3, nego MP3->MP4/AAC, gde je odprilike 96kbs MP4/AAC po testovima isto kao 128kbs MP3.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 1:05   #18
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Citat:
A, da. Cena DVD DL diskova je nesto malo pala, sada su oko 300 din, pa bas ako ti se neki film mnooooooogo svidja, a ima i mnooooooogo specijalnih efekata, onda izvolte....
Pa sad ne mogu da kazem e ovaj film mi je bolji od ovog tako da ako ovaj film radim ovako onda cu i ovaj. 300 je skupo za nas i nase uslove. Sa MPEG4 mozes da stavis sve dodatke u normalnom kvalitetu zajedno sa filmom na jedan SL-DVD.

Citat:
a na BR-u, kad to budem izveo
BR i HD-DVD zahtevaju iskljucivo MPEG4, AVC standard.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 11:26   #19
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Citat:
NenadN kaže:
Da rec je o LOTR-u produzenih verzija, inace koliko ja znam a moj ortak veliki postovalac LOTR-a kupio je sva tri original diska, i sva tri dela zauzimaju oko 14GB po delu sto znaci oko 7GB po disku, kad se to shrinkuje 7->4GB nije da nije bez rekompresije i to velike.
Ama jel smo već pričali o ovome, NE ZAUZIMA 7 GB po disku. Tu su extrasi, tu su dve audio staze (DTS i AC3); kada se DTS zvuk ukloni, onda video, AC3 audio i titlovi zauzmu možda koju stotinu MB preko veličine SL diska. Mislim, kopirao sam s originala za ličnu kolekciju i gledao da ostane što bolji kvalitet (pošto sam ih već imao na DivX-u, a još jedna zamrljana kopija mi nije trebala); da je stvarno zbudženo sa 7 na 4 GB ne bih se ni trudio. Ovako je kompresija bila 5-7% (ne sećam se tačno), radio sam u dva prolaza, razlika je apsolutno nevidljiva, jer je film smanjen sa ~4700 MB na 4480. E sad ako je tvoj ortak hteo da skine kompletan sadržaj na SL disk pa je nezadovoljan nekvalitetom, to je njegov problem. Ja sam ostavio samo video i jedan zvuk i potpuno sam zadovoljan, i posle dužeg upoređivanja sa originalom.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 11:52   #20
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kopiranje zasticenih DVD filmova?

Dobro mozda sam i ja malo preterao ali uklanjanjem DTS traka dobijas max 1.5GB, inace kada sam decryptovao samo main movie na hdd sa oba diska dobio sam ukupnu velicinu oko 13GB ne secam se tacno. Procenat kompresije mora biti veci od 30% u svim slucajevima pogotovu za treci deo. Izbacivanjem DTS traka recimo sa 7GB moze da se smanji na recimo 5.5-6GB po disku, to je negde oko 30% kompresije za mpeg2 sto znaci da je opet gusto.

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
E sad ako je tvoj ortak hteo da skine kompletan sadržaj na SL disk pa je nezadovoljan nekvalitetom, to je njegov problem
Niko nije napisao da sam hteo da stvaim dva DL diska na jedan SL nego 1 DL-> 1 SL. Ni jedan orig film ne zauzima manje od 6GB bez dodataka. Izuzetci su retki a najcesci su u domacoj produkciji recimo andjeli 2. Inace LOTR ima dva DL diska od po 6-7GB samo filma bez dodataka, znaci ukupno od 12-14GB ceo film, shrinkovana verzija ima 4.5x2=9GB ukupno pa ti vidi koliko je to kompresovano.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd filmovi, kopiranje filmova

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
programi za pravljenje filmova? Puna Video/TV softver 4 24.3.2008 21:12
AcdSee bez pustanja filmova carloss Aplikativni softver 9 5.8.2007 13:46
Parodije filmova Bokile Cvet kompjutera 20 1.3.2007 1:12
Figurice iz horror filmova jeftino dodgeme Zanimljive Web lokacije 0 19.8.2006 17:39
Sajtovi za download filmova Baki Internet tehnologije 5 16.12.2005 14:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com