Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.4.2009, 11:50   #1
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Email problem :(

Hitno mi treba mail, ali vec mesec dana nemogu da pristupim svom accountu koji god da koristim program.
Naime kad u nekom od programa zadam komandu za primanje mailova trazi mi korisnicko i sifru, ja ukucam i onda opet i opet i tako stalno, stalno mi izbacuje prozorcic za kucanje sifre i korisnickog i iskljuci me s neta, u cemu je fazon??
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 12:01   #2
sibirac
Član
 
Član od: 3.4.2009.
Lokacija: Panucea
Poruke: 269
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 92 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

а за проблем у програму могу бити кривци Smtp и Pop3 ако нису добро унети
sibirac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 12:26   #3
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

Nemogu sad preci na gmail, kad imam brdo vaznih mailova na starom acc-u. pop3 i smtp cu da proverim ali dobri su 99.9%.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 12:33   #4
sibirac
Član
 
Član od: 3.4.2009.
Lokacija: Panucea
Poruke: 269
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 92 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

да ти не стоји случајно .yu а да су они променили на .rs?
sibirac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 12:41   #5
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

smtp, pop3 i adresa- sve dobro uneseno.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 12:41   #6
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

Isti problem i sa outlook express i sa incredimail
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 12:49   #7
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Email problem :(

Većina provajdera omogućava i webmail tj. pristup mail nalogu preko browser-a. Proveri na sajtu ISP-a ili se raspitaj kod tehničke podrške.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 12:49   #8
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

ako si kod sbb-a oni su ti nesto *****li sa siform i pass-om 100%. Meni su to uradili, ja sam popizdeo dok sam izvalio o cemu se radi i onda sam ih nazvao, pa otisao tamo i pormenili su mi pass i sada je sve ok.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 12:58   #9
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

Imao sam slican problem.Proveri da li ti je u programu u kojem pregledas mejlove snimljena shifra od tvog naloga.

Za Outlook Express: Tools>Accounts>Kliknes dvaput na tvoj>Servers>Tamo gde pise "Incoming mail server" proveri da li ti je uneta shifra i da li je stiklirano "Remember password">Snimi promene
Sledeci put kada budes proveravao nece traziti sifru jer je vec snimljena.

Tako sam ja bio resio moj problem.Mozda i tebi pomogne.

Poslednja ispravka: Keki (20.4.2009 u 15:47)
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 15:49   #10
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Email problem :(

Nisi rekao da li je u pitanju mail nalog kod nekog provajdera ili neki webmail (yahoo, gmail...). Ako je u pitanju provajder, najbolje bi bilo da pozoveš njih i da ti oni srede taj problem. Ako je u pitanju webmail, možda ti je neko "maznuo" šifru, pa je izmenio (mada ne bi trebalo da ti zbog toga isključuje net). U tom slučaju idi na ono "zaboravio sam šifru" pa uz pomoć kontrolnog pitanja (ako se uopšte sećaš odgovora ) uđi u nalog i promeni šifru.
Treća mogućnost je, ako imaš firewall, da si možda nehotice blokirao pristup IP adresi na kojoj ti je mail nalog, pa zbog toga nijedan program neće da radi sa tim nalogom. Istražuj malo...

Citat:
ako si kod sbb-a oni su ti nesto *****li sa siform i pass-om 100%. Meni su to uradili, ja sam popizdeo dok sam izvalio o cemu se radi i onda sam ih nazvao, pa otisao tamo i pormenili su mi pass i sada je sve ok.
Sa njima sam jedno vreme imao problem jer mi nisu stizali mejlovi koje su mi slali sa sbb.rs nego samo ako mi pošalju na sbb.co.yu, sad to radi kako treba.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2009, 19:44   #11
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

Ako si korisnicko ime uneo u oblicku korisnik@provajder.net probaj da stavis samo "korisnik", i obrnuto, ako stoji samo "korisnik" onda probaj da uneses "korisnik@provajder.net". Neki domaci provajderi imaju problema sa siframa duzim od 11 (kod nekih cak 9) karaktera, pa je to mozda i kod tebe problem, pozovi tehnicku podrsku i pitaj ih.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2009, 11:56   #12
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Email problem :(

Nije to do progama, to je do provajdera, obrati se njima i objasni im o cemu se radi
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2009, 12:04   #13
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

Da email je od provajdera, nazvacu ih kad budem imao vremena, verovatno je do njih, hvala svima pozz.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 21:57   #14
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

Posto je tema u kojoj sam postavio ovo pitanje zakljucana posle prvog posta, verovatno zato sto postoji ova tema koja je slicna, mada je problem sasvim razlicit, postavicu pitanje ponovo u ovoj temi.
Znaci, problem je taj sto od pre par dana ne mogu niti da saljem niti da primam mailove. Do pre nekoliko dana je sve funkcionisalo OK a onda odjednom nece da radi, iako nisam nista dirao, niti dodatno instalirao.
Ista situacija je na dva razlicita racunara, sa i bez iskljucenog firewalla, sa vise razlicitih e-mail klijenata (MS Outlook 2003 i 2007, IncrediMail (kao default), Thunderbird, Opera Mail, windows mail). Jednostavno ne znam sta bi to moglo da bude!?
Zvao sam ISP, posto sam pomislio da je nesto do servera posto javlja poruku da ne moze da uspostavi konekciju sa serverom, medjutim oni tvrde da je to do e-mail klijenta, u sta ja ne verujem, jer nemoguce da bas ninajednom nece da radi.
Poruka inace izgleda ovako:
"The connection to the server has failed. Account: 'pop3.verat.net', Server: 'pop3.verat.net', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Socket Error: 10051, Error Number: 0x800CCC0E"
Ima li iko ideju sta bi moglo da bude i kako da resim ovaj problem?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2009, 11:35   #15
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Lightbulb Re: Email problem :(

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Posto je tema u kojoj sam postavio ovo pitanje zakljucana posle prvog posta, verovatno zato sto postoji ova tema koja je slicna, mada je problem sasvim razlicit, postavicu pitanje ponovo u ovoj temi.
Znaci, problem je taj sto od pre par dana ne mogu niti da saljem niti da primam mailove. Do pre nekoliko dana je sve funkcionisalo OK a onda odjednom nece da radi, iako nisam nista dirao, niti dodatno instalirao.
Ista situacija je na dva razlicita racunara, sa i bez iskljucenog firewalla, sa vise razlicitih e-mail klijenata (MS Outlook 2003 i 2007, IncrediMail (kao default), Thunderbird, Opera Mail, windows mail). Jednostavno ne znam sta bi to moglo da bude!?
Zvao sam ISP, posto sam pomislio da je nesto do servera posto javlja poruku da ne moze da uspostavi konekciju sa serverom, medjutim oni tvrde da je to do e-mail klijenta, u sta ja ne verujem, jer nemoguce da bas ninajednom nece da radi.
Poruka inace izgleda ovako:
"The connection to the server has failed. Account: 'pop3.verat.net', Server: 'pop3.verat.net', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Socket Error: 10051, Error Number: 0x800CCC0E"
Ima li iko ideju sta bi moglo da bude i kako da resim ovaj problem?
I ja imam ovaj problem, ali zato sto ako zelis da koristis njihov mail, moras da se konektujes na njihov dial-up server ili njihov adsl tj, da se pravilno izrazim-oni moraju da ti daju konekciju ka internetu da bi ti mogao da pristupis pop3 serveru kao i smtp serveru. Bar je to kod mene bio problem.

Ako si dial-up korisnik bio moraces da koristis i dalje njihove usluge ili da jednostavno pristupis svojoj posti preko verat.net webmaila. Poz!
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 20:22   #16
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

^ Ja koristim njihov ADSL vec skoro tri godine i nisam imao ovakvih problema, i odjednom je doslo do toga da ne mogu da se konektujem.
Preko webmaila ja mogu da proveravam postu ali to nije to, ne vidim razlog zasto ne bi radilo normalno kao i do sada.
Ova dva dana sam bio na sluzbenom putu pa nisam mogao da se pozabavim ovim problemom, ali sada cu opet da ih zovem, a kakav ce razgovor da bude zavisi jedino od toga sta oni imaju da kazu - ako ponovo pocnu sa filozofiranjem... ma videcemo sta ce biti.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 21:13   #17
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

U suštini provajderi ako ograničavaju direktan pristup svojim mail serverima (POP3, SMTP, IMAP) to rade po principu "bele liste" odnosno svi zahtevi koji ne dolaze sa IP adresa koje pripadaju provajderu čiji su mail serveri se odbijaju. Drugim rečima kada korisnik zatraži pristup mail serveru mail server prvo proverava IP adresu sa koje dolazi zahtev i ukoliko se IP adresa zahteva tj. korisnika ne nalazi na listi IP adresa provajdera pristup je odbijen. Doduše ne koriste svi provajderi ovu tehniku pa tako recimo EUnet uopšte ne vrši proveru odakle dolazi zahtev sve dok imate validan mail nalog na njihovim serverima što je po meni zaista fer jer "mužu" korisnika da uplsćuju dial-up sam oda bi sa provajderskih linija pristupali svojim mail adresama vidim kao čist lopovluk

Webmail funkcioniše na drugačiji način i korisnik mail serveru ne pristupa direktno već preko aplikacije koja posreduje između korisnika i mail servera i koja se opet nalazi na jednom od servera provajdera.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2009, 21:33   #18
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

OK, ali to ovde nije slucaj posto je sve ispravno i u redu po svim pitanjima (podesavanja za pristup serverima, IP adresa...) odnosno sve je uvezano sa odgovarajucim ISP i to jos prilikom otvaranja naloga i kao takvo je uspesno funkcionisalo.
Inace cuo sam se sa svojim ISP i stvarno nije mi pricao price vec je rekao da ce da provere u cemu je problem i da sacekam malo. I dalje ne mogu da saljem - primam mailove, ali hajde neka bude strpljen - spasen.
Bar nije poceo sa nekom pricom od Kulina - bana kao ona devojka pre par dana.

EDIT

Posle par sati proverio sam kako stoje stvari i uspeo sam da primim mail bez ikakvih problema, kao sto sam primao i do sada, i to bez ikakvog priblizavanja kompjuteru tokom tog vremena, a o bilo kakvom podesavanju e-mail klijenta i da ne govorim.
Znaci prica da je nesto do mene, kako sam bio ubedjivan pre par dana jednostavno nije pila vodu, vec je nesto bilo do ISP - kako inace drugacije da objasnim da je nakon razgovora sa njima sve profunkcionisalo kako treba.
Opet sve ovo jos jednom govori o (ne)strucnosti lica koja rade u tehnickoj podrsci i trebaju da pruze odgovarajucu pomoc oko nastanka odredjenog problemaili cak i da sami aktivno ucestvuju u resavanju istog u skladu sa svojim poslom i odgovornostima. Sve je to moglo da se resi i pre par dana, ali... potrebno je da se prilikom poziva ISP dobije neko ko zna o cemu se radi i kako to da proba da resi, a to je izgleda u poslednje vreme postalo teze dobiti nego premiju na Bingu.

Poslednja ispravka: nighthawk (27.4.2009 u 20:50) Razlog: spajanje
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 18:32   #19
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Email problem :(

Posle 4 meseca setio sam se da pitam provajdera Nije do njih, promenili smo sifru i mogu da se ulogujem preko nekog webmaila na njihovom sajtu, medjutim preko outlooka nece i dalje. Niko ne zna sta se desava... ?
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 19:13   #20
Danijela1
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 273
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Danijela1
Određen forumom Re: Email problem :(

Pokusaj da izbrises svoj nalog i da ga ponovo kreiras. Ili sve zavisi koju konekciju koristis, tj. da li koristis inicijalnu konekciju provajdera ili neki drugi broj, ako je dial-up. Ja sam takodje imala losa iskustva sa Outlook Express-om, pa sam brzo presla na Microsoft Office Outlook. Problem moze biti i do antivirusa ili nekog tako slicnog programa, jer on moze da koci.. Probaj pa javi, pozdrav
Danijela1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Danijela1 na korisnoj poruci:
BrutaLiS (12.8.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa novim kompom! Slavke Kvarovi 9 11.1.2008 18:17
Problem sa WiFi-om... matke Kvarovi 1 11.1.2008 14:51
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com