Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2011, 22:51   #1
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Webcam problem!

Evo o cemu se radi - naime, pre dan dva postao sam vlasnik toliko hvaljene Prestigio PWC320G kamere (pre toga sam isprobao PWC213, ali je kvalitet zvuka bio ocajan). Kamera je sjajna na izgled i, hmmm, to je otprilike sve sto valja!

Manji problem je to sto posle instalacije drajvera sa originalnog diska, jedan od procesa koji se posle toga startuju sa sistemom - fixcamera.exe, lociran u Win folderu NOD32 prepoznaje kao malware , tacnije kao varijantu Win32KillProc.B. False positive, da pretpostavimo...

Drugo, vec par puta mi se desilo da kamera naprosto zabode, komp se zakuje i pomaze samo restart na dugme (mozda posledica sto nisam pomenuti fixcamera.exe stavio u exclusions list)?

I ono sto mi posebno nije jasno, kad prikopcam kameru na bilo koji USB port, usledi poruka 'This device can perform faster' - cekaj bre, pa na mojoj ploci postoje samo USB 2.0 portovi??? Da napomenem, PWC213 (isto USB 2.0 kamera) kao i bilo koji drugi uredjaj koji sam probao nije prijavljivao pomenutu gresku, stoga pretpostavljam da je sa mojim kompom sve OK! Izgleda mi da naprosto, kamera ne moze da 'uklaviri' da je utaknuta na USB 2.0 port!

I konacno, iako je kvalitet slike prilicno dobar, frame rate je porazavajuci! U 640x480 pri dnevnom svetlu daje oko 25fps, dok uvece uz lampu/svetlo daje samo 6-7 fps (PWC213, inferiornija po specifikaciji daje mnooogo vise)!? Ja se pitam, da li je npr. moguce, da posto glupa kamera ne prepoznaje da je na USB 2.0 portu samim tim sporije komunicira sa kontrolerom, ne moze da postigne dovoljnu brzinu za transfer podataka i da to u stvari dovodi do ocajnog frame ratea?

Da li ja u celoj prici mogu nesto da uradim, ili da potezem reklamaciju? I da, nadam se da ce neko sa Foto i audio/video sekcije, valjda sa bolje razumeju, ishchitati ovo, ili neka moderatori, ako misle da je uputnije, prebace temu u taj odeljak foruma... Hvala svima unapred!
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 8:45   #2
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Webcam problem!

Vidi da li ti je u biosu uključena USB 2.0 opcija.

Ako koristiš XP, instaliraj drajver za USB 2.0
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 8:54   #3
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Webcam problem!

To za NOD je False, slobodno ga dodaj u Exclusion List. Probaj prvo da osposobis USB 2.0. Da li ti se za jos neke uredjaje to javlja(USB Flash...)?
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 12:47   #4
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Webcam problem!

U BIOSu nemam takvu opciju, samo USB kontroler - enabled/disabled, to je sve... Koristim XP, ali kakav sad USB drajver (zar ih XP SP3 nema integrisane u sebi)? Chipset drajveri su najnoviji, svi drugi uredjaji rade kako treba (vec sam napisao), pa i drugi model Prestigio kamere...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2011, 3:50   #5
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Webcam problem!

Samo da dodam komentar, iako ovo nije ŠDK tema! Kamerica iz prvog posta vracena na reklamaciju, proslo 15-ak dana, stigla druga koja de facto nema vec opisani problem! Ipak, na drugom primerku koji sam dobio, prsten za stelovanje fokusa je totalno labav, ima chitava 2mm praznog hoda , zvecka samo tako kada se kamera pomeri, ali je ipak funkcionalan!

Na prethodnom primerku nije bilo ni izbliza tako, ali je necu ponovo reklamirati, jer sam vec 3 puta placao postarinu za jednu kamericu, mnogo bi mi bilo jos dva puta! Iznenadila me je (vrlo neprijatno), E. firma (neeeee, nije Emmi naravno u pitanju), vec jedna druga, jer sam morao par puta da ih zovem & da saljem 5-6 mejlova, ne bi li se konacno smilovali da mi posalju drugi primerak kamere, i, apsurdno, opet naplate postarinu (izadje mene ovaj Prestigio skoro 3.000 dindzi)?!?

Ipak, gorak osecaj koji ostaje & sjbanost prstena za stelovanje fokusa (uzgred receno, jednom ga namestis i to je to), definitivno uspeva da nadomesti kvalitet slike, cak i u najgorim mogucim uslovima...

Imajuci u vidu prethodnu recenicu, kao i neponovljivi vizuelni dojam, apsolutna & bezrezervna preporuka za PWC320 , samo obratiti paznju gde je kupujete!!!

Poslednja ispravka: vazquez (1.9.2011 u 2:09)
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2011, 4:26   #6
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Webcam problem!

Cela ova prica apsolutno nema veze sa time gde se kamera kupuje. Svi prodaju identicne modele od jednog jedinog dobavljaca. Ako ste kupovali na daljinu u roku od 14 dana od datuma kupovine imate pravo na zamenu modela iz naravno besplatnu postarinu. Posle toga sve spada u opis garatnog roka i naravno da ste vi duzni da placate posarinu.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2011, 4:36   #7
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Webcam problem!

^ Ma, jeste, al' u teoriji... Ja nijednog jedinog trenutka nisam spominjao dobavljaca, nego naprosto prodavca. Kameru sam reklamirao posle 36 sati od trenutka kada sam je dobio (to bi trebalo da je manje od 14 dana). I gde je moja besplatna postarina?
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2011, 5:07   #8
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Webcam problem!

Ok, to nigde nisi napomenuo.
Ja sam samo komentarisao kvalitet proizvoda i nacin ostvarivanja garancije. To sa kvalitetom je moglo da se dogodi u bilo kojoj firmi.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa adapterom i baterijom DELL Ispiron 1300 maximusbrut Kvarovi 0 12.11.2009 11:15
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Gigabyte NX96T 9600GT, čudan problem De_Italiano Grafika 7 19.7.2009 19:31
Labtec webcam problem sa drajverom Igor Svraka Ostale komponente 1 4.3.2008 3:00
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com