Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2012, 13:38   #1
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

imam ovaj program full verziju na bootabilan cd i sa njim pravim sliku sistema i backup fajlova na sistemskoj particiji koje skladistim na usb ili eksterni hdd. Interesujeme da li moze da na racunaru na kome je pao sistem i prethodno nije napravljen backup, napravi kopiju particije zajedno sa fiajlovima mislim na dokumente koji se nalazili na radnoj povrsini i prebaci kopiju na drugu particiju ili usb nebitno gde a da ti dokumenti i ostali fajlovi kasnije budu vidljivi i neosteceni?...Ja sam to radio sa live cd ali me interesije da li ovaj program moze to da uradi ?
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 14:36   #2
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

Ja nisam probao Acronis al sam cuo od ovih sto ga koriste samo reci hvale...Koristim Ease us to do back up,napravim rezervnu kopiju sistema na drugoj particiji od sistemske tako ako nekad nesto zeza,samo otpakujem,ne treba mi ni CD,DVD,USB,obaranje sistema....nista.
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 14:54   #3
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

Citat:
PS mode kaže: Pregled poruke
Ja nisam probao Acronis al sam cuo od ovih sto ga koriste samo reci hvale...Koristim Ease us to do back up,napravim rezervnu kopiju sistema na drugoj particiji od sistemske tako ako nekad nesto zeza,samo otpakujem,ne treba mi ni CD,DVD,USB,obaranje sistema....nista.
Mene ne interesuje pravljenje kopije sistema radi oporavka to ovaj program radi odlicno nego kopiranje particije na kojoj je sistem koji ne moze da se podigne radi izvlacenja fajlova,dokumenata a ne radi oporavka sistema !
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 15:05   #4
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

Ako je fajl sistem na particiji koja neće da se butuje ispravan, možeš komotno napraviti bekap pa posle samo izvlačiti fajlove koji ti trebaju. Ili uzeti bilo koju live distribuciju linuksa, narezati je na CD pa sa nje direktno pristupiti particiji i sačuvati šta ti treba umesto da radiš dva posla sa Acronsiom.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2012, 15:51   #5
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Ako je fajl sistem na particiji koja neće da se butuje ispravan, možeš komotno napraviti bekap pa posle samo izvlačiti fajlove koji ti trebaju. Ili uzeti bilo koju live distribuciju linuksa, narezati je na CD pa sa nje direktno pristupiti particiji i sačuvati šta ti treba umesto da radiš dva posla sa Acronsiom.
ne moze sa acronis da se vade fajlovi kopirao sam i klonirao disk sa boot CD ali pristup fajlovima nije moguc vec se ta kopija koristi za oporavak sistema ali to ne pomaze kada je sistem neispravan a predhodno nije napravljena kopija takav ga i kopira, kloniranje particije je korisno kada se menja hdd ili prilikom pada sistema jer u potpunosti prenese sistem i fialove na novi disk spasava od ponovne instalacije sistema,drajvera i programa! Za pristup fajlovima najbolji su po meni ubuntu i fedora !
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2012, 17:30   #6
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

Skini Hirens Boot CD. Bootuj sa diska Mini XP, i preko njega iskopiraj fajlove koji ti trebaju.
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2012, 12:56   #7
mr_bungle
Član
 
Član od: 16.9.2006.
Lokacija: Naissus
Poruke: 52
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

Prebacio sam HirensBoot CD 15.1 (restored v1.0) na bootabilnu flash memoriju. Sve lepo radi, bootovanje sa USB itd. Inače najviše mi je potreban Acronis True Image 2012 sa njega.

Na mom laptopu sam napravio image C particije (28 GB) sa Acronis True Image 2012 plus pack. Prilikom kreiranja image sam stavio normal kompresiju podataka. Bez obzira, samo pravljenje image-a je trajalo celu noć tj. 7-8 časova ! (

I to sam image particije stavio na D:\ . Dakle nije bio prikačen externi hard ili neka spora fleška i sl. nego sve na jednom istom disku koji je čak SSD disk koji sam kupio pre par dana i šljaka fenomenalno.

Da li je neko imao isto ovakvo usporeno kreiranje image-a sa Acronisom ?

Zapeo sam za Acronis jer ima taj incremental update koji mi je veoma zgodan jer često moram da pravim image particije.

Kad sam nakon kreiranja tog celonoćnog full backup-a sutradan uradio neke izmene na sistemu i onda opet krenuo da uradim backup (sada kao "incremental") odradio je sve za par minuta. Extra.

Ali zašto pobogu toliko dugo traje prvi backup ? Jel to normalno ?
Probao Northon Ghost 11 isto sa hirensa za svaki slučaj i on bre to smlati za pola sata.

Da li ima neko preporuku za neki softver i kreiranje incremental image ?

Hvala!
mr_bungle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2012, 13:27   #8
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

Citat:
Aleksic01 kaže: Pregled poruke
ne moze sa acronis da se vade fajlovi kopirao sam i klonirao disk sa boot CD ali pristup fajlovima nije moguc vec se ta kopija koristi za oporavak sistema ali to ne pomaze kada je sistem neispravan a predhodno nije napravljena kopija takav ga i kopira, kloniranje particije je korisno kada se menja hdd ili prilikom pada sistema jer u potpunosti prenese sistem i fialove na novi disk spasava od ponovne instalacije sistema,drajvera i programa! Za pristup fajlovima najbolji su po meni ubuntu i fedora !
Kad pišeš nešto, piši jasno i razgovetno, i ne širi konfuzne i polovične informacije. Ako kloniraš kompletnu particiju, posle možeš da pristupiš podacima iz te kopije i da ih vadiš po potrebi (naravno, na ispravnom računaru, ne preko samog programa na butabilnom disku).

@mr_bungle

Da možda nisi uključio opciju "Backup sector by sector" koja zna da produži trajanje pravljenja backupa. Evo dela iz help fajla:

Citat:
Please note that this mode increases processing time and usually results in a larger image file because it copies used and unused hard disk sectors.
Istio tako, i ako je uključena validacija, to zna da uspori proces.

Mada, opet mi je čudno, to nije neka prevelika količina podataka + SSD, trebalo bi to i pored ovoga navedenog da ide brže.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
mr_bungle (22.8.2012)
Stara 22.8.2012, 13:36   #9
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

Nešto mi je to čudno. Ja posedujem legalan Acronis True Image 2012 i iz Windowsa full bekap SSD-a od 90GB sa oko 45GB podataka se napravi za 3-4 minuta uz kompresiju na high. Proveri koja verzija je Acronisa, poslednja je 7133, ranije su muku mučile sa SSD diskovima.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
mr_bungle (22.8.2012)
Stara 22.8.2012, 14:23   #10
mr_bungle
Član
 
Član od: 16.9.2006.
Lokacija: Naissus
Poruke: 52
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

@JohnnyNT
Znam za to, nije uključeno kao ni validacija

@SlobaL

uhh 4min za 45 gb ? pa dal je moguće...

moja je build 6131.
izgleda da ova verzija sa hirensa definitivno nije kako treba.
tražim neku drugu pa ću videti!

Hvala na brzim odgovorima!

Poslednja ispravka: mr_bungle (22.8.2012 u 14:30) Razlog: dodata verzija
mr_bungle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2012, 14:38   #11
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Kad pišeš nešto, piši jasno i razgovetno, i ne širi konfuzne i polovične informacije. Ako kloniraš kompletnu particiju, posle možeš da pristupiš podacima iz te kopije i da ih vadiš po potrebi (naravno, na ispravnom računaru, ne preko samog programa na butabilnom disku).

.
ja ne pisem zbog takve kao ti jer za tebe bi trebao da crtam !
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2012, 14:43   #12
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Acronis True Image Home 2012 15 BootCD

Evo ga log od pre 11 dana, backup obavljen za 2 minuta 32 sekunde, tada je bilo oko 40GB na particiji.

SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
mr_bungle (22.8.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Acronis True Image Home neko_drugi Aplikativni softver 7 26.10.2010 1:13
Acronis True Image problem Eddie Aplikativni softver 4 12.8.2009 17:53
Acronis True Image 11 murdoc321 Aplikativni softver 6 12.12.2007 12:39
Acronis True Image Home 10 Jenkiduduldu Aplikativni softver 15 11.11.2007 0:02
Acronis true Image- pitanje... polarnimeda Aplikativni softver 11 5.10.2007 21:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com