Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.11.2006, 10:51   #1
darko kovacevic
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom ABBYY fine reader 8 - prepoznavanje cirilice

dosad sam koristio taj program (prepoznavanje skeniranog teksta i njegova konverzija u, recimo word) bez problema, ali danas provalih da ne moze da prepozna cirilicu! dodao sam cirilicni font, mislim da sam sve podesio kako treba, opet nece. mozda neko zna kako se podesava, mozda postoji neki drugi softver? anyone?
darko kovacevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 12:48   #2
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Thumbs down Re: ABBYY fine reader 8.0

Isto sam pokušavao, ali nije mi uspelo. Mislim da ne može prepoznati ćirilicu, bez obzira što se nalazi u listi podržanih jezika.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 13:42   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ABBYY fine reader 8.0

Možda inicijalno ne, ali uvek možeš da ga naučiš.
Inače, koliko se ja sećam, treba da se skine s Neta neki dodatak za druge jezike pre toga. Ispravite me ako grešim.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 16:02   #4
darko kovacevic
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ABBYY fine reader 8.0

Citat:
VojaM kaže:
Možda inicijalno ne, ali uvek možeš da ga naučiš.
Inače, koliko se ja sećam, treba da se skine s Neta neki dodatak za druge jezike pre toga. Ispravite me ako grešim.
skinuo...nece...
darko kovacevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2006, 18:04   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: ABBYY fine reader 8.0

Citat:
Bolton kaže:
Isto sam pokušavao, ali nije mi uspelo. Mislim da ne može prepoznati ćirilicu, bez obzira što se nalazi u listi podržanih jezika.
Nije tačno, radi odlično sa ćirilicom. Problem se rešava nabavkom full verzije programa.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2006, 14:56   #6
SomiKnight
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: ABBYY fine reader 8.0

Ovo za full verziju sam cuo i na drugom forumu, pa sam istu nabavio ali imam isti problem, moguce da je ostalo u registru od trial verzije nesto pa nece ni sa full verzijom. Inace problem je da finereader prepozna cirilicu i izbaci tekst koji ne moze da se sacuva vec izbaci neke kockice i slicno ( sto se resava sa file-print-text pa odabere pdf i iz pdf-a iskopira ), a ja bih rekao da je darkov problem da uopste nece ni da prepozna cirilicu a ne da je sacuva, znaci jedino sto treba da se uradi je da se u Read-Options stavi za recognition language Serbian (cirilic) i to bi trebalo da radi ali to si vec uradio pretpostavljam. Inace ovaj problem sto ja imam za cuvanje cirilice nema u programu ScanToOffice 1.0 , tu radi bez greske, poz.
SomiKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2006, 13:16   #7
darko kovacevic
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ABBYY fine reader 8.0

Citat:
SomiKnight kaže:
Ovo za full verziju sam cuo i na drugom forumu, pa sam istu nabavio ali imam isti problem, moguce da je ostalo u registru od trial verzije nesto pa nece ni sa full verzijom. Inace problem je da finereader prepozna cirilicu i izbaci tekst koji ne moze da se sacuva vec izbaci neke kockice i slicno ( sto se resava sa file-print-text pa odabere pdf i iz pdf-a iskopira ), a ja bih rekao da je darkov problem da uopste nece ni da prepozna cirilicu a ne da je sacuva, znaci jedino sto treba da se uradi je da se u Read-Options stavi za recognition language Serbian (cirilic) i to bi trebalo da radi ali to si vec uradio pretpostavljam. Inace ovaj problem sto ja imam za cuvanje cirilice nema u programu ScanToOffice 1.0 , tu radi bez greske, poz.
ne, problem je upravo kao tvoj, prepozna tekst, ali kad ga cuva, pojavljuju se kockice...
darko kovacevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2006, 14:25   #8
EDI the Little
Član
 
Član od: 21.9.2006.
Poruke: 41
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Thumbs up Re: ABBYY fine reader 8 - prepoznavanje cirilice

Problem je u tome kako si instalirao software.

Postoji fajl VerData.prt koji nosi informacije za koje je podrucje namenjen software. Ako si prilikom instalacije izabrao EU, pa Serbia and Montenegro ili RU, pa Russia tada software prebacuje prepoznati tekst u Word kao cirilicu, inace se pojavljuju kockice. Ne trebaju da se instaliraju fontovi za cirilicu.
Ne treba ti full verzija jer je vec imas.

Podaci u VerData.prt treba se poklope sa Registrijem i svaka instalacija pravi novi fajl tako da je fajl vezan za dati komp i datu instalaciju.

Ako TREBA da registujete program putem telefona imate Install ID i treba vam aktivacioni kod koji mora biti za nase podrucje tj. Srbiju.

Ako imate neka pitanja i vam treba pojasnjenje javite se na PM.
EDI the Little je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Adobe Reader Predrag Aplikativni softver 20 9.10.2008 14:18
Sony E-book reader Mario Pavićević Ostale komponente 0 29.4.2006 9:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com