Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2008, 16:21   #41
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

razumem ja i ne moze, plejer je softverski resen tako da se primarno oslanja na id-tagove
mozes da pustas muziku po izvodjacu, imenu albuma, imenu pesme, zanru, mozes da rangiras pesme itd... da pravis plej liste...
ako uopste nisi upisao idtag na pesmi onda ce pisati unknown za sve ostalo osim za ime pesme koju ce procitati bas kao sto se fajl zove

ali planira se novim firmwerom da se doda i pregled i pustanje muzike po folderima...
to ce biti super

a tvoj problem mozes da resis tako sto ces svim stranim pesmama upisati "strano" a domacim "domace" i idtag ( to su ti 2 klika u nekom programu) i resio si stvar...

a inace sto se tice punjaca, treba vam najobicniji punjac za usb-uredjaje, znaci kao za mobilni samo sto nema jack nego usb izlaz, i trebalo bi da je jeftin...
DBrave je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2008, 16:42   #42
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Ma kapiram ja to, meni to i nije potrebno.

Inace, uskoro bi trebala da stigne kod nas verzija od 4gb (silver), pa ko kupuje, moze da saceka, ako mu je tako nesto potrebno.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2008, 16:43   #43
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
a inace sto se tice punjaca, treba vam najobicniji punjac za usb-uredjaje, znaci kao za mobilni samo sto nema jack nego usb izlaz, i trebalo bi da je jeftin...
Znam na sta mislis...Video sam pre neki dan tako nesto al je cena bila blizu 1000din a to je previse za to. Ja sam pomenuo punjac za motorolu razr iliti V3, jer sam citao na sandiskovom forumu da su likovi vec probali sa njime i da je radilo... A punjaci su cini mi se jeftiniji od 200 pa navise...Ne verujem da je ovaj nesto preterano skup...Evo kako on izgleda...Uticnica mu je kao ulaz na clipu
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ccd_motorola_v3_lg.jpg
Viđeno:	37 puta
Veličina:	24,5 KB
ID:	18798  

Poslednja ispravka: Dusan_BG (7.3.2008 u 17:07)
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 17:53   #44
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Zanima me nesto posto bas i nemam iskustva sa ugradjenim baterijama u mp3 plejerima. S obzirom da kod clipa baterija ne drzi bas 15h kolika je specifikacija, a cinjenica je da baterije s vremenom slabe, sta mislite koliko moze da oslabi ta naterija, tj kroz koliko vremena ce poceti da slabi i koliko bi tada drzala otprilke. Nadam se da nece posle godinu dana uredjaj da postane neupotrebljiv jer drzi 2-3 sata...
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2008, 9:40   #45
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Citat:
Dusan_BG kaže: Pregled poruke
Zanima me nesto posto bas i nemam iskustva sa ugradjenim baterijama u mp3 plejerima. S obzirom da kod clipa baterija ne drzi bas 15h kolika je specifikacija, a cinjenica je da baterije s vremenom slabe, sta mislite koliko moze da oslabi ta naterija, tj kroz koliko vremena ce poceti da slabi i koliko bi tada drzala otprilke. Nadam se da nece posle godinu dana uredjaj da postane neupotrebljiv jer drzi 2-3 sata...
ovo isto i mene zanima posto uskoro kupujem ovaj uredjaj...a i glupost mi je to sto moze da zapadne sa slabom baterijom,a nisam u mogucnosti da cesto idem u bg pa da zamenjujem plejer
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2008, 22:04   #46
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

svi smo tek qpili plejere, pa vam niko ne moze sa sigurnoscu reci koliko ce drzati bakterija za godinu dana...
ma nek' radi i godinu i po dana i posle da ga prodas upola cene pa se isplati...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2008, 15:30   #47
tetrapack
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 10
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Uzeo sam ovaj ovaj mp3 i imam jedan problem. Pri prikljucivanju na racunar pocinje punjenje baterije i posle 30 sec prestaje da se puni a takodje racunar uopste ne prepoznaje uredjaj tj. ni u kom trenuku nije prikazan u My computer-u. Please help Takodje kad pokusam da update-ujem USB izbaci mi problem "The device cannot start.(code 10)"
tetrapack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 12:56   #48
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Vrati u radnju i traži drugi.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
tetrapack (19.10.2008)
Stara 19.10.2008, 13:44   #49
tetrapack
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 10
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

To sam i uradio. Samo sto im i drugi model u crvenoj boji nije radio tako da sam se odlucio na Blueberry BitCat u svakom slucaju hvala.
tetrapack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 14:13   #50
mr.no.
Član
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: KG
Poruke: 215
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Mozda pitanje nece biti nesto narcito pametno, ali jednostavno nikako da se snadjem. Stize mi za koji dan sansa clip od 1gb (meni sasvim dovoljno). Psto sam procitao u postovima da je neophodan WIN MP 10 ili 11 da se naprave play liste ja pocnem da se igram. Medjitim, ne mogu nikako da izbreisem napravljene liste ili pesme koje su u njima. Kako ovo da resim? Dilitujem ih ja iz liste, ali kad ponovo istu otvorim, i dalje pokazuje te pesme. Ni liste ne mogu da izbrisem. Kako da resim ovu glupost ili postoji drugo resenje umesto WIN media player-a?
mr.no. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 16:26   #51
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Pa ne moras da ubacujes pesme preko WMP-a. U My Computeru ti se pojavi Sansa Clip, pa mozes tu.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2008, 0:02   #52
mr.no.
Član
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: KG
Poruke: 215
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Clip je stigao i da prenesem par ličnih utisaka u vezi njega. Prilično je kvalitetne izrade. I ako je malih dimenzija, u ruci, bolje rečeno prstima, sasvim lepo leži. Zbog dimenzija, ima se utisak da će ispasti u nekim situacijama, ali to je varka i ne dešava se. Napravljen je od kvalitetne plastike, ali vrlo lako ostaju tragovi perstiju na površini. Displej, iako mali, odličan je. Vrlo je čitljiv. Nije ni predviđen za slike, klipove i slično, što može da bude i prednost kome je muzika na prvom mestu (zbog toga je i malih dimenzija). Na njmu su podatci o izvođaču, trajanje i redni broj pesme i popunjenosti baterije. Posle izvesnog vremena neaktivnosti isključuje se radi štednje baterije (vremenski interval se podešava). Klizačem sa leve strane, clip se uključuje, zaključava ili u slučaju potrebe, dužim držanjem u položaju on/off resetuje se na inicijalna podešavanja. Malo je klimavo, ali verujem da je to slučajnost. Sa desne strane je dugme za podešavanje jačine zvuka. Možda je malo tvrđe ali ni u kom slučaju nije smetnja. A sad da pređem na ono glavno: zvuk. Šta reći, sem izuzetno dobar pogotovu kada se uzme u obzir cena samog clipa. Ako uporedim zvuk sa drugim uređajima koje sam probao to bi izgledalo ovako: slušao sam na mobilnom (motoroli, SE, i nekoj nokici), kao i na plejerima xwave i neo. Sad vidim i nije mi jasno čime sam ja uništavao uši. Clip je toliko bolji da o tome ne vredi ni trošiti reći. Ali zaista neuporedivo. Zvuk je vrlo čist i više zavisi od kvaliteta snimka sa kog je prebacivano u pm3 nego u koliko bps-a. Između 192, 265 ili 320 nema neke bitne razlike. I čini mi se, da najbolje zvuči kada je u pitanju neka akustika. Zvuk je dosta glasa, naročito ako se prebaci u high mod. Kvalitet slušalica ne mogu da procenim, ali mislim da bi sa nekim kvalitetnijim zvuk još više dobio na kvalitetu. FM prijemnik može da posluži, i ako nema naročito dobar prijem. Za bateriju je teško reći. Bilo je u nekim postovima reči o problemu sa baterijo, ali kod mene to nije bio slučaj. Po prvom uključivanju bila je nešto napunjena, pa pretpostavljam da je dobra i da se ne prazni sama po sebi kada je clip isključen. Ne traje baš 15 časova kako je to po specifikaciji ali do 10 bi trebalo kada je jačina umerena. Nadam se da nisam suvise gnjavio sa utiscima. U svakom slučaju, preporuka bez dileme za svakog ko merka nesto slično da kupi. Sigurno neće pogreciti ako se odluči za clip.
mr.no. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mr.no. na korisnoj poruci:
Marshall George (13.1.2010)
Stara 1.6.2012, 2:46   #53
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip 2GB black

Thread Necromancy!

E, ali ozbiljno sad, imam problem.

Pre neki dan, samo mi se ugasio Clip u sred slušanja i neće da se upali.
Kad ga spojim na komp, upali se lepo, pojavi se na ekranu da je spojen na komp, puni bateriju (koja je inače već bila skoro puna kad mi se ugasio).
Kako izvučem kabl iz kompa, ekran crn, ne reaguje uopšte šta god pritiskao.
Imao sam instaliran Rockbox, pomislih da je do toga, obrisah, ali opet isto. Format, opet isto.

Ne znam šta je otišlo, neko ideju? Servis? Da batalim sve i kupim novi?
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2012, 14:24   #54
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip 2GB black

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Thread Necromancy!

E, ali ozbiljno sad, imam problem.

Pre neki dan, samo mi se ugasio Clip u sred slušanja i neće da se upali.
Kad ga spojim na komp, upali se lepo, pojavi se na ekranu da je spojen na komp, puni bateriju (koja je inače već bila skoro puna kad mi se ugasio).
Kako izvučem kabl iz kompa, ekran crn, ne reaguje uopšte šta god pritiskao.
Imao sam instaliran Rockbox, pomislih da je do toga, obrisah, ali opet isto. Format, opet isto.

Ne znam šta je otišlo, neko ideju? Servis? Da batalim sve i kupim novi?
Koristim bas tu sansu vec preko 3 godine i imao sam problem kao ti. Koliko se secam drzao sam onaj "klizac" za paljenje u poziciji za paljenje malo duze vreme i sansa kao da se restartovala i player od tada radi bez porblema. Pokusaj to.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2012, 16:18   #55
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip 2GB black

Pokušavao sam to, držim ga ali ništa.
Mada tu ima drugi problem, pre jedno mesec dana je i klizač počeo da zeza mora malo jače da se gurne da bi upalio, ne odreaguje odma kako bi trebalo. Pa sad nisam siguran kad pokušavam da ga reset da li neće jer se sam plejer pokvario ili klizač ne hvata lepo.

edit: evo sad sam opet čačkao 10ak min gore - dole dugme i par puta se upalio ekran i opet ugasio posle pola sekunde, a jednom se upalio na 5s i dok sam ja pomislio "gle radi", on se opet ugasi.

Poslednja ispravka: Sun Tzu (3.6.2012 u 16:36)
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2012, 19:36   #56
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip 2GB black

Meni se Transcend tako gasio, prvo čim ga upalim ugasi se sam posle 2-3 sekunde, a baterija puna. Posle nekoliko desetina pokušaja nije više ni hteo da se upali, a kad ga nakačim na komp sve je OK. Pomogao je format uz flešovanje BIOS-a na noviju verziju sa sajta proizvođača.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2012, 0:17   #57
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip 2GB black

Da ga ručno instaliram, ne mogu. Treba se prebaci .bin i onda kad se otkači od kompa sam se instalira ali meni se samo ugasi i kraj.
Skinuo sam njihov updater ali ne vidi da je spojen na komp Clip.

Koliko vidim to su jedine opcije, ne znam jer ima neki drugi način?
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2012, 2:04   #58
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Sandisk Sansa Clip 2GB black

Citat:
Dusan_BG kaže: Pregled poruke
Zanima me nesto posto bas i nemam iskustva sa ugradjenim baterijama u mp3 plejerima. S obzirom da kod clipa baterija ne drzi bas 15h kolika je specifikacija, a cinjenica je da baterije s vremenom slabe, sta mislite koliko moze da oslabi ta naterija, tj kroz koliko vremena ce poceti da slabi i koliko bi tada drzala otprilke. Nadam se da nece posle godinu dana uredjaj da postane neupotrebljiv jer drzi 2-3 sata...
Koristim Sansa Clip 2GB vec vise od 3 godina kao lud , baterija mi i dalje drzi preko 10h.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2012, 19:07   #59
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip 2GB black

Mislim da nađoh uzrok problema.
Posle malo muke otvorih Klip i videh da se otkačila jedna od tri žice koje spajaju bateriju sa ostatkom. Baš ko na ovoj slici, isto je crvena žica otišla.
Spoiler za slika:
Sad samo da je nekako zalemim nazad gde treba i možda proradi.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 18:13   #60
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: SanDisk Sansa Clip 2GB black

Vidis, ja bih mogao moju Sansu da otvorim i da joj zamenim ovaj klizni prekidac i dzek za sluse posto je oslabio.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
clip, mp3, plejer, review, sansa, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
SanDisk Sansa Clip - kupovina Kurdt ŠDK - Foto i audio/video 13 21.10.2009 4:15
Slusalice za Sandisk Sansa clip (4GB) Macak Mackin ŠDK - Foto i audio/video 13 22.11.2008 14:01
Sandisk Sansa Clip 2gb VS Creative Muvo v100 2gb sunce86 ŠDK - Foto i audio/video 8 13.7.2008 10:50
Transcend T_Sonic 620, SanDisk Sansa c150, Sony NW-E407, sony NW-E003? starwriter ŠDK - Foto i audio/video 0 19.2.2007 8:48
mp3 sandisk sansa e140 ili yakumo hypersound xtra gadjan ŠDK - Foto i audio/video 0 1.5.2006 4:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com