Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2010, 0:42   #1021
Bojan025
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Sombor
Poruke: 40
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Bojan025 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bojan025 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Bojan025 Slanje poruke preko Skypea korisniku Bojan025
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
LIGUR kaže: Pregled poruke
2.film:italijansko-francuska koprodukcija iz 1981 zove se:Kanalima zlata, tako je preveden na nas jezik ali ga nigde nema pod tim imenom!film govori o pljackasima
koji kopaju tunel od metroa do banke i uspevaju da opljackaju banku.Policija uspeva da uhvati jednog ali on na sudjenju iskace kroz prozor...
Ima dve verzije ovog filma.Francuska i Britanska.
Francuska ti je ona sto ti je "nobody" ostavio u postu
A Britanska je ovo

http://www.imdb.com/title/tt0079238/

Citaj i ovde

http://www.worldlingo.com/ma/enwiki/...a_Bank_Robbery

Pise ti da je opis preuzet iz video izdanja iz 1981 a film je snimljen 1979

I ovde ,pa javi

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Gre...a_Bank_Robbery
Bojan025 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 13:32   #1022
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
T-MAC #8 kaže: Pregled poruke
da li neko zna koji je ovo film: komsije, zive dvoriste do dvorista i jedan komsija je normalan, a ovaj drugi je malo lud i non stop pravi neke gluposti na stetu ovog prvog... Negde u tom filmu se pominje kao zagonetka sto jedan kaze drugom tipa u dzungli zive dva naroda, jedan sasvim obican narod koji govore istinu, a ovi drugi su ljudozderi i non-stop lazu, problem je kad jedan covek nailazi na raskrsnicu gde jedan put vodi u jedno, a drugi u drugo selo i na toj raskrsnici stoji domorodac (za kojeg se ne zna iz kog je naroda, tj. da li ce slagati ili reci istinu) i taj covek sto je naisao na raskrsnicu treba da postavi jedno pitanje tom domorodcu i u zavisnosti od njegovog odgovora da ode u ono selo gde nisu ljudozderi...

Imali neko bilo kakvu ideju o kom filmu je rec? Hvala unapred!
Next door
http://www.imdb.com/title/tt0110656/
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 0:32   #1023
LIGUR
Novi član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Bojan025 kaže: Pregled poruke
Ima dve verzije ovog filma.Francuska i Britanska.
Francuska ti je ona sto ti je "nobody" ostavio u postu
A Britanska je ovo

http://www.imdb.com/title/tt0079238/

Citaj i ovde

http://www.worldlingo.com/ma/enwiki/...a_Bank_Robbery

Pise ti da je opis preuzet iz video izdanja iz 1981 a film je snimljen 1979

I ovde ,pa javi

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Gre...a_Bank_Robbery

E,vec sam ga nasao kad mi je "nobody" postavio onu francusku verziju, po njoj sam pretrazivao sve slicne filmove i pronasao sam ovu britansku verziju!To je ta britanska verzija ,to sto meni treba!Film se jos zove i :SEWERS OF GOLD!

Da li neko mozda zna nesto o preostala tri filma koja sam naveo u prvom obracanju,bar neki trag o slicnim filmovima ili bilo kakvu informaciju??

HVALA VAM SVIMA KOJI STE SE PONUDILI DA MI POMOGNETE U POTRAZI ZA OVIM FILMOVIMA!!!

HVALA: Iris , nobody i Bojan025!

SRETNA VAM NOVA GODINA vama i REDAKCIJI SVET KOMPJUTERA!!!!!

POZDRAV!!!!
LIGUR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2010, 15:06   #1024
Bojan025
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Sombor
Poruke: 40
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Bojan025 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bojan025 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Bojan025 Slanje poruke preko Skypea korisniku Bojan025
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
LIGUR kaže: Pregled poruke
1.film je s kraja osamdesetih radnja filma se desava u izraelu rec je o nekim agentima mosada dva muskarca i zena su glavni akteri jedan od agenata lazno gine a ta zena zna da je on ziv dok ovaj drugi misli da je mrtav on se zgotivi sa njom i ovaj sto je navodno mrtav postavljaju bombu kod nekog velikog zvona u jerusalimu ili neki grad u izraelu na kraju on uspeva da osujeti taj njihov plan i da ih spreci u tome.Film bi trebao da se zove: opaki ili tako nesto!
Secam se da je krajem Krajem 80-ih je bila emitovana mini serija,koja je radjena i kao TV Film

BRATSTVO RUZE

http://www.imdb.com/title/tt0096985/

Tvoja prica veoma podseca na radnju tog filma
Bojan025 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2011, 15:56   #1025
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

E sad, tetka je gledala neki ilm na hbo, u pitanju je neka komedija, radi se o paru koji ide na letovanje na maltu, a momak/muz ne zna da njegova zena/devojka zeli da se vidi sa nekim momkom od pre 25 godina. Tako nesto :S
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2011, 22:53   #1026
LIGUR
Novi član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Bojan025 kaže: Pregled poruke
Secam se da je krajem Krajem 80-ih je bila emitovana mini serija,koja je radjena i kao TV Film

BRATSTVO RUZE

http://www.imdb.com/title/tt0096985/

Tvoja prica veoma podseca na radnju tog filma

Film je svakako slican, ali nemam ceo film, nasao sam samo trejler ,a tu ne mogu da vidim kakav je kraj filma!Koliko se secam kraj filma je ovaj: taj glavni agent koji na kraju ostane ziv on se penje uz neki toranj stepenicama, na vrhu tog tornja je neko veliko zvono,unutar zvona je postavljen eksploziv i on to uspeva da ukloni,ali tu kod tog zvona dolazi do pucnjave izmedju njega i te zene s kojom je on u vezi,a pojavljuje se istovremeno taj drugi agent za koga je on verovao da je mrtav.Na kraju ih on oboje ubija!!!To bi bio kraj tog filma!

Ako je takav kraj onda je to taj film,ako nije, onda nije taj film!!!

Da li neko moze da mi pomogne oko 4-tog filma bar nesto?I oko 3-ceg??

U svakom slucaju HVALA TI MNOGO!!!Svaka pomoc je dobrodosla!!!

HVALA Bojan025!!!! POZDRAV!!!
LIGUR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2011, 23:43   #1027
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Da li neko zna kako se zove film u kojem lik pristane da ga snimaju 24 sata na tv-u. Pa onda nesto uprska pa zeli da prekine snimanje ali ne moze cini mi se. Komedija je u pitanju
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 0:32   #1028
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Da nije možda ovaj film u pitanju, De Niro i Marfi glume.
http://en.wikipedia.org/wiki/Showtime_(film)
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 0:44   #1029
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Nije na zalost prevrnuo sam citav internet ali nmg da nadjem. Na fazon je The Truman Show-a gomila ekipe je oko njega cak se sjecam i jedne scene jeste da je onako malo nepristojna ali u pocetku dok su ga snimali lik je imao obicaj zavuci ruku u gace ujutro ali kasnije tokom filma u jednoj sceni krene to isto da radi i okrene se prema kameri zaustavi ruku i nasmije se XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 1:09   #1030
nobody
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 93
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Da nije ovaj http://www.imdb.com/title/tt0299045/
nobody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 1:13   #1031
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Nope nije ni taj bukvalno je rjec o reality show-u unutar tog filma.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 1:16   #1032
nobody
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 93
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Evo ga http://www.imdb.com/title/tt0131369/
nobody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nobody na korisnoj poruci:
dex3108 (9.1.2011)
Stara 9.1.2011, 1:20   #1033
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

E hvala ti znas koliko ga trazim imas pice od mene cim se sretnemo XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 17:00   #1034
Knjeginja
Novi član
 
Član od: 15.5.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Pokusavam da pronadjem dva filma, ali ni za jedan ne znam kako se zove:
-u prvom znam da igra Ricard Gir, i on je psihijatrijski bolesnik, koji se zaljubljuje u svoju doktorku, a i ona u njega. Film se zavrsava tako sto njih dvoje sede na krovu neke zgrade, posto je on valjda hteo da izvrsi samoubistvo a ona ga je spasila
-u drugom filmu ne znam cakni ko igra, a radnja ide otprilike ovako: posto mu je zena poginula kada je pala sa prozora (posle se ispostavilo da je ubijena), jedan covek je zaposlio jednu devojku da mu cuva sina, a on se izolovao. Sin mu je jako sladak, mali pametnjakovic koji se razume u nauku isl. Taj je covek ziveo u dvorcu, bio je jako bogat, i kao po obicaju, zaljubio se u devojku koju je zaposlio i ona u njega. Film se, ako se dobro secam zavrsava tako sto su se njih dvoje vencali i onda svi zajedno otisli na medeni mesec.
Pa ako neko mozda zna nesto neka napise.
Knjeginja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 18:13   #1035
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Knjeginja kaže: Pregled poruke
Pokusavam da pronadjem dva filma, ali ni za jedan ne znam kako se zove:
-u prvom znam da igra Ricard Gir, i on je psihijatrijski bolesnik, koji se zaljubljuje u svoju doktorku, a i ona u njega. Film se zavrsava tako sto njih dvoje sede na krovu neke zgrade, posto je on valjda hteo da izvrsi samoubistvo a ona ga je spasila
Ako već znaš koji glumac u filmu igra, pretraži njegovu filmografiju, tako ćeš relativno brzo naći film u pitanju.

Google, samo Google...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 18:41   #1036
gamer4life
Veteran
 
Član od: 4.2.2008.
Lokacija: Subotica, Vojvodina
Poruke: 719
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 142 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gamer4life Slanje poruke preko Skypea korisniku gamer4life
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

U pravu je Iris.

Evo, za manje od 5 minuta sam našao koji je taj prvi film, tako što sam nasumice odabrao nekoliko filmova.

Mr. Jones
gamer4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 21:09   #1037
LIGUR
Novi član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Da li moze neko od vas da mi pomogne u vezi pronalazenja ovih filmova:

1.film:zgodna novinarka odlazi u zatvor da intervjuise zatvorenika on ubzo izlazi i zaposljava se kod nje u redakciju opsednut je njom pocinje da se zabavlja sa njenom cerkom,kada god se uznemiri mora da se ubode s necim u saku da bi se smirio.Zatim zadavi sefa te redakcije u kolima...Preuzima na sebe da odgovori na sva pisma koja stizu na adresu te novinarke.Na kraju filma pokusava da je ubije i neuspeva,ponovo je u zatvoru i strazar mu donosi veliku kolicinu pisama!

2.nekog lika izvode pred streljacki vod a iza njih stoji neki lik u vojnickoj uniformi i sve to gleda i gricka kikiriki i on pokoka ovaj streljacki vod i povede sa sobom ovog sto je trebao da bude streljan u potrazi za nekim kovcegom sa zlatom taj sto je gricko kikiriki ovaj lik ga oslovljava sa majoree...Taj lik sto pokokoka streljacki vod nosi oficirsku kapu,a pre nego sto ih pokoka jede taj kikiriki i kao te ljuske padaju,to je bas u krupnom planu,to je pocetak filma!
A kraj filma je kad tog lika spusti u neki duboki otvor kao bunar neki ,da mu donese taj kovceg sa zlatom.a dole na dnu tog bunara je taj kovceg i pored njega neki kostur nekog kauboja sa pistoljem.

Dao sam duzi opis ovih filmova,pa ako neko prepozna o kojim filmovima je rec neka javi.HVALA!
LIGUR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 14:23   #1038
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Ovo sto trazim je zapravo serija, koja je cini mi se sacinjena od nevezanih pricha. Ono sto sigurno znam je da u pitanju britanska serija, vrlo moguce Thames, Granada ili tako neka slicna produkcija iz 80-ih.

Kamera je bila stil Alo Alo ili Crna Guja, a tematika je kao pojedinacne horor price, nesto u stilu Edgar Alan Poa ili Zone Sumraka. Secam se samo jedne price u kojoj se kao konj cuje u nekoj kuci.

Sad ne mogu da se setim da li je serija bila ozbiljna ili parodija na misterije i horor priche, a znam da se davala na nasoj televiziji tamo negde 90-ih, mislim na Pinku.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 15:28   #1039
nobody
Član
 
Član od: 6.4.2008.
Poruke: 93
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Ovo sto trazim je zapravo serija, koja je cini mi se sacinjena od nevezanih pricha. Ono sto sigurno znam je da u pitanju britanska serija, vrlo moguce Thames, Granada ili tako neka slicna produkcija iz 80-ih.

Kamera je bila stil Alo Alo ili Crna Guja, a tematika je kao pojedinacne horor price, nesto u stilu Edgar Alan Poa ili Zone Sumraka. Secam se samo jedne price u kojoj se kao konj cuje u nekoj kuci.

Sad ne mogu da se setim da li je serija bila ozbiljna ili parodija na misterije i horor priche, a znam da se davala na nasoj televiziji tamo negde 90-ih, mislim na Pinku.
Mozda The Storyteller http://www.imdb.com/title/tt0092383/
nobody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 16:16   #1040
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Ovo sto trazim je zapravo serija, koja je cini mi se sacinjena od nevezanih pricha. Ono sto sigurno znam je da u pitanju britanska serija, vrlo moguce Thames, Granada ili tako neka slicna produkcija iz 80-ih.

Kamera je bila stil Alo Alo ili Crna Guja, a tematika je kao pojedinacne horor price, nesto u stilu Edgar Alan Poa ili Zone Sumraka. Secam se samo jedne price u kojoj se kao konj cuje u nekoj kuci.

Sad ne mogu da se setim da li je serija bila ozbiljna ili parodija na misterije i horor priche, a znam da se davala na nasoj televiziji tamo negde 90-ih, mislim na Pinku.
Tales from the Crypt?
http://www.imdb.com/title/tt0096708/
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
film, ime filma, koji film

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najgori film (bilo koji žanr) koji ste gledali... i zašto Crusader88 Kompjuteri i film 819 25.4.2014 12:03
Kako spojiti film koji se nalazi na 2 dvd-a Jann Video/TV softver 12 23.3.2006 1:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com