Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.6.2011, 16:36   #1201
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Tri bambija za onog koji prepozna film...

-glavni glumac je alpinista koji podseca na Carls Bronsona, a mozda je i sam Carls.
-radi se o osvajanju nekog vrha u kojem on ne zeli da ucestvuje, ali kasnije menja odluku.
-postoji scena sa helikopterom koji leti iznad njegove glave i snima ga, a on se ne okrece. ljudi koji posmatraju to snimanje konstatuju da se radi o glavnom junaku jer je on jedini koji ne bi pogledao u helikopter.
-na kraju glavni junak uspeva u svojoj nameri i pri tom otkriva da je njegov rival u osvajanju vrha izgubio zivot tik uz vrh. cini mi se da se film zavrsava sa zumiranjem neke slike koja je ostavljena na vrhu.

Znam, nejasni su detalji, ali film sam gledao kada sam imao desetak godina. Smeo bih da garantujem da je film iz osamdesetih, tako da... Pozdrav za sve
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2011, 9:25   #1202
gamer4life
Veteran
 
Član od: 4.2.2008.
Lokacija: Subotica, Vojvodina
Poruke: 719
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 142 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gamer4life Slanje poruke preko Skypea korisniku gamer4life
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

troll complete. xD
gamer4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 1:56   #1203
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Sad sam odgledao Labyrinth sa Dejvid Bovijem i spichio me flesh iz detinjstva. Secam se (nadam se da nisam sanjao ) da sam nekad gledao neki (fantasy) film u kome neko prelomi vocku (kajsiju ili breskvu) i u njoj se nalazi dragulj (smaragd?)

Hm, sad kad razmislim to bi mogao da bude i Romancing the stone...

Ajd ako se neko seca..
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 3:31   #1204
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Tri bambija za onog koji prepozna film...

-glavni glumac je alpinista koji podseca na Carls Bronsona, a mozda je i sam Carls.
-radi se o osvajanju nekog vrha u kojem on ne zeli da ucestvuje, ali kasnije menja odluku.
-postoji scena sa helikopterom koji leti iznad njegove glave i snima ga, a on se ne okrece. ljudi koji posmatraju to snimanje konstatuju da se radi o glavnom junaku jer je on jedini koji ne bi pogledao u helikopter.
-na kraju glavni junak uspeva u svojoj nameri i pri tom otkriva da je njegov rival u osvajanju vrha izgubio zivot tik uz vrh. cini mi se da se film zavrsava sa zumiranjem neke slike koja je ostavljena na vrhu.

Znam, nejasni su detalji, ali film sam gledao kada sam imao desetak godina. Smeo bih da garantujem da je film iz osamdesetih, tako da... Pozdrav za sve
Jesi li u medjuvremenu odgonetnuo odgovor? Jbm ti, meni je sve poznato, extra je film, opet bih ga rado pogledao, ali dzaba kad imena ne mogu da se setim... Ako provalish, javi, please...

Poslednja ispravka: Iris (19.6.2011 u 13:17)
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 3:35   #1205
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Ne, nisam se ni trudio.
Pravo je cudo da mi je taj film uopste dosao u secanje. Mislim da sam imao manje od deset godina kada sam ga gledao, a kroz maglu se secam da je to bilo na prvom i da su u vremenskom razmaku od par dana emitovali dva alpinisticka filma.
Zato se plasim da nisam malo pobrkao stvari, narocito sa ovim krajem.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 3:58   #1206
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

^ Ma, i meni se chini da si pobrkao dva filma slichne sadrzine... BTW, onaj koji mene zanima je taj sa porukom na vrhu (posvecenoj nekoj devojci, chini mi se); neki lik je, valjda, ostao bez prstiju dok se uspenjao uz pogreshnu stranu planine, ili tako nesto... Jbga, previshe sam rakije popio sinoc/nocas/jutros... Mada, sve mislim da se radnja pomenutog filma deshava negde u Andima & da vrh koji figurishe kao cilj nasih junaka ima neko karakteristichno spansko ime...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 20:09   #1207
Demoleader
Novi član
 
Član od: 28.8.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Dali neko zna mozda koji je ovo film i glumica isto?
http://www.youtube.com/watch?v=zodGSOSLVWA
Demoleader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 21:14   #1208
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Nekada davno se, na nekom stranom forumu, još jedan raspitivao i postavio isti taj klip. Mislim da se na kraju ispostavilo da je to film za odrasle.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 21:35   #1209
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Sasha Grey, možda
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2011, 20:02   #1210
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Vidim ima dobrih znalaca filmova.
Trazim dva filma, nesto kao naucna fantastika iz 80 godina.

Prvi film nesto u fazonu naucnika Sinklaira koji otvara vrata buducnosti. Tamo u novom svetu totalno razaranje i rat masina i ljudi. Nije terminator odma da kazem. Naucnik Sinklar pokusava da zatvori vremensku rupu, nesto kao vremenski paradoks, da se roboti ne bi deportovali u njegov svet i izazvali rat. Tu je i njegova zena u buducnosti koja je clan ekspedicije. Niko nezna za portal niti cemu on sluzi osim naucnika a ljudima iz buducnosti je sumnjiv. Na kraju filma i njegova zena gine braneci ga da zatvori vremenski portal...
Milsim da sam dovoljno opisao uratku pricu o filmu. Znam jos jedan detalj kada iz grupe ljudi crnac puca iz bacaca raketa a jedan od njih pogodjenog robota otvara vrata sa CD medijem gde su programirani, stavlja obican muzicki i onda robot eksplodira..

Drugi film pocinje tako sto vasionski brod pada na zemlju, tacno negde u Africi. Majka gine a domoroci spasavaju devojcicu koja postaje deo njihovog plemena. Ona odrasta sa njima i na kraju polaze test ratnika na bas neodusevljenje muskaraca. Tako nabildovanu plavusu nigde nisam video cak ni na takmicenjima. Ona ima specijalan bodez a nju progoni nesto kao predator bice iz buducnosti odakle je i ona. Kasnije je zarobljavaju pustinjski lovci na zene zajedno sa jos jednom devojkom radi preprodaje. One se oslobadjaju i na kraju dolazi do borbe misicave plavusi i predatora dok ova druga pokusava sa helikopterom da pobegne. Na kraju naravno zenska ubija predatora a ova bezeci sa helikompterom pada i gine.....

Nadam se da sam dobro opisao ova dva filma koja su bila the best, pre pojave i terminatora i predatora. Ajd nemoj te da vas mrzi i pomozite mi da nadjem nazive tih filmova. Unapred se zahvaljujem na trudu.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2011, 21:16   #1211
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
-glavni glumac je alpinista koji podseca na Čarlsa Bronsona, a mozda je i sam Čarls.
-radi se o osvajanju nekog vrha u kojem on ne zeli da ucestvuje, ali kasnije menja odluku. ...
Smeo bih da garantujem da je film iz osamdesetih
Na osnovu opisa trebalo bi da je Death Hunt, ali on tu nije alpinista nego traper koga (krivo osumnjičenog) progoni policija, pa iz nužde mora da se popne na jedan planinski prevoj da bi umakao poteri.

Sećam se da su ga pratili i iz vazduha, tako da bi trebalo da je to taj film.

I u slučaju da to nije film koji tražiš - odličan je, pa ga preporučujem za gledanje.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
zvjer (21.6.2011)
Stara 21.6.2011, 21:20   #1212
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Na osnovu opisa trebalo bi da je Death Hunt, ali on tu nije alpinista nego traper koga (krivo osumnjičenog) progoni policija, pa iz nužde mora da se popne na jedan planinski prevoj da bi umakao poteri.

Sećam se da su ga pratili i iz vazduha, tako da bi trebalo da je to taj film.

I u slučaju da to nije film koji tražiš - odličan je, pa ga preporučujem za gledanje.

Hvala.

Pogledacu pa cu ti reci da li je to ono sto sam pitao.

----

Iz trejlera mi se cini da nije.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2011, 21:20   #1213
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
rvi film nesto u fazonu naucnika Sinklaira koji otvara vrata buducnosti. Tamo u novom svetu totalno razaranje i rat masina i ljudi. Nije terminator odma da kazem. Naucnik Sinklar pokusava da zatvori vremensku rupu, nesto kao vremenski paradoks, da se roboti ne bi deportovali u njegov svet i izazvali rat. Tu je i njegova zena u buducnosti koja je clan ekspedicije. Niko nezna za portal niti cemu on sluzi osim naucnika a ljudima iz buducnosti je sumnjiv. Na kraju filma i njegova zena gine braneci ga da zatvori vremenski portal...
Milsim da sam dovoljno opisao uratku pricu o filmu. Znam jos jedan detalj kada iz grupe ljudi crnac puca iz bacaca raketa a jedan od njih pogodjenog robota otvara vrata sa CD medijem gde su programirani, stavlja obican muzicki i onda robot eksplodira..


Što se ovog filma tiče, to je A.P.E.X.. Setio sam se kad si spomenuo onu scenu kad ubaci CD sa muzikom.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
AstraLogos (22.6.2011)
Stara 21.6.2011, 23:03   #1214
alexandar87
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Lokacija: Kurtina čuka
Poruke: 330
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Molim za pomoc! Nocas sam gledao neki film na OBN-u i mnogo mi se dopao,al problem-ne mogu naci nigde kako se zove.Gledao sam i na tv programu,ima neki film,ali nije taj.Ovako-radnja se dogadja u Maroku,mislim.Glavne uloge- dva Amera,jedan se zove Adam,za drugog ne mogu da se setim,on je fotograf, Marokanka- Zara (Zahra). Ona im je kao vodic,obilaze razna mesta,kafane,planije,bla bla bla, s tim sto je ona u nekoj, aj da kazem bandi,koji ubijaju strance radi prodaje njihovih organa.Najpre, fotograf i Zara krenu u obilazak autobusom,hvata ih noc,odlaze u neki motel u pm,gde ih izbacuju(namerno,posto sve to povezani banditi).Lutaju mrakom dok fotograf ne ugleda neko svetlo i tu Zara pita nekog (bandita) za prenociste.On ih vodi u jednoj njegovoj kucici,ne trazeci nista za uzvrat.U toku noci,fotograf (SETIO SAM SE - LUK ) pronalazi neke tuneli.Uzima svece i krece da istrazuje dok Zara spava.Medjutim,ona njega nadje (?) i kaze da se probudila,njega nije bilo i krenula da ga trazi.Idu zajedno kroz te tunele,poput lavirinta, i nailaze na neka vrata,iza kojih se kriju zamrzivaci,kovcezi,hirurska oprema.On provaljuje da su na opasniom mestu,hvata Zaru za ruku i beze,ali nikako da izadju iz tunela.Da skratim, njega ubijaju i vade organe.Drugi lik, Adam,krece da se nadje sa Lukom u onom motelu u vukoj****i,medjutim tu nailazi na druga,koga pita da nije mozda video Amera sa fotoaparatom, i marokanku.Ovaj arapin kaze da zna gde su,da im je ponudio prenociste.Vodi ga tamo,gde ga napada sa ledja,ali Adam uspeva da preokrene situaciju i savlada "drugara".Ovaj bezi,a Adam nalazi Zaru krvavu i uplakanu.On pita za Luka,ona kao zna odprilike gde su bili i vodi ga pravo u onu sobu,gde Adam pronalazi rasporeno telo svog prijatrelja Luka,i ona mu tada kaze da nisu stigli da sklone telo,jer je on (Adam) brzo stigao.Tako da i njega ubijaju,vade organe i prodaju.Film se zavrsava kao i pocetak,nalazi turistu Britanca kome pomaze oko neke tezge na pijaci,tu se upoznaju i odlaze na pice.Ona se predstavlja kao Sara (Sarah). To je sve sto se secam.Bi molio sve one koji mozda prepoznaju, po ovome,ovaj film da mi kazu kako se zove.
NASAO SAM.Film se zove "The Passage", glumci:Stephen Dorff,Sarai Givaty,Niel Jackson... Jbt, ja sam trazio ovaj film zbog glumice .

Poslednja ispravka: alexandar87 (21.6.2011 u 23:21) Razlog: Pronadjen naziv,tj. film :D
alexandar87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2011, 10:12   #1215
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Da, "The Passage", neko ga je tražio pre par stranica (a čini mi se da sam ja dao odgovor, ako se ne varam).
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
alexandar87 (22.6.2011)
Stara 22.6.2011, 11:18   #1216
alexandar87
Član
 
Član od: 12.2.2010.
Lokacija: Kurtina čuka
Poruke: 330
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Nisam citao temu,samo zadnje dve stranice .Toliko sam se mucio da saznam koji je taj film.
alexandar87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2011, 22:11   #1217
ekvi
Član
 
Član od: 14.11.2008.
Lokacija: kv
Poruke: 404
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 27 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Ovako, u pitanju je serija koja se davala pre otprilike 25-6 godina, cini mi se petkom. Nije bilo puno epizoda, svega pet - deset ako me pamcenje sluzi. Sinopsis-americka serija, radnja je smestena u 50-godine ( panduri voze glomazne kadilakove automobile ...). U nekom manjem mestu nestaju ljud, a mozda i deca i za kojima bezuspesno tragaju...na kraju otkrivaju jedno ubistvo i pronalaze les zakopan u dvoristu jedne kuce u kojoj zivi osumnjiceni. Daljim iskopavanjem otkrivaju mnogo leseva u njegovom dvoristu i to je otprilike kraj.
ekvi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2011, 17:03   #1218
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Ljudi treba mi pomoc.
Setio sam se filma kog sam gledao fazon pre desetak godina. triler

Radi se o klincu nekom koji chitav film pravi neke kule od karata, onako
pomalo je bolestan i chudan, a keva njegova shizi jer ne zna o chemu je
rech...na kraju filma sa nekim likom napravi neke spiralne stepenice koje treba da vode do meseca ili tako neshto...
Pomalo smeshno zvuchi jer se ne secam pola filma, ne zamerite mi ali film je bruka verujte mi na rech. aj ako se neko seti, nek odvrne reply bicu zahvalaan
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2011, 17:18   #1219
jelenamm
Član
 
Član od: 31.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 30
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Malo da te ispravim. nije klinac nego klinka. A film je: kula od karata
http://www.imdb.com/title/tt0107148/
inace odlican film. Nice kick in the head tip filma!
jelenamm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jelenamm na korisnoj poruci:
MEGATRON (27.6.2011)
Stara 27.6.2011, 17:22   #1220
MEGATRON
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: sk.rs/forum
Poruke: 438
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Ti si majstor. ako se prijavish za Predsednika drzhave ikada, imash glas od mene
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
film, ime filma, koji film

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najgori film (bilo koji žanr) koji ste gledali... i zašto Crusader88 Kompjuteri i film 819 25.4.2014 12:03
Kako spojiti film koji se nalazi na 2 dvd-a Jann Video/TV softver 12 23.3.2006 1:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com