Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.8.2010, 13:38   #561
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Šta ima novo

O, vec si igrao, presao, i odradio review... Damn'it, I'm jealous! (Link na twitter odmah kad postavite review! )
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 13:43   #562
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Šta ima novo

Pa vredan sam. Samo mi nije jasno nešto, trebala je da izađe 20.08 u Evropi, a 17.09 u UK, a već danima gledam i po online prodavnicama i online "prodavnicama", i nema je.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 13:48   #563
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Šta ima novo

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Pa vredan sam. Samo mi nije jasno nešto, trebala je da izađe 20.08 u Evropi, a 17.09 u UK, a već danima gledam i po online prodavnicama i online "prodavnicama", i nema je.
Evo i ja trazih danas po "prodavnicama", ali nema... Citah malo njemacke reviewe, vrlo su pozitivni... A bas nijesam ocekivao nesto pretjerano pozitivno od ove igre.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 23:24   #564
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Šta ima novo

Najavljuju li štogođ iz Kheops Studiosa? Sve što sam do sada igrao, a da nosi miris njihove kuhinje, svidjelo mi se. Za Secret of the Lost Cavern sam preko telefona danima gnjavio predstavništvo ExtremeCC-a u Crnoj Gori da za mene naruče originalno izdanje iz Beograda.

Relativno skoro su na tržište poslali novu avanturu The Fall Trilogy, ali po svemu sudeći nije naišla na očekivani prijem.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2010, 0:12   #565
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Šta ima novo

Kheops Studios se izgleda trenutno izgubio sa trendom casual "avantura". The Fall je izgleda nesto izmedju avanture i hidden object igre iako nisam igrao vec samo pogledao review.

A kad smo tu, voleo bih da podelim sa vama i mail od Himalaya Studiosa nakon sto sam im poslao par, pa recimo - nezgodnih reci kada sam saznao da su izdali i Al Emmo casual igru. Da napomenem da nemam nista protiv hidden object igara ali sam bio isprovociran time sto sam zapravo cekao nastavak u stilu prvog dela. Evo i sta kaze:

Hey,

Relax! We're still working on making Adventure Games, and Adventures will always be our main focus. In fact, we actually have an RPG/Adventure hybrid, very similar to Quest for Glory currently in development.

However, Adventure Games are, as I'm sure you're aware, VERY, VERY expensive and very time-consuming to develop. They also take an entire development team and do not generate nearly as much profit as other genres. The fact of the matter is that we needed a way to fund our adventure game project and to pay all the workers involved - and the Hidden Object game did that. From the money generated from this HOG, we can afford to pay 2 more workers on our adventure/RPG project. I know Hidden Object games aren't suited to everyone's tastes, but if you don't like them, nobody's forcing you to play it. Easy solution.

I must say, I find your reaction a little surprising because as a developer, we either make money from developing a hidden object game so that we can fund more adventure games... or we simply can't make any more adventure games. Personally, I am not a fan of Hidden Object games myself, but you have to understand that this is a means to an end. If that's enough to lose a customer, well, you know, there's not a lot I can do about that and that's your choice.

Though, I am curious what alternative you would suggest in regards to acquiring the funding required to develop more adventure games, if not from hidden object games/casual games? An ideal solution that keeps 100% of people happy 100% of the time would be great. But we don't live in an idealist world, unfortunately.

Chris


Ukratko, jedna nezavisna i manja firma poput Himalaya Studiosa je prinudjena na taktiku izdavanja manjih igara pristupacnijih "prosecnom" igracu da bi finansirala "vece" projekte, tj. klasicne avanturisticke igre. Ne znam da li je isti slucaj sa Kheopsom ali vidim da je jedino na vidiku drugi deo The Fall-a.

O korelaciji casual igara i avantura vec smo pricali par puta, a preporucujem opet i ovaj tekst - http://www.adventuregamers.com/blogitem.php?id=51 za zainteresovane koji dobro sagledava stvari. Ipak, Kheops je jedna od vecih firmi koja je imala sjajnu seriju igara sa vrlo dobrom produkcijom pa buni da su trenutno i tako olako bez najave klasicne avanture pored The Falla.

Poslednja ispravka: dijego_ (26.8.2010 u 20:36)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Shlaymara (26.8.2010)
Stara 26.8.2010, 0:34   #566
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Šta ima novo

Ipak... Dosta evropskih studija zivi, stvara, sve lakse dolazi i do dobrih izdavaca... USA je tuga, mnogo ljudi radi AGS tamo npr., ali nema jakih velikih timova, osim Telltale... Meni je jako zao sto ljudi koji guraju AGS projekat ne iskupe one najtalentovanije, najoriginalnije svih ovih godina, za nesto zajednicko...

I mislim da pravljenje casual igara jeste samo ipak, na kraju krajeva, igranje na sigurno za developere. A prava stvar bi vjerovatno bila pravljenje malih, ali efektnih i originalnih avantura koje bi izlazile epizodno, i donosile cak veci profit prodavajuci se za tih 10ak eura na netu... Eto, Puzzle Agent je super primjer kako treba, kako bi moglo, za neki mali tim...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2010, 20:20   #567
Azazel
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 181
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 73 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Šta ima novo

31 avgusta bi trebalo da stigne Drawn: Dark Flight nastavak Drawn: The Painted Tower-a Slike

Poslednja ispravka: Azazel (26.8.2010 u 21:19) Razlog: slike
Azazel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2010, 20:01   #568
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Šta ima novo

Nakon sto su Broken Sword 1 Director's Cut imali priliku da igraju vlasnici konzola, telefoncica, gejm bojova, abakusa i ostalih, sada je dosao red i na PC.

Igra se pojavila i u prodavnicama, a pored novih zagonetki, scena i radnje u vezi Niko gde istrazujete ubistvo, svi ljubitelji dela Dejva Gibonsa koji je radio i na Beneath a Steel Sky ce se obradovati posto je ovaj autor radio na novim animacijama i crtezima za igru.

Poslednja ispravka: dijego_ (28.8.2010 u 20:22)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
ezenkiel (29.8.2010), Laskaris (30.8.2010), zoran845 (28.8.2010)
Stara 29.8.2010, 21:07   #569
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Šta ima novo

Telltale se malo ponasa smecarski... Prvo, nacin na koji reklamiraju finale Sam & Max sezone, neka komercijalna kampanja pravljenja hype-a u fazonu nerd-iscekivanja nove verzije FIFA-e ili CoDa... A onda i ovo:

http://www.gametrailers.com/video/ex...elltale/703721

Znaci, neka vrsta kartashke igre gdje cete moci da igrate iz perspektive svog omiljenog junaka... Smecasto, moram reci. Kako im je Steve Purcell uopste dao prava za Maxa ovdje...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 21:24   #570
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Šta ima novo

Nije dao, nego prodao. Jbg, tako to ide. Ko ima sreće, talenta i volje, on napravi nešto vredno pamćenja, a onda ode da radi kao background artist u Blizzardu. Ne može se živeti od umetnosti.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2010, 22:04   #571
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Šta ima novo

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke
Kako im je Steve Purcell uopste dao prava za Maxa ovdje...
Kao sto Ketchua kaze - prodao. Takodje, Telltale zapravo ne poseduje prava na likove Sam & Maxa ali moze da pravi kompjuterske igre sa njima, pa bilo to avanture ili strip pokeri. Verujem i da im iskusni cika Steva nije dao "dovjeka", inace bi i sada likovi bili kod cika Lucasa, jer je Telltale dobio prava tek nakon sto su ona istekla Lucasu 2005.

Poslednja ispravka: dijego_ (29.8.2010 u 22:11)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 0:26   #572
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Šta ima novo

Citat:
getawayblues kaže: Pregled poruke

Znaci, neka vrsta kartashke igre gdje cete moci da igrate iz perspektive svog omiljenog junaka... Smecasto, moram reci. Kako im je Steve Purcell uopste dao prava za Maxa ovdje...
Prva igra koju su Telltalesovci napravili je Telltale Texas Hold'em. Igra je sluzila da se testira endzin koji su kasnije koristili u svim njihoim igrama, a usput su ubrali i koji dolar. Sa novim pokerom mozda isprobavaju novi endzin (ovaj teraju vec 5 godina) ili su tanki sa parama.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 0:49   #573
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Šta ima novo

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Prva igra koju su Telltalesovci napravili je Telltale Texas Hold'em. Igra je sluzila da se testira endzin koji su kasnije koristili u svim njihoim igrama, a usput su ubrali i koji dolar. Sa novim pokerom mozda isprobavaju novi endzin (ovaj teraju vec 5 godina) ili su tanki sa parama.
Super bi bilo, kad bi TOMI2 za sledecu godinu bio radjen u novom ruhu... Mada, kad pogledas, koliko bolje izgleda treca sezona S&M od prve, a isti je engine... Mnogo rade, mnogo napreduju.
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 1:46   #574
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Šta ima novo

ma nek izgleda i ovako

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	48 puta
Veličina:	73,8 KB
ID:	36218 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2.jpg
Viđeno:	40 puta
Veličina:	75,3 KB
ID:	36219

i necu mnogo da se bunim
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 7:58   #575
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Šta ima novo

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Nakon sto su Broken Sword 1 Director's Cut imali priliku da igraju vlasnici konzola, telefoncica, gejm bojova, abakusa i ostalih, sada je dosao red i na PC.

Igra se pojavila i u prodavnicama, a pored novih zagonetki, scena i radnje u vezi Niko gde istrazujete ubistvo, svi ljubitelji dela Dejva Gibonsa koji je radio i na Beneath a Steel Sky ce se obradovati posto je ovaj autor radio na novim animacijama i crtezima za igru.
Nabavio sinoc i instalirao jutros pre nego sto sam otisao na posao. Lepo izgleda (bas bas lici na original). Uvod nije isti bas i prva scena gde Niko istrazuje ubistvo je nova (gavran koji leti iznad Pariza u staroj spici je ostao isti) Animacije su sjajne - koliko sam primetio dostojno docaravaju atmosferu prvog dela. Hvala puno na ovoj informaciji, cekao sam dosta dugo na PC verziju.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 23:03   #576
Azazel
Član
 
Član od: 12.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 181
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 73 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Šta ima novo

Izašao demo za RHEM 4. Meni ovo deluje kao Myst za siromašne.
Azazel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 0:15   #577
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Šta ima novo

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
zanimljivo da Tale of a Hero od Future-a koji je izasao pre dve godine nije dobio englesku verziju
U prodaji se danas pojavila i nemacka verzija pa mozda to znaci da ce biti i engleske. Zapravo, kompanija koja se odluci na izdavanje ove igre i na engleskom nece imati uopste puno posla - engleski glasovi su vec odavno snimljeni.

Prosto neverovatno, ali osim izvorne ceske, ruske i sada nemacke verzije, uradjeni su i engleski glasovi sa kojima je igra lokalizovana za Poljsku, Francusku, Spaniju i Italiju gde su samo titlovi na tim jezicima a glasovi na engleskom ali i pored toga nema verzije za englesko trziste. Daedalic je preuzeo izdavanje nemacke verzije koja je od danas u prodaji a da li ce biti i engleske ostaje da se vidi.

Sta je jos interesantno u vezi ove igre? Ona je zapravo ideja manjeg tima koji je udruzio snage sa Future Games-om pa se ambijentom i malo razlikuje od Black Mirrora i ostalih. Prica je fantazijska sa primesama humora a u centru paznje je Olaf, sin nekada slavnog kraljevskog ubice zmajeva, divova i ostalih nemani. Kada je "Ser Zile" odbio da udje u po njemu besmisleni rat, kralj ga je prognao zajedno sa porodicom. Otac je malog Olafa u medjuvremenu naucio trikovima, medjutim posle oceve i majcine smrti Olaf je ziveo povuceno i mirno, nastojeci da se slaze pre nego da se bori sa alama i bavio ribarskim poslom. Ubrzo se i verio sa cerkom gazde lokalne birtije kada je usledila vest da se ledeni div probudio, kidnapovao princezu (koja je bila na strani vaseg oca) i usput trazi osvetu za ubistvo njegovog brata - vatrenog diva koga je svojevremeno skokao "Olaf senior", preteci da ce pobiti citavu familiju njegovog ubice. Posto od pecanja vise nema 'leba, Olaf ce morati da otvori spilju sa priborom iz "Pobjeshnjelog Maksa" i zavrsi ono sto je caca zapocheo.

Po ocenama igre iz drugih verzija, igra je prilicno dugacka za danasnje standarde uz tipicnu grafiku za Future Games ali i nesto amaterskije video sekvence koje su ocigledno delo originalnog tima. Tale of a Hero ima slican "feature" kao i A Vampyre Story gde se pamte neki teski predmeti koje Olaf ne nosi sa sobom, dok je citav interfejs tipican za Future Games a zagonetke uglavnom klasicne inventarske. Po svemu sudeci, steta da igra nije pristigla do sada jer iskace iz kalupa Future-ovih igara uz interesantnu pricu. Za sada, osim sto moze da se nabavi neka od izaslih verzija moze i da se proba engleski demo koji je procurio jos pre dve godine i u kojem nema glasova.

Demo moze da se skine ovde - http://www.gamershell.com/news_46394.html

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	975170.jpg
Viđeno:	25 puta
Veličina:	95,8 KB
ID:	36252 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	tale-of-a-hero-pc-123.jpg
Viđeno:	27 puta
Veličina:	98,6 KB
ID:	36253

Poslednja ispravka: dijego_ (1.9.2010 u 0:54)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
zoran845 (1.9.2010)
Stara 1.9.2010, 10:01   #578
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Šta ima novo

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
... urađeni su i engleski glasovi sa kojima je igra lokalizovana za Poljsku, Francusku, Španiju i Italiju gde su samo titlovi na tim jezicima a glasovi na engleskom

Ovo je treći put da načujem nešto o ToaH.

Za ovu igru sam drugi (odlučujući) put čuo kada se legendarni Жак л'Алијен prebutnuo pa pomislio da je скриншот iz MoL-a uzet iz Tale of a Hero.
Naravno da sam se odmah potrudio da odem do najboljeg sajta za avanturiste na Internetu (prvog mesta gde sam za ToaH čuo) i dobijem malo više informacija o novom "mračnom objektu želja". Onda sam zaredio po "nabavilištima", uzeo špansku inačicu (bolje i to nego ruska verzija koja je još jedino bila dostupna, mislio sam) i pohranio je u "igroteku" (za ne daj Bože, tj. ako me uhvati pomama baš za ToaH).

Kako me je od započinjanja igranja (šta ću kad mnogo volim bajke uopšte, pa i bajkovite igre) samo odbijala činjenica da je avantura na španskom (kako sam naivno mislio, budući da sam probao instalaciju i video da su svi napisi na čistom katalonskom - u koji se razumem ko grobar u politiku), sada kada mi je Dijego otvorio oči i oduševio podatkom da je igra zapravo na (našem maternjem ) engleskom uz (verovatno iritirajuće, ali podnošljive) titlove na aragonskom - možda zapucam i da je odigram.

Ako se ikada ratosiljam mračnjaka iz "Orijent ekspresa" (ona Fien je toliko ubedljiva da sam morao i sa njima da se po(h)rvem).
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 10:17   #579
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Šta ima novo

Ne bih da te sprecavam u hrabrom pohodu igranja, ali treba da znas da su svi spisi, pisma, dokumenta i slicno u igri na jeziku lokalizacije, sto ce reci na spanskom, italijanskom, francuskom... ili na svakom osim engleskog Prema tome moraces da naucis jos nesto od aragonskog osim prostog "OK" i "New Game" ali pravom avanturisti to nece biti problem

Poslednja ispravka: dijego_ (1.9.2010 u 10:26)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2010, 10:26   #580
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Šta ima novo

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
... treba da znaš da su svi spisi, pisma, dokumenta i slično u igri na jeziku lokalizacije, što će reći na španskom...

Znao sam da ima neki jadac (isuviše je lepo zvučalo da bi bilo istinito). (Hrk!) Pu, prevarantu! Da mi vratiš pohvalnicu!
Možda bi trebalo da razmisliš o karijeri političara: odlično ti ide isticanje pozitivnih i guranje pod tepih negativnih aspekata stvari.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, datum izlaska, news, novosti, release date, sta ima novo, vesti

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Skoro Novo za Novo? real022 Šta da kupim? 7 8.1.2008 16:06
Novo napajanje za geforce 8800gts yahhoo ŠDK - Ostale komponente 15 11.12.2007 15:23
da li je bolje novo ili polovno? mcdado Šta da kupim? 26 10.3.2007 14:38
Staro za novo voodoo_ Tekstovi u SK 2 29.4.2006 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com