Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.3.2010, 13:47   #301
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

AI ce popraviti patchom,ali serijal nece
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 16:00   #302
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

7,4:http://pc.ign.com/articles/107/1078650p2.html
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 17:26   #303
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
AI ce popraviti patchom,ali serijal nece
Ma nece oni nishta popraviti, mogu samo da josh vishe zeznu balans jedinica zbog nubara koje kukaju za nerfovanje i bufovanje
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 22:44   #304
wlof
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 130
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Kako sam ja video na c&c forumu da igraci mnogo hvale AI

http://forums.commandandconquer.com/...ist/38153.page
wlof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2010, 0:35   #305
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

I ja sad prochitah. Eto radosti za skirmish-ere(ukoliko uspete da predjete preko ogavne mehanike )
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2010, 22:47   #306
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Ево, ја имам " народну " верзију. Заправо, стартује се некакав емулатор " ЕА " сервера пре стартовања игре, и све ради, левелује се, али, јел, нема мултиплејера. Прелазим мисије, али ме тооолико мрзи... Досадно да досадније не може бити! Волим све делове ове фрашизе, можда чак и мало Ред Алерт 3, али ово.. какав дебакл! Што је најгоре, ЕА је у потпуности игнорисао приговоре играча.. Хоћемо да правимо базе, да " харвестујемо " Тиберијум, хоћемо нормалну причу... Игра, иначе, и није толико лака, нити се може брзо прећи, али свеједно, мрзи ме да се рвам са овим.. Мислим, евентуално ћу је прећи, али ето.. Све у свему, Кузма је био у праву: Ни оваква заштита софтвера не може ништа пиратима
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Packy (22.3.2010), Psycho13 (21.3.2010), RUSuper (21.3.2010)
Stara 22.3.2010, 0:20   #307
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Ja cu najverovatnije krenuti da igram,ali pitanje je koliko cu moci da izdrzim tu monotonost misija osvoji+odbrani.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Packy na korisnoj poruci:
RUSuper (22.3.2010)
Stara 22.3.2010, 0:42   #308
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Takodje.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2010, 4:03   #309
wlof
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 130
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Игра, иначе, и није толико лака, нити се може брзо прећи,
Pa i nije bas ni teska,danas sam skinuo sa neta ondneo da prijatelja i on uzeo odma da prelazi (mene inace mrzi),presao je 5 misija praveci samo countere za protivnicku vojsku...ukratko uglavnom se sve svodilo na mas jednog tipa vojske i presao je onu bonus misiju Night moves ,e tu se malo pomucio ali svejedno je presao poprilicno brzo i to sve do mozda nekih 5 sati igranja i kaze tesko ga smorilo,
a meni licno muzika je ocajna,GDI muzika je vas bezveze,a nodovska je uredu ali tako nepristaje.
wlof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2010, 4:10   #310
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Igrao sam kod ortaka original, i mogu reci da ima nekih stvari koje su bolje odradjene nego u ranijim delovima, chak su me i prijatno iznenadile Krenimo redom:

1.Main menu je za divno chudo bolje koncipiran nego u beti. Izgleda da su me likovi poslushali i smanjili brajtnes plave boje na meniju, kao i izmenu pozadine(za ovo sam im kukao u 6 topic-a, drago mi je da su me poslushali :P )



2.Sinematici:
Nivo cheezy glume je smanjen za 50 procenata. Sve ima ozbiljniji ton, chak mogu reci postapokaliptichan. Uverljiva gluma, bolja scenografija,difuzno osvetljenje i zivopisna kamera, doprinose odlichnoj atmosferi u cutscenes-ima.
Kejn je ozbiljniji nego ikad(mozda prvi put da vidim Kucana da glumi prirodno, bez megalomaniskih pretenzija ) Iako je gluma chika Joe-a za klasu bolja u ovom serijalu, ipak Kejn nikad nije bio emo, pa ne vidim zbog chega je u gothic bedaku (dobro mozda ima veze s prichom, s obzirom da sam odigrao svega 1 misiju i 2 skirmish-a)

3.Skirmish AI:
AI otkida! Bukvalno. Igrao sam protiv medium AI-a 1 na 1, i odvalio me je ko ivericu! Po prvi put da vidim ai koji manevrishe na polju, pametno kombinuje jedinice,kordinira napad. Chak i decomission-uje crawler, ukoliko vidi da je bitka gusta. Stvarno sam ostao bez teksta kad sam video koliko je AI dobar, svaka chast programeru koji je radio na njemu.

4.Balans jedinica: Mnoge stvari su popravljene u odnosu na beta verziju. Sve ima svoj counter i sistem funkcionishe po principu papir-kamen-makaze.
Mamooth tenk je sada mach sa 2 oshtrice: iako ima dobar firepower, 4 skorpiona ga vrlo lako mogu unistiti, a kasnije mozete capture-ovati njegovu olupinu i koristiti kao vashu jedinicu. Oprezno!

5. Igled je pretrpeo neke izmene od beta verzije. Na nekim jedinicama su dodate malo tamnije teksture, mada sve i dalje ima cartoon prizvuk(ali ne toliko izrazen kao u RA3)

6.Nod muzika: Electro-industrial s orijentalnim elementima je fantastichan!
Dok s druge strane GDI je nepotrebno koncipiran u star wars fazonu i jednostavno se ne uklapa u prichu iz 2047. il koje vec godine.

Pored same mehanike koja je glavni kamen spoticanja, postoje i tehnichki problemi. Uglavnom je EA server dosta nestabilan, tako da se chesto deshava da igra jednostavno ispadne iz sistema. Desilo se 2 puta da nam pishe simpatichna poruka da smo "unexpectedly" diskonektovani sa servera, i da nam xp progress, kao ni save nije verifikovan.

Eto, i pored svih lepih stvari, ono najbitnije nije odradjeno kako treba:gameplay. Trud je definitivno ulozen u igru od strane programera, ali ne i novac od strane glavnih budza iz EA arts-a. Kao da su developeri bili forsirani da u kratkom vremenskom roku izbace igru s budzashto drukchijom mehanikom od cnc kanon-a postavljenih pre deceniju ipo.
Jedini potez za ovako neshto je mogucnost pravljenja MMORTS-a sa cnc-om kao sledece igre, a ova je sluzila samo kao testing ground.
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2010, 5:05   #311
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Добро, ја јесам играо свега сат-два времена али су ми " циљеви " мисија превише дебилни, заправо, исто је као и мултиплејер ( заузми овај " нод ", уништи онај ), а пошто иначе нисам љубитељ микроменаџмента, лимит у броју јединица је за мене тотални dealbreaker. Морам признати да сам навикао на то да направим што је више могуће тенкова и онда је лако.. Тотално је другачија игра и мени се уопште не свиђа.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2010, 10:51   #312
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Добро, ја јесам играо свега сат-два времена али су ми " циљеви " мисија превише дебилни, заправо, исто је као и мултиплејер ( заузми овај " нод ", уништи онај ), а пошто иначе нисам љубитељ микроменаџмента, лимит у броју јединица је за мене тотални dealbreaker. Морам признати да сам навикао на то да направим што је више могуће тенкова и онда је лако.. Тотално је другачија игра и мени се уопште не свиђа.
Ziva istina shto se tiche ciljeva u misijama. Capture the TCN, defend the tcn, mogli su to bolje da razrade. Ali, igra je teza nego prethodni cnc-evi, nema vishe spam-ovanja
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2010, 14:42   #313
wlof
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 130
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

http://www.rockpapershotgun.com/2010...s-samuel-bass/
wlof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2010, 15:49   #314
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Citat:
Wastelander kaže: Pregled poruke
Ziva istina shto se tiche ciljeva u misijama. Capture the TCN, defend the tcn, mogli su to bolje da razrade. Ali, igra je teza nego prethodni cnc-evi, nema vishe spam-ovanja
После 15 година стандардне механике, сад су нашли да ме зезају Мислим, одавно нисам некакав гејмер, али ово је моја омиљена франжиза и то увек одиграм одмах, узмем два-три дана и уживам.. Али лепо пише и у оном интервјуу, они су хтели да направе добру мултиплејер игру, и није лош он уопште, али да ли због њега морају да жртвују оно због чега ћемо сви једном купити оригинал? А и баш су последњи део нашли да " мењају " и то због оваквих људи ( http://forums.commandandconquer.com/...ist/38307.page )
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2010, 23:57   #315
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Au, kako sam se ispalio za AI. Ai je gluplji da ne moze biti. Pobedio sam ga 2500:250 i to protiv Hard-a Nod offense-a a koristio sam GDI ofense.

Evo cake. Napravite 3 pitbula odmah. Cap-ujte nodove pitbulovima.
Onda samo pravite Hunter tenkove i stavite po 3 komada kod svakog TCN noda.

AI stoji ko kreten i nishta ne radi. Tek kad je negde 1700:59(naravno za mene) krene da spam-uje scorpion tenkovima i to na jedan jedini TCN nod.

Eto vam pobede. Ukoliko se i desi da izgubite u 5vs5 protiv AI-a. to je zato shto je AI vashih saboraca glup ko tocilo, terajuci MCV-e na protivnichki spawnpoint.

E, pa ova igra nema ni jednu jedinu stvar da valja...
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2010, 15:09   #316
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Odigrao,smorio se u drugoj misiji,tesko sam se razocarao,grafika je kao u crtacu(RA3 je ta grafika odlicno stajala,ovde ninasta ne lici).Sve je tako bolesno i glupo odradjeno da je to strasno.Igra ima neki smek,ali to nije to.Tacno kako sam i ocekivao,cim nema pravljenja baze to nije to.....
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2010, 18:21   #317
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Evo ja pokrenuo uz puno muke ,,narodnu verziju,, i prvo sta imam da primetim(uz konstataciju sa drugima) veoma ocajna grafiku za koju je grafika iz trojke majka.Gameplay nije los...mada zakljucio sam se da nema vise gradjenja baza kako bi ,,buducnost bila malo realna,,.Al o5 mnogo mi nedostaje harvestovanje tiberijuma.
Odigracu je do kraja definitivno.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 13:08   #318
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Nemam nameru da igram, ali me jako zanima prica. Hoce neko bit dobar da napise spoiler kad zavrsi.
Inace igra je katasrofa, ako ste ocekivali nastavak c&c serijala(a verovatno jeste). Kao igra je malo ispod proseka.
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 15:16   #319
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Ono sto me nervira je to sto autosave uopste ne funkcionise,pa moram svaki put da sejvujem igru ili krecem od druge misije.I nigde se ne vidi da sam presao te misije.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2010, 18:13   #320
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Command & Conquer 4, najavljen i prvi screenshoot!

Citat:
Packy kaže: Pregled poruke
Ono sto me nervira je to sto autosave uopste ne funkcionise,pa moram svaki put da sejvujem igru ili krecem od druge misije.I nigde se ne vidi da sam presao te misije.
Kod originala nema tih muka .

Igra je dobra za casual na 20-ak minuta, neshto kao UT3, i to iskljuchivo multiplayer, jer je zabavan na kratke staze.
A ovako, nit smrdji nit mirishut
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
c&c, rts


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com