Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.9.2010, 21:24   #1941
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Мене једна ствар интересује, констатно на овој теми гледам како људи пљују сценарио двојке и причају како је кец бољи по том питању, е, сад, мене интересује по ком то основу је у sc1 прича боља? Пошто ја гледам обе игре и видим исто, обе игре имају просечне приче.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ghost na korisnoj poruci:
zvucnjak (6.9.2010)
Stara 6.9.2010, 21:43   #1942
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Starcraft II

Nije prica bolja nego samo izvodjenje iste.

Ovde trckaram od planete do planete radeci uglavnom merc misije pracene uz naraciju propalog Jimmija. Ne postoji osecaj napretka u prostoru, niti vezivanje za neke likove (pogotovo ne za Jimmija koji ni sam ne zna sta oce od sebe). Trubili su na sve strane kako jedna igra nije dovoljna za sve tri rase, a realno prava prica se moze svesti na par misija: dobavljanje artifakta, krcenje chara i aktivacija sto moze da se turi u ~5 misija.

Dok se u SC1 ostaje duze na jednoj planeti, sto daje neki osecaj progresa, prica je pricana iz vise uglova (jim, arcturus, edmund, stukov, du galle, zasz, daggoth, overmind, kerrigan, fenix, tassadar, zeratul, aldaris, artanis... malo li je?), overall feel je bio mracniji itd.

Narativ, atmosfera i osecaj ustaljenosti su ono sto cine pricu SC1 boljom iako je u sustini ista.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 0:08   #1943
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
Pandemonium kaže: Pregled poruke
Spoiler za džinovski quote:




Hahahahahaha, koji si ti car!
Pa prica jeste apsolutni klise...ali je izvedena sa dovoljno starcraft (tacnije protoss smeka) tako da ako se zazmuri na te budalastine (prica je stvarno mogla i morala da bude daleko bolja) osecaj tokom misija koji preostaje je stvarno epski i atmosfera je skroz na mestu. Ne znaci da im prastam propuste ali takodje ne znaci da nisam i "uzivao u voznji"
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 11:59   #1944
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Nije prica bolja nego samo izvodjenje iste.

Ovde trckaram od planete do planete radeci uglavnom merc misije pracene uz naraciju propalog Jimmija. Ne postoji osecaj napretka u prostoru, niti vezivanje za neke likove (pogotovo ne za Jimmija koji ni sam ne zna sta oce od sebe). Trubili su na sve strane kako jedna igra nije dovoljna za sve tri rase, a realno prava prica se moze svesti na par misija: dobavljanje artifakta, krcenje chara i aktivacija sto moze da se turi u ~5 misija.

Dok se u SC1 ostaje duze na jednoj planeti, sto daje neki osecaj progresa, prica je pricana iz vise uglova (jim, arcturus, edmund, stukov, du galle, zasz, daggoth, overmind, kerrigan, fenix, tassadar, zeratul, aldaris, artanis... malo li je?), overall feel je bio mracniji itd.

Narativ, atmosfera i osecaj ustaljenosti su ono sto cine pricu SC1 boljom iako je u sustini ista.

Uvek je najlepsi pocetak, prica iz SC i SC:BW, u odnosnu na SC 2 je za svaku .
Imam sve od SC instalirano na kompu, SC 2 sam preso u svim nivoima tezine, cisto iz besa, i neverujem da cu ga vise igrati, barem dok ne izadju nastavci!

Imam jednu veliku zamerku ovoj novoj grafici i jedinicama, naime u SC 1 jasno i definisano raspoznajem svaku jedinicu, odnosno svaka jedinica je unikat za sebe, dok su ove nove jedinice bez malo identicne, mnogo lice jedna da drugu, mehanicke jedinice najvise, a tek kod zergova (mnogo u sustini slicnih BUBA SVABA, a i protos jedinice su nekako PAUKOLIKE (stalker,colosal itd.)
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 12:22   #1945
DarthRevan
Član
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Lehon (The Unknown World)
Poruke: 85
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
Мене једна ствар интересује, констатно на овој теми гледам како људи пљују сценарио двојке и причају како је кец бољи по том питању, е, сад, мене интересује по ком то основу је у sc1 прича боља? Пошто ја гледам обе игре и видим исто, обе игре имају просечне приче.
Ја то тумачим овако: Близ је малко з... езнуо оне којима се не даје 6000 дин за игру која је постала легенда већ у најави, а можда и нису довољно добри за ladder, па су исти решили мало да whine-ују по систему „кисело је грожђе“.

BTW, текст у СК-у представља игру у ladder-у прилично одбојном новим играчима (уместо да су новајлије упутили на неке сајтове за учење игре). Уз мало вежбе, са солидно разрађеном техником макровања свако може да уђе у дијамантску лигу.

Poslednja ispravka: DarthRevan (7.9.2010 u 12:57)
DarthRevan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 21:34   #1946
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Al' je priča u kecu. Bukvalno te bace u sred svega, niti znaš ko su zergovi niti znaš ko su protosi niti znaš šta rade zemljani toliko daleko od planete zemlje. To tek posle saznaješ i to tako što gledaš u par portreta glavnih likova iz igre. Po meni dvojka je bolja po priči od keca. Čak ti i u instalaciji objašnjavaju šta se dešava. Nemoraš da igraš keca jer je sve lepo objašnjeno. Misije su takođe mnogo raznovrsnije. Ne svodi se sve na ono tipa uništi ovo ili sravni ovu bazu ili kokni ovo.

Takođe mi je čudno to što se ljudi žale kako je gužva na ekranu i nemogu da razlikuju jedinice i da je to sve bilo bolje u kecu. Ajde sad neka mi neko objasni kako mogu sprajtovi bolje da izgledaju od 3d poligona i modela. Naštancuj gomilu pešadije u kecu pa probaj da komanduješ sa jednim firebatom među 11 ostalih jedinica. U dvojci su lepo izdvojeni na dnu. Svi grupisanu i samo klikneš na šta ti treba. To što se nevide neke jedinice i nije čudo. Naravno da se u tom haosu neće videti jedan pešadinac ali to nije razlog da se toliko kuka na nešto tako minorno. Igra je za svaku pohvalu i mislim da je mnogo bolja od keca koji sam takođe prešao pre mnogo godina i tik pred izlazak igre da se podsetim radnje.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 22:43   #1947
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Prelazenje zadnje misije na Brutal je brutalno frustrirajuce...nekako se branim protiv Zerg swarm-a...ali kad dodje queen of blades i u jednom pohodu skine pola health bar-a okolnim thor-ovima i pobije buljuk marinaca,reaper-a i firebat-a,srusi 2 turret-a, 1 bunker i osteti mi battle cruiser a nova wave artifekta sam ispraznio da se resim buljuka zerga pre toga i nastancujem jos koji bunker, turret i thor-ove...a od onih letecih ****** sto izbacuju jedinice najfinije resenje je mind control tower...hvala Bogu pa nisam prelazio celu igru na brutal
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 8:23   #1948
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Prelazenje zadnje misije na Brutal je brutalno frustrirajuce...nekako se branim protiv Zerg swarm-a...ali kad dodje queen of blades i u jednom pohodu skine pola health bar-a okolnim thor-ovima i pobije buljuk marinaca,reaper-a i firebat-a,srusi 2 turret-a, 1 bunker i osteti mi battle cruiser a nova wave artifekta sam ispraznio da se resim buljuka zerga pre toga i nastancujem jos koji bunker, turret i thor-ove...a od onih letecih ****** sto izbacuju jedinice najfinije resenje je mind control tower...hvala Bogu pa nisam prelazio celu igru na brutal

Bolje je bilo da si igrao celu igru na brutal, time bi se uigrao, jer bi pocev od Wellcome to the jungle, sve misije morao da igras kao finalnu
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 16:57   #1949
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
DarthRevan kaže: Pregled poruke
Кад добијеш Гоустове, одн. Спектре.

Хоћеш спојлер?
Oh prešao sam ja tu misiju, nego nešto ne primjećujem dugme za njihovu gradnju.
Sa druge strane baš i nema vremena za njihovo razgledanje.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 16:59   #1950
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Gradis ih u barakama, ali treba pre toga da izgradis ghost academy objekat (u kome se, inace, prave nuklearke).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2010, 17:44   #1951
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
ilic stefan kaže: Pregled poruke
Al' je priča u kecu. Bukvalno te bace u sred svega, niti znaš ko su zergovi niti znaš ko su protosi niti znaš šta rade zemljani toliko daleko od planete zemlje. To tek posle saznaješ i to tako što gledaš u par portreta glavnih likova iz igre. Po meni dvojka je bolja po priči od keca. Čak ti i u instalaciji objašnjavaju šta se dešava. Nemoraš da igraš keca jer je sve lepo objašnjeno...
Istorija svih rasa je opisana u štampanom manual-u koji dolazi uz igru i to veoma detaljno. Opisana je i cela mehanika igre, sve jedinice, pozadinska priča koja stoji iza svake od njih, opisani su svi heroji i njihova istorija... sve fino objašnjeno. Manual koji dolazi uz SC 2 je, s druge strane, smešno kratak.

To što ti nisi čitao manual...
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 0:09   #1952
wlof
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 130
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Istorija svih rasa je opisana u štampanom manual-u koji dolazi uz igru i to veoma detaljno. Opisana je i cela mehanika igre, sve jedinice, pozadinska priča koja stoji iza svake od njih, opisani su svi heroji i njihova istorija... sve fino objašnjeno. Manual koji dolazi uz SC 2 je, s druge strane, smešno kratak.

To što ti nisi čitao manual...
E sada ja ga razumem sta oce da kaze jer delim njegovo misljenje,nista nije receno...
A to za manual mi je najbangavija stvar,sto ja moram da citam manual u velicini 6 mb ako te informacije bi trebale da budu u igri?
Eto bar umesto onog tupavog introa su mogli napraviti mali intro prolog,da se zna sta je sta...
Bar u sc2 su to malo popravili ubacivanjem informacija o vojsci direktno bas u igri.
A za manual zamisli ovaj primer....neko uzme da pravi filmove po knjigama,eto recimo lord of the rings.
I umesro da krenu od pocetka,oni krenu od drugog dela i zavrse sa trecim...
A onaj ko nije citao knjigu ce se gubiti,a ako oce celu pricu mora da procita knjigu.
E sada reci da to nije bezveze?
wlof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 5:21   #1953
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Primetih jednu sitnicu, a možda i nije sitnica, ali ako se sećate trailera za SC2 i mislim da je ta ista scena u jednom od sinematika od misija na Charu, kada je Jim Raynor prikazan kako puca iz onog njegovog snajpera pa potom sledi close-up na čauru koja ispada, a na kojoj je ugravirano HEV? Ovo je baš naglašeno na kraju trailera.

Prema SC wikiju, HEV je skraćenica za Hyper-Evolutionary Virus koji koriste zergovi tokom procesa inficiranja, specifično u slučaju sa Kerrigan od strane Overminda.

Pitanje, wtf da Jimmy koristi sad to?

Neka druga mišljenja sa neta su da su terrani napravili counter na virus Zergova pa se sada zove Human-Evolutionary Virus ???

U svakom slučaju, da li neko ima ideju o čemu se ovde radi? Mislim da je ta scena u traielru isečak iz sinematika gde Jimmy spašava generala Warfielda, nisam siguran.
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 9:28   #1954
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Jim Raynor
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	poster_raynors_raiders-large.jpg
Viđeno:	54 puta
Veličina:	53,2 KB
ID:	36352   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	poster_wanted_raynor-large.jpg
Viđeno:	45 puta
Veličina:	52,9 KB
ID:	36353  
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 14:06   #1955
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Istorija svih rasa je opisana u štampanom manual-u koji dolazi uz igru i to veoma detaljno. Opisana je i cela mehanika igre, sve jedinice, pozadinska priča koja stoji iza svake od njih, opisani su svi heroji i njihova istorija... sve fino objašnjeno. Manual koji dolazi uz SC 2 je, s druge strane, smešno kratak.

To što ti nisi čitao manual...
Ako mi se čita neki pdf uzeo bih neku elektronsku knjigu i čitao bih je. Ako mi se igra video igra onda je instaliram i igram. Zaista mi ne ide u glavu zašto bih čitao negde priču igre koju trenutno igram. U dvojci je sa druge strane sve već lepo objašnjeno tokom instalacije.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 14:20   #1956
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Starcraft II

Koliko ima misija u single player modu?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 14:34   #1957
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Koliko ima misija u single player modu?
26, ali imas i misije izbora pa mozes da igras i druge varijante, ali kad je pred tobom izbor stavi SAVE, pa ako ti se ne svidja, igraj sa drugim izborom!

Inace samo dve misije imaju neku vaznost izbora,

1. Da li hoces da vodis spectre ili ghost (imaju NUKE u svakom slucaju) tako da je izbor nebitan.

2. I u predzadnjoj misiji imas dve varijante: (jako bitno)

25a Odseci im vazdusne trupe
ili
25b Odseci im kopnene trupe

E to vec zavisi od tebe i tvog stila igranja....

+ Imas jednu bonus misiju, otkljucavas je kad unistis jednu zgradu (lici na command centar)
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ivanxxxxxxx na korisnoj poruci:
markoracke (14.9.2010), miša topola (9.9.2010)
Stara 9.9.2010, 15:17   #1958
DarthRevan
Član
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Lehon (The Unknown World)
Poruke: 85
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
ivanxxxxxxx kaže: Pregled poruke
1. Da li hoces da vodis spectre ili ghost (imaju NUKE u svakom slucaju) tako da je izbor nebitan.
Овај избор је важан са гледишта приче. У једном случају помажеш Тошу, а у другом Нови. Лично, мислим да је бирање Тоша „дарк сајд“ избор, иако Нова ради за Менгска, јер су Спектре направили научници Доминиона уз помоћ украденог Теразина, Протоског „светог гаса“.

Citat:
ivanxxxxxxx kaže: Pregled poruke
+ Imas jednu bonus misiju, otkljucavas je kad unistis jednu zgradu (lici na command centar)
Science Facility.
DarthRevan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 15:45   #1959
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

Citat:
DarthRevan kaže: Pregled poruke
Овај избор је важан са гледишта приче. У једном случају помажеш Тошу, а у другом Нови. Лично, мислим да је бирање Тоша „дарк сајд“ избор, иако Нова ради за Менгска, јер су Спектре направили научници Доминиона уз помоћ украденог Теразина, Протоског „светог гаса“.
A mozes i ovako, ako se opredelis za Novu, igraces jednu SNIPER misiju , znaci nesto slicno single sniper real time strategy

A ako izaberes Tosu, , bice to jedan sjajan fijasko, MKD (mislim nije MKD), nego sam iz zadovoljstva nadenuo tu skracenicu Many Terrans Dead

Poslednja ispravka: Dimo (9.9.2010 u 22:51) Razlog: ispravljen citat
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanxxxxxxx na korisnoj poruci:
markoracke (14.9.2010)
Stara 9.9.2010, 16:05   #1960
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Starcraft II

A uz to, oslobodices i politicke zarobljenike.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
bokela (11.9.2010), ivanxxxxxxx (9.9.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blizzard, multiplayer, online, rts, starcraft


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Starcraft Inuyasha Strateške igre 258 21.2.2020 14:21
Starcraft vs Serial cable Devil Kvarovi 2 21.2.2006 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com