Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2006, 0:11   #41
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Kolumna bi trebalo da izražava neki stav autora pre svega o dešavanjima u IT sektoru sa posebnim naglaskom na igre jer "svet igara" počinje sa ovim tekstom.
Kolumne MK najčešće i ne sadrže neki konkretan stav autora već njegove tripove ili su potpuno besmislene kao ova.
Da li se neko zapita koje je to lične stavove izneo MK u proteklih nekoliko godina koliko piše za SK?
Može se nabrojati svega nekoliko.Čovek izrazito favorizuje Intel u odnosu na AMD,ne podnosi Telekom i Velikog brata,voli da puši ,jede brzu hranu,sedi po ceo dan za kompjuterom,želi da se vrati u prošlost,jer su tada crtaći bili bolji a muževni ratnici mlatarali sekirama,dok su ih čedne krezube i dlakave verne ljube čekale kod kuće.Takođe voli Alan Forda,i gaji neko čudno saosećanje zbog zle sudbine Adolfa i njegovog trećeg rajha.
To je svega nekih 10-tak konkretnih misli koja se mogu nazvati stavom. A za proteklih nekoliko godina je napisao 40-tak kolumni ili čak i više,a ima nekih 10-tak jasno iznetih i konkretnih stavova,znači u 75%kolumni Mk uopšte i ne uspeva da izrazi neki lični stav,a i kada iznese neki konkretan stav,uglavnom je on za zgražavanje normalnom čoveku.
Da li se iko seća kakav je stav MK-a o Visti,igranju pod ovim sistemom,cedegi(kako jednom takvom hardcore gameru nije nikada palo na pamet da proba da se igra pod Linuxom,kakve su performanse,koje igre rade a koje ne),prelasku apple-a na Intel,windows vs linux,windows vs mac os itd?Mislim da ne postoji neko ko bi se setio stavova Mk-a po ovim pitanjima,jer je u 20-25% kolumni MK zaista i izrazio neki svoj konkretan stav,koji i nije najčešće imao blage veze sa IT sektorom.
U mesecu kada je izašla Vista kolumnista SK-a piše o crtaćima,pa to je prava blamaža,čak i za mene koji uopšte ne gotivim windows a tek za nekoga ko ovaj sistem koristi i obožava.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 0:15   #42
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Citat:
paterfamilias kaže:
Kolumna bi trebalo da izražava neki stav autora pre svega o dešavanjima u IT sektoru sa posebnim naglaskom na igre jer "svet igara" počinje sa ovim tekstom.
Mozda neka druga kolumna.
Ova nikad nije pretednovala na tako nesto.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 0:49   #43
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Vidim da se autoru promenilo okruzenje sto je za pohvalu, mada po repovima iz razgovora sve zvuci na prisilno odvikavanje ovisnika.Tema kao tema jeste bitna, mozda ne toliko iz IT ugla ali u svakom slucaju ne škodi za razmišljanje pri odabiru imena novog "proizvoda". Mada se neki iz ovih domena vode krilaticom nesretnog oca Boba Rocka pri padu sa stepenica. Ako mlada nema ništa protiv još jednog predloga ja bih ga nazvao Džontra.
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 1:19   #44
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

@paterfamilias
Ne mogu da se suzdrzim, a mislim da nisam jedini radoznao ovde na forumu po pitanju toga.
Kako si uspeo to sve da popamtis? Ti bas s velikom paznjom pratis njegove radove? Mislim i ja citam to i popamtim poprilicno ali da bi ti to ostalo usadjeno u memoriju moras se poprilicno zainteresovati za to.
A i molim te razjasni nam sledece:
- Jel poznajes licno MK? (ili si ga "poznavao")
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 2:05   #45
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Citat:
paterfamilias kaže:
Kolumna bi trebalo da izražava neki stav autora pre svega o dešavanjima u IT sektoru sa posebnim naglaskom na igre jer "svet igara" počinje sa ovim tekstom.
vec postajes "out" s'ovom pricom stvarno.sloboda pisanja autoru daje bas to : "slobodu pisanja"
Citat:
paterfamilias kaže:
Kolumne MK najčešće i ne sadrže neki konkretan stav autora već njegove tripove ili su potpuno besmislene kao ova.
Da li se neko zapita koje je to lične stavove izneo MK u proteklih nekoliko godina koliko piše za SK?
Može se nabrojati svega nekoliko.Čovek izrazito favorizuje Intel u odnosu na AMD,ne podnosi Telekom i Velikog brata,voli da puši ,jede brzu hranu,sedi po ceo dan za kompjuterom,želi da se vrati u prošlost,jer su tada crtaći bili bolji a muževni ratnici mlatarali sekirama,dok su ih čedne krezube i dlakave verne ljube čekale kod kuće.Takođe voli Alan Forda,i gaji neko čudno saosećanje zbog zle sudbine Adolfa i njegovog trećeg rajha.
To je svega nekih 10-tak konkretnih misli koja se mogu nazvati stavom. A za proteklih nekoliko godina je napisao 40-tak kolumni ili čak i više,a ima nekih 10-tak jasno iznetih i konkretnih stavova,znači u 75%kolumni Mk uopšte i ne uspeva da izrazi neki lični stav,a i kada iznese neki konkretan stav,uglavnom je on za zgražavanje normalnom čoveku.
Da li se iko seća kakav je stav MK-a o Visti,igranju pod ovim sistemom,cedegi(kako jednom takvom hardcore gameru nije nikada palo na pamet da proba da se igra pod Linuxom,kakve su performanse,koje igre rade a koje ne),prelasku apple-a na Intel,windows vs linux,windows vs mac os itd?Mislim da ne postoji neko ko bi se setio stavova Mk-a po ovim pitanjima,jer je u 20-25% kolumni MK zaista i izrazio neki svoj konkretan stav,koji i nije najčešće imao blage veze sa IT sektorom.
sjajno!upravo si dokazao da i pored enormnog truda koji ulazes u pljuvanje doticnog itekako citas i samim tim pratis njegov rad iako ti se (bar po tvom pljuvanju ovde) uopste ne svidja i mislis da je bacen papir...lepo...ko priznaje...
Citat:
paterfamilias kaže:
U mesecu kada je izašla Vista kolumnista SK-a piše o crtaćima,pa to je prava blamaža,čak i za mene koji uopšte ne gotivim windows a tek za nekoga ko ovaj sistem koristi i obožava.
zanimljivo.a gde je to izasla vista majke ti prosvetli me?evo ja bih da kupim par ultimate komada gde ima da se kupi?sem ako "underground" RTM verziju sa torrent-a i news-a ne smatras necim bitnim sto treba komentarisati u novinama gde je piraterija itekako zabranjena?
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 2:38   #46
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Pročitao. Ima nekog smisla, ali sad kad vidim ovo poslednje što je paterfamilias rekao, o stvarno zanimljivim a neeksploatisanim temama, ...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 11:21   #47
Smoke
Član
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: n/a
Poruke: 50
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs down Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

@paterfamilias

Igranje na Visti? Nemoj da si smesan... Reci mi da li se iko normalan igrao na XP kada se pojavio? NE! Moj ortak je do polovine prosle godine (ajde da je duduk, nego je programer vredan respekta) imao dualni sistem - XP za rad, ME za igranje. Vista tek izasla, ko zna da li je treba krpiti (barem pirata, a ako imas original, skidam kapu).
Osim toga pa sta ako Quzma voli Intel, cigare, brzu hranu 24/7 igranje, Alan Forda, ne podnosi Telekom, zali za Adolfom i slicno? Covek zivi onako kako (valjda) voli da zivi. Da se razumemo - ni ja ne volim Telekom, cigare sam "uspesno" ostavljao bar osam puta, a ne igram se 24/7 jer jos uvek mi posao nije takav...
A price tipa Linux vs Windows, Windows vs MAC OS i slicno ti padaju u vodu. Takve price su namenjene drugom delu casopisa... Ocekujes da Quzma napise nesto tipa "...svidela mi se konzola na Linuxu, udobnija je za rad od Windows konzole (koje konzole? to nije konzola, to je sh*t)..." ili jos gore "... izgubio sam 12 sati zivota moleci WIN emulator za Linux, dok nisam pokrenuo CoD2...".
Windows je za "raju", Linux je servere, a MAC OS za graficare i burzuje koji sebi daju na znacaju... Pa se prepoznaj...
Smoke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 14:55   #48
Vlaad
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Kolumna bi umesto "Ja, igrač!" trebalo da se zove samo "Ja!"...
Vlaad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 14:59   #49
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Боље решење
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 16:59   #50
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Citat:
Vlaad kaže:
Kolumna bi umesto "Ja, igrač!" trebalo da se zove samo "Ja!"...
Ali Quzma je hronicni igrac.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 19:04   #51
Smoke
Član
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: n/a
Poruke: 50
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs down Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Nije mi jasno, ako ste već toliko žalite na Quzmino pisanje u njegovoj kolumni, zašto je čitate. Preskoči lepo tu kolumnu i nemoj ostalima zagorčavati život kuknjavom.
Ako ti se ne sviđa, napiši nešto svoje, pa lepo pošalji SK, valjda će pročitati (u najboljem slučaju, poslužiće za partiju redakcijskog basketa (oprema: kanta za otpatke + lopta nastala od "krasota" koju šalju čitaoci)).
Dosta, bre, više! K'o babe ste!
Smoke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 20:12   #52
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Citat:
NikolaS kaže:
@paterfamilias
Ne mogu da se suzdrzim, a mislim da nisam jedini radoznao ovde na forumu po pitanju toga.
Kako si uspeo to sve da popamtis? Ti bas s velikom paznjom pratis njegove radove? Mislim i ja citam to i popamtim poprilicno ali da bi ti to ostalo usadjeno u memoriju moras se poprilicno zainteresovati za to.
A i molim te razjasni nam sledece:
- Jel poznajes licno MK? (ili si ga "poznavao")
Ma daj bre.. Kuzma ne bi gubio vreme sa takvima.. Spalimo ga na lomaci! hehe..salim se..Samo mi se mnoooogo svidja taj tekst o inkviziciji.. Tako me podseca na mene
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 20:55   #53
Nenad Stevanović
Novi član
 
Član od: 10.12.2006.
Lokacija: Smederevo, Jagodina
Poruke: 25
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 19 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Moram da primetim da paterfamilias ima zaista talenta da u nekoliko redova da prilično tačan i psihološki potkovan profil lika i dela M.K. Sem toga svi smo svesni da je Kuzma prilično inteligentan i duhovit lik koji je kao i mnogi od nas proizvod (ili žrtva) vremena i mesta u kome živimo. Ne možete uvek očekivati da bude na vrhuncu inspiracije, i ne treba sve što napiše ( da ne kažem "lupi" ) dočekati na oštar kritičarski nož. Ja lično smatram da je imao i duhovitije kolumne. Mnogi od nas veruju da bi mogli da pišu o zanimljivijim i korisnijim stvarima, što je u stvari dobro samo treba prionuti na posao.

BTW Znam da je van teme ali moram da pitam šta mislite o "pismu meseca " (mojih ruku delo ). Sama tema i odgovor na pismo nisu deo ovog thread-a, ali ako ima zainteresovanih možemo da otvorimo novu temu. Dajte predloge.
Nenad Stevanović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 21:07   #54
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Citat:
Nenad Stevanović kaže:
Moram da primetim da paterfamilias ima zaista talenta da u nekoliko redova da prilično tačan i psihološki potkovan profil lika i dela M.K. Sem toga svi smo svesni da je Kuzma prilično inteligentan i duhovit lik koji je kao i mnogi od nas proizvod (ili žrtva) vremena i mesta u kome živimo. Ne možete uvek očekivati da bude na vrhuncu inspiracije, i ne treba sve što napiše ( da ne kažem "lupi" ) dočekati na oštar kritičarski nož. Ja lično smatram da je imao i duhovitije kolumne. Mnogi od nas veruju da bi mogli da pišu o zanimljivijim i korisnijim stvarima, što je u stvari dobro samo treba prionuti na posao.

BTW Znam da je van teme ali moram da pitam šta mislite o "pismu meseca " (mojih ruku delo ). Sama tema i odgovor na pismo nisu deo ovog thread-a, ali ako ima zainteresovanih možemo da otvorimo novu temu. Dajte predloge.
Dobro ti je odgovorio covek.. Sve je relativno i u pravu je za mnoooge pogresne analize.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 21:56   #55
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

OfT:
A, tebe trazim Nenade, da ti kazem licno koliko te mrzim!

Salim se naravno, procitao sam pismo, i samo tako nastavi sa istrazivanjem, nisi ti kriv za reputaciju igrica kod debilnih matoraca.

A, ovaj, kako kuler ?


OnT:
Meni se tekst svideo, prijatan, opustajuc, duhovit....
Pa ne mora svaki da bude striktno vezan za igre.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 23:17   #56
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Off: Nenade hejteru
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2006, 23:49   #57
Nenad Stevanović
Novi član
 
Član od: 10.12.2006.
Lokacija: Smederevo, Jagodina
Poruke: 25
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 19 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Citat:
Sale013 kaže:
Dobro ti je odgovorio covek.. Sve je relativno i u pravu je za mnoooge pogresne analize.
Tačno je da svi nešto misle da znaju o vaspitanju dece (to vam je kao politika ili fudbal). U današnje vreme klinci više znaju o IT svetu i daleko su više informatički pismeniji od roditelja i nastavnika. Slažem se da ima brdo kvazi istaživanja o uticaju medija (pogotovo igara) na razvoj dece, od ljudi koji nisu ni pipnuli tastaturu i miša . Ali tu smo mi . Kuzma naravno ne zna sve relevantne podatke o ovom mom , pa iznosi samo svoje mišljenje zasnovano na prvom utisku ( mogao sam i gore da prođem ). Ali već sam otišao daleko off topic, pa kao što rekoh ako je ovo zanimljivo počeću novu temu.
Kuleri (nih sedam) ustvari rade ok, nije neka velika buka (sem ukoliko nisam ogluveo od nih pa ne čujem više ništa Morao sam da stavim neki tehnički problem da me objave u IO portu .
Kuzma često u svojim kolumnama iznosi namerno ekstremne stavove (bar se nadam da je tako) kao odgovor na kojekakve gluposti koje svakodnevno vidi i čuje. Sem toga na taj način se pomalo i brani od frustracija izazvanih sopstvenim "stilom života". Da ne ispadne da sada popujem Kuzmi, nisam ni ja daleko od cele priče, a ima nas bogami još.
Nenad Stevanović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 0:35   #58
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Otvori ti temu i predstavi nam ukratko to tvoje istrazivanje (naravno ako VRH odobri) pa cemo pripomoci.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 1:16   #59
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Да отвори, баш ме занима.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2006, 2:05   #60
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 1/2007 „Nomen est Omen”

Citat:
Smoke kaže:
@paterfamilias

Igranje na Visti? Nemoj da si smesan... Reci mi da li se iko normalan igrao na XP kada se pojavio? NE! Moj ortak je do polovine prosle godine (ajde da je duduk, nego je programer vredan respekta) imao dualni sistem - XP za rad, ME za igranje. Vista tek izasla, ko zna da li je treba krpiti (barem pirata, a ako imas original, skidam kapu)....
Ja sam se samo zapitao kako jedan okoreli gamer kao što je MK nema stav u kolumni o Visti,gamingu na njoj,direct x 10 i slično,a svi znamo za njegove stavove o duvanu,brzoj hrani i drugim stvarima koje nisu neposredno vezane za računare.
To je veoma čudno,da jedan IT novinar nije upoznao čitaoce sa svojim stavovima iz njegove branše,a da svi znamo za njegove lične tripove.
Izgleda da MK ima stav o svemu,odnosu prema prošlosti,načinu ishrane i makrobiotici,Trećem Rajhu,ali da nema stav o onim stvarima koje su mu uža specijalnost.
Citat:
Smoke kaže:
Osim toga pa sta ako Quzma voli Intel, cigare, brzu hranu 24/7 igranje, Alan Forda, ne podnosi Telekom, zali za Adolfom i slicno? Covek zivi onako kako (valjda) voli da zivi. Da se razumemo - ni ja ne volim Telekom, cigare sam "uspesno" ostavljao bar osam puta, a ne igram se 24/7 jer jos uvek mi posao nije takav
Šta on voli to je njegova lična stvar,ja ne kupujem časopise zbog ličnog života novinara.Ko hoće da voajeriše,neka gleda Velikog brata,a kolumnista u IT časopisu treba da iznosi svoj subjektivni stav o softveru,hardveru,igrama,internetu itd.
Citat:
Smoke kaže:
A price tipa Linux vs Windows, Windows vs MAC OS i slicno ti padaju u vodu. Takve price su namenjene drugom delu casopisa... Ocekujes da Quzma napise nesto tipa "...svidela mi se konzola na Linuxu, udobnija je za rad od Windows konzole (koje konzole? to nije konzola, to je sh*t)..." ili jos gore "... izgubio sam 12 sati zivota moleci WIN emulator za Linux, dok nisam pokrenuo CoD2
Teme tipa Linux vs win,mac os,vista,wine/cedega,su mnogo primerenije za kolumnu nego priče koje MK piše.Umesto događaja iz IT i gaming sveta,Viste,linuxa,direct x i autorovog subjektivnog stava o oovim stvarima,kolumnom caruju Veliki brat,crtaći,Adolf Hitler,nostalgija za srednjim vekom.
Citat:
Smoke kaže:
Windows je za "raju", Linux je servere, a MAC OS za graficare i burzuje koji sebi daju na znacaju... Pa se prepoznaj...
Sve si ti lepo sam odredio i presudio,za ovo je Linux,za ovo Windows,znači nema ništa više da se novo kaže,hajde da se bavimo crtaćima i Velikim bratom,jer u IT oblasti je sve davno rečeno.
Windows vs Linux je samo jedna od bezbroj mogućih tema o kojima jedan IT novinar koji iole drži do sebe,a svakog meseca ima priliku da piše svoju "subjektivnu " rubriku,mora imati stav.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić” oluja „Ja, igrač!” 199 29.11.2007 1:29
Svet kompjutera 12/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 226 12.1.2007 22:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com