Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2014, 0:04   #381
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Eddie kaže: Pregled poruke
Noldor ne mora da bude plav, Feanor je recimo bio crne kose. Ono sto u Hobitu Tranduila istice kao Noldora je pre svega njegov odnos i komentar prema maloj pirgavoj (ne secam se i ne zanima me njeno ime jer smatram da joj nije mesto u filmu, ponajmanje zbog njenog odnosa sa patuljkom) gde jasno kaze da ona kao sumski vilenjak nema sta da trazi pored njegovog sina.
Jer je on od Sindara a to nisu sumski vilovnjaci vec su mnogo blizi Noldorima od njih iako nikada nisu bili u Amanu. Tranduilov otac je Oropher od Doriatha kojim je vladao Tingol. Doriath je bio najvece i najmocnije kraljevstvo sindarinskih vilovnjaka Srednje Zemlje. A verujem da je za Tranduila pre problem sto je "pirgava" niskog roda a ne od sumskih vilovnjaka.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2014, 0:22   #382
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Oko čega se vi ljudi raspravljate ? šta je sa vama ?. Čitam ovde razne recenzije te ovo nije ovako te ovo je trebao ovako .... gde ste bili kad je Džekson raspisao konkurs za ko-scenariste ( pošalica ). Ne želim da ulazim u raspravu sa ,,filmskim kritičarima,, ( po zanimanju ) jer film može da vam se dopadne ili ne i to je OK jer ukusi su različiti ali niko ne može da ospori da je Džekson uradio odličan posao u vizuelizaciji Srednje Zemlje i karaktera.Filmovi meni samo zaokružuju jednu celinu u kombinaciji sa knjigom. Tako da sledeći put kad budem čitao Hobit-a ( po 25 put ) imaću mnogo lepši zamišljeno vizuelni doživljaj knjige nego ranije. Tako je bilo i sa Gospodarima ( istina njih sam čitao duplo više ali mi to nimalo nije smetalo ) a to da li je Golum uvatio štuku ili šarana i otkud oni u jezeru na tolikoj nadmorskoj visini ( kad u knjizi lepo piše ... )......Naravno da ima detalja koji su mi zasmetali u filmovima ( i u Gospodarima i u Hobitu ) ali taj momenat se izgubi kada se pogleda celina.Da je sve radjeno po kjigama tek bi sada gledali drugi deo Gospodara prstenova ( možda ).
Ako vam se nije dopao film onda ponovo pročitajte knjigu,sigurno će vam biti lepše čitanje.Ako vam se dopao film,obavezno ponovo pročitajte knjigu jer će vam i film i knjiga biti lepši.
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 13 korisnika se zahvaljuje korisniku Leon da Vinci na korisnoj poruci:
Andross (6.1.2014), doctor (5.1.2014), fisfikus (6.1.2014), gagi_ns (6.1.2014), jaomile (5.1.2014), Laskaris (5.1.2014), Marshall George (17.1.2014), pentraksil (5.1.2014), player1 (5.1.2014), Rainman (5.1.2014), simke85 (24.3.2014), Skenderevo (5.1.2014), zvjer (5.1.2014)
Stara 5.1.2014, 1:53   #383
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Leon da Vinci kaže: Pregled poruke
niko ne može da ospori da je Džekson uradio odličan posao u vizuelizaciji Srednje Zemlje i karaktera.
Evo, ja osporavam. Nema on blage veze ni sa čim, a kamoli sa karakterizacijom. Vizuelizaciju je podario Novi Zeland, za čiju lepotu Džekson nije zaslužan, i par kvalitetnih ilustratora u njegovoj ekipi kojih je bilo premalo da spasu stvar.
Citat:
Leon da Vinci kaže: Pregled poruke
Naravno da ima detalja koji su mi zasmetali u filmovima ( i u Gospodarima i u Hobitu ) ali taj momenat se izgubi kada se pogleda celina.
Žao mi je, ali filmovi su po meni izuzetno loši, i nemam nikakvo poštovanje prema njima. Nije ga imao ni Tolkin, zato nije ni dozvoljavao da se ijedno njegovo delo ekranizuje, jer neke stvari jednostavno nije moguće prikazati na filmu. Trebalo je da ispoštuju čoveka, bio je u pravu.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2014, 3:53   #384
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 626
Zahvalnice: 190
Zahvaljeno 174 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Hobit

jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2014, 4:17   #385
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Evo, ja osporavam. Nema on blage veze ni sa čim, a kamoli sa karakterizacijom. Vizuelizaciju je podario Novi Zeland, za čiju lepotu Džekson nije zaslužan, i par kvalitetnih ilustratora u njegovoj ekipi kojih je bilo premalo da spasu stvar.

Žao mi je, ali filmovi su po meni izuzetno loši, i nemam nikakvo poštovanje prema njima. Nije ga imao ni Tolkin, zato nije ni dozvoljavao da se ijedno njegovo delo ekranizuje, jer neke stvari jednostavno nije moguće prikazati na filmu. Trebalo je da ispoštuju čoveka, bio je u pravu.
Veoma neozbiljno piskaranje.
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Leon da Vinci na korisnoj poruci:
GojaS (12.1.2014), Mare88 (9.1.2014), Rainman (5.1.2014), Romantic (6.1.2014), simke85 (6.1.2014), Skenderevo (6.1.2014), Wastelander00 (7.1.2014)
Stara 6.1.2014, 14:33   #386
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Hobit

Ovo je javni forum i kao njegov clan mogu da kazem svoje misljenje u vezi neke teme. Uopste mi se ne svidja ideja reditelja da izbacuje meterjal iz knjige a ubacuje svakakve budalastine pocev od detinjastih vratolomija, do izmisljenih likova, dijaloga, simpatija i ljubavi, a sve to da bi se dobilo sta??!

Da li je ok da npr u ekranizaciji Romea i Julije ubacimo recimo i nekog svalera? Jer sta fali, malo prosirmo pricu, malo ubacimo smek spanskih sapunica, izmenimo trovanje u recimo skok sa mosta i eto ga! Hitic! I ko onda ima pravo da kvari zabavu na nekim forumima kritikujuci film i rezisera?
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 15:13   #387
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Eddie kaže: Pregled poruke
Ovo je javni forum i kao njegov clan mogu da kazem svoje misljenje u vezi neke teme. Uopste mi se ne svidja ideja reditelja da izbacuje meterjal iz knjige a ubacuje svakakve budalastine pocev od detinjastih vratolomija, do izmisljenih likova, dijaloga, simpatija i ljubavi, a sve to da bi se dobilo sta??!

Da li je ok da npr u ekranizaciji Romea i Julije ubacimo recimo i nekog svalera? Jer sta fali, malo prosirmo pricu, malo ubacimo smek spanskih sapunica, izmenimo trovanje u recimo skok sa mosta i eto ga! Hitic! I ko onda ima pravo da kvari zabavu na nekim forumima kritikujuci film i rezisera?
Pa sad...Romeo i Julija nije toliko epska prica, ni pribliznog gabarita kao Tolkinov svet. Srednja Zemlja ima ogromnu istoriju, na hiljade prica, likova, stvorenja, neko malo skretanje nije na odmet. Uostalom nije Hobit nista toliko promenjen da ne moze da se prepozna ili da toliko bastardizuje knjigu da bi se toliko negativno kritikovao. Ubacivanje svalera u Romea i Juliju bi bila poprilicno velika izmena, koja menja skoro citav tok price, Hobit nema toliko velike skokove.
Ali naravno, svako ima svoje misljenje i ima pravo da iznese svoje stavove, kritike itd. samo mislim da se negde dosta preteruje. Imam osecaj da je Iris i LOTR i Hobit verovatno zakopala i pre nego sto je gledala filmove...zahvalnice na temi samo kada neko pljuje Hobita i to jos onda kada su pocele projekcije u bioskopima, garantujem i pre nego sto je i sama odgledala film (ako je to uopste i uradila).
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
simke85 (24.3.2014)
Stara 6.1.2014, 15:46   #388
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Imam osecaj da je Iris i LOTR i Hobit verovatno zakopala i pre nego sto je gledala filmove...
LOTR sam prvo odgledala pa ga zakopala. Gajila sam velike nade koje se prosto nisu ispunile. Za Hobita sam znala da će biti loš čim je del Toro napustio projekat... Odgledala sam prvi deo i potvrdila slutnje. Videla najave za drugi deo i nemoguće kombinacije koje je Džekson izmislio i... što da se maltretiram dalje. Ne nameravam da platim da bih gledala tu monstruoznost.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 15:51   #389
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Hobit

^^Jednosmerni ventil
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 16:25   #390
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Žao mi je... we break for nobody
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 17:49   #391
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Videla najave za drugi deo i nemoguće kombinacije koje je Džekson izmislio i... što da se maltretiram dalje.
Sad ti samo ostaje da prestanes sa maltretiranjem drugih misljenjem o filmu koji nisi pogledala, pa da ukupnu patnju svedes na minimum.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 21:46   #392
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

4 filma jesam, te imam pravo na mišljenje. To što se ono ne svodi na uuuh i aaaah nije do mene, već do režisera, glumaca i scenarista.

Poslednja ispravka: Iris (6.1.2014 u 21:53)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 22:02   #393
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Hobit

U redu je, siguran sam da ce neko da ekranizuje Tolkina i za hipstere. PSYCH!
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku acaf na korisnoj poruci:
GojaS (12.1.2014), jaomile (6.1.2014), Leon da Vinci (6.1.2014), pentraksil (6.1.2014), Rainman (6.1.2014), simke85 (6.1.2014), Skenderevo (7.1.2014), zvjer (6.1.2014)
Stara 6.1.2014, 23:27   #394
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
4 filma jesam, te imam pravo na mišljenje.
Da, i to relevantno misnjenje o ta 4 filma, a ne i o petom.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 11:10   #395
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Ja nisam ni recenzirala peti, pošto ga nisam gledala
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 18:19   #396
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hobit

pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 20:40   #397
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
U redu je, siguran sam da ce neko da ekranizuje Tolkina i za hipstere.
Sumnjam. Hobit je jedna lepa, mala knjiga u kojoj se doživljaj svodi na to da pratiš sjajnu karakterizaciju likova i zabavne (i manje zabavne) situacije u koje upadaju. Kao stvorena za dobar dvosatni, relativno niskobudžetni film. No lepo rekoše ljudi u ovom i sličnim tekstovima, po sadašnjim normama filmske industrije takav film nikada ne bi dobio dozvolu da bude snimljen (što se zapravo odnosi na dobar deo fantasy i SF filmova koji su urađeni u Holivudu do pre deset - petnaest godina). Tehnologija, politička korektnost i budženje što šireg rejtinga zarad što veće prođemsu ubili zaplet i dušu filmu. Sada, kada praviš filmove iz ovakvog žanra, niko ne traži dinamične, vrcave dijaloge i čudne, antisocijalne likove koji ti se u nekom trenutku svide zbog toga šta urade i na koji način to urade - svi hoće eksploziju celog bloka zgrada, udarce od kojih bi u realnom životu većina ljudi ostala na mestu mrtva, krljanje random 3D vojske i specijalne efekte. I najgore je što to prolazi, a to je korporacijama i pojedincima koji stoje iza produkcije najbitnije. Kapiram da bi većina samo dobro da se zabavi, ali neki kriterijumi bi ipak trebalo da postoje, no nema ih. Bedak.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
ColdBoot (8.1.2014), fisfikus (11.1.2014), xandar (9.1.2014)
Stara 8.1.2014, 21:20   #398
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Hobit? Ne bih da se ukljucujem u ove opake rasprave, samo da podelim svoje iskustvo...

Ja se uspavao u bioskopu. Odspavao bih lepo do kraja nego je onaj zmaj poceo da se qrchi pa me probudio... Prvih 20-30 minuta mi je bilo zanimljivo zbog 3D-a, kokice su bile skroz ok, kikiriki, a i pokusavao sam da udjem u pricu posto nisam gledao prvi deo... Medjutim, kad sam shvatio da nemam sta posebno da provaljujem vec da je ovo jos jedan film na foru "sasava druzina ide i nailazi na opasne i odvratne prepreke i na kraju ce ih sve uz malo humora i zvucnih efekata savladati" tu sam definitivno pao u san. I bilo je skroz ok, fino su sredili ovu nasu Kupinu pa mi nije bilo neudobno

Da li me je "neocekivani" kraj naterao da jedva cekam nastavak i zavrsetak price? Upravo suprotno. Ovaj film po mom misljenju mogu da vole samo oni koji su se na LOTR bas bas lozili... Ne zelim da uvredim bilo koga, ko voli nek izvoli, ali ja nisam odusevljen...
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 21:29   #399
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
---
Tehnologija, politička korektnost i budženje što šireg rejtinga zarad što veće prođemsu ubili zaplet i dušu filmu. Sada, kada praviš filmove iz ovakvog žanra, niko ne traži dinamične, vrcave dijaloge i čudne, antisocijalne likove koji ti se u nekom trenutku svide zbog toga šta urade i na koji način to urade - svi hoće eksploziju celog bloka zgrada, udarce od kojih bi u realnom životu većina ljudi ostala na mestu mrtva, krljanje random 3D vojske i specijalne efekte. I najgore je što to prolazi, a to je korporacijama i pojedincima koji stoje iza produkcije najbitnije. Kapiram da bi većina samo dobro da se zabavi, ali neki kriterijumi bi ipak trebalo da postoje, no nema ih. Bedak.
Amin, brate sestro, my condolescence...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 23:20   #400
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Hobit

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Sumnjam.

Thus the psych...


Citat:
Osbourne kaže: Pregled poruke
"sasava druzina ide i nailazi na opasne i odvratne prepreke i na kraju ce ih sve uz malo humora i zvucnih efekata savladati"

Kad odeš na koncert nekog hevi metal benda, šta očekuješ da ti sviraju, Šuberta? Ovo što si napisao je bukvalno o čemu se i radi u knjizi*, osim zvučnih efekata, osim ako ne balaviš i proizvodiš *bruuummm* zvukove dok čitaš. Koliko ova tema ide iz krajnosti u krajnost, na prošloj strani se raspravlja da li su vilenjaci potekli od Cincara ili Vlaha, a na ovoj se čovek žali što M. Night Shalamalayan nije režirao film.





*Knjigu nisam pročitao, ali pošto je, je li, napisana u veselom tonu, sumnjam da ima neko dublje značenje od "šašave družine".
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com