Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2009, 12:20   #481
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Jednostavno - boli ih uvo za 500-1000 kupaca ograničenog tiraža u tamo nekoj servuniji koju ne znaju ni da izgovore.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2009, 14:53   #482
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

A da ne govorimo da bi kvalitetni kutija, strip i debeli manual kvalitetno odstampan dodaj jos nekoliko stotina dinara na cenu...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2009, 20:45   #483
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Ja sam se licno odusevio diskom, uzeo sam ga 1., bio je samo jedan primerak na trafici, posle mi svi kazu da nisu mogli da nadju.

Za 300 din nisam ni ocekivao manual, a kamoli strip, ali nisam mogao da odolim i samo sam kupio DVD bez razmisljanja.

E i ja bih da se prihod od prodaje ide Bojarskom i Kejnu, ali od toga nista. Sta vise da njima ide prihod, odma bih otisao da kupim i orginal Arcanum i Bloodlines. Stvarno se nadam da ce napraviti jos neki dobar RPG i da ce od Diabla napraviti remek delo.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2009, 21:34   #484
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Nisam uspeo da nađem, ali lik u jednoj prodavnici je rekao da će pokušati da naruči ako bude moglo.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2009, 13:17   #485
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

MIB88 Megamod

Da li je neko probao ovaj mod?
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2009, 19:59   #486
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Kupio sam danas svoj primerak Fallout kompilacije. I u mom slucaju je bio zadnji (a mozda i jedini) primerak u trafici. Uzeo sam ga prekoputa Futoske pijace.
Sta ja znam, mrzi me da skidam a ovde i ima i prvog i drugog dela (tactics mi se uopste ne svidja), a za relativno malo para dobije se kvazi original.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2009, 16:34   #487
ivanxxxxxxx
Veteran
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Raider's Hideout
Poruke: 538
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 59 puta na 41 poruka
Određen forumom

Citat:
ivanxxxxxxx kaže: Pregled poruke
MIB88 Megamod

Da li je neko probao ovaj mod?

Ja sam ga danas isprobao, dosta izmena u odnosu na orginal, i milion novih fora i fazona sto u prevodu znaci milion razloga da odigram bar jos jednom FALLOUT 2, (mada sam tako reko i prosle godine) ccccc.

Npr. na pocetku, vrata koja su se do sad obijala, (lockpick),prva vrata u hramu, nemoguce ih je obiti, ali yato postoji neka metalna sipka, koja resava stvar, pa dalje, druga vrata koja su se unistavala plasticnim eksplozivom, ne,ne, u ovom modu postoji neki blok(cigla) i potrebno ga je staviti na odredjeno mesto kako bih se vrata otvorila,itd...

Poslednja ispravka: Ketchua (22.4.2009 u 17:52) Razlog: spajanje
ivanxxxxxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2009, 10:34   #488
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Evo naizad odigrah Fallout 1. Dvojku sam davno igrao i jedan mi je od najboljih RPGova.

Sta reci, pomalo sam razocaran.
Ako bi trebalo da poredim ove dve igra Fallout 1 bi nazvao "Fallout 2 lite".

Svega ima manje. Najvise mi je smetalo sto nema kao u dvojci da igra kaze igracu da li neki njegov stat ili skill pomaze u dijalogu (sto je posle maestralno preuzeo Planescape, pa NWN2, pa i na kraju F3). Tako da je sve islo na slepo. Nepostojanje "Take All" dugmeta mi je takodje islo na zivce.

Igra krece sporo, ali postaje sve bolja i bolja sto se blizi kraju.

Kompanjoni imaju nula personalitija. Ian, Tycho, i slicno su samo neki likovi koje vucaras okolo. A ni ne leveluju se (tj. dobri su onoliko koliko su bili na startu). Takodje su i prilicno limitiranu time sta mogu da koriste od oruzija. Ali zato ne postoji limit na broj kompanjona koje vodis (inace, ukupno ih ima 3, plus pas).

Mada... da se razumemo, dvojka je tu samo malo bolja. Tj. kompanjoni sa animiranim dijalogom su dobro uradjeni (onaj urodjenik, pa onaj mali hemicar), a ostali isto bez veze (tu je Skynet izuzetak). Mada dobijaju nivoe.

Kad smo kod animiranih digaloga, ima ih dosta vise u kecu, ali cesto su u pitanju NPCevi koje vidis jednom i ne vise.

Dosta mi se svidela opcija da kad prvi put sretnes mutant komandira da ga pustis da te odvede njegovom vodji. To je prvi pravi nelinearni element u ovoj igri. Nazalost, ta opcija je vise manje ravna samoubistvu (narocito ako je probas rano u igri), i takodje je jedan veliki spoiler (po principu evo sad znas sve, a sad UMRI...). Tako da mozda i nije najbolje uradjena (iako mi se svidela).

Pomalo mi smesno da je najbolji small gun u kecu onaj rucno radjen pistolj (nastao od puske). Auto-sacmara je jedino bolja u burstu u blizini, a snajper ima veci domet (ali manji damage, i vise APa trosi). Malo bez veze.

Mislim da sam se presao sto sam pravio lika bez taga na Energy Weapons i sa ST 5. Laserske i Plasma puske su dosta bolje od "malih pusaka" u kecu, i ranije bivaju dostupni nego Power Armor (a traze snagu 6).

Takodje, posto sam igru sa manje vise svim kvestovima zavrsio na 12tom nivou, prakticno sam samo u jednoj od "eng game" lokacija koristio plazmu (dok nisam dobio 12-ti nivo i tagovao energy). A drugu lokaciju, koju sam uradio pre, presao sam nenasilno (cover + diplomatija, mada sam morao da umrtvm kuce da bi ovo mogao da uradim ). Nista vise necu reci da ne pravim spoilere onima koji nisu igrali.

E sad, kad smo kod diplomatije, dosta mi se ne svidja sto su svi speech checkovi (a verovatno i neki drugi) slucajne prirorde. U jednom sjucaju, kada kliknem na neki dijalog dobijem jedan odgovor, a kad ucitam poziciju i probam drugi put isti dijalog, dobijem drugi odgovor. Mislim da je u dvojci to uradjeno bolje.

Takodje, nalazio sam i na bagovite dijaloge i dogadjaje. Mada priznajem, igrao sam samo sa zvanicnim 1.1 pacom (bez nezvanicnog 1.3 koji moze da se nadje na NMA sajtu i krpi dodatne bagove). Ipak sam hteo da vidim prvo kakva je igra u "originalu", kao sto su je vecina ljudi igrali pre nekoliko godina.

Random lokacija je mnogo manje. One su mi bile jedna od omiljenih stvari u dvojci (pa i u Fallout Tactics-u).

Sve u svemu, nije losa igra, ali je F2 dosta bolji.

Mozda cu je preci jos jednom, ali sa bolje pravljenim likom i upacovan na 1.3.


EDIT:
1.1 verzija radi nomralno na XPu, ali ona pathovana na 1.3 (koja ima 1.2 exe), zahteva da se igra startuje u win95 compatibility modu da bi radila (u suprotnom mi kaze da nemam 20MB prazno da hardu).

Takodje sam koristio high resolution patch (postavio na 1024x768, posto je ista iznad previse sitno).

EDIT2:
Igrano na 6 godina starom hp laptopu: P3 1GHz, 512MB RAMa, WinXP SP2. Nisam probao na mom desktopu na Visti.

Poslednja ispravka: player1 (10.5.2009 u 11:12)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2009, 18:39   #489
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sta reci, pomalo sam razocaran.
Pa to je zato sto si prvo igrao dvojku. Ko li te je tako naucio da brojis? U globalu, sve sto si rekao je tacno, ali moras da uzmes u obzir da je ta igra radjena pre FO2 (), i da je i pored svih mana (meni licno najveca je totalno retardiran party) i dalje bolja od svakog danasnjeg RPG-a.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
shrafko (10.5.2009)
Stara 15.5.2009, 3:18   #490
Ilmarinen
Novi član
 
Član od: 14.9.2006.
Lokacija: U mojoj Maksiprotonskoj Kuli
Poruke: 24
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Pa to je zato sto si prvo igrao dvojku. Ko li te je tako naucio da brojis? U globalu, sve sto si rekao je tacno, ali moras da uzmes u obzir da je ta igra radjena pre FO2 (), i da je i pored svih mana (meni licno najveca je totalno retardiran party) i dalje bolja od svakog danasnjeg RPG-a.
Ma koliko da volim Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics, postujem Avellonea, Tim Caina, Ron Perlmana i Boyarskog i oplakujem Van Buren i Fallout Tactics 2, svi oni su secondedovani pred najboljim post-apoc rpgom ikada:




Samo kad se setim Covenanta, MESON Cannona, Darwin City-ja, Guardiana i grand finalea u bazi Cochise...ahhhh, the good, good old days. Respect

Poslednja ispravka: Ilmarinen (15.5.2009 u 8:08)
Ilmarinen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2009, 8:56   #491
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Ta igra ima za Apple II ?!?

Jao sto nisam znao, pa imao sam taj komp.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2009, 13:10   #492
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Zasto kad bez problema radi preko DosBox-a?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2009, 18:58   #493
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Ako je to ono sto mislim, to ti nece raditi na Visti ili novijem sistemu.
Treba ti DosBox pride.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2009, 13:52   #494
gently
Veteran
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 784
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 158 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Fallout 1 Archeology: Preview and Concept Art Goodies!

http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=50575

Za prave zaludjenike samo
gently je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2009, 17:17   #495
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Stvarno bas za*****o izgleda

http://www.youtube.com/watch?v=SWH5eSdLpwg
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2009, 15:20   #496
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Pitanje za dvojku:

Koliko zam razumeo, vecina AP municije je beskoristna u ovoj igru, zato sto vecina takvih metaka ima samo 50% snage (dok vecina JHP metaka ima 200%), pa takva polovljena snaga treba da prodje kroz DT (ona vrednost oklopa bez %). A tek kad se on prodje racuna se DR (ono u %) gde AP municija ima prednost. Bolji oklopi znaju da imaju prilicno visok DT, pa je paradoksanlo JHP municija bolja protiv istih.

U teoriji AP, meci bi bili dobri protiv protivnika sa malim DT i visokim DR, cega bas i nema u igri.


P.S.
Ovo ne vazi za Fallout 1, gde izgleda postoji neki bag pa se ne racunaju osobine municije (tako da su i JPH, i FMJ, i AP svi isti).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2009, 17:01   #497
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

^^
Tako je, u dvojci je AP džebana nenormalno underpowered i ne isplati se vući je sa sobom i za džabe maksovati carry weight.

Ovo doduše ne važi za AP Rockets, protiv oklopljenih neprijatelja (Enclave) nanose mnogo više štete nego "obične", explosive rockets. Mada ovo i nije toliko bitno, čim naletiš na Gauss Rifle/Gun zaboravićeš na rakete
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2009, 0:32   #498
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Eto, ponovo poceo da igram dvojku posle ladno 8-9 godina i ponovo ima "vauuu" efekat na mene, za razliku od keca koji sam skoro presao. Mnooogo bolja igra. Vidi se da je u svakom pogledu unapredjena.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2009, 21:59   #499
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Eto ponovo obrnu dvojku posle ovoliko godina.

Sta reci, igra je ludacki zarazna i danas. Desavalo mi se i da pola dana provedem bez prekida u igranju, sto mi se u skorije vreme rekto desava sa novim igrama (srecom ).

Balans izmedju borbe i roleplay-a je odlican. Nije ko neke novije igre gde ti bude super a onda se smoris u nekoj predugackoj tamnici/pecini/metrou. Taman ima oba dovoljno da ti ni jedno ne dosadi. I ne moze da se predje za dva popodneva kao kec.


Definitivno najbolji od tri dela. Pravi klasik.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Red Dragon (8.6.2009)
Stara 8.6.2009, 22:37   #500
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

A sta ja pricam vec godinama,a?
E da, ako nisi jos obrisao igru, po zavrsetku kampanje, pravac u crkvu u New Reno, ako znas na sta mislim. Ja sam znam da ako se Ilmarien ne pojavi skoro, krecem sa igranjem po Bog zna koji put.
I pored dosta odigranih naslova, jos uvek ni jedan nije prisao F2 (bar za mene).
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fallout

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com