Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.6.2014, 16:37   #1
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom HTC Desire 500

Posto sam nedavno pazario ovaj telefon dacu vam jedan mali review.



Izgled i dizajn telefona.
Kupio sam beli kao sto je na slici.Plava strafta mu daje veoma elegantan izgled.Najvise mi se svidja sto telefon izgleda drugacije od drugih,cak pomalo podseca na neki gadzet iz zvezdanih staza.Zbog odlicnog dizajna izgleda kao da je skuplji nego sto jeste.

Kvalitet izrade je odlican.Plastika koja je koriscena ni slucajno ne daje telefonu jeftin izgled ili osecaj,mnogo bolja nego kod samsunga.
Jos jedna dobra stvar je to sto se ta plastika prosto lepi za prste pa je telefon teze ispustiti.
Dosta je tanak, lepo lezi u ruci a i u dzepu.Lagan je.

Ekran je TFT 4,3 inca,480/800.Iako sam po raznim strucnim recenzijama citao kako je ovo mala rezolucija ja se uopste ne slazem sa tim,sasvim je dovoljna i sve na njemu lepo izgleda.Kvalitet ekrana je odlican,vidi se iz svih uglova,lepe su boje.Na jakom suncu se vidi malo losije ali nista strasno.

Kamera od 8 MP je jako dobra.Slike su ciste,boje zive.Ima auto fokus i solidan blic.Cak su i nocne slike pravljene pod ulicnom rasvetom bez blica solidne.
Prednja kamera je 1,6 MP i radi posao.
Sto se tice videa,kamera moze da snima u 720p rezoluciji.Kvalitet snimka nije vrhunski ali je pristojan.

Brzina rada je odlicna.Nema laga osim kada se otvori nekoliko zahtevnijih aplikacija,tada moze da se pojavi minimalan lag od 0,5 do 1 sekunde,nista strasno.
4 giga ROMa (1,2 slobodno) jeste malo ali je dovoljno.Vecina aplikacija moze da se prebaci na SD karticu.

Android 4.1.2 sa sense interfejsom radi dobro i izgleda lepo.
Posebno mi se svidja blink feed.Ovaj dodatak omogucava da budete u toku sa svim desavanjima,bilo da su to drustvene mreze ili vesti.U malim prozorcicima izbacuje vesti ili updateove sa mreza.Cini mi se da trosi jako malo mb,a moze da se namesti da se updateuje samo na wifi.
Jedina zamerka je to sto je broj domacih sajtova kojima moze na ovaj nacin da se pristupi prilicno ogranicen (Novosti,Kurir,Telegraf,Story,Benchmark da navedem samo neke),predpostavljam da je to do mogucnosti HTCa da sklopi ugovor sa raznim medijima.

Video player je dobar,pusta HD u 720p rezoluciji.Samo mi je HD .mkv video seckao,ostali formati su mi radili.
Youtube takodje radi bez problema sa HD,720p.
Posto sam veliki fan Starcrafta 2,cesto gledam live streamove sa raznih turnira.Za to koristim Twitch app,koji takodje moze da se gleda u 720p.
Treba napomenuti da se telefon greje kada se gleda Twitch ali ne i kada se gleda YT.Cudno.

Zvuk preko slusalica je odlican (ovo mi je bila veoma vazna stavka pri kupovini).Beats audio poboljsava kvalitet zvuka ali mi je potpuno nerazumljivo da kada vec ima tu opciju,telefon nema equalizer,no to se resi nekom aplikacijom (Equalizer FX u mom slucaju).
Slusalice koje dodju fabricki su pristojne ali nisu in ear canal.Mikrofon im je odlican.
Mikrofon i slusalica na telefonu su odlicni kao i kvalitet razgovora.
Zvucnik se nalazi na pozadini telefona tako da se on mora okrenuti na ekran da bi se dobio najbolji kvalitet zvuka.Mogao bi biti malo jaci.Ovo ne predstavlja problem za zvono.Vibracija je jaka.
Radio je pristojan mada je antena malo slabija.

Surfovanje netom ide sasvim lepo.HTCov browser je odlican,ima i podrsku za flash player.Naravno,kao sto je slucaj i kod mnogih drugih telefona,pri surfovanju zahtevnijih sajtova sa dosta slika i flashom,dolazi do zagrevanja.
Wifi i 3G rade bez problema.Gase se kada se ekran ugasi ali to se moze prevazici odredjenim aplikacijama,mozda i nekim podesavanjima telefona,ne znam posto mi to ne smeta.
Ne koristim viber i slicne aplikacije pa o tome nemam sta da kazem.

Sto se tice igrica nisam neki telefonski gamer,drzim se ipak kompjutera
Isprobao sam Minions-secka i Angry birds star wars-radi dobro ali se telefon zagreje posle 20-ak minuta.
Ovo nije telefon za jake igre.

Baterija je ok,traje dan i po pri normalnom koriscenju i dan pri jacem.

Sve u svemu ja sam zadovoljan sa Desire 500.Kupio sam ga zbog slikanja i slusanja muzike i nisam pogresio.Moze se na njemu pogledati i po koji stream.Telefon je u beloj boji prelep i preoprucio bi ga svakome ko zeli da kupi mobilni poklon za svoju lepsu polovinu (daleko od toga da je zenski).
Za kes je skup ali je kod operatera povoljan.U MTS uz mix net M je 12.400 din.Neso skuplji u telenoru.
Jedina mana mu je grejanje,ali posto je ovo ograniceno na igrice i duze surfovanje netom,to i nije neki velik problem.
Za detaljnije informacije : http://www.gsmarena.com/htc_desire_500-5623.php
Toliko od mene.

Poslednja ispravka: LIMAN (20.6.2014 u 12:28)
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
zajchik (19.6.2014)
Stara 19.6.2014, 19:57   #2
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: HTC Desire 500

Eh ne gledam gde postavljam temu.Molim moderatore da pomere temu u Opisi, recenzije i testovi.Hvala.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2014, 23:40   #3
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
4 giga RAMa (1,2 slobodno) jeste malo ali je dovoljno.
Na šta mu ode tih 2,8 ram? Vuče sistem ili aplikacije? Ili si mislio na ROM?!
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2014, 23:47   #4
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: HTC Desire 500

90% na sistem.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2014, 23:50   #5
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: HTC Desire 500

Ih čoveče! A 'el tačno da Android 4.4 manje vuče, da je optimizovan...?
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2014, 11:21   #6
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Re: HTC Desire 500

Citat:
srđan obradović kaže: Pregled poruke
Na šta mu ode tih 2,8 ram? Vuče sistem ili aplikacije? Ili si mislio na ROM?!
Pogrešno se izrazio. Veličina nanda je 4 giga (sistem, data, dodatne particije+external storage). A telefon ima 1giga RAM memorije.
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2014, 12:30   #7
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: HTC Desire 500

Uh stvarno,sad videh gresku.Izvinjavam se.Ispravljeno je.
Sto se tice RAMa 1 giga je sasvim dovoljno da radi lepo.

Pise lepo Android 4.1.2. ne 4.4
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2014, 10:12   #8
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: HTC Desire 500

Sto se tice drustvenih meza ne mogu da se prebace na SD ali ne vidim da zauzimaju mnogo prostora.
Igrice mogu na SD,kao i vecina aplikacija koje skines.
Aplikacije koje su na telefonu kada ga dobijes su duga prica,samo 10% moze da se prebaci na SD ili uninstalira.
Sve u svemu,kada se sve updateuje ostaje giga do 750 mb slobodno sto je po meni dovoljno posto sve ostalo moze na SD.
Inace telefon imam vec nekoliko nedelja i zadovoljan sam,sve radi ko podmazano,nije bilo restartovanje,zamrzavanja...
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2014, 15:24   #9
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: HTC Desire 500

Dodate slike.



Poslednje dve slike su u zatvorenom prostoru bez blica i sa blicem.

Poslednja ispravka: LIMAN (30.6.2014 u 0:27)
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Samsung I9000 Galaxy S & Android 2.3.3 Gingerbread Freško Opisi, recenzije i testovi 120 8.2.2013 21:39
[Android] HTC Desire S vs Motorola Defy kapetan_Miki Aparati i oprema 11 24.2.2012 20:41
HTC Desire Z ili? TheRevolucija Aparati i oprema 5 26.7.2011 10:02
[Android] Htc Desire S vs Samsung Galaxy S mikiairman Aparati i oprema 19 17.5.2011 19:00
Best buy: Htc Desire, Htc Desire HD, Htc HD2, Samsung Galaxy s ili Samsung Wave Elena Stojanovic Aparati i oprema 13 25.1.2011 15:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com