Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2007, 6:42   #101
Aegon the Conqueror
Član
 
Član od: 19.5.2007.
Poruke: 41
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
О чему ти причаш, шта те је то толико разочарало?
Klimaks priče je užasan. Odjednom se javljaju neke frakcije nekih čudaka a tok priče postaje toliko nebulozan.. cheesy "Save the world from bad guys" plot. Naravno ovo je samo moje subjektivno mišljenje, nemojte ga uzimati zdravo za gotovo. Meni je jednostavno strašno zasmetala činjenica što je priča umesto da bude "realnija", više približena čoveku i njegovoj psihi okrenuta nekim spoljašnjim motivima koji su u krajnju ruku smešni. Zamisli da je on stvarno ubica koji nema kontrolu nad sobom, ili osoba kojoj je mozak ispran da ne može da razazna granicu imeđu realnosti i jave. A n Ovo se generalno odnosi samo na doživljaj, sa tehničke strane nemam nikakvih zamerki.
Aegon the Conqueror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 11:40   #102
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

E moram da napisem par stvari posto sam fan Quantic Dreams-a (developeri) i njihovih igara, iako sam igrao samo dve .
Njihova ranija legendarna igra je Omikron: The Nomad Soul, avantura iz treceg lica, FPS, VS Fighter (kao Tekken) i kombinacija avanturistickih i RPG elemenata plus ako poginete, cesto imate sanse da prenesete svoju dusu u drugo telo sa drugim statistikama itd. Vrlo ambiciozan projekat koji je, u vecini aspekata, uspeo. Inace Quantic Dream su radili i animaciju i CG efekte za film Immortel (Enki Bilal aka Enes Bilalovic) a sada spremaju neke nove projekte (Heavy Rain itd). Ok, offtopic.

Fahrenheit je bila zamisljena kao epizodna igra (recimo Half-Life 2) pa je cela prica imala epski karakter, sa mnogo vise sati igranja, mnogo vise stvari i (sto je najvaznije) sa mnogo povezanijom i smisljenijom pricom. Nazalost, u vrlo kasnim stadijumima izrade je odluceno da igra bude bez epizodnih nastavaka (katastrofalno s jedne strane, al drago mi je sto nisam morao da cekam mesecima da saznam kraj). Ovo je i razlog zasto je prica tako istumbana pred kraj igre. Iskreno, meni je trebalo neko vreme, surfovanja za informacijama itd da zapravo skapiram sve krajeve i pricu onako kako treba (recimo, ako niste provalili, oni gavrani koje se pojavljuju tokom igre su "agenti" onog cyber AI bica). Ja sam malo pristrasan po pitanju Fahrenheit-a pa mi je igra stvarno sjajna, uprkos svim manama (a ima ih) jer su developeri pokusali da idu korak dalje i da promene nesto u svetu igara, sto je redak slucaj danas.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ktulu na korisnoj poruci:
zoran845 (3.9.2007)
Stara 7.9.2007, 0:53   #103
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Wink Re: Fahrenheit

Citat:
ktulu kaže: Pregled poruke
Njihova ranija legendarna igra je Omikron: The Nomad Soul, avantura iz treceg lica, FPS, VS Fighter (kao Tekken) i kombinacija avanturistickih i RPG elemenata plus ako poginete, cesto imate sanse da prenesete svoju dusu u drugo telo sa drugim statistikama itd. Vrlo ambiciozan projekat koji je, u vecini aspekata, uspeo.
Posto sam Omikron odigrao relativno skoro; utisci su jos uvek svezi, pa da kazem i ja nesto...

Kao prvo, kod PC igre, najbitniji su mi prica i atmosfera. Naravno, bitno je i da je igra zabavna, ali preko loseg gameplaya mogu da predjem, pod uslovom da me prica igre zaintrigira. Gledano iz tog ugla, Omikron je igra koja na pocetku dosta obecava, ali negde na sredini, postaje strasno dosadna.

Prica je na pocetku veoma zanimljiva, ali se posle zaglupljuje. Umesto da su ubacili nesto interesantno (nekog ludog serijskog ubicu, npr.), objasnjenje za ubistva je pojava nekih demona koji hoce da osvoje svet?! Gimme a break. Moglo je to mnogo bolje da ispadne.

Ceo taj sistem grada po kome mozete slobodno da se krecete mi se takodje ne svidja, iz prostog razloga - u tom gradu nema nicega. Interfejs je dosta smotan, a da me pominjem debilne pucacke sekvence, u stilu 1. Quakea. Cuveno menjanje tela takodje nema mnogo uticaja na igru; stavise, u prvoj polovini igre nema nikakve koristi od toga.

Omikron je igra koja posle prva 3 sata (tokom kojih deluje veoma zanimljivo) prerasta u dosadnu igru, koja dosta podseca na Dreamfall (koji bar ima zanimljivu pricu).

Za kraj, da se ogradim: ovo je samo misljenje, a ja sam, sudeci po drugim igracima na netu, u manjini. Probajte igru, mozda vam se i svidi.

Poslednja ispravka: caine (7.9.2007 u 1:17)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
zoran845 (7.9.2007)
Stara 7.9.2007, 14:44   #104
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Citat:
Zamisli da je on stvarno ubica koji nema kontrolu nad sobom, ili osoba kojoj je mozak ispran da ne može da razazna granicu imeđu realnosti i jave.
Ово би било много боље, рецимо да су урадили да он све то умишља, да има халуцинације и слично, а да ми тек при крају почињемо да откривамо да је луд.
Све би било много занимљивије.

Ја када сам први пут одиграо игру, то сам очекивао, све оне бубе, онда када види човека кога је убио у огледалу, да су све то халуцинације кроз које пролази, а онда су ушли у неке њу ејџ трипове о индиго детету и спашавању света, онда је већ постало досадно...
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 18:05   #105
Sol-Badguy
Veteran
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 939
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 127 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Kako dosadno, meni je ova igra predstavljala pravi biser, i još je to. Način izvođenja, uvlačeća priča, ma sve je savršeno, sem pojedinih falinki vezanih za priču. Grafika je POTPUNO u drugom planu, na nju nisam ni obraćao pažnju, fantastično ostvarenje.
Sol-Badguy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 20:36   #106
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Pa ne znam, ja sam volim francuski SF i fantasy stripove i mislim da je taj duh prenesen u Omikron (Quantic Dream su Francuzi). Ima tu dosta elemenata u prici koji su cisto artistic ili odskacu od celokupne price ali to je ono sto je cool i interesantno. Mada meni je atmosfera i osecaj imerzivnosti najvazniji ovde. Omikron ima taj "other world" osecaj, dosta je rada ulozeno u tu igru, i to se oseca. Vizuelno dosta podseca na, kao sto sam pomenuo, francuski SF strip i stil, muzika je fenomenalna (David Bowie, povremeno imate sansu da odgledate po koji performans i odslusate koju pesmu, kao da gledate muzicki spot, toga nema u drugim igrama). Ipak, ima dosta bagova i nedostataka, lose kontrole, na momente nepovezani i istumbani elementi price itd, ali valjda gurati napred ovakve ideje.
Htedoh da kazem da je Fahrenheit radjena u slicnom duhu, sa slicnim vrlinama i manama i iako nece verovatno biti legendarna kao Omikron, ipak je po meni vrlo dobra avantura.
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2007, 21:04   #107
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Citat:
ktulu kaže: Pregled poruke
Pa ne znam, ja sam volim francuski SF i fantasy stripove i mislim da je taj duh prenesen u Omikron (Quantic Dream su Francuzi). Ima tu dosta elemenata u prici koji su cisto artistic ili odskacu od celokupne price ali to je ono sto je cool i interesantno. Mada meni je atmosfera i osecaj imerzivnosti najvazniji ovde. Omikron ima taj "other world" osecaj, dosta je rada ulozeno u tu igru, i to se oseca. Vizuelno dosta podseca na, kao sto sam pomenuo, francuski SF strip i stil, muzika je fenomenalna (David Bowie, povremeno imate sansu da odgledate po koji performans i odslusate koju pesmu, kao da gledate muzicki spot, toga nema u drugim igrama). Ipak, ima dosta bagova i nedostataka, lose kontrole, na momente nepovezani i istumbani elementi price itd, ali valjda gurati napred ovakve ideje.
Tu si u pravu. Mene je bas uvukla ta atmosfera, bas mi je delovalo da ce da ispadne super, al'... jbg. Prvo sam se razocarao kad se prica razvodnila, ali sam igrao jos dosta... Na kraju me je smorilo trazenje jednih vrata u onom ''pustinjskom'' delu grada, pa sam odustao...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 13:02   #108
kali
Član
 
Član od: 4.8.2006.
Poruke: 44
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Hmm, i mene je to mucilo... provalio sam da, kada se te bube pojave, ne treba da pritiskas nista, sacekas da prodje ta animacija sa bubama, a onda nastavljas normalno. Znaci, kad kod se pojave bube, ne radi nista. I nije Kain, nego Lukas Kejn.
eto i ja imam isti problem nikako bube da predjem u kancelariji sve je dobro do skoro samog kraja i onda mi samo zaredja failed a probao sam i nista da ne diram kako si rekao ali mene bube napadaju i gubim zivote i umirem kao da je kraj igre ima li jos neka fora za prelazak
kali je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 13:12   #109
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Fahrenheit avantura???
Moje mišljenje o igri. Mrzim avanture ali sam ovu prešao u jednom dahu...
Oduševila me
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 13:16   #110
kali
Član
 
Član od: 4.8.2006.
Poruke: 44
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
Fahrenheit avantura???
Moje mišljenje o igri. Mrzim avanture ali sam ovu prešao u jednom dahu...
Oduševila me
kako si presao deo sa bubama u kancelariji ja sam se tu zaglavio

Poslednja ispravka: Shlaymara (13.10.2007 u 21:36) Razlog: Zaturila se zagrada
kali je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 13:19   #111
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

joj, ima godina kako sam to prešao - ne sjećam se jbg
sorry
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 14:24   #112
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Citat:
kali kaže: Pregled poruke
Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
Fahrenheit avantura???
Moje mišljenje o igri. Mrzim avanture ali sam ovu prešao u jednom dahu...
Oduševila me
kako si presao deo sa bubama u kancelariji ja sam se tu zaglavio

Rokas dugmice koje ti ekran pokazuje. Za levu stranu table (imas dve table, obe sa crvenim, zutim, zelenim i plavim tasterima) sam stavio "WASD" kontrole a za desnu sam stavio strelice.

Evo ti slika da ti pokaze na koje table mislim.

Minor spoiler:

Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 14:36   #113
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

pa to se radi tokom cijele igre. nemoguće da to ne zna?
osim ako te bube nisu na samom početku...
jbg, ne sjećam se
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 14:41   #114
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
pa to se radi tokom cijele igre. nemoguće da to ne zna?
osim ako te bube nisu na samom početku...
jbg, ne sjećam se
Nisam siguran ali mozda je on zaglavio kada treba da drndas levo-desno (A i D kod mene).

Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 15:03   #115
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Тrpeljivi avanturisti

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
Mrzim avanture...

Hm, nije baš inteligentno davati ovakve izjave u podforumu "Avanturističke igre". Imaš sreću što su "avanturisti" ljudi malo širih pogleda (da ne kažem tolerantniji), inače bi se na tebe sručila gomila (crvenog ) "paradajza".

Probaj da u RPG odeljku kažeš "Mrzim 'Fallout'".

Poslednja ispravka: zoran845 (14.10.2007 u 21:26) Razlog: naslov
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Pjanovic (14.10.2007)
Stara 13.10.2007, 15:19   #116
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Probaj da u RPG odeljku kažeš "Mrzim 'Fallout'".
Jes pa da ga vise nikad ne vidimo...

Nego sto se tice buba u kancelariji, cini mi se da je to onaj deo kada dolazi detektivka da te ispituje... Tu ne smes da pritiskas nista A ako nije taj deo onda pritiskaj
Citat:
As soon as Carla comes into your office, take your hands off the keyboard. You will fail all upcoming PAR sequences, and that's a good thing.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 21:33   #117
kali
Član
 
Član od: 4.8.2006.
Poruke: 44
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Citat:
Densetsu kaže: Pregled poruke
Rokas dugmice koje ti ekran pokazuje. Za levu stranu table (imas dve table, obe sa crvenim, zutim, zelenim i plavim tasterima) sam stavio "WASD" kontrole a za desnu sam stavio strelice.

Evo ti slika da ti pokaze na koje table mislim.

Minor spoiler:

ma jasno je meni bilo da treba da se pritiskaju dugmici za boje koje se pojave samo jedno mi nmije bilo jasno ali sada jeste citajuci ove postove da za levi krug pritiskam jedne dugmice a za desni krug pritiskam druge digmice jel sam upravu
kali je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 21:49   #118
kali
Član
 
Član od: 4.8.2006.
Poruke: 44
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

opet ja samo sam hteo da kazem da kako sam namestio kontrole ja sam ono sa bubama presao iz prve hvala svima na trudu i pomoci
kali je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 14:09   #119
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke

Hm, nije baš inteligentno davati ovakve izjave u podforumu "Avanturističke igre". Imaš sreću što su "avanturisti" ljudi malo širih pogleda (da ne kažem tolerantniji), inače bi se na tebe sručila gomila (crvenog ) "paradajza".

Probaj da u RPG odeljku kažeš "Mrzim 'Fallout'".
pa ne diram nikoga, samo kažem da ih ja ne volim
ali sam Fahrenheit preporučio svima jer je extra
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 14:18   #120
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
ali sam Fahrenheit preporučio svima jer je extra
OK, peace with you.

"Fahrenheit" ti se dopao zato što nije "čista", nego akciona avantura. Ima jedna stara igra te vrste za koju tvrde da se podjednako sviđa i ljubiteljima akcije i "avanturistima", "Dark Earth" (1997). Od novijih tu je "Dreamfall: The Logest Journey". Nisam igrao ništa od ovoga, ali mislim da će ti se dopasti.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, fahrenheit, indigo prophecy

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com