Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.1.2007, 21:43   #61
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Fahrenheit

Igru sam presao jos odavno. IGRA JE FENOMENALNA!
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2007, 22:40   #62
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

@DeCoy
Da li su FMV krive za propast zanra ne znam, ali cinjenica je da su takve igre morale da budu kratke ili da dolaze na 20CDova sto je prilicno neisplativo za ono vreme.
Danas bi se dobar deo njih uz cuveni DivX mogao strpati i na 1-2CDa, ali s druge strane imamo 3D animacije i silne programe koji zamenjuju glumce, a animirani glumci ce skakati i sa planina i iz aviona....

Od FMV avantura bilo je dobrih naslova, bilo je i losih naravno.
Harvester, Black Dahlia, Phantasmagoria, X - Files...

I jos jedan primer, Fahrenheit su igrali i bez muke presli mnogi koji uopste ne igraju avanture i muka me uhvati kad vidim da je neko svrstava u najbolju igru.
Tako da su prave avanture, kao i simulacije (voznje, letenja, plovenja) ipak ostavljene geekovima postovaocima i ljubiteljima zanra.
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 0:15   #63
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Ja i nisam bas neki preterani ljubitelj avantura,ali mi se Fahrenheit svideo zbog price i nacina na koji je igra "rezirana".Da,"rezirana" jer sam u nekim trenucima imao utisak kao da gledam neki triler

Kazem svideo,ali nisam njime preterano odusevljen zbog pojednostavljivanja avanturistickog dela i prenaglasavanja arkadnog dela.Ko` da sam se vratio 15 godina unazad i igram Dragon`s Lair
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 16:30   #64
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Citat:
DeCoy kaže:
Ja i nisam bas neki preterani ljubitelj avantura,ali mi se Fahrenheit svideo zbog price i nacina na koji je igra "rezirana".Da,"rezirana" jer sam u nekim trenucima imao utisak kao da gledam neki triler

Kazem svideo,ali nisam njime preterano odusevljen zbog pojednostavljivanja avanturistickog dela i prenaglasavanja arkadnog dela.Ko` da sam se vratio 15 godina unazad i igram Dragon`s Lair
O tome ja pricam svo vreme.
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 9:25   #65
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Nije mi jasno zasto toliko insistirate na tome da je Fahreheit avantura i da mora da se posmatra kroz prizmu avanturistickih igara i svih stvari koje te igre odredjuju (zagonetke). Kao sto i sam reziser na pocetku igre kaze u pitanju je jedan interaktivni film sa odlicnom pricom, muzikom,rezijom, pun emotivnog naboja, cime se ne moze podiciti mnogo avantura (Siberija izuzetak).
Sve u svemu jedna odlicna igra i za mene jedna od 5 najboljih koje sam igrao.
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 10:23   #66
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Pa zato sto su se interaktivni filmovi od svoje pojave sredinom devedesetih svrstavali u kategoriju avantura
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 12:27   #67
kile
Novi član
 
Član od: 8.1.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Super igra,razlicita od drugih,ali ono stiskanje tastera jedino ne valja.
kile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 14:55   #68
tiberije
Član
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: Tampa Bay, Florida
Poruke: 187
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Citat:
DeCoy kaže:
Pa zato sto su se interaktivni filmovi od svoje pojave sredinom devedesetih svrstavali u kategoriju avantura
Pa kakve veze imaju te avanture sa Fahrenheitom koliko sam razumeo u velikom broju njih su angazovani pravi glumci, problemi su cesto bili na granici nebuloze (Black Dahlia), ne kazem da su i te igre imale svoje ljubitelje, ali vidim cesto ovde ljudi pisu kako je pravo uzivanje kada nakon 2-3 dana mozganja resis neki problem u Mystu ili Black Dahlii e pa za to vreme covek moze da procita Bracu Karamazove ili Tri ratna druga, sto je mnogo pametnije i korisnije.
Drugo muka mi je zelja priglupih kritacara da svako delo zanrovski odrede, jer upravo iskorak iz etabliranih sablona donosi onu magiju. Recimo ajde neka mi neko zanrovski odredi muziku jednog od mojih omiljenih izvodjaca - Tom Waitsa ili pak da mi zanrovski kategorise film Dodir zla - Orsona Velsa...Uzaludno veruj mi. Sve u svemu vidim da je nekima onaj arkadni deo bio smarajuci, meni je cak i to bilo ok i nisam imao problema da paralelno pratim radnju, doduse jedno pola godine pre toga sam igrao Leisure Suit Larry - Magna Cum Laude gde je takodje bilo dosta takvih delova sa pravovremenim pritiskanjem dugmica, pa sam se valjda tamo izvestio.
tiberije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 16:35   #69
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Od nas koji pored odlicne price, muzike i rezije cenimo i akcione elemente i fala Bogu imamo dobre reflekse na prstima, ova igra ima dubok naklon. Meni je recimo medju tri najbolje ikada odigrane. Sasvim je moguce da se nekom ne svidja, ali da je prosecna to nikako ne stoji.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 17:01   #70
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Posmatram kroz prizmu avanture zato sto je ovo podforum AVANTURISTICKE igre.

Mixovanje zanrova takodje postoji u svakom zanru,a u avanturama imas Princ of Persia, Tomb raider.....
I to nije lose za one koji vole da se namuce dok se tabaju.

Za Fahrenheit sam rekao da pogadjanje koje dugme treba da pogodis i nije toliko lose za vezbanje motornih sposobnosti (mada za to postoje mnogo bolja resenja), ali samo A-D mlataranje je nevidjena glupost, jer ne vidim nikakvu svrhu toga.

Black Dahlia nikako nije nebuloza, od price, pa do zagonetki. Vecina su logicne i teske, a to je ono sto ljubitelji avantura cene, a oni koji nemaju strpljenja i volje (a i mozga ) ne mogu da shvate.

I da, Bracu Karamazove sam procitao pre nekoliko godina, a i sad aktivno citam, ali to me ne sprecava da odvojim oko 2h svaki dan i za igre (ili vise ako uglavim extra time).
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 17:10   #71
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Pre bih igrao Black Dahliu 24h non-stop nego 15 minuta ovog novog Larry-ja

Ali,o ukusima ne treba raspravljati

Rekapitulacija:

Fahrenheit je vrlo neobicna igra koja je nazalost upropascenja kvazi-arkadnim delovima.Toliko...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 17:21   #72
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

@Decoy, prvo izjavljujes, citiram: "A po prici i reziji Fahrenheit je sam vrh" i "ali mi se Fahrenheit svideo zbog price i nacina na koji je igra rezirana. Da, rezirana jer sam u nekim trenucima imao utisak kao da gledam neki triler".

Ipak, posle par dana tvrdis da je igra upropascena. Sta se to desilo u medjuvremenu???
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 17:36   #73
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Igra jeste po atmosferi sam vrh i odusevio sam se igrom dok nisam naleteo na prvi arkadni deo

Igra jeste upropascena tim delovima i samo zbog toga je nisam celu presao...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 17:43   #74
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Ne razumem, ako te je igra atmosferom odusevila, kako to da nisi celu presao? Ne mogu da razumem...ono nije bilo ni tesko, i prosto je nemoguce stati ako si presao vec jedan deo igre...svaka igra ima neke mane...
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 19:05   #75
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Citat:
leka kaže:
Ne razumem, ako te je igra atmosferom odusevila, kako to da nisi celu presao? Ne mogu da razumem...ono nije bilo ni tesko, i prosto je nemoguce stati ako si presao vec jedan deo igre...svaka igra ima neke mane...

Za mene je ono lupanje po tastaturi bio Sizifov posao

Stigao sam do one scene kada si u tvom stanu i neke stvari lete ka tebi,a ti treba da ih izbegavas,mucio se pola sata i definitivno odustao...Steta
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 19:16   #76
leka
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 433
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 73 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Auu, pa to je, ako se ne varam, tek polovina ili tu negde....ti si mnooogo propustio...do kraja ima jos mnogo dobrih stvari...igraj to opet more...
leka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 7:11   #77
carobnjak
Novi član
 
Član od: 18.1.2007.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit

Ne mogu se nikako sloziti da je najbolja avantura. Igra je zanimljiva, dobar pristup, zanimljiva prica upopascena glupavim krajem (onaj A.I. nikako im nije trebao, jer prosto je prekinuo do tada relativno logicnu naraciju). Ima par fantasticnih scena, opet upropascenih onim manijakalnim kliktanjem po tasterima bez ikakvog razloga.
Inace mali off
Vidim da je neko spomenuo Harvester, ja sam se lozio na Harvester kada je izasao samo iz jednog razloga - tada sam imao 15-16 godina i nisam bio svestan svoje nesvesti Harvester je takav shit od igre u svakom pogledu. Nasilje i perverzije bez ikakvog razloga, eto cisto da "sokiraju". Nebuloza do nebuloze, ja sam veliki ljubitelj horrora, ali Harvester kao da je napravila grupa napaljenih tinejdzera. Jos onaj VR kraj u fazonu,eto zezali smo se. Cisto gubljenje vremena.
carobnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2007, 17:13   #78
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Nabavio sam igru malo sa zakasnjenjem, ali nije na odmet da se odigra, znaci ona scena u kupatilu...sve lepo ucita ali meni ne reaguje nijedan taster na tastaturi , cak sam ukljucio vao i joypad i ne vredi, po opcijama kaze jedno a ustvari ne funkcionise, sta je vama akcija po defaultu?
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2007, 19:33   #79
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Citat:
B@NE kaže:
Nabavio sam igru malo sa zakasnjenjem, ali nije na odmet da se odigra, znaci ona scena u kupatilu...sve lepo ucita ali meni ne reaguje nijedan taster na tastaturi , cak sam ukljucio vao i joypad i ne vredi, po opcijama kaze jedno a ustvari ne funkcionise, sta je vama akcija po defaultu?
Nijedan taster? Ni WASD? Koliko se secam treba da se pomocu WASD tastera priblizis nekom interaktivnom objektu i onda da drzis levo dugme misa i povlacis ga po liniji koja ce se pojaviti. Tako otvaras vrata, skupljas predmete... Znaci preko tastature se samo kreces. Cini mi se da je tako. Mene je to sa misem na pocetku zbunjivalo. Ali ako ti ni WASD tasteri ne rade...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2007, 0:04   #80
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Fahrenheit - Problem?

Cudan gameplay moram priznati, radi mi kretanje a ono sa misem nisam provalio, malo samo je igrao i kad sam video da nema svrhe batalio na igru.

Caine hvala na pomoci, idem da se bacim malo na samu srz igre...
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, fahrenheit, indigo prophecy

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com