Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2009, 22:27   #101
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

E pa ovako ljudi, danas na praksi mi je bilo neverovatno dosadno i uzeo sam da citam ovu temu... Iako nikad nisam igrao igru ovakve vrste (verovatno me je i zbog toga zaintrigirala), iz Zokijevih i vasih postova sam odlucio da pocnem i ja da je igram. Ali posto nisam u Srbiji, ovde nemam pojma gde moze da se kupi, ceo dan sam je trazio po gradu( povredio sam nogu, zaglavila mi se u tramvaju nista me ne pitajte!!) ali se vecinom prodaju ovogodisnji naslovi... Ima neko ideju gde mogu da je nadjem na netu? Pm
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2009, 23:22   #102
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
... (ime poznato redakciji) sram te bilo, onoliko si lobirao a sad nista
Ćuti, bre, zamandaliće nam temu!
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
... - mapa. Ovde ne bi bilo lose da su autori omogucili da bubasvaba zapamti "osmatracnicu" jednom kada dodje do nje, i da onda mozemo istu da pozovemo ma gde se nalazili od tih brojnih ekrana u odredjenoj sobi. ... Zoran nam je usput i davao te slike koje su recimo meni koristile da sagledam nesto sto nisam mogao iz igre.
Šta će ti mapa kad sam tu ja? Od sad ću panorame iz pojedinih etapa da dajem unapred (do kraja ih ima još veoma malo), pa ko voli ili mu zatreba...
Spoiler za nije za Foresta:
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Ja sam inace tek stigao do "krkaca" faze i nemam pojma sta cu sa "rancem" da radim
Nije to "tek", dosta si prešao, pod uslovom da nisi igrao svakog dana. Ako pročitaš prethodne poruke u temi, znaćeš šta valja činiti tako natovaren.

Spoiler za kulinarsko ćakulanje:
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
A i sta pricate bezveze, igra bas podize apetit - evo ja do juce imao prebranac
Potpisujem, ja se razbijam od žderanja otkako traje crawlthrough. Kulminacija je bila juče, kad sam, sve kao da se ne baci, odrndao pola pleha pečenog krompira i piletine sve zalivajući ih crnim pivom . Rezultat: prespavao celo popodne i dobar deo večeri , što mi se odavno nije desilo.

Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
danas na praksi mi je bilo neverovatno dosadno i uzeo sam da citam ovu temu...
Uvek se iznova obradujem kad vidim da se poruke čitaju sa pravom motivacijom .
Ja se sve nadao da su tekstovi u temi zanimljivi i provokativni, kad ono čita ih samo ko nema ništa preče.
Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
... ceo dan sam je trazio po gradu( povredio sam nogu, zaglavila mi se u tramvaju nista me ne pitajte!!)
Još jedna žrtva protrčavanja kroz BMR . Srećne ti rane, junače!
Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
... nemam pojma gde moze da se kupi, ... Ima neko ideju gde mogu da je nadjem na netu? Pm
Teško ćeš naći Bad Mojo i u Americi, ali neko rešenje će se javiti, siguran sam.
Dobro došao u čudesni svet avantura, samo nemoj da o ovim igrama sudiš po Modžou - ogromna većina nije (ni približno) tako grozna kao BM.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 1:15   #103
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Nisam toliko gadljive prirode, dete sam sa sela, sve sam vidjao ( od odsecanja glave svinji motoronom testerom dok je ziva do ubijanja vola macolom od 10kg.. ) a i shto bih se gadio pacova i bubasvaba, student sam i uz to ljubitelj racunara i interneta, to su moji najbolji prijatelji!! [ ovde ide sarkasticni smajli ali mrzi me da ga trazim]
Inache download igre je u toku, trenutno na 6%

Spoiler za Rane:
jbt dobio sam neku kalcijumovu mast da stavim na nogu, i ja stavio, i od uzbudjenja shto ste mi u tako malom vremenskom roku dali linkove, savio nogu i izmastio ceo krevet


EDIT : OMG Crno Pivo, shaznam ovog svetlog popijem 3-4 krigle i kuliram, a crno 1 i sleep mode 12h on.
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 1:27   #104
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Gotovo!

Detaljni utisci kasnije, a sad video (nije spojler, mećem ga u tag da ne razvlači poruku):
Spoiler za kul video:
...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 2:27   #105
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Gluma je totalni treš, ali onako, Ed Vud/Tomi Viso prijemčiv i iskren treš, tako da ima šmeka.
A još i ona plastična lutka koja "glumi" novorođenče u jednom od videa na početku.

Mene je
Spoiler za beeeep:
leptirić
doneo u
Spoiler za beeeep:
laboratoriju
... Za večeras toliko. Naziv: tired-sleeping-smiley-17401.gif, pregleda: 218, veličina: 874 bajtova

Poslednja ispravka: Shumsko_drvece (28.11.2009 u 10:26)
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 3:24   #106
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Gotovo!

Alal ti, samo nisi morao toliko da žuriš: zadnji si počeo a prvi završio.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
... a sad video
Imam jak deža vi .

Spoiler za Forestov spojler (grrr):
Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Mene je leptirić doneo u laboratoriju...
Hej, pa to nije iz četvrte etape, a zabranjeno je komentarisati i davati pomoć za naredne deonice!

Kao što sam najavio, evo vam panorame iz četvrtog dela (bar):
Spoiler za stripoteke-panorame:

Tu je i redovni (ovog puta malo duži, jer bar obiluje video-klipovima) spisak filmova:
Spoiler za skraćivanje dužine poruke:
BEACH.MOV
BLUE.MOV
BLUEBAD.MOV
BOOTH.MOV
BOXER.MOV
BRANDBAD.MOV
BRANDY.MOV
CATBAR.MOV
CATHAR.MOV
EDBAR.MOV
GIN.MOV
LICENSE.MOV
MEL.MOV
RED.MOV
REDBAD.MOV
SHARK.MOV
SMASH.MOV
TERMCLUE.MOV
TERMITE.MOV
UNSMASH.MOV
VER.MOV
VODBAD.MOV
VODKA.MOV
WEDDING.MOV
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 4:37   #107
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
zadnji si počeo
Misliš poslednji? (obiće mi se ovo o glavu, garant)

Užasno. Ispade da ja uopšte nisam pratio temu. Nazalost, imam problema sa flešom u Linuxu, tako da nisam mogao da pogledam video kad je linkovan ovde.

Zapravo, nisam žurio uopšte. Mislim da mi je trebalo oko 6 sati da završim igru, ali nemojte me držati za reč (nego za rogove). Previše je bila dobra da bih se olako odvajao od nje.

I, da, naravno, rekoh sve što sam imao. (sadrži blage spojlere)
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 10:38   #108
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

ja ne mogu da pokrenem igru, probao sam compatibility mode, izmenio sam ini fajl i izbaci mi sledeci error :

Spoiler za Pain!:
Nadam se da je igra vredna mog bola i moje noge i mojih zivaca sto sam izgubio nocas pokusavati da je nateram da proradi
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	bmr.PNG
Viđeno:	21 puta
Veličina:	47,9 KB
ID:	32026  
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 13:47   #109
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Spoiler za jutarnje (ko me tero da jedem u tri noću) čavrljanje:
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
... zadnji si počeo
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Misliš poslednji? (obiće mi se ovo o glavu, garant)
Naravno! Mene je nemoguće kritikovati.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Užasno. Ispade da ja uopšte nisam pratio temu.
Voleo bih da nije tako, ali većina tvojih novih poruka govori u prilog citiranom zaključku.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
... imam problema sa flešom u Linuxu,...

Sad ja ne smem ništa da kažem. Moćni Red Linuksdžija (i njemu pripadajuća Sveta Inkvizicija) nikad ne spava.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Mislim da mi je trebalo oko 6 sati da završim igru,...
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Pera_kojot.jpg
Viđeno:	10 puta
Veličina:	33,7 KB
ID:	32029
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
I, da, naravno, rekoh sve što sam imao.
Dobro, el znaš ti da je reklamiranje ovdi na forumu zabranjeto?

Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
ja ne mogu da pokrenem igru,...
Da se nisi "zalitao" da instaliraš novi "Vindous dvanest" (pre no što je i isprogramiran), sad bi igrao. Nema i jare i pare.

Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
Nadam se da je igra vredna mog bola i moje noge i mojih zivaca sto sam izgubio nocas pokusavati da je nateram da proradi

Da parafraziram Džona Ficdžeralda Kenedija: "Ne pitaj da li je Bad Mojo (Redux) vredan tvog duševnog bola no da li si ti vredan fizičkog, duševnog, finansijskog (kad vide da im mase mufte drpaju teško iznedreno delo) i svakog drugog bola njegovih (svetih) tvoraca!" Vini Karela bi popi3deo da vidi šta si napisao .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Ketchua (28.11.2009)
Stara 28.11.2009, 14:04   #110
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

oh cmon kazi mi da nece da radi zbog toga sto imam w7...
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 14:17   #111
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Ne mogu to (sa sigurnošću) da ti kažem, jer ga nemam ni na jednom od tri kućna kompjutera (ne volim da besplatno testiram softver i jurcam po netu u potrazi za drajverima,... a i držim se (kad je OS, a i sve drugo u pitanju) one moravske: "Ако ради, не дирај!").

Još puno toga može da bude uzrok tvoje nevolje, a ja ti, laički, savetujem da vidiš šta je sa višejezgarnim ustrojstvom tvog sistema. Kad pokreneš Моџоа, klikni Ctrl+Alt+Del, pa postupi po priloženim slikama, tj. eksperimentiši sa isključivanjem jezgara, možda neka postavka upali:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	9 puta
Veličina:	48,4 KB
ID:	32030 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2.jpg
Viđeno:	8 puta
Veličina:	23,1 KB
ID:	32031
Drugo mi ne pada na pamet. Jesi li probao sva moguća rešenja iz poruka (mojih i Forestovih) sa početka teme? Ako nisi, a hoćeš da igraš BM - probaj sve.
Daj još podataka o problemu: opiši (redom i polako, u detalje) šta si tačno uradio od trenutka kad si dobio igru. Onda će možda neko moći da ti da bolju pomoć.
Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
Kakvih crnih jezgara kad imam samo jedno... laptop ftw
I moji priloženi snimci su sa laptopa (procesor je nekakav dvoglavi Athlon 64).
Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
kupio igru u potpuno legalnoj i za to ovlašćenoj prodavnici sa sve plaćanjem PDV-a to Mr Dinkic & co, skinuo omot, stavio CD u fioku, instalirao, ubacio QT sa diska, probao da pokrenem i nista.
Ostaje savet da pogledaš šta je sve povodom sličnih problema pisano u temi i da postupiš po nekom od ponuđenih rešenja.

Poslednja ispravka: zoran845 (28.11.2009 u 14:32)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 14:24   #112
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Kakvih crnih jezgara kad imam samo jedno... laptop ftw

skinuo fajlove, extraktovao, dobio iso, mountovao, instalirao iz virtual drive-a, ubacio QT sa diska, probao da pokrenem i nista.
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2009, 14:59   #113
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
... rekoh sve što sam imao.

Bravo, Kečuo! Najbolja recenzija koju sam na "Igrorami" video (doduše, nisam ih puno pročitao , iz tebi znanog razloga).
Ali, mora malo "ćiju-ći":
Spoiler za priajteljsko podyebavanje:
Samo fali da pri promeni stranih vlastitih imena po padežima to radiš i sa imenom, ne samo sa prezimenom, i - Bog da te vidi!
Npr. nije "čovek poput Ed Vuda i Tomi Visoa" nego "čovek poput Eda Vuda i Tomija Visoa". Strana imena jesu strana, ali kad se pišu u srpskom podležu domaćoj gramatici. Nismo mi (avaj!) te sreće da, ko Englezi, kažemo samo jedan oblik imenice a čitalac da trlja glavu koji je padež u pitanju.

Rekao sam ti jednom i ponavljaću dokle treba (za tvoje dobro i blagostanje "Igrorame"): ne daj(te) da vam košenje sa pravopisom kvari odličnu ideju i sjajno zamišljeni internetni kutak!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Ketchua (28.11.2009)
Stara 28.11.2009, 18:32   #114
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Spoiler za večernje čavrljanje (kiselina u želucu ubija, previše svinje danas):
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Mene je nemoguće kritikovati.
Ma bre, taj Klajn je počeo da izmišlja. Najcrnje, imam tu prokletu knjižicu, ali nikako da se nakanim da je iščitam (pošto, jelte, nemam nedoumice, moram da je iščitavam)
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Voleo bih da nije tako, ali većina tvojih novih poruka govori u prilog citiranom zaključku.
Ajde, ajde, ne može čovek ovde pošteno ni da bude rastrzan, a da ne počnu da padaju optužbe.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Sad ja ne smem ništa da kažem. Moćni Red Linuksdžija (i njemu pripadajuća Sveta Inkvizicija) nikad ne spava.
Ma, što je najcrnje, nije do njega, nego sam ja bolid, kad nisam hteo da se raspitam na početku, nego sam brljavio sam. I radi normalno svuda, sem na YT (a pušta embedovane YT videe bez problema).
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Dobro, el znaš ti da je reklamiranje ovdi na forumu zabranjeto?
Znam, ali me mrzelo da u tri posta citiram tekst (pod uslovom da dobijem dozvolu od autora da tekst prenesem u celosti), uz obavezno navođenje izvora, umesto da samo lepo ostavim link.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Bravo, Kečuo!
Hvala. Pošto sam već dobio pozitivan fidbek od jednog koji nije igrao (a i ne igra avanture, generalno), čekao se samo komentar starog morskog vuka, da bih mogao mirno da spavam.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ali, mora malo "ćiju-ći"
Nikad nije na odmet. Elem, ako je to jedina zamerka, ja sam prezadovoljan. Palo je i meni na pamet da grešim tu, ali mi je alternativa (ispravna verzija, zapravo) zvučala previše rogobatno. Na sopstvenim greškama se najbolje uči, i hvala ti još jednom što te ne mrzi da trošiš dragoceno vreme na opismenjavanje raje.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Rekao sam ti jednom i ponavljaću dokle treba (za tvoje dobro i blagostanje "Igrorame"): ne daj(te) da vam košenje sa pravopisom kvari odličnu ideju i sjajno zamišljeni internetni kutak!
Definitivno počinjem da nosim Klajnove "Nedoumice" u džepu od sada, a od prvih para kupujem sebi jednog lektora (da, sebi, da mi bude sužanj).
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2009, 2:06   #115
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Dajem svima na znanje da će četvrta deonica (započeta u noći između četvrtka i petka) da se igra do danas u 24:00.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2009, 23:04   #116
snežana stanković
Član
 
Član od: 29.9.2006.
Poruke: 478
Zahvalnice: 182
Zahvaljeno 77 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Posle par dana vrzmanja po nožu konačno sam se ispetljala iz kuhinje. Zoki, moram da te pohvalim za pomoć (điha-điha), fenomenalna je. Čim sam ušla u kuhinju videla sam pčelicu (na nju mi najviše liči), ali sam se uplašila i nisam htela da joj priđem jer sam mislila da će mi i ona napakostiti. O, kako sam bila srećna kada sam otkrila da u igri imam i prijatelja. Kuhinja je inače očajna. Da kojim slučajem dok igram ovu igru mogu da osetim miris, ne bih se pomerila ni korak. Nisam previše gadljiva, svašta mogu da gledam ali miris, odnosno smrad je moja slaba strana.
Sledeća etapa - bar, je veoma interesantna i lagana za igranje. Izašla sam iz bara i stigla verovatno pred sam kraj igre gde sam se trenutno zakočila.
Evo šta nisam rešila tokom igre, a mislim da je veoma bitno. Pretpostavljam da su osigurači koje pominjete ona tri kruga koja me neodoljivo podsećaju na flipere. Videla sam samo da se menjaju brojevi na brojilu koji se nalazi iznad osigurača. Tu sam se malo zadržala jer ne mogu bezveze da lupam kombinacije. Zapisala sam par brojeva tokom igre ali mi se još ništa ne javlja.
U kupatilu nisam ništa uspela da uradim sa cigaretom. U filmu vidim Edija kako stavlja cigaretu na sam kraj lavaboa, ali u igri je cigaretu lepo, kulturno stavio u pepeljaru , tako da ne mogu nikako da je pomerim.
Za sada je dosta, neću da žurim sa igranjem. Čekam komentare sledeće etape koju sam takođe prešla.
snežana stanković je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2009, 1:06   #117
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Snežana i patuljci , ušli smo u ponedeljak i od pre nekoliko minuta je otpočela peta etapa našeg trčkaranja. Sad ste (valjda) u Rodžerovoj sobi, ne dajte da vas pojede Bogart , i srećno!
Peta deonica se igra do srede, 2.12. u 24:00 (tri dana, malo li je? ).
Spoiler za Snežu:
Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Izašla sam iz bara i stigla verovatno pred sam kraj igre gde sam se trenutno zakočila.
Dobro je, ideš tačno po redu vožnje.

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Evo šta nisam rešila tokom igre, a mislim da je veoma bitno. Pretpostavljam da su osigurači koje pominjete ona tri kruga koja me neodoljivo podsećaju na flipere. Videla sam samo da se menjaju brojevi na brojilu koji se nalazi iznad osigurača. Tu sam se malo zadržala jer ne mogu bezveze da lupam kombinacije. Zapisala sam par brojeva tokom igre ali mi se još ništa ne javlja.
Kao prvo, zagonetku sa osiguračima ne moraš da rešiš sve do gotovo samog kraja igre. To će biti nužno da uradiš da bi prošla u finalni deo avanture. Kad dođemo do šeste etape igranja, pričaćemo o tome.
Za sada samo da ponovimo da se nešto dešava sa brojčanicima kada prelaziš preko osigurača, a vezu između ove dve pojave je lako utvrditi metodom probe.
Obrati pažnju na to koliko je osigurača a koliko brojčanika i šta pokazuju skazaljke na svakom od ovih drugih. Onda ti možda bude jasnije kolikocifreni broj treba da potražiš dok se muvaš tu okolo. Rećiču ti da je magičnu šifru (blago zakamufliranu) moguće videti na (čak) pet mesta, na dva mesta u Edijevoj sobi i na po jednom u toaletu, kuhinji i baru. Ako si i preskočila prva četiri mesta, peto (ono u baru) nisi mogla sve i da si htela, zato što na lokaciju gde se broj javlja moraš da odeš da bi rešila zagonetku sa koktelom (pićima).
Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
U kupatilu nisam ništa uspela da uradim sa cigaretom. U filmu vidim Edija kako stavlja cigaretu na sam kraj lavaboa, ali u igri je cigaretu lepo, kulturno stavio u pepeljaru , tako da ne mogu nikako da je pomerim.
Bubašvaba barata samo malim predmetima, a cigareta je velika. Ali gori, pa...
Spoiler za nastavak:
... kad bude pikavac, moći će da se mrda.

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Zoki, moram da te pohvalim za pomoć (điha-điha), fenomenalna je.
Mogao bih komotno da pišem UHS fajlove, a?
Snežo, možeš da raspališ sa komentarima u vezi sa prolazom kroz ovu prostoriju.

Još samo da kažem koliko ima etapa do kraja, za radoznale:
Spoiler za znatiželjne:
'Bem vas radoznale!
Dobro, ako baš ne možete a da ne znate koliko ima do kraja, evo:
Spoiler za final suspense:
Posle Rodžerove sobe ima još jedna prostorija i final countdown, tako da ukupno ima SEDAM delova igre.


Poslednja ispravka: zoran845 (30.11.2009 u 1:25)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2009, 23:33   #118
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Vreme predviđeno za prelaženje Rodžerove sobe lagano teče, niko se ne javlja , a ja nikako da rešim/naučim da držim jezik za zubima (još malo pa hoću, samo da izguramo ovo do kraja) i evo vam novog spiska filmova i jedine (polu)panorame iz petog dela:

Spoiler za cutscenes from part five:
CATDEN.MOV
FAX.MOV
ICM1_AUD.MOV
ICM2_AUD.MOV
MM_4TOY.MOV
MM_5SP.MOV
MM_6TH.MOV
MOTH.MOV
MOTHCLUE.MOV
OGM_AUD.MOV
SICK.MOV

Spoiler za panoramu koja to baš i nije:
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2009, 23:47   #119
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Žestoko se protivim sugestivnom nazivu panoramske fotke. Nego, jel moguće da je ovako dobra igra u ona, koliko-toliko dobra vremena za žanr ostvarila tako malu zaradu da Pusle Ent. nikad više nije napravio nijednu pravu igru?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 0:10   #120
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
... jel moguće da je ovako dobra igra u ona, koliko-toliko dobra vremena za žanr ostvarila tako malu zaradu da Pusle Ent. nikad više nije napravio nijednu pravu igru?
Izgleda da je tako, tj. moguće je. Maločas sam guglao i zapanjio me broj i dijapazon aktivnosti "tvrtaka" koje djeluju pod firmom Pulse Entertainment: em ih je nekoliko hiljada , em se bave svime - počev od izrade 3D avatara i publikovanja umrlica do fabrikovanja periskopa za nuklearne podmornice i forsiranja patenata za bezbolno mašinsko čerupanje živine .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, bad mojo, playthrough, redux, stare avanture, stare igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com