Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2008, 21:32   #101
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Penumbra

Citat:
saniyela kaže: Pregled poruke
Ja sam trazila za taj nastavak "Black Plague" pa nisam bas nesto nasla...
Vidi onda ovde. Ima i nekakav filmovani "prohod".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 21:35   #102
saniyela
Član
 
Član od: 31.7.2008.
Poruke: 57
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Penumbra

Hvala ti puno!
saniyela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 21:37   #103
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Penumbra

Saniyela, koliko sam primetio ti imas problema sa instalcojimo skoro svake igre. Pod pretpostavkom da ne nabavljas orginalne igre, moj ti je savet da navatas nekog klinca iz komsiluka koji se razume u kompjutere i da te obuci kako se takve igre pokrecu.

Sto se tice walkthrougha...Zoran ti je dao link za Penumbru (tech demo). Ovo ti je walk za Black Plague.(3. rezultat na googlu)

EDIT
Zoran me preteko
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 21:41   #104
saniyela
Član
 
Član od: 31.7.2008.
Poruke: 57
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Penumbra

Ma da,ne nabavljam originalne igre ali i ovaj internet shop gdje nabavljam nije nesto bas najbolji jer cesto igre nisu dobro raspakovane a nemam drugog izbora posto je to jedini internet shop u gradu!
A sada da imam problem oko svake igre hm ne i bas,sa zadnjih 50 igara koja sam instalirala nije bilo problema,a tek koliko imam igara koje se ne mogu uopce instalirati!
I thanks za walkthrough!
saniyela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2008, 22:00   #105
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Penumbra

Onda se izvinjavam, ali po nekim postovima u Avanturama stekao sam drugaciji utisak.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2008, 22:40   #106
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Penumbra

jel igro/igra iko penumbru requiem expanziju na black plague ,skinuh je pre pola sata i malo sam je igrao ....nije losa al videcemo dal i sta ima da ponudi u odnosu na prethodne delove koji su bili VRH ,posebno black plague jer je terao strah u kosti....
igra se nastavlja tamo gde se black plague zavrsava ,pocinje u nekom hramu verovatno Turrngaitovom , a sad sta treba da uradi videcemo ,uglavnom odlazi dublje i dublje .....

javljam jos utisaka kad budem jos igrao ,i svi ljubitelji serijala nek probaju,ne sumnjam u kvalitet igre


pozzz
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 13:27   #107
saniyela
Član
 
Član od: 31.7.2008.
Poruke: 57
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Penumbra

Citat:
culer kaže: Pregled poruke
jel igro/igra iko penumbru requiem expanziju na black plague ,skinuh je pre pola sata i malo sam je igrao ....nije losa al videcemo dal i sta ima da ponudi u odnosu na prethodne delove koji su bili VRH ,posebno black plague jer je terao strah u kosti....
igra se nastavlja tamo gde se black plague zavrsava ,pocinje u nekom hramu verovatno Turrngaitovom , a sad sta treba da uradi videcemo ,uglavnom odlazi dublje i dublje .....

javljam jos utisaka kad budem jos igrao ,i svi ljubitelji serijala nek probaju,ne sumnjam u kvalitet igre


pozzz
Imam igru ali nisam je jos uspjela instalirati?I imam dva dijela,overture i black plague!
saniyela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2008, 17:06   #108
cabula1978
Novi član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry pomoc Penumbra Black Plague

Zaglavkjen sam u masinskoj sobi vec duze vremena i svojski se trudim da razvalim ona glupa vrata sa jos glupljim biometrijskim skenerom koji je bw u kvaru. Na netu sam nasao hintse za igru ali slaba valjda od njih.Eve ga kako glase:

Spoiler za masinsku sobu:
Machine Room:
Put on the gas mask, follow the corridor, grab the metal bar from behind the barrels, break open the metal door using the bar, keep following the corridor, go in room and use the computer, run the valve control app to set one of the valves to manual control and disable it. Go back and shut off the valve, you can remove the mask now. Go back further into the machine room and open the shut door with the biometric scanner, a worm will start breaking holes in the wall, avoid it by hiding around the power transformer wait for the right moment as the worm chews through the holes, hit the switch, it will get electrocuted and spit out a hand: Grab it and leg it to the Infirmary!

Moje muke nastaju tamo kada treba da otvorim vrata, jer je skener ne ispravan, i tu nastaju moji problemi.
Pomazite ako boga znate, jer su mi zivci pri kraju a to pocinje da smeta i mome kompu tj. njegovoj plastici
Unapred hvala,

Poslednja ispravka: Shlaymara (29.12.2008 u 17:17) Razlog: Spoiler tag
cabula1978 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2009, 4:33   #109
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: pomoc Penumbra Black Plague

Ehm, vec vise od 8 meseci niko ne pise nista o ovoj igri, valjda zato sto su je sve kolege avanturisti uveliko presli (i pretpostavljam uzivali u istoj), samo ne znam kako je meni promakla?!?

LM, iako postoji par prilichno iritirajucih propusta (prvenstveno random bug sa ATI karticama, kao i smaranje sa dezintegracijom 'pashchadi' s vremena na vreme), Penumbra je zaista vrh vrhova!!! Atmosfera, pricha, grafika, sveukupni utisak za maltene amatersku produkciju, ma ne pamtim kada me je neka igra toliko odushevila (i poprilichan broj puta preplashila), naravno, izuzimajuci prvi Myst, pakleno teshki Riven, Exile, Revelation & razocharavajuci (zato sto je poslednja igra u serijalu, a i nekako odvec lagani) End of the ages...

Upravo sam zavrshio Overture - Episode 1 (topla preporuka svima koji je vec nisu odigrali), sad se bacam na Black Plague, a posle toga Requiem, nadam se da ce biti barem u istoj meri zanimljive kao i Episode 1!!!

P.S. Naravouchenije - igrajte Hearts of Iron , to implicira da cete kad-tad posetiti Paradoxov sajt, a tamo mozete pronaci, eto, jednu ovako izuzetnu avanturu!!!

Poslednja ispravka: vazquez (22.9.2009 u 2:45)
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vazquez na korisnoj poruci:
Asmodeus (27.10.2011)
Stara 27.10.2011, 17:03   #110
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Penumbra

Meni ne muka ziva kod onog kad sa spricem uzmem krv i predjem u drugu prostoriju vise nista ne mogu da uradim.
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2011, 22:40   #111
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Penumbra

Penumbra Collector Pack na steamu za 5 eura.
Pack ukljucuje Penumbra Overture i Black Plague Gold Edition (trojke nema a i onako je dosanda).
Must buy za fanove igara
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2011, 23:08   #112
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Penumbra

Kako je ovo dobra igra bila...ne igram avanture skoro pa uopste ali Penumbra je nesto jedinstveno.Black Plague,tj. drugi deo me je najvise isprepadao a u isto vreme je i dosta zabavan.Ne smem da prelazim Overture a kamoli da probam Amnesiju
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2011, 0:29   #113
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Penumbra

Koliko se secam overture prvi deo je manje strasniji od drugog,tj tek na kraju igre skontas da je manje strasniji jer ustvari manje vise imas jednu vrstu protivnika a to su oni kerovi. Mada ti dok to igras ni ne znas, pa opet ti deluje strasno jer ne znas sta ce te zadesiti, dal ce te napasti neka nova vrsta protivnika. Pa na kraju igre vidis da je to manje vise sve isto samo su predeli drugaciji i druge vrste zagonetki.
Meni je drugi deo strasniji jer te ipak napadaju neka covecolika stvorenja koji ipak imaju vise inteligencije od protivnika iz prvog dela igre. I kako igras, biva sve teze i teze, a protivnici sve organizovaniji kad shvate kako da ti manje vise uticu/kontrolisu um.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2011, 14:19   #114
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Penumbra

A da li neko moze da mi pomogne oko onog kad spricnem onu bravu krvlju i odem verovatno u kuhinju gde je na stolu neki cd i nekakav papir dalje vise nista ne mogu da uradim.Dal ima neko savegame da mi da nakon sto je preso tu kuhinju?
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2011, 22:05   #115
Dagoth Ur
Član
 
Član od: 16.12.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Penumbra

hehe...fora je u tome sto moras da zapalis ono smece u buretu i da ga postavis direktno ispod prskalica na plafonu kuhinje...i to ce na kraju da pokrene alarm i otvorice se varata.....i jos nesto...da bi zapalio smece moras da postavis bure ispod onog dela gde sve varnici kad povuces rucicu, jedino ne znam da li treba da stavis i malo alkohola
Dagoth Ur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 19:10   #116
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Penumbra

Citat:
Dagoth Ur kaže: Pregled poruke
hehe...fora je u tome sto moras da zapalis ono smece u buretu i da ga postavis direktno ispod prskalica na plafonu kuhinje...i to ce na kraju da pokrene alarm i otvorice se varata.....i jos nesto...da bi zapalio smece moras da postavis bure ispod onog dela gde sve varnici kad povuces rucicu, jedino ne znam da li treba da stavis i malo alkohola
Ali kod mene je stvar sledeca ,bure non stop gori znaci ko da ga je neko pre mene zapalio i ostavio u onoj sobi gde je svetlo upaljeno takodje ko da ga je neko pre mene upalio tako da mi uopste ne treba baterijska lampa sve se vidi,drugo stavim bure ispod onih prskalica na plafonu da osete dim ali nista.Cak sam ga stavljao ispod sve tri prskalice i centrirao da budu tacno iznad bureta i cekao i nista ,alarm nece da se ukljuci.Molim za pomoc jel ima neko savegame da je presao to ?
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2011, 18:34   #117
Dagoth Ur
Član
 
Član od: 16.12.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Penumbra

bure gori kazes...pa je znas kako, verovatno zbog baga ti vidis da bure gori, ali ono najverovatnije nije uopste upaljeno......drugim recima stavi ti to bure lepo ispod onog pokvarenog dela i povuci rucicu..pasce varnice i...stavi ponovo ispod prskalica
Dagoth Ur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2011, 20:32   #118
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Penumbra

Resio sam problem u pitanju je bio krak za verziju 1.1.
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, black plague, horor, horror, overture, penumbra

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com