Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.9.2006, 14:13   #1
cerakcity
Član
 
Član od: 2.8.2006.
Poruke: 127
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom POMOC OKO KUPOVINE AMD-а

pisao sam pre oko mesec dana na temu "pomoc oko izbora ploce"(mozete je i sami naci)i tada sam bio ubedjen da kupim inteld805...medjutim ubedili ste me sa amd-om i mislim da ste skroz bili u pravu...evo javljam se posle tih oko mesec dana svakog dana bi trebao da uzmem nov komp i da prodam stari...za stari bi uzeo oko 150e(mozete pogledati konf u prosloj temi,ali mislim da je realno i dalje oko 150e)i dodao bih jos 400e...tako da mi je budzet za novu konfiguraciju oko 550e bez monitora(imam dell 17' sa katodnom cevi,a da imam da bacam pare za tft nemam..)...

znaci vas bih zamolio da preporucite najbolju best buy konfig za 550e bez monitora...napominjem da mi je hard disk dovoljan od 160gb i uzeo bi 1gb rama u jednom modulu a posle ako treba kupicu mu i drugi...unapred zahvaln
cerakcity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 14:25   #2
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: POMOC OKO KUPOVINE AMD-A!!!

Imas puno tema na forumu sa slicnim zahtevima pa bolje malo pregledaj temu "Sta da kupim". Licno mislim da ce ti moderatori prebaciti ovu poruku u neku od tih tema.
A sto se tice racunara koji hoces da kupis predlazem ti da kupis neku plocu sa AM2 Socket-om i AM2 procesorom (nema razlike u ceni od 939 modela) npr tipa AMD 64 Athlon 3000+, Sto se tice graficke najbolji izbor ti je izuzetno overklokerski nastrojen GAINWARD 7600GS DDR3 koji klokovan ima preformanse 7600GT. Bilo koja memorija tipa GEIL, CORSAIR, KINGSTON ce te dobro sluziti samo pazi, AM2 ploce koriste DDR2 memoriju. A ako zelis neke konkretnije detalje pogledaj teme drugih korisnika foruma (ima ih puno slicnih ovoj).
Nadam se da sam ti pomogao
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 15:09   #3
cerakcity
Član
 
Član od: 2.8.2006.
Poruke: 127
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: POMOC OKO KUPOVINE AMD-A!!!

a ako je procesor sa AM2 jel treba na primer da stoji pored njega da podrzava AM2(naprimer amd 64 athlon 3200+AM2)...i ako uzmem plocu sa AM2 socket-om kasnije cu moci da ubodem X2 procesor jel tako???...to za ddr2 znam...

ono sto me najvise interesuje je koja ploca...koja se do sad najbolje pokazala u praksi??
cerakcity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 15:23   #4
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: POMOC OKO KUPOVINE AMD-A!!!

Citat:
cerakcity kaže:
a ako je procesor sa AM2 jel treba na primer da stoji pored njega da podrzava AM2(naprimer amd 64 athlon 3200+AM2)...i ako uzmem plocu sa AM2 socket-om kasnije cu moci da ubodem X2 procesor jel tako???...to za ddr2 znam...

ono sto me najvise interesuje je koja ploca...koja se do sad najbolje pokazala u praksi??
Pored svakog procesora pise koji je socket npr. s939 , s754 ili AM2.

Preporucio bih ti MSI K9N Ultra 2F i ASUS M2N-E.Msi mogu slobodno da ti preporucim jer ja imam tu plocu(preporuka zbog overclocka i opreme za nisku cenu) a za ASUSa vidim da ljudi isto pricaju da je dosta dobar.
A u tu plocu bi posle mogao da ubodes bilo koj AM2 procesor FX, X2 , Semron.....
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 15:51   #5
cerakcity
Član
 
Član od: 2.8.2006.
Poruke: 127
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: POMOC OKO KUPOVINE AMD-A!!!

hvala veliko care....

dal bi mogo da negde ova konfig. uleti za 550e

amd athlon 64 3200+AM2(samo ne znam koje jezgro)
MSI K9N Ultra 2F
1gb ddr2 rama(i to se pitam koju marku uzeti???)
graficku cu ocigedno toliko hvaljenu GAINWARD 7600GS DDR3
hard od 160gb ocigledno WD
onda jedan dvd citac
i kuciste,samo se pitam kolko napajanje da uzmem??? mozda 400w???
cerakcity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 16:04   #6
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: POMOC OKO KUPOVINE AMD-A!!!

Citat:
cerakcity kaže:
hvala veliko care....

dal bi mogo da negde ova konfig. uleti za 550e

amd athlon 64 3200+AM2(samo ne znam koje jezgro)
MSI K9N Ultra 2F
1gb ddr2 rama(i to se pitam koju marku uzeti???)
graficku cu ocigedno toliko hvaljenu GAINWARD 7600GS DDR3
hard od 160gb ocigledno WD
onda jedan dvd citac
i kuciste,samo se pitam kolko napajanje da uzmem??? mozda 400w???
Sve sto si napisao ja sam uzeo pre oko mesec ipo dana.Dakle:
Athlon 3000+ Orleans kao i taj 3200+
MSI K9N Ultra
Geil DDR800 1gb
Gainward 7600Gs DDR3
WD 160GB
Codegen Briza 400w
Samsung 796mb

Za oko 700e(cene idetnticne samo CPU je sad jeftiniji ali uzimas 3200 pa je isto), tebi ne treba monitor znaci oko 580e.A tebi treba i DVDRW tako da to prelece 600e.Mogao bi da ustedis na Grafici i Hardu.I tacno bi dobio cifru od oko 560e.Uzeo bi 120bg(ali Maxtor oko 20e manje i 7300GT oko 30-40ew manje)
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 17:49   #7
Nazzgul
Novi član
 
Član od: 10.9.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc!

Sta mislite o ovoj konfiguraciji za nekih 400-500evra?

Asus A8N-E

Amd Athlon 64 socket 939 3500+

Gigabyte GV-NX73T256P

i neki DDR2 od 1GB

Postoje li bolja resenja za ovu kintu?!
Nazzgul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 18:05   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.616
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 945 puta na 704 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoc!

Ne bih rekao,samo ako uspijes da ga nadjes za te pare.Btw,je li to 7300GT,nikad ne pisi takve oznake?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 18:54   #9
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pomoc!

postoji bolje. usmi sAM2 plocu i procesor.
btw. s939 konfiguracija ti ne podrzava DDR2 memoriju; to rade novi AM2 procesori i ploce...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 21:54   #10
Nazzgul
Novi član
 
Član od: 10.9.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc!

Da radi se o 7300GT.

Ploca Asus A8N-E podrzava DDR2.

A Intelovi dual? Pentimu D ili Core 2 duo?
Nazzgul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 21:57   #11
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Pomoc!

Memory support : 4 x 184-pin DDR dual-channel support for up to 4GB unbuffered, PC2100, PC2700 & PC3200
(DDR266, DDR333 & DDR400) DDR or ECC memory

Skinuto sa jednog sajta.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 22:26   #12
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pomoc!

Citat:
Nazzgul kaže:
Da radi se o 7300GT.

Ploca Asus A8N-E podrzava DDR2.

A Intelovi dual? Pentimu D ili Core 2 duo?
ja imam tu plocu i kazem ti da ne podrzava...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 22:12   #13
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Pomoc!

Citat:
Nazzgul kaže:
Sta mislite o ovoj konfiguraciji za nekih 400-500evra?

Asus A8N-E

Amd Athlon 64 socket 939 3500+

Gigabyte GV-NX73T256P

i neki DDR2 od 1GB

Postoje li bolja resenja za ovu kintu?!
ASUS M2N-E, MSI K9N ULTRA-2F
AMD Athlon 64 3000+ socket AM2
Gainward 7600GS DDR3
1GB DDR2 800 Geil, Transcend
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
pomoc oko kupovine novog racunara TheL Šta da kupim? 79 18.12.2011 16:30
Nova konfiguracija Mean_Machine Šta da kupim? 59 17.9.2006 19:29
Pomoc oko kupovine tastature... Mithrandir ŠDK - Ostale komponente 8 12.8.2006 22:14
Nova graficka na staru plocu! DeCoy Šta da kupim? 27 8.7.2006 15:18
HITNO!! Potrebna pomoc oko kupovine racunara cur3 Šta da kupim? 51 20.6.2006 11:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com