Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.2.2007, 16:04   #21
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Koristim Telekomov ADSL paket (256/64) već neke tri nedelje, i mogu da kažem da mi za sada zadovoljava potrebe, koje, istina, nisu velike. Download je najčešće izmađu 20 i 30kB/s, a jedini problem mi se javlja kod Skype audio veze koja je užasno spora, dok na Google talk-u nema kašnjenja; jedino objašnjenje za to sam dobila u vidu nekih glasina da Telekom blokira takve vidove komunikacija (konkretno Skype), jer na Skype-u postoji mogućnost uplate kredita za telefoniranje, pri čemu se plaća cena lokalnog poziva (Skype iznajmljuje raspoložive antene u gradovima), bez obzira koji broj se poziva, što zasigurno ostavlja Telekom bez zarade. U svakom slučaju, tek treba isprobati Telekomov ADSL, a ja ću javiti ako se pojavi još neki problem.
Mrka Kapa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2007, 20:09   #22
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Razgranicite ping i download. To nisu iste stvari.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 1:02   #23
Mookey
Član
 
Član od: 16.11.2005.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ljudi Telekomov ADSL je tesko *******e prikljucio sam ga pre 20-ak dana i razocarao sam se.Kao prvo dali su mi neki kineski modem koji se greje kao lud,spliter je neka marka FUN-JIN takodje kina.Glupi ADSL nema P2P i jos neke stvari.Za iste pare ima preko SBB-a Lite Flat 256k,a da ne pricam o normalnom SBB flatu preko kojeg sam za mesec dana skinuo oko 180GB stvari,a kosta samo 300 dinara vise od ovog sugavog ADSL-a.Zvao sam i ove dzibere iz telekoma da trazim da mi ga iskljuce ali mi rekose da u ugovoru pise da ne mogu da se iskljucujem godinu dana,ili ako hocu odmah moram da platim 6000 dinara.Kako drze monopol mamu li im je**m.Tako da,ako hocete da uljucujete ADSL,prvo procitajte svaki sitni detalj iz ugovora.Nemojte da se zaznete kao ja.
Pozdrav!!!!!!!!!!!
Mookey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 2:58   #24
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Mookey kaže: Pregled poruke
...Glupi ADSL nema P2P i jos neke stvari...
Citat:
Mookey kaže: Pregled poruke
...prvo procitajte svaki sitni detalj iz ugovora...
Je li Mookey, pise li u ugovoru sta o P2P? Da nije do racunara sta? Vidis:
Citat:
Milos_SD kaže: Pregled poruke
U ponedeljak sam dobio Telekom ADSL, i do sada sve super radi. Uzeo sam 256 K paket i speed test pokazuje 233 Kbps, a kada nesto skida brzina ne pada ispod 28 KB/s. P2P, torrent, rapidshare (i ostali direct download) rade fenomenalno. Skype audio jos nisam probao, ali pretpostavljam da radi.

Ja sam sve u svemu zadovoljan.
a ja budno motrim razvoj situacije
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 3:52   #25
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

ja sam se prijavio pred novu godinu jer rekose da u tom slucaju vazi "popust". Rekli su da ce biti uveden do kraja februara! heh... Imaju jos 3 dana! Ko zna kada ce... Ako do kraja marta ne dodju sa modemom i ugovorom, ja se snalazim sa nekim drugim provajderom! Uostalom, vidim da su misljenja podeljena, a i znam koliko se telekom "trudi" oko musterija..... A i nekako kada pomislim da sam na drzavnom ADSLu.. Sav se najezim! Koja je realna brzina protoka za najlaksi paket (64kb)?!

Poslednja ispravka: VojaM (26.2.2007 u 11:47)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 4:10   #26
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Meni opet, druga stvar nije jasna: Telekom, iako provajder telekomunikacione mreze kablova (od centrale do korisnika, kako bi, "poslednjam milja"?) i ADSL provajder, dopusta drugim "igracima" deo (svog) kolaca... Sto bi svojim kablovima prenosio podatke nas korisnika koji, opet, placaju petom provajderu, kada to moze sam da radi? Da li po slovu zakona mora tako ili je nesto drugo u pitanju?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 11:46   #27
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Pa, pravo da ti kažem u nekim stvarima dopušta, a u nekim ne. Ja već 6 meseci čekam proširenje centrale da bih dobio ADSL i nisam se za to prijavio kod Telekoma (da sam sačekao samo tri dana, znao bih za tu mogućnost, ali eto). Nedavno se na sajtovima provajdera pojavila vest da je moja centrala proširena, ali od ADSL-a i dalje ništa. Međutim, drugar sa iste centrale koji se prijavio kod Telekoma dobio je ADSL mesec dana pre najave proširenja centrale. Da li ti to nešto govori?

A zašto Telekom uopšte daje deo kolača ostalim provajderima? Mora, potražnja je toliko velika da on to jednostavno ne može da pokrije sam. A ni država ne bi blagonaklono gledala toliko javno iskazivanje monopola (ovako naivnom posmatraču izgleda da postoji raznovrsnost provajdera i svega... sve dok ne shvati da su i žice i uređaji u centrali i Internet link u vlasništvu Telekoma...)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 13:24   #28
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

A zasto neki provajder ne uspostavi dvosmerni satelitski link i potpuno zaobidje Telekom? Shvatam da su parice do korisnika u njegovom vlasnistvu, ali moglo bi recimo preko kablovske.
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 14:10   #29
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Johnny kaže: Pregled poruke
A zasto neki provajder ne uspostavi dvosmerni satelitski link i potpuno zaobidje Telekom? Shvatam da su parice do korisnika u njegovom vlasnistvu, ali moglo bi recimo preko kablovske.
Zato sto finansiski ne bi mogli da urade istu stvar a i kada bi se skupilo novca ne bi mogli da konkurisu Telekomu jer on taj isti zakup moze da plati mnogo jeftinije.Moracemo da sacekamo do kraja sledece godine kada bi trebao da bude raspisan tender za treceg operatera fiksne telefonije pa cemo videti kako ce se stvari razvijati.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 14:20   #30
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Mario Pavicevic kaže: Pregled poruke
Zato sto finansiski ne bi mogli da urade istu stvar a i kada bi se skupilo novca ne bi mogli da konkurisu Telekomu jer on taj isti zakup moze da plati mnogo jeftinije.Moracemo da sacekamo do kraja sledece godine kada bi trebao da bude raspisan tender za treceg operatera fiksne telefonije pa cemo videti kako ce se stvari razvijati.
Kako treci? Posta je, valjda, jedina... U svakom slucaju, mislim i da je to mlacenje prazne slame: da neko pored telekomove infrastrukture postavi svoju i tako mu parira, nema bas mnogo smisla (jedino mozda po selima, gde i dalje nema telefona ). Pitanje koliko ce to da se isplati (mada, da sam neki igrac ja bih to radio iz inata)!
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 14:25   #31
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Kako treci? Posta je, valjda, jedina... U svakom slucaju, mislim i da je to mlacenje prazne slame: da neko pored telekomove infrastrukture postavi svoju i tako mu parira, nema bas mnogo smisla (jedino mozda po selima, gde i dalje nema telefona ). Pitanje koliko ce to da se isplati (mada, da sam neki igrac ja bih to radio iz inata)!
Ne ide to tako. Kad se pojavi više operatera fiksne telefonije, sve prenosne veze i kanali se izdvajaju u posebno preduzeće i svi ih koriste (tj. plaćaju zakup). Telekomu ostaju samo centrale i interkonekcije, a bogme teško da će onda terati same korisnike da sredjuju kvarove u zgradi i stanu za koje "nisu nadležni".
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 14:54   #32
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Znaci, ako vise ne budem hteo da placam racune Telekomu, jednostavno ce me prebaciti na drugog operatera (nema cekanja, tipa "provera tehnickih mogucnosti" tj. postavljanja novih parica)? Drugim recima, parice od mog aparata do najblize centrale su javne, tj. svacije i nicije! Znao sam da mora biti neka caka...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 16:10   #33
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Naravno. Tako je maltene svuda u (razvijenom) svetu.
E sad, prelazni period može biti čupav. Recimo u Hrvatskoj, kao, dok se ne napravi javno preduzeće koje gazduje prenosnim vezama, time i dalje gazduje Telekom. I tako već bar dve godine. Dakle, nismo najgori, i kod drugih postoji de-facto monopol.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2007, 20:59   #34
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ma mi smo cudo.Ja mislim da na svetu imamo jedini instituciju koja svom narodu ne zeli da napreduje.Pitao sam za novu centralu,ka' ce,oni jako precizno odgovaraju: po planu u martu 2008
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2007, 13:19   #35
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ja sam malo pre bio do telekoma,i zamislite srecne vesti-ovih dana pocinju uvodjenje ADSL-a kod nas...
Samo se nadam da mi to nisu rekli,cisto onako da me oteraju sa saltera...
Bre prijavljen sam za ADSL jos od novembra,pa rekli do kraja februara sve gotovo,medjutim nista....
Nadam se da ce ipak ispuniti ovo obecanje da ce za par dana poceti za uvodjenjem ADSL-a kod nas.....
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2007, 15:30   #36
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Meni uveli 3. februara
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2007, 16:19   #37
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Smile Re: Telekom ADSL

U ponedeljak je prvih 11 korisnika u SU dobilo ADSL priključak..Tako da je u Subotici počelo..Najavio je juče popodne i subotički radio i lokalna televizija..Jedva čekam

Poslednja ispravka: Iris (28.2.2007 u 16:44) Razlog: visak smajlija
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2007, 19:38   #38
phoenix[illusion]
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Subotica (u stvarnom zivotu) / data\unit_models (U M2TW-u)
Poruke: 1.041
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 66 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku phoenix[illusion]
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
U ponedeljak je prvih 11 korisnika u SU dobilo ADSL priključak..Tako da je u Subotici počelo..Najavio je juče popodne i subotički radio i lokalna televizija..Jedva čekam
I ja jedva cekam, ne mogu da izdrzim, moj drug je danas dobio, kakav srecnik.
Ako dobijem sutra, pasce Guild Wars na ceo dan, jedva cekam da ga igram, a downloada ce biti neprestano
phoenix[illusion] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 13:42   #39
Kantakuzin
Član
 
Član od: 24.6.2006.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 40
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kantakuzin
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Mene vrlo zanima kako ce se Telekom snaci na ovom polju ali sudeci po krajnje monopolistickim namerama nije tesko predvideti neku blizu a pogotovo dalju buducnost koja nimalo nije svetla za manje ISPe. Ljudi koji su vec postali Telekomovi korisnici najbolje znaju sta dobijaju za onoliko novca koliko im uplacuju na tekuci racun. Inace smatram da jedna tako velika kompanija kakav je Telekom sigurno, i ne treba toliko marketinski da deluje kada je ADSL u pitanju jer je to ipak tehnologija koja je zastarela. Do konacnog razvoja wireless-a i kablovskog interneta mislim da ce najveci gubitnici ADSL borbe biti mali ISPi i naravno mi - tj. korisnici!
Kantakuzin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 20:14   #40
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Sto mi? Meni sve lepo radi. To mi je jedino bitno. Ako Telekom zaguli, nacice se alternativa koja je povoljnija. Trenutno su neki drugi provajderi zagulili (mozda ne svojom krivicom) i Telekom je bolji. Ne znaci da ce uvek da bude tako...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com