Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2022, 14:43   #21
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Artstyle je sjajan zaista. Iskreno ne sećam se da mi je stealth bio ovako naporan u prvoj igri. Primete vas sa kilometra oštrim orlovim okom ebote, dosta puta sam morao da ponavljam neke deonice, mada mislim da ću samo odustati od stealtha i ići u ofanzivu kad god
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
ezenkiel (14.11.2022)
Stara 21.10.2022, 16:52   #22
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Evo malo fotki, početna mesta ali neka ipak ide u spojler:
Spoiler za slike:














Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
Gatti.Gatozza (31.10.2022), misterycracker (23.10.2022)
Stara 25.10.2022, 12:18   #23
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Završio, sjajna igra, unapređena u skoro svakom segmentu u odnosu na prethodnika.
I jako emocionalno iskustvo. Kome se sviđao prethodni deo, ovaj će još više.

Mehanika je i dalje slična kao u kecu, šunjaj se da te ne vide ili se šunjaj i pobij sve uz put, pri čemu je ovo drugo neuporedivo zabavnije jer glavna likuša na raspolaganju ima više opcija za borbu sa stražarima nego u prethodnom delu.
Levelovanje prati stil igranja, ako si agresivan leveluju se sposobnosti koje tome odgovaraju , ako se šunjaš otključavaju se sposobnosti da budeš tiši, neprimetniji itd.

Nivoi su u principu veliki hodnici, ali zaista prelepo dizajnirani i osmišljeni, odišu srednjovekovnom atmosferom.
Napravio sam ceo foto-album slikajući mesta koja mi se dopadaju, ima sigurno stotinak slika.
Inače, ja sam foto-mod malo zloupotrebljavao jer je sjajno oruđe za špijunažu i pokazivanje gde se koji stražar nalazi dok se šunjaš.

Priča je dobra, iako su u zadnjoj trećini igre ulozi odjenom mnogo više skočili nego što sam očekivao a ostavljeno je i mesta za nastavak.

Ono gde ova igra odskače u odnosu na druge je po meni način na koji likovi iskazuju svoje emocije.
Stvari koje im se dešavaju, traume i nesreće kroz koje prolaze, sve to ostavlja trag na njima i igra to zna da pokaže.
Samim tim, glasovna gluma je fenomenalna.

Evo još par slika od mene, bez spojlerisanja priče. Lepše slike i lokacije namerno neću postaviti da bi oduševljenje nekom ko igra bilo veće.

Spoiler za lokacije:













Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2022, 13:50   #24
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

^ Glasovna gluma jeste skroz ok, igra jeste prelepa, ali moraju mnogo da porade na facijalnoj animaciji, emocijama na licu, tu su baš loši. Ne mora da idu full mocap varijanta ali mora bolje od ovoga.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2022, 18:09   #25
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Da, uništi doživljaj kad slušaš sjajan VO, a onda im pogledaš lica - i izgledaju kao voštane figure bez trunke emocije.
Šta znam, meni je igra ok, kako odmičem (10. poglavlje) ipak me ne drži koliko bih hteo.
Dosta nepotrebnog dijaloga. Klinac na sve ima isti komentar, ponavljaju se često. Pravac u kojem priča ide mi isto ne leži, ali izguraću do kraja, možda promenim mišljenje.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2022, 8:49   #26
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Kako uopšte ovo igrate kao akciju? Ne znam za drugi dio, ali prvi nema šanse da se pređe kroz direkciju konfrontaciju sa neprijateljima. Ne mislim samo na djelove sa Hugom, koji uopšte nije naoružan (i pravi je smarač), već i nivoe na otvorenom, gdje od oružja imate slinger i one omamljivače.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
ezenkiel (14.11.2022)
Stara 26.10.2022, 8:53   #27
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

u drugom delu je malo drugacije, moze vise na akciju/ borbu.
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2022, 12:16   #28
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Biće lakše kad dobiješ samostrel. A prvi deo mora isključivo stealth.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2022, 23:54   #29
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

~33fps na Ultra, 50 na minimum na Radon 6600(~1080ti) u FHD! Auf....
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2022, 11:32   #30
vlado85
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Pale RS
Poruke: 180
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Kada je ovo izašlo, također sam uzeo da odigram prvi dio i oduševio sam se. Baš mi je legla igra, nekako je drugačija od svega što sam igrao do sada.


Nakon toga sam instalirao uporedo Metro Enhanced i A Plague Tale Requiem i od početka peglam samo PT. Na Metro jedno 2-3 sata, ne da igra gledati u sebe koliko je zastarjela u odnosu na PT.

Igra ima malo tehničkih problemčića i nekih dropova tu i tamo. Svejedno je držao je na 4K Ultra ili Low ma 3080 TI. Primjetio sam da štucne ponekad i u nekim situacijama kad je veliki broj pacova.

Ja sam pokupio neku optimizaciju sa neta, pa Volumetric lights držim na low i Screen space reflection na medium, međutim nikakve razlike ne vidim ni kad je sve na Ultra. Undervolt držim na 850mV sa 1700Mhz i buka je u normali.


Nekoliko šuteva koje sam slao preko Vibera drugarima:


Spoiler za sca:

















vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2022, 17:58   #31
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Fantasticna igra u svakom mogucem smislu. Remek delo.

Ne zna se je li bolji prvi ili ovaj drugi deo.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2022, 23:15   #32
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Stvarno je dobar DLSS ovde.Amejzing
Ako je losa optimizacija ovaj Quality mod kao da je nativna i drugi su verovatno dobri .
P.S Mali bata je kralj bas ko sto voli i da zamislja da jeste kad se igra , volim ga jos od prve igre !
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2022, 1:00   #33
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Kad čitam sve ove komentare pitam se dal sam jedini koji je ovime razočaran?
Mislim, ovaj nastavak jeste definitivno unapređenje u odnosu na keca, ali me je priča posle par poglavlja toliiko smorila da nisam imao entuzijazma uopšte sve do kraja.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2022, 1:53   #34
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Moram da izrazim mnogodorost muzike.
Kad ostanes u meniju mnogo duze nego sto je potrebno
Ovo je igra gde ne smanjim skoro do kraja muziku u igri ili ugasim .
Mozda malo slobodnija borba sa prackom, da nema fiksnih delova tela u koje se gadja ali ok , igra prati tu formulu live action puzzle i dobro je. Sekcije sunjanja sve bolje i bolje kako prolazi igra . ( 6. poglavlje sad)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2022, 18:42   #35
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

meni je ovo (i prvi deo) maltene vise avantura nego akcija.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2022, 9:54   #36
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Spoiler za kraj:
Zao mi je sto ne volim kraj. Dve sjajne igre protracene.Dva sjajna lika ponudjena na oltaru post modernog nihilizma. Sve sto je igra radila i gradila unistava u jednom poslednjem polgavlju. Bori se bori se , ljubav , vera nada, predaj se nemoj da se boris i stize olaksanje sa lepim vremenom i kratkom kosom .

Sofija besmislen karakter. A gde je Lukas na kraju koji je treci glavni lik obe igre. Ali znamo zasto je nagurana Sofija i nema veze sa igrom nego kritikama novinara i nekih akaunta u vezi prve igre. No nema veze dobri su pisci i nije iritantan lik ali jedini potpuno dosadan jer nema licnost.

Prihvati poraz, ubi brata ili mrzi prijatelja koji je to uradio jer piše da je nada besmislena, borba takodje, ljubav je bol, kratkotrajna i velika.To je filozofija igre . Spasavanje sveta je samo narativni mehanizam. Kad bi drugacije shvatio svi ucitelji ( od prvog razreda) koji su mi predavali knjizevnost bi ocenili analizu kao losu. Moze tuzan kraj , (ja ih posebno volim) kad zajedno sa delom cine dobru celinu. Srecan tuzan to nije bitno, bitno je kako zatvara pricu.
Hajda da placemo , to moderana publika voli da ih razdrmaju emocije onako desenzitivirane .
Ako sam plako i najezio se onda je dobro.E pa nije.
Kraj i post kraj odudara od cele igre i vise igra deluje meni kao zamka za kraj gde su neki diletanti iskoristili kompetentne talentovane autore i glumce i kidnapovali igru.

Cak je i Kodzima shvatio u Dead Stranding da bi ubijanje bebe spontano bilo u suprotnosti sa celom igrom i filozofijom koju gura a ovde ubijas malog brata od 4,5 godina kamenom u glavu . Sledecu igru jos surovije jer koga ce sad bratoubistvo da rasplace , suze su merilo jel ?


Amicia najbolja heroina u igrama za mene. Za razliku od gomile zenskih likova koji se u poslednje vreme pisu kao baba devojke , blede i i bez licnosti ili na neki sablon .Pravo osvezenje u tom smislu.
Bas je volim kao lik i ona nije kriva za moju kritiku u spojleru
Spoiler za Simbolicno:
Al sto jos uzese kosu na kraju ko ja kad sam se osisao na ravno bas tako isto ko klinac i sestra mi rekla da izgledam ko djilkos. A to je sad simbol neki tamo jos nularica sa strane posto najjace zene na zapadu nose tarzanke

Hugo najbolje dete lik u igrama ikada. mnogo uverljiv i mnogo dopadljiv .
Arno 10 puta zivlji i pravlji lik od neubedljive Sofije koja je bacena u igru kao drecavi ali dosadni ukras iz drugog kompleta na dobro jelku okicenu jelku.

Poslednja ispravka: Koreli A. (12.11.2022 u 10:04)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2022, 12:17   #37
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Slažem se za neke stvari, kraj je i meni ostavio sličan utisak.
Sofija dosadna i beskorisna. Arno je kul.

Ali Hugo mi je bio i ostao dosadno derište xD Čak sam ga više gotivio u prvoj igri gde je ipak bio mlađi, i imao manje tendencija da napravi veliko njesra hahah

Amicia je zanimljiv lik ali mi je postala previše opsesivna njena ljubav prema bratu, razumem ali su previše potencirali to u dijalozima koji često znaju da budu prežvakani. Previše se priča malo šta se kaže.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Koreli A. (13.11.2022)
Stara 12.11.2022, 13:08   #38
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke

Amicia najbolja heroina u igrama za mene.

Hugo najbolje dete lik u igrama ikada. mnogo uverljiv i mnogo dopadljiv .
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2022, 1:26   #39
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Nema bolji zenki heroj u poslednjih nekoliko godina apsolutno ,po relativnom zapazanju . Od Lare su napravili baba devojku . Tesko joj je i sedne pa place i to je to. Uopste mi nije tesko da je izdvojim iz gomile. Moze da se prica ,slaze ili ne ali ima o cemu kad je ona i u pitanju ,to je poenta zato tako mislim. Istina nema neku konkurenciju pa sad koji je od ovih 10 fantasticnih likinja najbolji , sta cemo
Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Slažem se za neke stvari, kraj je i meni ostavio sličan utisak.
Sofija dosadna i beskorisna. Arno je kul.

Ali Hugo mi je bio i ostao dosadno derište xD Čak sam ga više gotivio u prvoj igri gde je ipak bio mlađi, i imao manje tendencija da napravi veliko njesra hahah

Amicia je zanimljiv lik ali mi je postala previše opsesivna njena ljubav prema bratu, razumem ali su previše potencirali to u dijalozima koji često znaju da budu prežvakani. Previše se priča malo šta se kaže.
Kad god je izgubio kontrolu cudo je da nije izgubio ranije. Sta sve prolazi a drzi se i uverljivo mi je . Kod njega jos uvek pomalo "Olovka pise srcem" a opet se na njegov deciji nacin suocava sa ozbiljnim pritiskom da je sam izvor patnje oko sebe. Nikad ne ocekuje nista nista sto niko drugi ne bi a kamoli dete. Mislim da je suprutno od razmazenog. Nikad nije rekao ovaj krevet je suvise tvrd ili suvise mek samo srecan ako ga nadje. Dete i deriste cesto je ipak sinonim kakva kod da su deca , a pogotovo kad nepotrebno iz besa dovedu hiljade pacova

Za Amiciu , stalno poredim drugu sestru doduse mladju ali ipak starija od Amicije u igri i stvarna . Ne moze to da mi pobegne dok igram igru i to utice sigurno .
Kad se suocila da ce izgubiti brata Amicia je " malo dete" za nju po intezitetu reakcije.
Koliko je ljubav koliko opsesija kod Amicije kao posledica trauma i svega ostalog je ipak drugo pitanje ako sam dobro razumeo.Ima smisla primedba/zapazanje ne moze a da se ne slozi tako.
Sad kako preneti na psihu seriju od desetine ubijenih vojnika , kako to 15-godisnja devojka do juce mlada dama sa privilegijom aristokratkinje to dozivljava ?
I tu su mozda malo zamenili i zbrckali u nekim momentima i mozda nenamerno proizveli taj efekat opsesije . Mozda je i namerno ali tacno je zapazanje cak je i likovi govore nekad da se "dovede u red i spusti na zemlju " .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2022, 8:14   #40
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: A Plague Tale Requiem

ovo ce na kraju da bude jedna od najboljih igara koja najmanje ljudi vuce da je zavrse.
vidi se i po broju pregleda/postova, ne samo ovde... svi je velicaju, tek po neko igra.

Poslednja ispravka: polarnimeda (15.11.2022 u 16:12)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
A Plague Tale: Innocence Emix Akcione igre 49 25.2.2023 19:15
King Arthur: Knight’s Tale Exia Role-Play 15 6.8.2022 3:37
Plague Inc. Woof Male igre 4 22.6.2014 17:33
Folk Tale Leonida Strateške igre 1 23.6.2013 20:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com