Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.9.2023, 15:51   #1
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Kako naučiti Android dev kao iskusni iOS developer?

Dakle, kao što samo ime teme kaže. Imam preko godinu dana iskustva u iOS devu, dve aplikacije izbačene na App Store.

iOS dev sam izučio preko ovog kursa: https://www.hackingwithswift.com/100/swiftui i svakome bih preporučio da ga overi ako je zainteresovan za pravljenje aplikacija za Apple-ove sisteme. Naravno, ovaj kurs te ne nauči svemu ali postavi tako dobru bazu da jednostavno znaš (generalno) kako stvari funkcionišu i kako da sam naučiš nove stvari.

Hteo bih da izučim Android dev ali sam skroz pogubljen. Ne mogu da nađem kurs u kojem predavač nema nakaradni naglasak ili ima loš mikrofon ili jednostavno ne objašnjava sve nego seče video i onda ne znaš ni sam šta je šta, zašto to funkcioniše.

Imate li preporuku gde/kako da počnem? Hteo bih da idem sa native opcijom tako da pretpostavljam da je Kotlin/Jetpack Compose "way to go"?

Da kupim neki od Udemy kurseva pa da idem s tim?
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2023, 18:38   #2
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Kako naučiti Android dev kao iskusni iOS developer?

Ja sam prije nekih godinu i po bio prilicno odlucan da promijenim zanimanje i da se posvetim Android developmentu, na preporuku prijatelja sam kupio ovaj kurs. Dobar je, ima svega pomalo, osnove Kotlina, API, baze podataka, Android Studio dosta dobro objasnjen.
Kotlin je prelijep, meni je bas dobro isao. Neko ce te mozda savjetovati da prvo prodjes Javu, ali mislim da nema potrebe, mozes je dosta lako i kasnije savladati, ako ti bude potrebno (ako je vec ne znas).
Ja sam prosao oko pola kursa i odustao, jer sam se dosta ozbiljnije poceo baviti svojom strukom pa nemam ni vremena, a ni volje. Ali imam cvrstu volju da se vratim jednog dana
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
hacker_aca (19.10.2023)
Stara 7.10.2023, 0:48   #3
Rade
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 383
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 32 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Kako naučiti Android dev kao iskusni iOS developer?

Ne znam da l si se snasao, ali Philipp Lackner je definitivno nesto sto ti treba, ja sam imao malo drugaciji put, prvo Android pa iOS, i Philipp je neko ko defitinitvno ima sve sto ti treba
Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rade na korisnoj poruci:
hacker_aca (19.10.2023)
Stara 20.10.2023, 16:31   #4
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kako naučiti Android dev kao iskusni iOS developer?

Jedno blago offtopic pitanjce:

Jel ima poente uciti android dev zarad jedne aplikacije na kojoj bi se naravno probao komercijalan uspeh ili je bolje platiti da urade profesionalci?

Da dodam malo info , app bi bio nesto poput malo naprednijeg remindera , bazicna komunikacija sa serverom (bukvalno samo stringovi download iz najprostije baze moguce).

E sad gde bi se aplikacija izdvajala iz mora slicnih je vizuelni deo , i tu dolazim do problema, ne zelim da mi neko ukrade ideju.

App nista tezi nije od app koji se mora uraditi na zavrsetku nekog android kursa , ali ne znam jel gubljenje vremena ucenje novog okruzenja samo zarad jedne ideje za apalikaciju koja ce 98% da zavrsi na market groblju?

Dal da ucim ili da platim profesionalcima?

Bilo koji savet dobrodosao.
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2023, 17:00   #5
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Kako naučiti Android dev kao iskusni iOS developer?

Veoma lose ce to raditi na vecini Android telefona zbog nestandardnih sistema cuvanja baterije koji ometaju rad pozadinskih procesa.

https://dontkillmyapp.com/

Poslednja ispravka: Aleksandar Djurovic (20.10.2023 u 17:10)
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2023, 14:46   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kako naučiti Android dev kao iskusni iOS developer?

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Jedno blago offtopic pitanjce:

Jel ima poente uciti android dev zarad jedne aplikacije na kojoj bi se naravno probao komercijalan uspeh ili je bolje platiti da urade profesionalci?
Ako si već developer onda možda... Ali zavisi iz koje sfere dolaziš i koliko iskustva imaš. Možda bi bilo lakše odraditi to sa React Native + Expo.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako najlakše naučiti programiranje? Eris Programiranje 50 11.11.2010 18:10
Gnome - kako umanjiti, napraviti više kao Win mr.marvin Slobodni softver 15 29.10.2007 14:31
Pomoc...submit button kao slika...kako? iMa_NeKo_PljUgU Programiranje 0 29.4.2007 23:13
kako kao fizicko lice naplatiti oglase na sajtu dm@ricn Internet tehnologije 6 28.12.2006 21:54
Kako da napravim program-nešto kao kviz. vladix Programiranje 8 10.11.2006 16:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com