Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.10.2022, 11:28   #1
k750
Član
 
Član od: 10.8.2008.
Poruke: 249
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Razlika nov/polovan računar

Pozdrav ljudi,
Dvoumim se da li se isplati kupiti nov računar ili polovan, ako uzmemo u obzir sličnu konfiguraciju.

Da postavim stvari jednostavno. 'Oću da igram Fifu 23. Ali i neke od narednih... Da ne bude problema kod detalja, da ne bude na "low" već sledeća koja izađe...

Čačkao sam cene na tržištu, nailazim da polovni računar može da se nabavi do 60k dinara i da "završi poso". Dok bi nova mašina koštala i 90-100k.
Zanimaju me vaše preporuke i iskustva, da li slobodno uzeti polovni računar i uštedeti koji dinar, ili tu postoji neki rizik pa je bolje uzeti nov i da je "mirna glava"...
Konkretno, ne znam na šta da obratim pažnju i kako je bolje razmišljati... šta može biti pogrešno kod kupovine polovnog računara, šta toliko bolje dobijamo kod kupovine novog?
Ako bi odlučio za polovan, na šta da obratim pažnju kad razgovaram u servisu, šta da tražim, šta da izbegavam...? Da li je njihova ponuda ne toliko dobra u odnosu na ponude novih računara?
k750 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Desktop računar do 40-45.000 cope ŠDK - Konfiguracije 4 7.11.2013 0:57
Velika razlika u temperaturi jezgara, i velika temperatura procesora. freeminder Kvarovi 5 7.9.2013 14:38
Problem sa kulerom i spor drugi računar fini_chova Kvarovi 1 11.8.2013 13:35
Problem sa kulerom i spor drugi računar fini_chova Kvarovi 0 4.8.2013 13:53
Razlika izmedju dva ista procesora Mr.Simpson Osnovne komponente 5 17.7.2012 13:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com