Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2022, 12:45   #1
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Returnal PC

I ovo dolazi na PC, vidim nema teme pa da se isprati, verovatno početkom sledeće godine izlazi


https://youtu.be/0iNGNYuR5_8
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2022, 17:21   #2
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Ne znam koliko su igrači master rase upoznati sa ovom igrom i koliko je sa istom upoznato vlasnika PS5 konzole, ali meni ova igra ki-da! Osećaj, kada sam konačno malo pohvato oko parazita, kvarova, dodataka ovih i onih i shvatio kako rogue like sistem ovde funkcioniše (jer nikako nisam ljubitelj tog tipa igara), jako jako blizu osećaju kada sam konačno, iz trećeg puta, krenuo da igram DS. Meni je ovde uključen aim assist, jer, što se mene tiče, ovako nešto ne može da se igra na kontroleru, tj. kapa dole stvarno svima koji igraju pucačine na kontroleru kao da ih igraju na tastaturi i misu.Baš me zanima koliko će to sve biti jednostavnije ili možda čak i teže na mišu i tastaturi, koji su bez aim assista! Prvo što sam odigrao kada sam uzeo PS5 je Demon's Souls a sada igram ovo i moram da priznam da je za PC igrača mnogo, mnogo bolje što je ovo portovano a ne Demon's Souls.Čak i da Demon's Souls nikada ni ne bude portovan...
Igra, po samom izvođenju i efektima jako podseća na Control.Mene bar...

m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2023, 18:45   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Izašlo...

Returnal PC review
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2023, 22:13   #4
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Vehunska je igra, meni medju najboljima koje sam igrao na PS5.
Jeste teska ali vredi se malo pomuciti.
DBrave je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Koreli A. (16.2.2023)
Stara 16.2.2023, 5:34   #5
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Na osnovu prvih 10 minuta razocarenje. Mislio sam da cu da konacno zavrsim Chaos Gate ali ne , ne da mi se. Moram da igram Returnal.
Dakle bez sale zaista veoma interesantno. Uvlaci odmah toliko da sam morao da spustim na taskbar samo da napisem pohvlani komentar ovde i preporucim , sudeci po pocetku , maksimalna preporuka.

Nadam se da se po jutru dan poznaje u ovom slucaju.

Igra ima gomilu opcija za grafiku ,nekoliko vrsta i podvrsta DLSSova za svaku kartu i PC.
Ima RT senke i refleksije od low do epic ali nema potrebe . Ko moze stvar izbora jer igra izgleda dobro pa dobro .
Nisu velike vizualne razlike izmedju medium i epic podesavanja a cak i na low igra sasvim lepo izgleda . Tako da dovoljno je da pokrenete odgovarajucu rezoluciju u vise od 30fps i cepaj.
Sto se tice minimalne zahtevnosti od 16gb RAM-a mozda je preterana. Za sad mi je RAM izmedju 9 i 10 ali mozda bude vise.

I zamalo da zaboravim takodje zvuci dobro .

Protagonista u ovakvoj igri zavisi od kvaliteta glume 99% a 1% sve ostalo , to ce se videti tokom igre. Za sada daje znake profesionalca . Nije Dzil Valentajn ali ni nema potrebe da bude samo da prenese atmosferu i emocije kako treba i nek je ziva i zdrava
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2023, 11:24   #6
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Igrate li igru sa misem i tastaturom?Nekako sam smatrao da će igra biti dosta lakša ako se igra tako, u odnosu na kontroler.Do duše meni je bio uključen blagi aim assist.Ima li neke razlike u odnosu na PS5 verziju?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2023, 23:18   #7
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Ja igram na tastaturi ali ne mogu da uporedim sa PS5 jer ne znam kako je tamo radila igra.
Sto se tice misa i tastature odlicno je sto svaka komanda ima dva resenja. Moze da se stavi dash recimo na shift i pomocni taster na misu pa je lako da se prilagodi svako po svojim navikama.
Kad sam poceo da igram aim assist je bio na medium , nisam ni obracao paznju pa sam posle iskljucio skorz za svaki slucaj i mislim da nema razlike .Verovatno je samo za kontroler. Nema potrebe na misu mislim da bi samo bi smetao i da utice .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2023, 7:45   #8
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Uf malo je zeznuto . Moglo je malo drugacije da se pristupi progresiji. Prvi bos Phirke je ubitacan za doci do njega a da pokupis usput nesto da uopste imas sanse da se boris. Prvi put verovatno dosta igraca imace i najvecu sansu da ga dobiju al ko dobija prvog pravog bosa u ovakov igri prvi put. 4, 5 put kad zapravo ima sanse da se dobije neces imati najvaznije prednosti osim ako si nekako preskocio al malo ce ljudi to uraditi nenamerno.

I tu je problem . Kad se jednom doje do njega igra je jos teza i u normalnom delu. Neke sobe su nemilosrdne i najmanje treba vreme da se opet stigne do njeg a moze da traje i u satima. I onda dojdes do nejga posel 1 sata i on te samelje. A nema progresa nekog dok ga ne pobedis. Nije kao Hades .

Pre 6 sati sam dosao do njega prvi put i evo sad me ubio 4. put. Sad mi treba najmanje pola sata i to ako imam srece samo da dodjem do njega u kakvom takvom stanju a ako ocu da sve pretresem na mapi ( i nema garanta da cu ista naci sto vredi) mozda i 2 sata .

Frustrirtajuce je. Kome nije pretesko odlicna je igra .

Da nije Rouglike i da te igra pamti pre bosa ili makar da ti da nekoliko pokusaja zaredom ovako ne smem ni da ekperimentisem sa bosem da odmerim , sta mogu kako mogu, kakav mi je tajming itd ... Prosto ti igra ne da sansu da se usavrsavas kao DS igre koje su suprotno od ovoga po filozofiji pa i druge Rougelike igre paze na osecaj progresije i nije im cilj da te zadave ko pile . Izazov je ok ali karta za ovaj izazov su bespotrebi sati jednog te istog.

Ja trebam 5 dana po 8 sati da igram prvi biom da bi ga presao.

U Elden Ringu sam Godrika pobedio mislim iz 4. ili 5. neka bude i 6 i 7. pokusaj . Ovaj bos je laksi duplo ali ce mi ovako trebati 35 pokusaja. Mozda bi pre 15 godina bilo drugacije
. Nisam ljut na igru vise tuzan sto ne je takav koncept a ja za sada podbacujem. Kladim se da osecaj zavrsiti igru fenomenalan...
Necu da odustanem jos ne volim to ali gotovo da nemam osecaj da je igra .Postalo je cist izazov i ako je zaista igra fantasticna.
Mozda je jednostavno los dan tj noc Probavacu dok ne izajde Atomic Hearts pa sta bude Odustajanje od neodustajanja je takodje odustajanje pa treba zanati kad je zaista uzalud Svakako nikada lako i prerano pa makar to bio bos u igri.

Poslednja ispravka: Koreli A. (18.2.2023 u 8:01)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2023, 11:43   #9
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Ne treba da čistiš svaku sobu na putu do boss-a, dosta opcionih soba (one plave sa trouglastim vratima) znaju da budu izazovne, i nude taj high risk high reward, a na početku je veći rizik nego nagrada
Mene je prvi klao dosta, posle toga mi je bilo malo lakše, a onda su me opet neki biomi uništavali hahah.
Arc Pylon kao oružje je cheese, priznajem da sam s njim prešao igru al samo zato što sam bio znatiželjan da dođem do kraja. Sad bih pravio neke različite buildove.
Inače ako neko kojim slučajem ima Dualsense, sve funkcije rade i na PC-ju, i zaista su neke od najboljih implementacija svega što taj kontroler nudi.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Koreli A. (19.2.2023)
Stara 18.2.2023, 13:48   #10
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Meni ostalo jos u prstima od prelaza na soniju.Malo mi trebalo da se naviknem na tastaturu, ali iz prvog puta stigao do Phrike-a i presao ga.Do duse, otisao sam do kuce prvo.Kad se naviknes sve to ide mnogo lakse i jedini problem je sto ces prosto morati da juris item-e, cisto da do bosa ne bi dosao praznih ruku.Brzo se pohvata, cini mi se, sta ti treba od parazita i malicioznih itema i kako da iskombinujes extra life, health kofere i checkpointe na najbolji nacin.Ovde su, ako se ne varam, dodali vise checkpointa nego na soniju sto ima?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2023, 14:00   #11
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Moj glavni problem s ovom igrom je bio to što se previše oslanja na RNG faktor, pojedini run-ovi biće sjajni ili užasni, u zavisnosti od toga na koje iteme naletiš. Baš baš prevelik uticaj na sam run, dok se onda skill ostavlja po strani kao sekundaran.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2023, 16:13   #12
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Ja sam ovo kupio (našao jeftinije steam key) pa nek ide život.
Zanimljivo mi igra izgleda i nadam se da priča na kraju nije težak kliše fazon već viđeno u filmu Edge of Tomorrow.

Olakšavajuće mogućnost legalne igre je što u onoj sobi gde možeš da craftuješ više itema imaš onaj Obolite Repository.
I dođeš recimo pred samog bosa zameniš 200 Obolites for 5 Ether.
Ether ti uvek ostaje ali možeš da ga imaš max. 30.
I onda recimo dobiješ kao ja run sa puno kutija koje sve su skoro corruptovane a Ethera nigde.

Tako da nije da nema prenosa progressa samo je to jednostavije urađeno, jeste bilo bi lakše da neki minimum Weapon Proficiency se prenosi (nisam još proverio vidim da ga ima do lvl 15 čak).

Takođe nalazi leševi od drugih igrača koji su poginuli i možeš da ih osvetiš za više Ether ili lootuješ za malo manje.

I fala bogu da ne moram svaki put bijem svakog biom bosa to me smorilo do besvesti u Hades.
Jedino što u Hades ima mnoog više varijacija buildova ali opet i to zavisi od sreće da ti sve naleti kako treba.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2023, 22:52   #13
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ne treba da čistiš svaku sobu na putu do boss-a, dosta opcionih soba (one plave sa trouglastim vratima) znaju da budu izazovne, i nude taj high risk high reward, a na početku je veći rizik nego nagrada
Mene je prvi klao dosta, posle toga mi je bilo malo lakše, a onda su me opet neki biomi uništavali hahah.
Arc Pylon kao oružje je cheese, priznajem da sam s njim prešao igru al samo zato što sam bio znatiželjan da dođem do kraja. Sad bih pravio neke različite buildove.
Inače ako neko kojim slučajem ima Dualsense, sve funkcije rade i na PC-ju, i zaista su neke od najboljih implementacija svega što taj kontroler nudi.
Pa kao da dodjem sto jaci pred njega. Nekad imam srece pa samo padne 3 ili 4 nivo oruzja usput. A sad vec i znam koje prostorije nemaju nista posebno a rizikuje se . Nego zeznuo sam se sto nisam stavio od pocetka dash na spejs jer mi je neuporedivo lakse i brze se reaguje . Sad kad stavim na spejs samo mesam al moracu da se naviknem.
Jeste izgleda bolje stici sto vise puta sto pre do bosa. Ako se naleti na neko dobro oruzje kul ako ne nista , vazno da je integritet ceo. Probacu tu strategiju da samo cepam glavnim putem bez nepotrebnog zadrzavanja

EDIT PS
1 -Dosao sam mu do 10-15% do kraja trece faze i skoro pun integritet (normalna velicina) i zapetljam se ....
------
2-YaS Queen!!! Pao je veliki gazda tacno iz treceg pokusaja danas. Unapredio sam integritet za 25% i imao consumable koji poprvalja integritet ,kupljeno za obulite. Nije mi ni trebao i ako sam ga iskoristio na nekinh 40% integriteta zarad sigurnosti . Od oruzja Hollowseeker nivo 4 sa 2 poena na damage . A najpresudnije je sto sam navikao da je dash na space-u jer mnogo je lakse ,gotovo duplo lakse. Jedva cekam da vidim sta je dalje. Ohrabrio me Crack sa komentarom ( da moze da se igra ) taman da me ne smori ponavljanje jer ne pamtim da me je igra ovoliko namucila i sa vremenom i trudom a ima tezih ihaha pa nije bilo bas ovako. Jednostavno udje voda u usi i to je to.

Poslednja ispravka: Koreli A. (19.2.2023 u 4:27)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2023, 11:26   #14
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Skoro uvek na terminalima moze da se pazari marsovac (bar na jednom od terminala usput).Takodje i health kofercici.Pre svakog bosa je pistolj najveceg levela za tu zonu.Moze da se desi da je taj run bas siromasan sa dodacima, ali daleko od toga da ne zavisi od skila i kada je losa tura.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2023, 20:22   #15
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

It looks like Returnal is off to a slow start on PC

Izgleda da ce i ovo proci lose kao i Uncharted...nije im bio dobar timing sa ovom igrom
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2023, 21:02   #16
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Unistio ih Ćoki
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Vlajk@ (19.2.2023)
Stara 19.2.2023, 23:39   #17
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Trebalo mi je vremena da skontam. Haha Nisam znao da je i Uncharted lose prosao. Prilicno su ih zgusnuli u kratak vremenski period, mozda su trebali da sacekaju ili ih boli patka generalno.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2023, 10:31   #18
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Steta za ovakvu igretinu...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2023, 11:11   #19
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Igru su najavili posle TLOU rimejka, a izbacili je pre. Mnogo loš marketing za ovo. Al kapiram da inicijalne prodaje za igru ovog tipa ne znače mnogo, dobre recenzije osiguraće nove kupce na duže staze... iako sama igra jeste niche, da se ne lažemo, jedino što ima AAA budžet.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2023, 11:37   #20
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Returnal PC

Mene uopste ne cudi losija prodaja. Odvalili su full cenu za igru koja je izasla jos pre dve godine, uz to igru nije pratio skoro nikakav marketing i na sve to treba dodati da je u pitanju roguelike koji nije bas najpopularniji zanr.

Poslednja ispravka: Leonida (20.2.2023 u 12:26)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Returnal M.C. Konzole 15 30.3.2023 15:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com