Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.1.2008, 23:29   #1
Nikola Milosevic
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Acer Vs Dell

naime zelim vec duze da kupim lap.Studiram ETF i planiram da mi sluzi manje vise kao zamena za desktop,ali i za fax,pa shodno tome mi treba nesto sto ce da radi lepo u matlabu,labview-u,scada projektovanju.Posle price sa raznim ljudima,dvoumim oko nekoliko modela.Prvo citao sam gomilu tema ovde i na raznim forumima,ali treba mi savet iz prve ruke oko ovih modela:

Acer Aspire 7720-1A2G16Mi (LX.AML0X.061)

Intel Core 2 Duo T5250 1,5 GHz 2 MB cache, 2 GB DDR2, 160 GB HD SATA, 17" WideXGA+ 1440x900, integ. WebCam, 56K/LAN/WLAN, 5-in-1 card reader, IEEE1394, TV Out, 6-cell Li-Ion, 3,6 Kg, Microsoft Vista Home Premium - Intel Core 2 Duo T5250 1,5 GHz 2 MB cache
- 2 GB DDR2
- 160 GB HD SATA
- 17" WideXGA+ 1440x900
- integ. WebCam
- 56K/LAN/WLAN
- 5-in-1 card reader
- IEEE1394
- TV Out
- 6-cell Li-Ion
- 3,6 Kg
- Microsoft Vista Home Premium]

Aspire 7520G-402G16Mi


Specifikacija

Procesor AMD Turion 64 X2 Dual-Core TL-58 1.9GHz Memorija 2048MB DDR2 667MHz HDD 160GB SATA 5400rpm Monitor 17.4" WXGA 1440x900 Crystal Brite Grafička karta nVidia GeForce 8400M 256MB CD/DVD DVD RW Dual Layer Zvučna karta 16-bit Sound Card Zvučnici Dolby Surround sound system with SubWoofer Modem V.92 56k Fax Modem Mrežna karta 10/100/1000 Gigabit Lan Wireless 802.11b/g Operativni sistem Windows Vista Home Premium Baterija 6 cell Težina 3.6kg Dodaci i raspoloživi konektori

Bluetooth Integrisan Bluetooth Card Reader 5-1 čitač kartica USB 4 AudioOut 1 MicIn 1 SPDIF 1 FireWire (IEEE 1394) 1 ExpressCard slot (34/54mm) 1 Modem (RJ 11) 1 LAN (RJ 45) 1 TV Tuner ACER TV Tuner DVB-T Mini-Card Analogni VGA 1 DVI 1 Web Camera 0.3 MPix CrystalEye WebCam Garancija 12 meseci
kao i

Dell inspiron 1521 Alpine White Edition


Procesor AMD Turion 64 X2 Dual-Core TL-58 1.9GHz Memorija 1024MB DDR2 667MHz HDD 120GB SATA 5400rpm Monitor 15.4" WXGA 1280x800 TrueLife Grafička karta ATI Radeon Xpress x1270 - do 512MB share-memorije CD/DVD DVD RW Dual Layer Zvučna karta 16-bit Sound Card Zvučnici Stereo Speakers Modem V.92 56k Fax Modem Mrežna karta 10/100 Ethernet Wireless 802.11b/g Operativni sistem Bez operativnog sistema Baterija do 120 min. Težina 2.9kg Dodaci i raspoloživi konektori

Bluetooth Integrisan Bluetooth UMTS UMTS modul (sa GPRS i EDGE podrškom) Vam omogućuje korišćenje internet usluga preko sistema mobilne telefonije najnovije generacije Card Reader Integrisan 8-u-1 čitač kartica (SD Memory Card, Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMediaCard, SmartMedia Card, Memory Stick Duo, xD-Picture Card) USB 4 AudioOut 1 FireWire (IEEE 1394) 1 ExpressCard slot (34/54mm) 1 Modem (RJ 11) 1 LAN (RJ 45) 1 Analogni VGA 1 TV Out 1 Web Camera 2.0 MP camera Garancija 36 meseci


prvo zanima me da li neko ko ima ove modele moze da mi kaze iz prve ruke kako rade i koliko mi se isplati da uzmem acer.
moj budzet je 800 evra pa mi ovaj gore prvi sasvim odgovara ali iskreno ne bih uzimao nesto da ne znam kakva ljudi imaju iskustva.Koliko je veliki problem instaliranja XP na acerima i posto sam video da imaju neki hack driveri,zanima me kako rade.

procitao sam sve sto ima o grafickim ovde i zanima me da ako se resim da gledam filmove i slican entertainment ne racunajuci gaming da li ce mi graficka zadavati probleme?pretpostavljam da je bolja od moje stare mx 440.

isto tako zadnji model sam stavio samo zbog trogodisnje garancije,i iako hocu 17'' spreman sam da zrtvujem 2 inca za 3god garancije.naravno za dell bih dokupio 1gb rama,pa mi treba sto pribliznije poredjenje i saveti shodno radu koji planiram da obavljam a to je entertainment i nesmetan rad u paketima kao sto je matlab i slicno.Koliko su amd procesori pogodni za rad u tim programima s tim da imaju 1mb kesa dok intel ima 2mb?


molim za bilo kakav odgovor jer uglavnom sam slao po forumima ovake teme ali retko ko je odgovarao,kao da niko nema ove modele...

hvala

Poslednja ispravka: Dimo (16.1.2008 u 12:03) Razlog: manje prepravke radi lakse citkosti i mogucnosti davanja boljih savjeta
Nikola Milosevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 0:08   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Radije bih uzeo Acer-a, vidi da li se može dokupiti produženje garancije ako te to brine.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 0:27   #3
Nikola Milosevic
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Radije bih uzeo Acer-a, vidi da li se može dokupiti produženje garancije ako te to brine.
kojeg,sa c2d ili amd?
pa najverovatnije cu to uzeti,mada sad ne mogu da dokupim garanciju,ali ima valjda rok od 90 dana.

ovaj acer sa amd ima i tv tuner cak.

pored toga ovaj ima bolji graficku...ali to trosi bat kolikomi se cini vise od prvog
Nikola Milosevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 1:14   #4
Bokisha
Član
 
Član od: 15.8.2007.
Lokacija: Munze :)
Poruke: 157
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 73 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Ja imam ovog Dell-a kojeg si naveo, doduše 1501 ali je i dalje Turion64 x2 i tako dalje. Komp je sjajan, ja sam jako zadovoljan, kao i moji ortaci koji imaju isti model samo sa Intelovim procesorom i drugačijim grafikama. Imam problem oko drivera za grafiku, hoće s vremena na vreme da mi blica ekran, ali je to više moja dokonost da sredim kako valja i da se potrudim da nađem Catalyst. Baterija traje jako dugo oko 2,5h - moja preporuka da uzmeš Dell, mislim da je kvalitetniji od Acera, iako ovaj daje najviše za najmanju cenu na celom tržištu. I njega sam uzimao u obzir kada sam kupovao, kao i HP i FS, ali je ipak odluka pala na Dell.
Pozz
Bokisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 1:27   #5
Nikola Milosevic
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

hvala,pa i ja sam poceo da razmisljam o dell-u kako i zbog garancije,tako i zbog brand-a,mada je uglavnom skup.ovo je neka akcija pa cu da vidim,da cujem jos komentara i razmislim.hvala
Nikola Milosevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 12:09   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Ja bih isao na Acer sa AMD procesorom. 2GB memorije i 8400M dedicated grafika pretezu na njegovu stranu. Procesor jeste poprilicno slabiji od Core 2 Dua u gornjem Acer laptopu, ali dobijas neintegrisanu grafiku sto ces znati da cijenis pri igranju manje zahtjevnih igara (8400M sama po sebi nije mnogo jaka, ali je jaca od ove x1270).
Sto se kvaliteta izrade tice, tu Dell cisti parket sa Acerom, kako god da okrenes. Medjutim, ako ne planiras da izlazes laptop ekstremnim uslovima i opremis ga nekom iole kvalitetnijom torbom (to mozes i naknadno), mislim da mozes da predjes preko ovoga. Imaj i vidu da je Dell, zbog 15.4", prilicno laksi od Acera.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 14:13   #7
Bokisha
Član
 
Član od: 15.8.2007.
Lokacija: Munze :)
Poruke: 157
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 73 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
, ali dobijas neintegrisanu grafiku sto ces znati da cijenis pri igranju manje zahtjevnih igara (8400M sama po sebi nije mnogo jaka, ali je jaca od ove x1270).
Neintegrisana grafika znaci puno, to je istina, pogotovo ako radis i u bilo kakvim crtackim programima.
Ja sam bas na takvoj akciji kupio komp. To je zato sto Dell prvi put ugradjuje AMD u svoje kompove, pa je i zato promocija. Barem sam ja tako cuo.
Bokisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 18:16   #8
Nikola Milosevic
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Ja bih isao na Acer sa AMD procesorom. 2GB memorije i 8400M dedicated grafika pretezu na njegovu stranu. Procesor jeste poprilicno slabiji od Core 2 Dua u gornjem Acer laptopu, ali dobijas neintegrisanu grafiku sto ces znati da cijenis pri igranju manje zahtjevnih igara (8400M sama po sebi nije mnogo jaka, ali je jaca od ove x1270).
Sto se kvaliteta izrade tice, tu Dell cisti parket sa Acerom, kako god da okrenes. Medjutim, ako ne planiras da izlazes laptop ekstremnim uslovima i opremis ga nekom iole kvalitetnijom torbom (to mozes i naknadno), mislim da mozes da predjes preko ovoga. Imaj i vidu da je Dell, zbog 15.4", prilicno laksi od Acera.
ma sto se tice igara,nemam nikakvu nameru da igram igrice na lap-u,j. uopste da igram igrice.
meni treba jak proc i ram,zbog kako navedoh scada i matlab projektovanja.
ma sta znam,sad razmisljam da uzmem toshibu a200 1nj
mislim ja bih uzeo 17'' ali koliko sam cuo da je 15.4 wide priblizno isto desk varijanti od 17''.mnogo me brine garancija.ja kupujem tehniku po principu "kada " raspodele:ili crkne na pocetku ili crkne posle dugo vremena.Ali 800evra nije nesto sa cim bih se zezao sa garancijom od god dana.
Nikola Milosevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 18:22   #9
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Procjeni da li je za matematicke operacije koje ti planiras da radis potrebna graficka snaga. Ja mislim da nije, ali nisam upucen u tu softversku oblast koja tebi treba pa ne mogu da tvrdim. Ako ti je procesor vrlo bitan, idi na prvi Acer pa po cijenu integrisane grafike. Ja uvijek volim da imam nesto odvojeno, kao sto je grafika kod drugog Acera, ali on ima i osjetno slabiji procesor. Na tebi je da odlucis.
Sto se garancije tice, kao sto je gore receno, obavezno pogledaj postoji li mogucnost kupovine makar jos jedne godine.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 21:29   #10
Nikola Milosevic
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Procjeni da li je za matematicke operacije koje ti planiras da radis potrebna graficka snaga. Ja mislim da nije, ali nisam upucen u tu softversku oblast koja tebi treba pa ne mogu da tvrdim. Ako ti je procesor vrlo bitan, idi na prvi Acer pa po cijenu integrisane grafike. Ja uvijek volim da imam nesto odvojeno, kao sto je grafika kod drugog Acera, ali on ima i osjetno slabiji procesor. Na tebi je da odlucis.
Sto se garancije tice, kao sto je gore receno, obavezno pogledaj postoji li mogucnost kupovine makar jos jedne godine.
moram.jooj samo pare i pare.ma koliko sam skontao meni ce ta grafika da odradi posao sto se tice filmova,pa cak i hd-a ja mislim.Za igre mi ni ne treba stvarno.

Hvala na savetu
Nikola Milosevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2008, 15:07   #11
LoMi
Novi član
 
Član od: 7.11.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Uzmi neki laptop sa malo jacim procesorom i bar 1GB ram-a (po mogucstvu 2GB). inace ce matlab da ti mnogo dugo radi proracune u ogrdjenim situacijama. Recimo ako radis nesto u vezi sa digitalnom obradom signala pa trebas da filtriras nesto u vise iteracija kad uneses dve for perlje to mu dodje kao deadly combination. Nije to neko veliko vreme ali kada ocekujes da ti matlab da neki odziv za par sekundi a cekas desetak ume da nervira. Ako vec dajes 800e uzmi nesti sto ce da radi kako treba.

Koliko sam ja video svi ljudi koji se bave time koriste Dell-ove i Toshibe tecre kazu zbog pouzdanosti. A tebi ce to raditi i na bilo kom drugom kompu samo je pitanje kako, ali radice.
LoMi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2008, 0:13   #12
Nikola Milosevic
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

hvala.verovatno cu uzeti ovaj acer sa t5250 1.6 i 2mb kesa
postoji opcija slicnog acera sa t7300,medjutim on je 15.4 i sa linuxom sto mi ne odgovara.A i mislim da nije neka preterano velika razlika,tj. da cu je osetiti.Pa valjda ce ovaj c2d zadovoljiti moje potrebe
Nikola Milosevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2008, 12:47   #13
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Da, T5250 je jak procesor, bez ikakve price i mislim da si donio pravu odluku. t7300 jeste jace unekoliko, ali ne vidim razog da dajes vise novca i odrices se 17" ekrana zarad toga. Jednostavno, kad se sve izvaga sta dobijas i izgubis, ne isplati se.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
Nikola Milosevic (25.1.2008)
Stara 22.1.2008, 17:33   #14
Markez
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 55
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Ja sam se odlucio za Acer 17'' ali malo drugaciju varijantu, sa procesorom

AMD Athlon64 X2
DualCore TK55 (1.8GHz)

sa grafikom

17" WXGA+ CrystalBrite (1440x900)
nVidia GForce 7000M shared graphic

pa ako bi neko mogao da mi kaze nesto o ovom procesoru i ovoj grafici.

Kako bi radio PS, Ilustrator i da li bi bio uporebljiv za neke novije igre na minimumu kvaliteta?
Markez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2008, 19:19   #15
Nikola Milosevic
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer Vs Dell

Uzeo sam 7720 1a2g16mi
za sada nemam nikakvih problema sem sto me vista uzasno neervira i ne mogu da se prilagodim njoj,pa cu morati da sacekam malo dok ne nadjem drajvere za xp posto nema za sve na zvanicnom sajtu.moram priznati da izgleda fenomenalno a radi sasvim lepo....
otvoricu temu o ovom modelu kada sakupim malo utiske
Nikola Milosevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ACER Aspire 7520G-402G24Mi za 585€ da ili ne? KRUSADER ŠDK - Prenosni računari 0 13.1.2008 15:25
acer ili asus flame ŠDK - Prenosni računari 19 19.11.2007 23:40
Acer Extensa 5620 vs. Dell Inspirion 6400 Mark ŠDK - Prenosni računari 3 8.11.2007 17:40
Acer 5633wlmi Vs. Acer 5104wlmi supervukicevic ŠDK - Prenosni računari 8 14.8.2007 4:43
FJS Amilo PA 1510 ili ACER Aspire 5633WLMi Projectlord ŠDK - Prenosni računari 15 25.2.2007 16:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com