Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.2.2010, 21:43   #141
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Kod Exe-a je baš to dobro, to što su precizni i neće svakog da kače. Ako nemaš i više nego zadovoljavajuć signal, nema tebe na njihovoj mreži.

Poslednja ispravka: dzonihsv (10.2.2010 u 22:22) Razlog: dodao ''nego''
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2010, 21:54   #142
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ma sa tim se slazem,al ja ih ne vidim uopste.Doduse posle sam uzeo Voltplus parabolu na 5.8 Ghz,mikrotik i bez problema "hvatam" lokalnog provajdera na nekih 12km vazdusne linije.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 2:10   #143
Andreas75BC
Novi član
 
Član od: 11.1.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Ometanje protoka

Koristim wireless internet vec duze vreme i do sad sam imao uglavnom standardnih problema sa kojima se susrecu svi koji zive u provinciji.Znaci los signal,konekcija itd.Medjutim u zadnje vreme mi se cini da mi neko jednostavno ometa protok koji sa 768k pada i do ispod 100k.Da li je uopste moguce da me neko ometa i ako jeste kako da to resim?Hvala.
Andreas75BC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 2:18   #144
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Ometanje protoka

Moguce je naravno,ako se neko nakacio.Ali moraces da sacekas da ti neko strucniji odgovori,tipujem na dzonija.Ja znam samo da je moguce.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 2:47   #145
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Ometanje protoka

Kisr...

Nego, kao što čo'ek reče, moguće je. Tipujem da koristiš, tačnije provajder emituje signal net na 2.4Ghz, tačnije 802.11g standard. U zavisnosti gde se nalaziš, pretpostavio bi da je problem do kanala emitovanja. Da li provajder na sektorki emituje signal na kanalu koji se poklapa nekim drugim provajderom ili je jednostavno prevelik broj međusmetnji (wireless ruteri i slični uređaji) između tebe i bazne stanice, to ostaje da se vidi. Proveri takođe i optičku vidljivost, možda je niklo drvo ili čak zgrada, nikad se ne ne zna jer sam viđao takve slučajeve. Takođe, možda je neko u okolini nafurao antenu sa snagom većom od 100mW (koliko je zakonom dozvoljeno) pa dobija veći deo kolača i guši okolinu. Ima tu po još koja stvar ali prvo vidi kako radi trace, u trenutku kada radi ok i kada ne radi ok.

Kako to da uradiš?
Command Prompt (cmd), kucaj ''tracert www.google.com'' (bez navodnika) i pusti ga neka završi. To ti je inače i putanja kojom infomacija putuje od tvog kompa i do nekog servera, u ovom slučaju Google servera u Americi. Ako želiš, napravi screenshot tog prozora pa ćemo ovde zajedno na forumu videti ima li problema, tačnije zagušenja na baznim stanicama. Naravno, tu je i spas za nas, Pingtest koji će pokazati osnovne nepravilnosti u internet komunikaciji i samom kvalitetu mreže pa i njega overi i vidi kakva ti je mreža sad, a kakva kada net ne radi kako treba.

Obrni-okreni, postoje problemi ali postoje i rešenja. Jedno od njih je sve ovo gore napisano, utvrđivanje tačnog problema. U rešavanje će doduše verovatno i provajder morati da se umeša jer je on taj kome Ti plaćaš i od koga očekuješ tu plaćenu uslugu. Ako se i budeš čuo sa njima, mogu da promene kanal emitovanja signala i verovatno će ti net proraditi lepo. Koliko dugo, to niko ne zna. Rešenje je u 802.11a standardu, tačnije u naradu poznatom ''internetu na 5Ghz''. Više kanala, veći protok, manja zagušenja... ali, opet mora nova oprema koja košta. I opet, niko ne garantuje da neće za par godina biti istih problema i na 5Ghz... Da na zalazim u tu temu dublje, jer može dosta da se razglaba.

Da ne smaram, odradi tracert i vidi pingtest šta kaže, javi se i videćemo za dalje.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 22:10   #146
Andreas75BC
Novi član
 
Član od: 11.1.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Odradio sam merenja koja si mi preporucio,a evo i rezultata.http://s846.photobucket.com/albums/a...reas75BC/Comp/
Inace sto se tice vidljivosti i ostalih sitnica koje bi mogle da uticu na konekciju mogu da kazem da su zanemarljive.Ja licno mislim da me neko namerno blokira.U prilog tome govori i cinjenica da je veza nocu i prepodne besprekorna,a da tek kasnije pocinje da pravi probleme.
Andreas75BC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 22:38   #147
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Kod kog si provajdera? Pazi, ono su ti debela zagušenja. Vidim da piše Srpske Kablovske mreže, što je SBB. Verovatno je SBB nadprovajder tom provajderu...

Bilo kako bilo, to što ti opisuješ jesu zagušenja, i to klasičan primer istih. Noću kao i ujutru, slabo ko je na netu, onda se ljudi vraćaju sa posla i sedaju za komp... Da ti iskreno kažem, ovde ti jedino može provajder pomoći jer je on taj koji može pokušati da te prebaci na drugi kanal i tako možda upadneš u manje zagušeni deo etra. Ujedno, svi oni testovi su vrlo loši, niti jedan nije dobar. I da, koristiš li wifi net na 2.4 ili 5Ghz?

Da dodam, i te zanemarljive sitnice znaju zezati tako da ih nemoj otpisivati, tačnije napiši koje su pa ćemo zajedno da vidimo smetaju li ili ne. I na kraju, ako misliš da te neko blokira, jedini koji to može jeste sam provajder.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 22:59   #148
Andreas75BC
Novi član
 
Član od: 11.1.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Koristim opremu od 2,4 mHz,a provajder je DONET iz Dolova.Inace sve je bilo normalno do pre par nedelja,a onda su poceli problemi.Usput je doslo do nekih nesuglasica izmedju mene i tipa koji odrzava mrezu pa mi se cini da me on blokira.Pre par dana mi je bio komsija,konektovao se na svoj nalog preko mog kompa cisto da proverimo i sve je radilo normalno,a kad sam se posle ja konektovao sve je bilo po starom(lose).Dok ovo pisem kod komsije sve radi normalno,a kod mene je haos.Hvala u svakom slucaju sto si probao da pomognes.Pozdrav.
Andreas75BC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2010, 23:18   #149
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Onda bi rekao da te neki dunđer zeza... verovatno taj ''održavač mreže''. Ako imaš nekog drugog provajdera tu kod tebe, bilo bi dobro da se kod njega prebaciš. Ako baš želiš da se uozbiljiš i da im daš do znanja da nisi ovca za šišanje - www.ratel.rs. Dobro je što žele da izađu u susret i neće te obyebati, već će koliko-toliko pomoći, ako ništa, pokušati da pomognu.

kontakt: ratel@ratel.rs

Opiši im problem, reci u detalje, naglasi da plaćaš lepo uslugu i da ne očekuješ prevare i slično... samo se lepo raspiši i verujem da će ti za 2-3 dana max odgovoriti.

Ako 'oće grubo (provajder), daj im grubo.
Sa srećom!

Edit: Da dodam, prvo zovi provajdera i sve lepo objasni. Ako neće da izađu u susret, znaš šta raditi.

Poslednja ispravka: dzonihsv (16.2.2010 u 23:31)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2010, 1:54   #150
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Angry Izuzetno spor net...

Koristim Soho wireless i net mi je ovih dana uzasno spor ...download brzina je ok,proverio sam i preko browsera i preko torrenta,ali je ucitavanje stranica previse sporo,a neke se uopste i ne ucitaju.Znam da je nedavno vec bila slicna tema,ali sam probao sve tamo navedeno i nije pomoglo...Proverio sam komp i nema nikakvih virusa i ostale gamadi,precistio sam ga i sa TuneUp utillities,ocistio hdd,izbrisao history u browseru.....i nista.....
Molim vas,pomagajte!
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2010, 9:44   #151
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: Izuzetno spor net...

Pa to može da bude i do lošeg ping-a...provjeri i to...
despot77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2010, 11:47   #152
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Izuzetno spor net...

speedtest.net kaze da mi je ping oko 27ms,ali ne znam zasto nece da mi meri upload nego mi uvek izbaci error...
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2010, 14:23   #153
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Zašto jednostavno ne kontaktiraš tehničku službu samog provajdera i pitaš njih?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2010, 18:38   #154
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Bio sam kod njih ali su poceli da mi pricaju kako je kod njih sve u redu i da proverim da li mi je windows u redu i da li mozda ima virusa...Ako sve to uradim (vec jesam),oni ce poslati nekog u roku od dve-tri nedelje...
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2010, 18:43   #155
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Ako imaš u okolini neku drugu baznu, probaj da se nakačiš na tu drugu. Vidi, zeza li i tamo. Gledaj da te bazne nisu na istom čvorištu, ako možeš, ako ne, ništa onda.
Pokreni OS u safe mode-u i vidi radi li tu sve ok, ako radi onda te verovatno neki proces zeza.

Eventualno, digni neki LiveOS, pa overi kako surf ide...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2010, 20:02   #156
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Nemam drugu baznu stanicu,ali je ova na oko 100m od moje kuce,ako si na to mislio...
A safe mode ne mogu da pokrenem,pre onog splash screena pritisnem F8 i nista...

EDIT:
evo i sadrzaja "hosts" fajla,ako je od pomoci...

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

Poslednja ispravka: Bizzare Contact (21.2.2010 u 13:03)
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2010, 19:40   #157
Stefan_tomy
Novi član
 
Član od: 16.5.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

poz svima...
Imam jedan problem. pre 4 meseca za uveo bezicni internet . Decko ,koji mi je ugradio net,stavio mi je pravljenu antenu u obliku cevi ,sive boje. Na izgled je ista antena kao i ona Yagi ali je ocajna. . .mozda zato sto je pravljena. Iz nje silazi 1.5m koaksijalnog tplink kabla do tplink rutera,a iz tog rutera 9m osmo pinog kabla ide do kompa. Glavna antena na koju se kacim nalazi se 350 m od mene. Sa krova gde se nalazi moja antena,ne vidi se ta glavna iako je blizu ,jer ima dosta drveca i to bas prolistalo. Kada duva jaci vetar ili kisa pada ,meni je veoma spor internet. Signal je 62,64,69 ..ali konekcija je losa. 5 min je brz kao zmaj a posle 10 min ne reaguje i na kraju pukne veza a signal i dalje dobar. . . sta mislite,u cemu je problem? poz
Stefan_tomy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2010, 19:44   #158
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless...

Sam si sebi odgovorio, optička vidljivost je otežana a da ne pominjem da drveće/lišće bukvalno guši signal, bez obzira što tebe piše da je signal toliko i toliko. Okreći antenu na drugu stranu

Poslednja ispravka: Iris (17.5.2010 u 23:35) Razlog: malo smo drveca skratili ovih meseci...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2010, 23:03   #159
Helingen
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Unhappy Problem sa wi-fi netom

Nedavno sam kupio laptop sa Windows 7 Starter OS i pošto sam totalno neupućen u bežični internet molio bih nekoga da mi objasni zašto ne mogu da surfujem iako piše da sam konektovan na D0KBCnet. Probao sam juče isto to u parku kod Vuka i u početku sam imao isti problem sa Telenorovim besplatnim netom a onda se odjednom sve popravilo (ne znam šta ) i mogao sam da surfujem. Možda je firewall, možda neka zabrana, ne traži mi password, nemam pojma...

Sve ovo me brine pošto sledeće nedelje putujem u inostranstvo a internet mi je od presudne važnosti za posao i komunikaciju
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	28.5_resize.jpg
Viđeno:	57 puta
Veličina:	93,9 KB
ID:	34795  
Helingen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2010, 23:58   #160
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Problem sa wi-fi netom

Na slici se jasno i glasno vidi da nisi konektovan na internet Pogledaj crvenu "putaču" na liniji između ikonice DOKBCNet i globusa. Primećuješ takođe i da je globus siv što je indikacija da nemaš konekciju na net. Da ne pominjem status u koloni "Access type" gde jasno piše "No Internet connection"

Ikonica koju vidiš dole samo pokazuje izvor konekcije i jačinu signala koji je u tvom slučaju izuzetno slab. U svakom slučaju najbolje ti je da kontaktiraš svog wireless provajdera da proveriš šta se dešava a za preko generalno ne bi trebalo da se sekiraš zato što većina WiFi provajdera ima mnogo bolju pokrivenost (opet zavisi od zemlje) nego kod nas.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Helingen (29.5.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bežičan internet, wireless

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41
Par prostih wireless pitanja TheReaper Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 14.6.2007 1:00
Wireless Pitanja Axis Internet usluge 7 10.3.2007 18:03
Nekoliko wireless pitanja B@NE Internet usluge 12 12.6.2006 15:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com