Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.7.2010, 14:54   #1
gav.sa
Novi član
 
Član od: 25.12.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Toshiba, ali koja

Prelazim sa Desktopa na Laptop.
Potreban je za rad u Adobe programima (povezao bih ga na Samsung T220), amaterskih obrada video snimaka sa kamere i naravno kcerka bi se igrala na njemu (kada joj dozvolim).
Odlucio sam se za ovo: link

a onda sam ugledao i ovo:

http://www.grappologroup.com/oprema-...NTB1169A00000/

Interesuje me da li razlika u ceni opravdava razliku u performansama, tj da li se vredi ispruziti za ovaj drugi.

Poslednja ispravka: Beagle (23.7.2010 u 18:18)
gav.sa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2010, 21:44   #2
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Toshiba, ali koja

Jako tesko pitanje.
Razlika u performansama jeste znatna, narocito kada obratis paznju na to da je bukvalno svaka komponenta bolja kod L650-11F ali je zato i cena znatno veca.
Licno uvek bih pre uzeo bolji pa makar ga platio i skuplje tako da bi u mom slucaju izbor bio L650-11F mada bih ipak pogledao kakve su njegove cene po drugim prodavnicama - mozda nadjes i jeftinije od ovog.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2010, 23:54   #3
gav.sa
Novi član
 
Član od: 25.12.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba, ali koja

Mozda sam pogresno postavio pitanje. Nisam imao prilike do sada da radim neke ozbiljnije poslove na laptopu. Jasno mi je da je ovaj po svim stavkama bolji laptop.
Ono sto sam ja hteo da pitam je da li je razlika u procesorima tolika da cu ja da osetim razliku kod rada u Abobe programima i da li je graficka toliko bolja da ce, recimo Far Cry 2 raditi osetno bolje, tj da li ce ta razlika u ceni doneti dosta bolje perfomanse ili ce to biti reda 5-10%.
gav.sa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2010, 16:22   #4
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Toshiba, ali koja

Razlika u procesorima jeste veca a da li ce doneti neko znacajnije poboljsanje u Adobe programima ti ne mogu reci, ali ti zato sa sigurnoscu mogu reci da je graficka mnoooogo bolja i da ce ti doneti itekakvo poboljsanje performansi u odnosu na jeftiniji model.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2010, 17:38   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Toshiba, ali koja

Razlike u procesoru postoji ali je minimalna,

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=47663
http://ark.intel.com/Product.aspx?id=43537

Jači m odel ima takozvani ntel® Turbo Boost Technology i za nijansu veći klok. Smatram da u realnom radu nećeš osetiti razliku u performansama.

Što se tiče grafike razlika postoji ali opet nije po meni nešto drastično. Ja sam inače žestoki protivnik igranja bilo kakvih igara na laptopu koji su zahtevniji od MineSwipera.

Razlog je prost "ne integrisane" grafičke se dosta greju a nemogu da se propisno raslade što na duge staze (3-5) godina dovodi da sagorevanja grafičkog čipa. Ja sam fanboy Atija ali za protivnik atja u laptopu. Jdnostavno se i suviše greju i 90% laptopova sa grafikom tog proizvođča završi u servisu zbog problema sa grafikom u gore navedenom periodu. Znam da su ovo teške reči i neko će reći da maračim ali je nažalost tako imam servis i verjute mi da sam se svačga nagledao kada je ati u laptopovima u pitanju.

Dalje HDD, u specifikaciji modela sa 320GB nije navedeno na koliko se HDD obrtaja vrti ako je i on na 5400 kao i model od 500GB onda tu u performansama nema razlike. Dok ako se slučajno vrtin na 7200 obrtaja to je svakako ogroman plus. Ja sam u laptopu iz profila imao prvo disk na 5400 obrtaja a onda sam sticajem okolnosti zamenio za model na 7200 obrtaja i razlika je "nebo i zemnja". Nebih se vratio na sporiji disk da me teraš puškom. Po meni je jedini logičan korak SSD i ništa drugo.

Jedino što mi se kod ove skuplje tošibe dopada je ta crna boja kućišta i ništa više. Tako da ako crno kućište i dizajn nije presudan slobodno možeš da uzmeš i jeftiniji model po meni necćš ništa vredno pomena izgubiti!
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
gav.sa (24.7.2010)
Stara 24.7.2010, 13:31   #6
gav.sa
Novi član
 
Član od: 25.12.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba, ali koja

Hvala ti na ovom fantasticnom odgovoru, to je ono sto mi je trebalo.
Definitivno narucujem jeftiniji model i to vec danas.
gav.sa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2010, 1:41   #7
anta91
Novi član
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 26
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Toshiba, ali koja

Pozdrav, zamolio bih vas da mi kazete kako vam koristi laptop, jer i ja nameravam za neki dan uzeti takav! Pozdrav
anta91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
BRZA POMOC ogromna dilema ASUS TOSHIBA ili ...? Jefferson ŠDK - Prenosni računari 12 18.3.2010 3:22
Toshiba laptop zlatiborbc ŠDK - Prenosni računari 17 2.2.2010 1:34
Koja je najbolja pasta za hlađenje? bole083 Osnovne komponente 6 9.1.2008 22:00
Toshiba Warranty Marko 0401 Prenosni računari 9 26.11.2007 2:01
Koja Graficka za laptop chris ŠDK - Prenosni računari 9 12.11.2006 16:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com