Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2010, 12:47   #1
moratas
Novi član
 
Član od: 4.11.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacija

Zdravo svima.
Trebala bi mi preporuka za laptop.Svrha=igranje.Za oko 500 600(kako da ukucam evro?imam taj smibol na tasteru ali ako probam sa shift samo % mi izlazi,ctrl i al mi ne prolazi isto)

velicina ekrana mi nije tolko bitna,moze i 10" ali mi jeste bitno da je u pitanju kvalitetan ekran koji sto manje zamara oci.

takodje bitan mi je kvalitet,da se sto manje zagreva i da prosto receno traje.
baterija mi nije bitna jer cu ga koristiti prikljucenog na struju

radim trecu smenu pa ga zato i uzimam inace bih uzeo desktop naravno
(8 sati NIKAD da prodje)

Koristicu ga u prostoriji sa relativno jakim osvetljenjem pa je pozeljno da gler(odsjaj) na ekranu nije velik.

Ako moze da potera sledece igre u rezoluciji 800x600 sa konstantnih 40-60FPS ja sam zadovoljan
Witcher
gta4
dragon age
street fighter
resident evil 5
grid
dirt
king bounty
batman
dead space
bioshock
mass effect
assasin creed 2
alpha protocol
fifa,pes novi
gears of war
nba 2k11
crysis
fear prvi
borderlands
Moze preporuka i za jos neku igru od 2005 pa do danas.
Omiljene su mi bile deus ex,fable,i k.o.t.o.r 2

Rzmisljam o kupovini

http://www.itsvet.com/proizvod/toshi...laptop/22/4279

Dell Inspiron N5010 (15R) Dual Core P6100 - Crni - DI5010HMEHI24H35GBC6LEB

61.990,00 din

  • Opis ekrana 15.6” WXGA HD LED Backlight ,TrueLifeTM Rezolucija: 1366 x 768 piksela
  • Procesor Intel
  • Tip procesora Intel Dual Core
  • Opis procesora Intel® Pentium® Dual Core Processor P6100 Brzina: 2.0 GHz, FSB: 1066MHz, Kes memorija: Intel® Smart Cache 3MB
  • Chipset Intel Chipset
  • Opis chipseta Mobilni Intel® HM57 Express chipset
  • Grafička karta ATI
  • Opis grafičke karte ATI Mobility Radeon™ HD 550v sa 1GB sopstvene memorije, maksimalna graficka memorija 2303MB sa instaliranih 4GB sistemske memorije
  • Memorija 4GB
  • Opis memorije 4GB (2GB + 2GB) DDR3 1066 MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket maksimalno 8GB SDRAM
  • Hard disk 320GB
  • Opis hard diska Kapacitet : 320GB ,sertifikat : S.M.A.R.T. rotacija diska : 5,400 rpm
  • Optički uređaj DVD-RW
  • Opis web kamere Creative Labs 1.3 MegaPiksela web kamera sa mikrofonom
  • Garancija 36 meseci
sta mislite o ovom dellu?googlao sam ali nisam mogao da nadjem mnogo jer je izgleda i procesor i grafika iz nove serije
grafika bi trebala da bude slicna 4650 sto dobro zvuci

za procesor sam proicitao da se malo zagreva,malo trosi ali ne znam kakve su mu perfomanse
3 godine garancije lepo zvuce a i linux isto bih voleo da probam mada xp takodje zelim da instaliram

kako to ide kod della i kod toshibe?da li je moguce instalirati i win 7 i xp
da li je problem naci drajvere za xp za dell i toshib-u

Win 7 i xp zelim da imam na svakom.Win 7 cisto zato jer je potreban za neke igre inace ga ne bih koristio,jos nisam cuo za dobar razlog zasto bih koristio win 7 koji trazi 2 gb za razliku od xp koji trazi mnogo manje

kod toshibe mi se jos ne svidja sto je home verzija i to 64 bitna za koju cujem da stvarno nema potrebe i da pravi probleme sa nekim igrama


http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/22326


koji od ovih gamepada bi mi preporucili za gore navedene igre?
bitna mi je ergonomija i da moze da se koristi u onim igrama

jel ima ko od vas problema sa RSI tj.da vas zabole prsti od misa ili tastature?
bio mi je otekao kaziprst od misa tako da vise nema kantera i sl. za mene tako da prelazim na gamepad,mada i oni me nerviraju,svi pravljeni za japanske ruke ili decu
cujem da je xbox bolji ali i tu se zale kao na primer na ovaj chillstream da ih zabole ruke

jel ima igde u beogradu da se nabavi zicana verzija xbox gamepada?


http://www.itsvet.com/proizvod/logit..._gamepad/31/34

http://www.itsvet.com/proizvod/logit...p_gamepad/31/4

http://www.itsvet.com/proizvod/logit..._gamepad/31/83


kakvo instaliranje mi preporucujete?Platicu tio u servisu pa me zanima sta da im kazem.Zeleo bih da imam win 7 i win xp ali da mogu kao i kodtoshibe isl.da uradim HDD restor
da li moze restor da se uradi i za xp i win 7 peko jednog dvd-a?
Zelim da sam obezbedjen pa da mogu sve da vratim na stari i preko hdd i preko dvd-a?
Znam sta zelim ali ne znam kako to da kazem da me jasno razumeju u servisu

p.s.koji mis ima najbolju ergonomiju/da li neko koristi http://www.itsvet.com/proizvod/logit...omp_mouse/31/8 il sl? kakav je za igranje FPS igara?

Poslednja ispravka: moratas (4.11.2010 u 13:19)
moratas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 14:20   #2
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Za te pare, nema to što tražiš, kupi desktop pa se igraj kao čovek, ili iskeširaj duplo više... Ebiga...

Mislim, možda će moći taj da potera, ali opet neće biti na nivou na kome to ti očekuješ, laptopovi nisu namenjeni za gaming.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 15:22   #3
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
Za te pare, nema to što tražiš, kupi desktop pa se igraj kao čovek, ili iskeširaj duplo više... Ebiga...
Voleo bih kada bi dao argumente za to što tvrdiš. Bio bi ti više nego zahvalan.


Moratas,

za novac koji poseduješ može da se kupi sasvim korektan gejmerski laptop od 15". Suština je da je najveći kompromis već učinjen kroz to da je max. rez. 1366x768, tako da su frejmrejtovi vrlo konkurentni desktop mašinama.

Dell koji spominješ je precenjen, po običaju. Reč je o solidnoj mašini, ali za te pare može da se uzme mnogo jača Toshiba ili MSI.

Trenutno mogu da ti preporučim dve varijante :

1. Toshiba l650d-125 ( Turion II p520+ 5650 - 60000din) - ovaj ja imam i baš sam zadovoljan,

2. MSI gx623 ( core2duo+4670 - 63000) - ovaj ima NjegovaWisost, a na osnovu onog što je napisao može se zaključiti da je reč o izuzetnom laptopu.

Obe varijante koje sam naveo su slične po performansama, a igre koje si nabrojao će da rade u najmanju ruku na 30fps, na maksimalnoj rezoluciji i najčešće skoro maksimalnim podešavanjima. Na primer DIRT2, ako sve staviš na high, će raditi na oko 32-3 fps (na Toshibi). Ako spustiš ponešto da medium, radiće oko 40fps. Na 800*600 (tj. odgovarajućoj wide varijanti ) sve igre će raditi kao mačiji kašalj. Realno, nećeš nikada imati potrebe da spuštaš rezoluciju.

Što se tiče XP-a, teško da ćeš naći drajvere. To što će da ti W7 jede nešto više memorije, ne treba da te brine, jer je ovi laptopovi imaju na pretek. Igre će da ti rade bolje na sedmici, a i ceo sistem. Naravno, to možeš i sam da testiraš ako ne veruješ svima onima koji su to već učinili. (p.s. Inače, za torrent je svejedno koji sistem imaš)

Ekrani su glossy, što znači da postoji odsjaj. Ipak, taj odsjaj nije kritičan (na Toshibi), tako da ne treba da te brine. Postoji izuzetno dobar level osvetljenja, tako da jedino jaka sunčeva svetlost može napraviti problem. Uglovi gledanja nisu nešto specijalno dobri, ali nisu ni ko zna šta loši.


Toshiba koju si ti naveo, ona od 50k, je solidna. Ali imaj u vidu da je reč dx10 grafičkoj kartici koja će pružiti dosta slabije perfomanse u odnosu na dx11 kartice kao što je 5650 ( na primer DIRT2 i F1 2010 će raditi dosta slabije). Pored toga, rel je o Turion m500 procesoru, koji ume da se greje u priličnoj meri, što nije slučaj za p520 ( koji je hladniji čak i od i3 procesora). Znači, ako imaš 60k, bolje kupi l650d-125.

Ako si zainteresovan za MSI i komentare o njemu, obrati se NJegovojWisosti. Imaš i temu "Rezultati laptopova u test programima" (tako nešto), gde smo pisali o oba modela.

Poslednja ispravka: zeuk (4.11.2010 u 15:30)
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zeuk na korisnoj poruci:
moratas (5.11.2010)
Stara 4.11.2010, 16:12   #4
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Nerazumem se bas u laptopove ali ako ti treba samo za igrice onda uzmi neku prenosnu konzolu(psp,nintendo),na njima se mogu igrati razne igre.
I like games je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 16:28   #5
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Ako je cilj proci sto jeftinije sa sto boljim komponentama, ima i Fujitsu LifeBook AH530 GFX (vidi reklamu u dodatku ovog broja SK). HD550v radeon sa Core-i3-370M procesorom (2.4Ghz), 3GB DDR3 rama i 7200rpm HDDom od 320GB.. Najbolji odnost cena performanse koji sam video trenutno na nasem trzistu.

Evo detaljnih i specifikacija:
http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/23162

Naravno, moze i bolje, ali za vise para.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 16:56   #6
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Bas sam preporucio taj model pre neki dan. Zvuci bas interesantno, ali nisam siguran kakve implikacije imaju nizi klokovi 550v u odnosu na 4650. Ukoliko voltaza dozvoljava oc, onda je to stvarno best buy.
Jos nisam stigao da procitam o tome preciznije. ako bi vec birao izmedju Fujitsua i one Tosibe od 50k, bolji je Fujitsu, makar po nekom mom prvom utisku.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2010, 17:12   #7
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Citat:
I like games kaže: Pregled poruke
Nerazumem se bas u laptopove ali ako ti treba samo za igrice onda uzmi neku prenosnu konzolu(psp,nintendo),na njima se mogu igrati razne igre.


Pa kako da igra world of warcraft na PSPu npr?

Od svih tih igara Gx 623 može da povuče sve, i u native rezoulciji. Jedino nisam probao GTA od njih, ali recimo Mafia II ide sve na max u native 1280x800 osim AA kao i CoD MW2 (gdje sa AA zna da malko uspori u dimnim scenama)

Iskreno, i ova toshiba što zeuk pominje je odlična. Potpisujem takođe sve što je Zeuk govorio...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 9:16   #8
werbatim
Novi član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

a ovaj:
http://www.laptopovi.com/msi_-_cx623-019xeu-21297
?

mislim, ne predlazem ga pokretacu teme; pitam za misljenje
werbatim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 10:07   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Nista posebno. Mislim, mogu i na njemu da se igraju neke igre (uz kompromise), ali grafika je za klasu slabija od svih preporucenih ovde.

Definitivno nije igracki laptop. Pre bi rekao "game capable".

Skoro iste performanse u igrama mogu se dobiti uz ovaj 14.000din jeftiniji laptop:
http://www.laptopovi.com/asus_k52je-ex044d_-22318
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 10:26   #10
moratas
Novi član
 
Član od: 4.11.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

E hvala uzecu onda l650d-125 toshibu, poz


izgleda da necu jer ga u beogradu nema niko,sacekacu da vidim u ponedeljak ako nabave ako ne onda..ne znam jos

Poslednja ispravka: moratas (5.11.2010 u 12:24)
moratas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 1:28   #11
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ako je cilj proci sto jeftinije sa sto boljim komponentama, ima i Fujitsu LifeBook AH530 GFX (vidi reklamu u dodatku ovog broja SK). HD550v radeon sa Core-i3-370M procesorom (2.4Ghz), 3GB DDR3 rama i 7200rpm HDDom od 320GB.. Najbolji odnost cena performanse koji sam video trenutno na nasem trzistu.

Evo detaljnih i specifikacija:
http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/23162

Naravno, moze i bolje, ali za vise para.
Proučio sam malo celu stvar oko grafičke Ati 550v. Bez problema može da se overklokuje, i to na veće klokove od default 4650( 450 na 550 i 600 na 800, što i nije neki izazov). Pretpostavljam da su krajnji klokovi sa 4650 veći, ali to ne menja činjencicu da se za 51k dobija i3 procesor, i to ne najslabija varijanta (a razlike izmedju varijanti i3 procesora su prilične)!

Čak i za igre, posebno strategije tipa SC2 koje su procesorski intezivne, ona Toshiba (Turion+4650) nije konkuretna ovom Fujutsuu. Jedina mana je garancija od godinu dana, ali to možda može i da se produži. Fujitsu je izgleda u fenomenalnim odnosima sa Intelom, jer se cene za koje se daju su neverovatne!

U svakom slučaju, u klasi najjeftinijih gejming varijanti, imamo novog lidera.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 9:44   #12
moratas
Novi član
 
Član od: 4.11.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Nije mi cilj da "prodjem sto jeftinije sa boljim komponentama" ako to znaci da je slabiji kvalitet

a fujitsu i msi bas i nisu poznati po kvalitetu kod svojih gejmerskih laptopova

jedino mi se kod toshibe ne svidja sto je win 7 home na njoj i to 64 bitna verzija koja pravi probleme kod nekih igara a i nema xp kompabiliti moda
a jos i placam za win 7 a ne dobijam ga,tj.samo je preinstaliran

a stvarno mi se gade svi odreda proizvodjaci laptopova sa njihovim glossy ekraima

Poslednja ispravka: moratas (6.11.2010 u 12:00)
moratas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 15:40   #13
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Ne bih se kladio u to da Fujitsu nije poznat po kvalitetu. Ne sećam se da sam čuo neke razočaravajuće komentare.

Što se tiče W7, ja sam do sada imao problem samo sa FarCry 1, ali sam to sredio downloadovanjem odgovarajućeg dll fajla. Neke druge stare igre rade bez problema : gothic1, gothic2, stronghold 1.... Nove isto rade besprekorno. Naravno, ne iskučujem mogućnost da nekad "možda" bude problema. Inače, postoji compatability mod za XP, ako mislimo na istu stvar.

Po pitanju glossy ekrana, oni su danas maltene standard. Moj utisak je da se njima mnogo više dobija nego što se gubi, iako je to stvar ukusa. Verujem da je upravo to i razlog zašto im je tako veće učešće. Po meni je smisleno da se mat ekran stavlja samo na netbookove i na notebookove sa naglašenom autonomijom i prenosivošću, jer to, kako mi se čini, implicira da će se često koristiti pod vedrim nebom.

btw. upravo sad ovo što pišem kucam napolju, ekran je na skoro najmanjem osvetljenju, a refleksija je minimalna. Ako osvetljenje povećam do kraja, onda refleksije nema uopšte.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2010, 23:44   #14
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

E vidoh danas onaj Fujitsu (AH530 GFX) uzivo, u trznom centru Usce, u jednoj prodavnici.

Moj utisak: Chicklet tastatura koju ima mi ne uliva poverenje. Mada je fino kako su ugurali i numericke tastere, nekako je sva skucena, i na prvi pogled odise nekvalitetom izrade (subjektivni utisak). Isto vazi i za power taster.

Sve u svemu, definitivno jedan od "ruznijih" modela koje sam video izlozen.


P.S.
Naravno, ovo nista ne znaci po pitanju funkcionalnosti u radu. Ipak je u pitanu samo vizuelni utisak ugasenog laptopa.


EDIT:
Evo nasao sam video review cele AH530/550 serije. Laptop "izgleda" kao model u videu, pa procenite dal sam se prevario (lik u videu ga eto hvali).

http://www.youtube.com/watch?v=5A18a9g2ojk
(obratiti paznju na razliku izmedju "friziranih" slika i stvarnog izgleda modela u videu)


EDIT2:
Inace, i L500D Toshiba (jos jedan jeftini model sa dobrom grafikom) je jedan od vizuelno "ogavnijih" laptopova. Bar po pitanju grey "jeftina plastika" tastature. Cim je vidim, imam odma utisak da ce za par gotina da se oljusti boja tastera.

Poslednja ispravka: player1 (7.11.2010 u 0:14)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 0:53   #15
moratas
Novi član
 
Član od: 4.11.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Citat:
zeuk kaže: Pregled poruke
Ne bih se kladio u to da Fujitsu nije poznat po kvalitetu. Ne sećam se da sam čuo neke razočaravajuće komentare.

Što se tiče W7, ja sam do sada imao problem samo sa FarCry 1, ali sam to sredio downloadovanjem odgovarajućeg dll fajla. Neke druge stare igre rade bez problema : gothic1, gothic2, stronghold 1.... Nove isto rade besprekorno. Naravno, ne iskučujem mogućnost da nekad "možda" bude problema. Inače, postoji compatability mod za XP, ako mislimo na istu stvar.

Po pitanju glossy ekrana, oni su danas maltene standard. Moj utisak je da se njima mnogo više dobija nego što se gubi, iako je to stvar ukusa. Verujem da je upravo to i razlog zašto im je tako veće učešće. Po meni je smisleno da se mat ekran stavlja samo na netbookove i na notebookove sa naglašenom autonomijom i prenosivošću, jer to, kako mi se čini, implicira da će se često koristiti pod vedrim nebom.

btw. upravo sad ovo što pišem kucam napolju, ekran je na skoro najmanjem osvetljenju, a refleksija je minimalna. Ako osvetljenje povećam do kraja, onda refleksije nema uopšte.

fujitsu? kvalitet? pa sta mislis zasto im je garancija 1 godina? Ne znam stvarno kako nisi cuo za lose komentare kad ja jesam i to pre nego sto sam i poceo da trazim laptop za kupovinu

ja da znam win 7 home verzija nema xp compability mod mada nisam siguran

a ko je to tebi rekao da igre rade bolje na 7?jesi instalirao xp na laptop pa testirao? ja sam cuo suproptno, a i da bolje radi xp.
to znam iz prve ruke jer mi drug ima novu masinu sa win 7 a meni na prastaroj sa xp sve brze ide

dx11 kartica uopste nije bitna jer nije taj laptop toliko jak da ces iskoristiti te efekte a i igre ce bolje raditi sa dx 10 ili i dx 9

a to "mozda" bide problema treba da stavis bez navodnika s obzirom da sam i to proverio
gta san andreas ne radi na win 7
mozda moze nekako da se namesti ali ne bez problema i to sam proverio
takodje jos neke igre sam instalirao kod druga i nisu htele da rade
oblivion npr jeste

od noviih npr.bad company 2 pravi probleme kod win 7 64 bitne verzije

glossy ekran je jedan od najglupljih proizvoda ikada!
pa poenta laptopa i jeste prenosivost i rad u raznim uslovima=osvetljenjima

napraviti ekran koji je ustvari ogledalo je retarderano
narvano to se radi jer su troskovi proizvodnje manji

evo jedan primer te genijalnosti na delu

http://www.notebookcheck.net/typo3te...f41d83a43e.jpg

i ti kazes da ovo tebi ne smeta?
to nema nikakve veze sa ukusom vec sa zdravim mozgom
moratas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 2:28   #16
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Unhappy Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Citat:
moratas kaže: Pregled poruke
fujitsu? kvalitet? pa sta mislis zasto im je garancija 1 godina? Ne znam stvarno kako nisi cuo za lose komentare kad ja jesam i to pre nego sto sam i poceo da trazim laptop za kupovinu

ja da znam win 7 home verzija nema xp compability mod mada nisam siguran

a ko je to tebi rekao da igre rade bolje na 7?jesi instalirao xp na laptop pa testirao? ja sam cuo suproptno, a i da bolje radi xp.
to znam iz prve ruke jer mi drug ima novu masinu sa win 7 a meni na prastaroj sa xp sve brze ide

dx11 kartica uopste nije bitna jer nije taj laptop toliko jak da ces iskoristiti te efekte a i igre ce bolje raditi sa dx 10 ili i dx 9

a to "mozda" bide problema treba da stavis bez navodnika s obzirom da sam i to proverio
gta san andreas ne radi na win 7
mozda moze nekako da se namesti ali ne bez problema i to sam proverio
takodje jos neke igre sam instalirao kod druga i nisu htele da rade
oblivion npr jeste

od noviih npr.bad company 2 pravi probleme kod win 7 64 bitne verzije

glossy ekran je jedan od najglupljih proizvoda ikada!
pa poenta laptopa i jeste prenosivost i rad u raznim uslovima=osvetljenjima

napraviti ekran koji je ustvari ogledalo je retarderano
narvano to se radi jer su troskovi proizvodnje manji

evo jedan primer te genijalnosti na delu

http://www.notebookcheck.net/typo3te...f41d83a43e.jpg

i ti kazes da ovo tebi ne smeta?
to nema nikakve veze sa ukusom vec sa zdravim mozgom

Lenovo = garancija 1 godina,

HP = garancija 1 godina (najčešće)

I šta sad? Znači to su sve nekvalitetni brendovi?

-

Windows 7 može da bude gora varijanta od XP-a jedino ako imaš malo RAM memorije ili slab procesor (npr. Atom, ali je i tada znak pitanja). Postoji prilična korpa razloga zašto je bolje imati W7 nego XP, makar kada je laptop u pitanju. Naravno, ne pada mi na pamet da širim priču o tome. Što se mene tiče, snimi i W98, jer vidim, sve si podrobno ispitao i proučio.

-

Od igara koje si spominjao, meni SanAndreas radi bez problema, kao i Oblivion. Bad Company nisam probao.

-

Dx11 može da znači. Ja sa sigurnošću znam da ima ogromne razlike kod igrice DIRT2 i F1 2010. Pored toga, rezultati u 3dmark Vantage su vrlo indikativni. Ako već 4650 i 5650 ostvaruju skoro identične rezultate u 3dmark05, kako da je u 3dmarkV 5650 čak 20% bolji?!

-

Mislim da uopšte nije konstruktivno kad kažeš da su glossy ekrani najgluplji proizvod ikad i da to "nema veze sa zdravim mozgom". U sobnim uslovima mat ekran u odnosu na glossy izgleda žalosno po pitanju boja i lepote prikaza. A što se tiče slike koju si stavio, ona ima dva kritična momenta :

1) Osvetljenje je podešeno na minimum,
2) Položaj je neprirodan, jer ne vidim svrhu da stojiš pod 45 stepeni u odnosu na ekran. Ako stojiš tačno iza, nećeš imati taj problem.


-

Ako ne stičem pogrešan utisak, pristup ti je prilično agresivan. Ukoliko imaš mogućnosti da nažeš gejmerski laptop za 600e, sa mat ekranom, sa neprikosnovenim XP-om, sa 10 godina garancije, samo napred. Ako pritom nađeš vremena, obavesti i nas o tom revolucionarnom otkriću. Ali za te pare, ako ne grešim, a verovatno ne grešim, u kategoriju gejmerskih laptopova možeš da svrstaš svega 5 modela : dve toshibe, jedan MSI, jedan Fujitsu, i jedan Acer. Sve ostalo je gore "za igre".

Poslednja ispravka: zeuk (7.11.2010 u 2:46)
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 10:18   #17
moratas
Novi član
 
Član od: 4.11.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

garancija 1 godina=slab kvalitet,nije to neka filosofija

odakle znas da je win 7 gora varijanta samo tada?jesi instalirao ti xp na tom laptopu pa da to mozes reci?
drug mi ima desktop masinu sa 2 gb memorije i win 7 mu slabije radi nego meni xp na staroj masini
zasto bi koristio OS koji sporije radi?Koje su to prednosti win 7? daj mi konkretan primer.Nema ga.Sta mislis zasto i dalje vecina preduzeca koristi xp ili pprelazi na linux
evo ti u ovom broju primer gde imas linux koji radi i sa 48 mb memorije!

jedina "prednost" win 7 jesu drajveri a to nije prednost nego njihova odluka da ne podrzavaju xp vise
od cele te korpe prednosti ti nisi naveo ni jednu
po tebi taj laptop je zivo savrsenstvo,win 7 je isto savrsen ma utopija je izgleda stvarna
ukucaj ti san andreas i win 7 u google pa pogledaj koliko ljudi ima problema ali ne kod tebe sve je savrseno

glossy ekrani jesu jedan od najgorih proizvoda ikada,naravno i najgluplji gledano sa aspekta(normalnih) korisnika a sa strane proizvodjaca nije jer je proizvodnja glossy ekrana jeftinija
ako ti ona slika ne odgovara uzmi lepo svoj laptop pa izadji na sunce i slikaj ekran pod kojim god uglom hoces pa pokazi rezultate
al dobro nekim ljudima je bitnije da imaju ogledalo i laptop koji sav lepo sjaji i izgleda "cool"

nazalost mat ekran na laptopu je vise retkost a i instaliran xp,10 godina garancije decko niko nije pominjao ali cu sigurno ici na onaj sa garancijom od 2,3 god umesto 1
moratas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 10:34   #18
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Sto se tice Della, uvek ocekuj 3 godine garancije, ali i cenu za bar 10.000din vecu od konkurencije za istu stvar.

Jedino Toshiba i Dell nude duzu garanciju (po defaultu) za vecinu svojih proizvoda. Dok je jedna godina standard za sve ostale proizvodjace u sferi do 600e.

Poslednja ispravka: player1 (7.11.2010 u 11:27)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 10:42   #19
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Sto se tice win 7 prosto nije tacno da na 2gb masini win 7 radi gore nego xp .
Moze masina da ima 16gb i slab cpu najcesci razlog ili lose drajvere na starijoj masini pa da se win 7 vuce .
Na dual core /2gb rama win 7 32 bit je je bar ravan xp moze biti problema sa igranjem jer 2 gb rama pocinje da polako biva nedovoljno .
Sto se tice problema na win 7 nov je mnoge stvari su drugacije i problemi novi ja garantujem da postoji skoro isto toliko problema na xp ali su svi vec uvezbani da ih resavaju.
Sto se tice laptopa sam odluci koliko ti je vazna garancija i brend.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2010, 12:57   #20
zeuk
Veteran
 
Član od: 31.8.2010.
Poruke: 675
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 128 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Laptop za igranje za oko 600e dell ili toshiba i koji ergonomski gamepad xp instalacij

Citat:
moratas kaže: Pregled poruke
garancija 1 godina=slab kvalitet,nije to neka filosofija

odakle znas da je win 7 gora varijanta samo tada?jesi instalirao ti xp na tom laptopu pa da to mozes reci?
drug mi ima desktop masinu sa 2 gb memorije i win 7 mu slabije radi nego meni xp na staroj masini
zasto bi koristio OS koji sporije radi?Koje su to prednosti win 7? daj mi konkretan primer.Nema ga.Sta mislis zasto i dalje vecina preduzeca koristi xp ili pprelazi na linux
evo ti u ovom broju primer gde imas linux koji radi i sa 48 mb memorije!

jedina "prednost" win 7 jesu drajveri a to nije prednost nego njihova odluka da ne podrzavaju xp vise
od cele te korpe prednosti ti nisi naveo ni jednu
po tebi taj laptop je zivo savrsenstvo,win 7 je isto savrsen ma utopija je izgleda stvarna
ukucaj ti san andreas i win 7 u google pa pogledaj koliko ljudi ima problema ali ne kod tebe sve je savrseno

glossy ekrani jesu jedan od najgorih proizvoda ikada,naravno i najgluplji gledano sa aspekta(normalnih) korisnika a sa strane proizvodjaca nije jer je proizvodnja glossy ekrana jeftinija
ako ti ona slika ne odgovara uzmi lepo svoj laptop pa izadji na sunce i slikaj ekran pod kojim god uglom hoces pa pokazi rezultate
al dobro nekim ljudima je bitnije da imaju ogledalo i laptop koji sav lepo sjaji i izgleda "cool"

nazalost mat ekran na laptopu je vise retkost a i instaliran xp,10 godina garancije decko niko nije pominjao ali cu sigurno ici na onaj sa garancijom od 2,3 god umesto 1
1. XP nisam mogao da instaliram, jer teško da ću naći drajvere. To što na high end mašini sa 2gb rama,koju ima tvoj drug, w7 ne radi dobro, ništa ne dokazuje. Ja sam imao prilike da vidim kako na Asusu 1201n Xp radi bolje nego W7, kada se igra DOTA. ALi, reč je o Atomu sa 2gb rama, tako da to uopšte nije uporedivo sa punokrvnim laptopom sa 4gb rama.

2. W7 donosi prednosti u većoj brzini, boljoj iskorišćenosti resursa, boljoj autonomiji za laptopove, lepšem vizuelnom okruženju, finim praktičnim rešenjima u svakodnevnom radu. Pored toga, original w7 daje mogućnost da često dobijaš vredne apdejtove, koji rešavaju mnoge poznate probleme. VAŽNA STVAR je da ja nisam stručnjak za operativne sisteme, ako imaš konkretna pitanja pitaj u odgovarajućoj sekciji foruma. Dobićeš isti odgovor kao moj, samo će biti detaljnije argumentovan.

3. L650d-125, koji ja imam, nije savršen laptop. Za 570e, koliko košta, odličan je. Taj novac laptop svrstava u low budet klasu. Ako se tome doda da je reč o gejmerskoj mašini, onda govorimo o BELLOW LOW BUDGET klasi. Teško da ćeš naći (značajno) bolji za te pare u ovom trenutku. Ako uspeš, ja ti skidam kapu.

4. Glossy ekrani. Evo ti jedno logično pitanje. Ako je već stvar o TOTALNO GLUPOM proizvodu, koji se stavlja samo zbog manje cene, reci mi - zašto nekom od proizvođača nije palo na pamet : " Zašto mi ne bi konkurisali ostalima neuporedivo boljim mat ekranima? Svi će kupovati naše, multiplikovaćemo prihode, bićemo lider.". ( po toj tvojoj logici nijedan proizvođač ne bi stavljao skuplji Intel, već jeftiniji AMD)

Istina je da nije reč o troškovnoj razlici, već o tome da izuzetno mali broj ljudi ima stvarnu potrebu da laptop koristi pod vedrim nebom (novinari na primer). Uglavnom, koliko god da je neko u pokretu, laptop će koristi u zatvorenom prostoru, u autobusu, u avionu. I sada, ako je 95% kupaca takvih karakteristika, zar nije bolje staviti glossy ekran koji izgleda mnogo bolje u kućnim uslovima?

-

Moraš da budeš svestan da ti za male pare tražiš moćnu mašinu. Godinu dana garancije koju dobijaš za neke laptopove ne znači da reč o obavezno NEKVALITETNOM proizvodu, već da je reč možda i o JEFTINOM proizvodu.

-

U svakom slučaju, ovde ću da prekinem bilo kakvu raspravu sa tobom, jer ne volim kad neko ima taj nadobudan, arogantan, i pomalo bezobrazan stav. Ja se trudim da pomognem i da budem konstruktivan. Dozvoljavam mogućnost da nekad nisam upravu, i otvoren sam za bilo kakvu argumentovanu kritku. Ali ne i za taj tvoj dža-bu princip. Ovde ima ljudi koji se bolje razumeju od mene, i kad god nešto napišu, ja se trudim da upamtim i prenesem nekom kome je to potrebno. Ali ne radim to na tvoj crno-beli način : "w7 ne valja ništa", "glossy ekrani su glupi", "fujitsu je isto glup", "ja sam najpametniji".


Toliko od mene, a sledeći put PM sa pitanjima šalji nekom drugom.

Pozdrav.
zeuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
laptop igranje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji laptop Bodin ŠDK - Prenosni računari 19 12.2.2010 14:34
Laptop Dell Inspiron 1501 - pregreje se i ugasi se... behemoth Kvarovi 11 26.8.2009 14:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com