Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2012, 23:08   #1
shako
Novi član
 
Član od: 7.11.2010.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 16
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Hdd se spooroooo otvara i PC se "smrzava".

Imam sledeći problem.

Od pre neki dan u toku rada PC je počeo ozbiljno da usporava a Win da se "smrzava". I to uglavnom kada hoću da otvorim neki folder ili otvorim My computer ili neki Hdd. Dešava se i pri startovanju nekih aplikacija i obavljanju operacija. Sve se to dešava bez ikakvog pravila. Nekada ubrzo po uključenju računara nekada nakon više sati rada ili više sati stajanja. Pri otvaranju Hdd u adrress baru windows explorera ide Zelena linija (kao pri search komandi) koja bi trebalo da sevne brzo i iščita Hdd. Međutim to traje minutima dugo, pa i toliko do situacije da traje minutima i minutima i onda blokne ceo računar koji smrzne sliku i tako to ostane. U tom slučaju može da se reaguje samo preko power ili restart dugmeta. Po restartu sve je normalno do sledeće situacije koja se pre ili kasnije desi. Inače, mašina se bootuje normalno. Radio sam system fajl check i check bed sektora i to je sve ok. Task manager-performance CPU i RAM ne pokazuje ništa nenormalno. Hdd se čuje normalno. Pri nastanku problema Hdd se takođe čuje normalno i led dioda svetli normalno u intrevalima. Pri pokušaju restarta u trenutku problema Hdd radi većim intezitetom (indikacija led diode na lućištu koja duže i češće treperi i nešto je jači zvuk).

Imam dva Hdd-a (Sata). Problem se dešava sa oba diska (ako je do diskova uopšte). Pokušao sam da otkačim jedan Hdd (onaj koji nije sistemski), međutim isto. Ne znam šta da radim. Mašina mi služi za posao tako da mi je sad veliki problem. Praktično ne mogu da radim kako treba. Ne znam da li da probam reinstall ili je nešto sa hardverom... Ima li neko ideju i da li je neko imao sličan problem?

PC je nov-nema ni mesec dana kako je sklopljen i instaliran i do ove situacije mašina je radila besprekorno. OS je Win 7 x64. Konfiguracija je u profilu.

Poslednja ispravka: shako (24.4.2012 u 23:17)
shako je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2012, 14:45   #2
Nikolattt
Član
 
Član od: 9.7.2011.
Poruke: 85
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 16 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Hdd se spooroooo otvara i PC se "smrzava".

Imas problem sa Windowsom.Do softvera je...ako znas to da reinstaliars,reinstaliraj.Ako ne nadji nekog znalca...
Nikolattt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2012, 16:47   #3
shako
Novi član
 
Član od: 7.11.2010.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 16
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hdd se spooroooo otvara i PC se "smrzava".

Nikolattt hvala na odgovoru.

Čačkajući po event logovima (gde je bilo više system errora) itd, itd.. iako mi mnogo toga nije jasno, došao sam do nekih zaključaka. Ukinuo sam virtuelne dvd drajvere od power iso i deamon tools, privremeno aninstalirao deamon tools, još sam nešto čačkao,.. ne mogu da se setim šta.. i sada mašina radi najnormalnije, tj. problem koji sam opisao se ne dešava. Ne znam u čemu je fora ali sada radi. Ista instalacija na drugoj mašini radi bez ikakvih problema, sa navedenim programima. Istina, tik pre izbijanja problema, žena je instalirala () skype i quicktime player te je povukla i neki softver za update i šta ja znam-to sam takođe skinuo. Ipak ne bi trebalo da se zbog toga dešavao problem. Errora više nema i sve je čisto. Kako god, sad je ok već desetak dana i nadam se da je to, to. Pozdrav!
shako je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
koji program otvara iso fajlove dejanx Aplikativni softver 15 28.2.2011 17:55
Otvara mi se My Computer. Bennoda Girl Kvarovi 18 27.6.2009 22:27
Ne otvara sajt limunnn Kvarovi 13 15.6.2009 23:30
Sajt se sporo otvara puding Web razvoj 2 16.6.2008 22:17
Firefox ne otvara download prozor absonic Aplikativni softver 11 9.4.2007 14:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com