Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2013, 21:35   #21
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Može li odgovor da znam na šta se misli pod ovim?
2x1000 dinara

Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2013, 21:42   #22
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Hvala Bryan Fury.

Ja sam nabavio ove slušalice u BG prije nekih godinu dana za oko 22 evra (tad su bile jeftinije) i mogu reći da su jako kvalitetne, i što se tiče kvaliteta izrade, izdržljivosti, a i što se tiče samog zvuka. Jako precizno se čuju najrazličitiji tonovi, bas nije prejak, čak ga nekad i dodatno pojačam, spektar drugih tonova je skroz okej. Ovo su najbolje slušalice koje sam koristio, ali nisam puno slušalica ni imao. Zvuk je puno jasniji i čistiji u poređenju sa, recimo, zvučnicima Logitech X-210.

I naravno da je važno na čemu slušate, ja sam ih dosad koristio na mobilnim uređajima sa dobrim zvučnim izlazom:
- iPod Touch, druga generacija,
- iPhone, prva generacija,
- Samsung Galaxy S GT-I9000, trenutno njega imam.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 0:47   #23
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Može li odgovor da znam na šta se misli pod ovim?
Zezaš ili stvarno?
Ako si ozbiljan, dve iljade dinara. A i ako nisi ozbiljan, opet tolko
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 1:01   #24
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Jeste, ali ja se skroz slažem sa naslovom. CX serija se može nazvati kvalitetnom samo kad se poredi sa drugim slušalicama tog tipa.
E ja se bash zbog toga i ne bih slozhio, jer je kvalitet pojam koji se vezuje za svrhu proizvoda.

Sve shto si rekao za MX je tachno, vecini korisnika ce one u dobrim uslovima davati bolji zvuk, ali izadji sa tim istim MX slushalicama na ovu koshavu ili na relaciju "linija 33.zip", pa onda vidi koje ce ostaviti bolji utisak. Usput su mi i (subjektivno) in-ear modeli tog tipa neshto udobniji. Da li se zhalim na kvalitet MX slushalica? Ili na to shto i jedne i druge za iste pare daju loshiji zvuk nego npr. Sennheiser HD201 ili tek Koss UR-29 itd? Ne, to bi bilo isto kao da se zhalim shto Galaxy Tab ne mozhe da mi stane u dzep.

Kvalitet je sasvim u redu, ono shto se kupovinom ovakvih slushalica ochekuje je problem. One za svoju cenu daju tachno ono shto treba da daju.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 1:20   #25
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Govorilo se o kvalitetu zvuka, a ne o tome koliko dB će slušalice uspeti da "izoluju". A tu low-budget CX nema šta da traži pored MX serije. Udobnost je opet subjektivna stvar, mene su više žuljale uši od IEM-a nego od MX slušalica.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 1:40   #26
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Tom logikom su MX slushalice nekvalitetne jer ne mogu da pariraju po KVALITETU ZVUKA slušalicama "pune velichine" za iste pare. Now what?
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 1:46   #27
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Ne baš. Jer velike nisu predviđene da budu portabilne (ili bar ne u većini slučajeva), a i IEM i non-IEM su napravljene da budu kompaktne i portabilne, te se zato i zovu bubice zajedničkim imenom. Razgraniči te pojmove.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 2:28   #28
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

"Govorilo se o kvalitetu zvuka, a ne o tome koliko će slušalice biti portabilne. "
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 2:32   #29
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Aj onda i zvučnike da uvrstimo, što da ne, zvuk je zvuk

Ja ne znam šta pokušavaš da isteraš, ali poenta je da će MX dati za 3000 dinara bolji zvuk od CX-a od 3000 din. I to je to. Čak će i nešto jeftiniji MX biti bolji, al' da ne ulazimo u dalju raspravu.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 2:42   #30
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Kad si u kuci - slushalice pune velichine ce dati bolji zvuk nego MX. Ako ti trebaju portabilne slushalice za po kuci, onda ne znam shta da ti kazhem, jer se u tome i ne pronalazim bash.

Kad si napolju - CX ce davati bolji zvuk nego MX, koliko god ove imale kvalitetniji izlaz, jer se earphones totalno izgube napolju. Shto osetljiviji sluh na spoljnu buku imash i shto vishe smanjish muziku, veci je efekat u korist in-ear modela. Pored toga, ne postoji nijedan ozbiljan sajt ili chasopis koji se bavi zvukom, a koji ne napominje izuzetno bitan uticaj spoljne buke, bilo da su u pitanju zvuchnici, mikrofon, slushalice ili neshto deseto.

I shta sad?

Ja ne diskreditujem MX seriju, ali govoriti da je CX nekvalitetna zbog xyz je neozbiljno u najmanju ruku. Govoriti da su MX bolje od CX (earphones vs in-ear) je isto kao da poredish zvuchnike i slushalice. Zna se tachno za shta koje od njih sluzhe. Po tom pitanju i jedne i druge imaju sasvim zadovoljavajuci nivo kvaliteta.

I nemoj sad da pochnemo i o kvalitetu da raspravljamo, toga mi je bar preko glave.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 2:48   #31
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Govoriti da su MX bolje od CX (earphones vs in-ear) je isto kao da poredish zvuchnike i slushalice. Zna se tachno za shta koje od njih sluzhe.
Okej, po tvom mišljenju, za šta onda služe earphones?

Za po kući kažeš da nisu jer ima boljih, velikih slušalica. Za spolja nisu. Za šta su?

Lepo je čovek rekao na početku teme, da ga citiram pošto nisi baš obratio pažnju na prvi post:

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Међутим, осећај звука је као да припадају ценовном рангу до 10 евра а не 25 евра. Свака песма звучи као да им је квалитет осакаћен.
Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Једине позитивне стране су јако добра звучна изолација од спољне средине и добар бас. Ако вам је ово битније од квалитета звука, слушалице су као створене за вас.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 2:58   #32
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Ono gore za earphones i jesam naveo jer je totalno besmisleno i pogreshan nachin razmishljanja, ako razmishljash o kvalitetu nechega.

Za shta sluzhe in-ear slushalice? Za korishcenje napolju na plejerima i prenosnim uredjajima.
Da li tu svrhu CX150 ispunjava? Da, vrlo dobro za svoj cenovni rang.

Ako bash moram da smaram, a kvalitet mi je uzha struka, po ISO 9000 standardu se kvalitet definishe kao "nivo do kojeg skup pripadajucih karakteristika ispunjava zahteve".

Ergo - ne znam kako se mozhe zakljuchiti da su nekvalitetne.

A ako si bash morao da citirash Ljushin prvi post, mogao si da citirash i ostalu mnogobrojniju gomilu iz teme koja se bash sa tim delom ne slazhe.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 3:11   #33
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Ti maši ISO standardima, a u praksi je čovek nezadovoljan kvalitetom zvuka, pa se pitaj kako je to moguće kad ISO drugačije kaže.

Sam si sebi kontradiktoran, upravo sâm zaključuješ da earbuds i in-ear slušalice imaju istu namenu - za u pokretu, ne za po kući. Ne znam zašto ti je bilo teško da na to odgovoriš. Dakle, treba porediti IEM vs earbuds, ne goleme slušalice ili, ne daj bože, zvučnike.

Da, svestan sam da CX bolje izoluje buku, ali kad je nešto lepo izolovano, lepo bi bilo i da se kvalitetno čuje. E, tu nastaje problem, kad treba da prekineš tu obezbeđenu tišinu zvukom - jeftine IEM slušalice bodu oči (uši?) svojim već pomenutim nedostacima. I tu nema pomoći, jednostavno im je sklop takav da su pakovane u manjem i da je teško obezbediti podjednaku zastupljenost svih frekvencija. O veličini soundstagea da ne govorimo.

Time se ja odjavljujem iz diskusije, meni je jako drago što si ti prezadovoljan svojim CX150, ja sam korektno zadovoljan svojim CX400-II i neka tako ostane.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 3:47   #34
BMLW
Starosedelac
 
Član od: 21.5.2010.
Lokacija: Svetski putnik
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 429 puta na 407 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku BMLW
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Logično bi bilo da su in-ear modeli namenjeni onima koji bi da slušaju muziku u punom gradskom autobusu, na gradilištu, pri hodu po vetru i u oluji, vožnji u srpskom vozu...
MX i slični modeli bi bili dobri za ubijanje dosade na predavanjima, u pozorištu, avionu, zadnjem sedištu automobila, dakle tamo gde nema veće spoljne buke i/ili treba da možeš/hoćeš da čuješ ako neko nešto malo glasnije kaže.
Ne znam što se raspravljate, kao da poredite traktor i Fiat Punto, i jedno i drugo imaju osnovnu svhu, idu kad stisneš gas, ali su im namena i zamišljeni uslovi rada sasvim različiti.
BMLW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 3:53   #35
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Okej, znachi ti i Ljusha ste nezadovoljni kvalitetom zvuka, a ja sad izbrojah sedmoro u ovoj temi koji su istim zadovoljni, zakljuchak je da su slushalice precenjene i nekvalitetne? Malo se vishe gadjamo subjektivnim utiskom.

Znash kako, da bi mogao da cenish o kvalitetu nechega, morash da znash shta 'ocesh od njega.

Ako pretpostavimo da znash shta 'ocesh, znachi da si uzeo CX150 zato shto ti njihova svrha odgovara. Samim tim, tvom ugodjaju smeta spoljashnja buka i kvalitet zvuka koji dopire do tebe je znachajno degradiran istom. Tu CX150 ulece kao apsolutni pobednik, sudeci po meni i josh shestoro ljudi ovde, jer je u uslovima neke normalne buke van izolovanog prostora zvuk jednostavno neuporediv i ukupan ugodjaj slushanja muzike ide daleko u korist CX150, koliko god MX u savrshenim uslovima imao bolji zvuk od CX. A ukupan ugodjaj (zvuk koji na kraju i dodje do tebe) je jedino shto je bitno, ako govorimo o kvalitetu zvuka.

Pri ovim uslovima meni i ostatku uopshte nije teshko palo da doplati za in-ear model, jer napolju savrsheni uslovi ne postoje i ti nemash ono shto si i sam spomenuo - obezbedjenu tishinu i nema svrhe da poredish MX i CX u obezbedjenoj tishini, pa CX meni i ostatku predstavlja ukupno gledano bolju kupovinu, jer smetnja bode ochi (ushi?) mnogo vishe nego razlika u kvalitetu zvuka pri totalnoj tishini, koju nikad necesh chuti. Meni savrsheno odgovara shto ne moram da chujem radnika na pneumatskoj bushilici, prolazak kamiona ili danashnje duvanje koshave dok slusham muziku i svakako ne bih menjao to za razliku u zvuku, koju svejedno od gorenavedene buke necu ni primetiti.

Ako ti opet ne smeta tolika spoljashnja buka (koja je nebo i zemlja u odnosu na earphones, objektivno), ochigledno si ovde u manjini i napravio si pogreshan izbor kupujuci CX150. To nema nikakve veze sa kvalitetom slushalica, vec sa tim shto ti ne znash shta 'ocesh.

Time se ja iskljuchujem iz ove teme.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
joximovic (19.3.2013)
Stara 19.3.2013, 11:54   #36
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
Zezaš ili stvarno?
Ako si ozbiljan, dve iljade dinara. A i ako nisi ozbiljan, opet tolko
Ne zezam, nisam bio u Srbiji oko desetak godina... samo u prolazu, pa se nisam doticao sa dinarima. Kod nas je 50 KM crvene boje.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 15:48   #37
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.398
Zahvalnice: 643
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Данас кад сам се враћао са посла, слушао сам музику на це икс 150 добрих пола сата. Дувао је ветар, не баш нарочито јак, па сам осим слушања музике, био приморан да слушам и ветар у слушалицама. Што ми и није сметало. Сметао ми је звук патика у слушалицама. Не често али имао сам осећај као да се звук ђона преноси кроз тело до бубица. Друго, чуо сам још неке "ударце" у бубицама. Као када удараш по каблу. Ове бубице апсолутно не заслужују да се налазе у ценовном рангу до 25 евра. Ја да се питам, сместио би их у ценовни ранг до плафон 2000 динара. Осим доброг баса и звучне изолације, ове слушалице АПСОЛУТНО немају више шта да понуде. Осећај слушања музике је као да је битрејт сваке песме 64 kb.

Слушалице које сам добио уз телефон дају квалитетнији звук (читај високотонце) од це икс 150. Бас им је сасвим пристојан.

Ворк ин прогрес. . . .

Poslednja ispravka: Љуша (20.3.2013 u 1:32)
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 16:49   #38
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Nisu za rang od 25€ već za 2000 dinara... koja je razlika između ta dva, 5 evra?

Što reče neko koliko para toliko i muzike, a prvoklasne noise-cancelling slušalice su oko 400e (npr. Bose QC)
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2013, 20:12   #39
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Ти си Љушо апсолутно добио лош примјерак, или баш имаш "проблема" са чекићем, накововњем или узенгијом у ушима...

Ја не знам, али све што си ти рекао је сасвим супротно од онога што ја чујем када користим ове слушалице..
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 2:32   #40
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Sennheiser cx 150 (пре)цењен "квалитет"

Citat:
Љуша kaže: Pregled poruke
Не често али имао сам осећај као да се звук ђона преноси кроз тело до бубица. Друго, чуо сам још неке "ударце" у бубицама. Као када удараш по каблу.
A, da, to je tzv. mikrofonija koja se javlja kod in-ear slušalica, na to sam oguglao, pa zaboravih... Izgleda da ni ta IEM tišina nije baš tišina, eh.

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Što reče neko koliko para toliko i muzike, a prvoklasne noise-cancelling slušalice su oko 400e (npr. Bose QC)
Jao, probao sam ih u Nemačkoj, stvarno su ludilo od slušalica. Nikad kvalitetnije nisam odslušao Marlyjev Could You Be Loved. Mada u početku imaš osećaj da ti izvlače bubnu opnu napolje. Ima i jeftinijih QC modela, ja mislim da sam ja probao QuietComfort 3, al' ne drži me za reč.

Citat:
joximovic kaže: Pregled poruke
Ти си Љушо апсолутно добио лош примјерак, или баш имаш "проблема" са чекићем, накововњем или узенгијом у ушима...

Ја не знам, али све што си ти рекао је сасвим супротно од онога што ја чујем када користим ове слушалице..
Zapravo nije problem u primerku. Samo neko više obraća pažnju i pogađaju ga neke stvari, a neko manje. Konkretno, za ovu mikrofoniju: http://howto.cnet.com/8301-11310_39-...ar-headphones/
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sennheiser ili... Sheeshmeesh Zvuk na računaru 10 30.4.2018 19:13
[Slušalice/mikrofon] Sennheiser PXC450 Deusdies Opisi, recenzije i testovi 0 10.1.2012 15:14
Veliki problem sa Transcend plejerom - Sennheiser sluške ne rade a druge rade kefalo Zvuk na računaru 7 3.2.2011 23:45
Sennheiser Mr Money Zvuk na računaru 1 26.1.2011 22:33
Sennheiser slušalice do 100 eura, gde i kako? maksbi Zvuk na računaru 3 1.2.2009 23:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com