![]() |
![]() |
|
|
#161 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.417
Zahvalnice: 732
Zahvaljeno 1.302 puta na 994 poruka
|
Citat:
Pisati kako stedis vreme ponavljanjem istog boss fighta je nelogicno (iako ti to zaista tako ne pises) - necu da kazem nista drugo (besmislica kao ti meni) da se ne vredjas. Mogu ja da procitam i da razumem sta ti pises ali nema sanse da to prihvatim kao meni logican argument. Magija DS igara ne potice zaista od tezine vec od (skoro nepostojece) price koja je dobro upakovana u tajanstvenu i mracnu atmosferu pa igrace tera da guraju dalje. Tezi boss fight se dobro uklapa u takvu atmosferu kretanja u smrtonosno opasnoj sredini. Igrac ne bi puno izgubio i da lakse prolazi kroz igru. Ne kazem da ne gubi nista, ali to nesto nije superbitno ako je nekome slobodno vreme bitnije od boss fighta. Sad ce neko da kaze - e pa ako je tako Souls i soulslike igre nisu za vas, samo za ekskluzivne clanove kluba koji hoce da uloze vreme. Onda isto tako nije ni Ninja Gaiden ni Nioh ni bilo koja igra gde je boss fight i/ili gameplay tezak. To onda zaista mirise na neki gaming elitizam koji ne razumem. Poslednja ispravka: Laskaris (12.6.2025 u 10:53) |
|
|
|
|
|
|
#162 |
|
Veteran
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 998
Zahvalnice: 290
Zahvaljeno 220 puta na 160 poruka
|
^Nemam negativan stav ni prema tebi ni onome što pišeš, niti pamtim da si me ikada uvrijedio, sve rasprave su bile u granicama normale i ne možeš reći da nemam validan argument. Nakon 10 mojih postova u kojima ti maltene taksativno navodim razloge zašto je to što ti predlažeš pogrešno (a nisam čak ni jedini, nekoliko forumaša misli isto kao i ja) ti sugerišeš da ulazim u raspravu samo zato što imam nešto protiv tebe na ličnom nivou. I poslije tvrdiš da nisi maliciozan.
Nisam napisao da magija potiče od težine nego da je težina centralna gameplay mehanika. Nije souls dobar samo zato što je težak, tojest zato što te maltretira (kao što neki souls klonovi to rade, potpuno promašajući poentu), nego zbog reward sistema koji bi bio potkopan postojanjem lakših težinskih modova (po hiljaditi put, shadeovi su svojevrsni easy mod i to je jedina olakšica koja ne ide nauštrb kvaliteta igre, sva druga olakšanja bi razvodnila koncept). Rekao sam da gomila igrača, uključujući i mene, nikad prije Dark Soulsa nije igrala 'teške' igre jer su mislili da nisu za njih i ne bi ni znali da su te igre za njih jer ne bi ničim bili motivisani da ih probaju. Dark Souls je donio jedan novi mentalni model za koji mnogi nisu ni znali da postoji i ne bi bili ni upoznati sa njim da je od početka postojao izbor težine, ovako kako ti to predlažeš. Ako to do sad nisi shvatio, nećeš nikad. Nema ništa nelogično u ponavljanju boss fajtova, jer ih ne ponavljaš eto onako, zato što neko želi da te frustrira, nego zato što je svaki taj boss fajt jedan obrazac i ne možeš proći dalje dok ga ne savladaš. Kada ga usvojiš, prolaziš dalje. Ostale igre imaju drugačije sisteme progresije i u tome nema ništa nelogično. Pričaš o elitizmu fanova kao da je u pitanju zatvorena zajednica od nekoliko hiljada igrača. Souls igre su odavno mainstream, prodaju se u desetinama miliona primjeraka, dakle, ko god je htio da nauči da ih igra, naučio ih je. Sad treba razbiti taj koncept koji je godinama funkcionisao da bi se dodvorili čak i onim igračima kojima se te igre ne dopadaju, ne žele da ulože vrijeme i trud u njih već samo da prođu kroz priču i upoznaju likove (u igri u kojoj maltene i nema priče i bitnih likova)? To možeš da prihvatiš kao logičan argument? Poslednja ispravka: Dantheus (12.6.2025 u 13:48) |
|
|
|
|
|
#163 |
|
Veteran
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 908
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 206 puta na 176 poruka
|
Ma nema potrebe za prepirkom ovde, kakav crni elitizam, ljudi jednostavno hoće da igraju mazohističku igru, a Fromsoftware to nudi. Onaj ko to neće ima na raspolaganju Moj mali poni, ili RDR2, neka jaše onog konja, prolazi igru ko kroz pekmez i uživa u pejzažima Divljeg Zapada.
|
|
|
|
|
|
#164 | |
|
Deo inventara foruma
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.417
Zahvalnice: 732
Zahvaljeno 1.302 puta na 994 poruka
|
offtopic ali neizdrz
![]() Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#165 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.544
Zahvalnice: 3.948
Zahvaljeno 2.149 puta na 1.194 poruka
|
Tako je Laskarise.
Mada se zahvalnica odnosila na prvi deo njegove poruke. Ipak sam pristalica izazovnijih igara gde nema biranja nivoa tezine, nego to ti je sto ti je kako smo mi zamislili pa se snadji ili ko te spava. |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci: | ||
Laskaris (13.6.2025) | ||
|
|
#166 |
|
Veteran
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 908
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 206 puta na 176 poruka
|
Dokle si stigao? Kakav je DLC u odnosu na base game i može li se ući na levelu 70 (ili ipak da se završi base game sa lvl 100 pa onda da se ulazi)? Kakva su oružja, bolja ili lošija od base game oružja?
|
|
|
|
|
|
#167 |
|
Starosedelac
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.886
Zahvalnice: 217
Zahvaljeno 494 puta na 325 poruka
|
Meni licno je tezina prvog DS-a bila primarni razlog zbog kog sam je 3x zapocinjao pri cemu prva dva puta apsolutno nisam znao sta se desava.Bukvalno sam mislio da je DS neki realni simulator dark fantasy vitestva.Jednostavno je taj koncept bio primaran za mene koji sam 2011. nakon 20+ godina gaming iskustva usao u neistrazene vode i najradje plivam u njima i dan danas.Da bih istinski iskusio sve ono sto jesam sa njima morao sam prvo da se git gudujem.Nikakvog tu elitizma nema.Izgubio sve sam bitke, al jos vodim rat!Jednostavno nije postojalo nista sto je u meni budilo toliki inat. U gamingu mislim.
Da su te igre imale easy mod, ne verujem da bi danas uopste imali soulslike igre.Mislim kakvu bi tezinu imao famozni Prepare to Die podnaslov da je igra imala easy mod? NinjaGaiden, recimo, nisam nikad igrao ali sam siguran da koliko god tezak bio on meni ne moze da pruzi za uzvrat ono sto moze FS ili neka soulslike igra i nemam zelju da se u tom smislu mucim sa njom, kao ni da kukam za easy modom samo da bih je presao.Jednostavno to nije za mene i imam totalni respect za igraca koji ju je presao tako teskog kakav jeste, ako jeste. Nioh-a sam oba presao, kao sto cu verovatno i treci i on ima itekako svoju draz, kao sto ima i svoje fore koje ga cine laksim od jednog DS-Sekiro iskustva. Valkire i Berserci u GoW-u isto nisu vrane i sigurno se ne bih patio sa njima kao sto jesam da me FS nije naucio da nema predaje. Ponavljam, ja sam prosto zaboravio da Pinokio ima nivo tezine, pravim se kao da to nisam video i ne smeta mi toliko, ali sa druge strane ko god da se uhvati u kostac sa ovakvim jednim ostvarenjem u startu zna da je naje'o i sta ga ceka.Ako ti je potrebno da takvo iskustvo razvodnjavas to iskustvo jednostavno nije za tebe.Vidim ovo iskljucivo kao gimick da bi se mozda i jedina prava soulslike igra priblizila jos vecem broju igraca i time uzelo jos vise para i u tom smislu i ne mogu bas da pozdravim takvu odluku. |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci: | ||
Dantheus (14.6.2025) | ||
|
|
#168 | |
|
Kekule Mekule
|
Citat:
) i muh 30 kinti skupo to, DLC ima super pricu i bosseve (spojlovah sebi finalnog bossa i mogu reci da je kidalica). Kolko mogu da vidim bosseve treba prelaziti sa NPC-evima koji ponude pomoc jer ima dosta dijaloga koji sire pricu u tom slucaju (a kako ima boss rematch sistem gde moras solo i jaci je difficulty ne vidim problem sa ovime).EDIT: Vidim da ima par novih oruzja koja su S tier, nacelno Monad Sword koji je bolji cak i od Twin Dragon Sworda... Poslednja ispravka: Andross (16.6.2025 u 12:34) |
|
|
|
|
|
|
#169 | |
|
Veteran
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 908
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 206 puta na 176 poruka
|
Citat:
Stvarno su bossovi prebrutalno teški i perfect parry je značajniji nego ikad, dobro je što sam DLC krenuo sa karakterom koji nije NG+, jer da sam krenuo sa NG+ karakterom ne znam šta bi bilo. Malo sam ipak razočaran u oružja, meni su lično i dalje najbolja određena oružja iz osnovne igre (ništa ne može da mi zameni City long spear handle + Tyrant murderer's blade). |
|
|
|
|
|
|
#170 |
|
Starosedelac
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.886
Zahvalnice: 217
Zahvaljeno 494 puta na 325 poruka
|
Ja sam stigao do 7. poglavlja.Olakšao sam sebi igru tako što sam negde u 4.-5. prešao na Azure Dragon Crescent Glaive (još jedan od razloga da se ne stavlja nivo težine).U prvom i NG+ prelazu sam peglao sa Two Dragons Sword-om i to je definitivno najbolje oružije.Ne znam koliko se smatraju OP Two Dragons i Azure Dragon? Azure Dragon je ipak tu od samog starta i nije potrebno prstom mrdnuti za njega, dok je Two Dragons ipak zaje*anija priča.Mada sam uglavnom sve stavljao na motivity, Azure Dragon sa sadašnjim upgradeom, ipak bije ko Sveti Ilija.Ne znam da li da mu stavljam motivity crank jer ću ipak verovatno nastavaiti sa Two Dragons, ili da radim respec? Zaboravio sam ima li Lies of P uopšte respec?Malo sam se sinoć namučio sa Romeom ali generalno u odnosu na prvi prelaz laganica (morao sam da ulazim u podešavanja da vidim da mi se slučajno nije spustio nivo težine
).Čini mi se da Romeo prvih 4-5x kada sam mu skinuo više od pola skale uopšte nije ložio kosu, pa sam mislio i da su ga nerfovali ali me je onda uverio u suprotno. ![]() Mislim da će biti malo drame sa Green Monster of the Swamp i to je onda to, put do Overture-a je manje više otvoren? Planirao sam da odmah idem na DLC kad ga otvorim, bez završavanja igre, bar ne dok ne završim DLC.To onda i nije baš pametno s obzirom na težinu, ili...? |
|
|
|
|
|
#171 | |
|
Veteran
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 908
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 206 puta na 176 poruka
|
Citat:
Ne bih preporučio ulazak u DLC dok se ne pobedi finalni boss - Nameless puppet, najpre zbog toga kako bi se iskoristio talisman koji se dobija kada ga pobediš, a koji talisman je jako bitan za DLC (imunitet na vatru, otrove, itd...), a takođe i zbog toga što na kraju osnovnog dela igre ćeš biti dovoljno levelovan da ti vitality bude oko 40, što je bitno za početak DLC-a koji je u principu i najbrutalniji deo DLC-a, gde te kojekakve živuljke iz ZOO vrta ubijaju sa dva udarca. |
|
|
|
|
|
|
#172 |
|
Starosedelac
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.886
Zahvalnice: 217
Zahvaljeno 494 puta na 325 poruka
|
Može li se putovati između main igre i dlc-a i kako su povezani u smislu priče?
Baš nisam planirao da završavam sad main story nego da otključam samo DLC pa mislim da ću ipak probati bez završetka main igre ali ne bih ni da sebi pokvarim priču kao priču. |
|
|
|
|
|
#173 |
|
Kekule Mekule
|
Moze bez problema da se salta. Sto se uticaja DLC-a na glavnu pricu, ima par stvari na alchemist isle-u sto mozes naci i na yt. Daco kako ti se cini finalni boss?
|
|
|
|
|
|
#174 | |
|
Veteran
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 908
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 206 puta na 176 poruka
|
Citat:
. Ali fajt je spektakularan. Koristio sam onaj ''perfect guard'' grindstone, ali i on često nije bio dovoljan. Finiširao sam bossa sa lukom i strelama. Eno na YT već ima video kako lik sam, bez NPC-a, u drugoj fazi perfect guardom rešava bossa. Mnogo teško.Sam DLC, kao i čitava igra, je fantastičan, bolje i od nekih Fromsoft igara, ali neću im oprostiti ove difficulty settingse, moj doprinos tome će biti da im ne kupim DLC, yebiga. Perfect parry je ključan definitivno, malo je bossova koji se mogu rešiti samo sa dodge/roll. |
|
|
|
|
|
|
#175 |
|
Starosedelac
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.886
Zahvalnice: 217
Zahvaljeno 494 puta na 325 poruka
|
Bogami, pakao!
Krenuo sam sa DLC-om čim sam mogao, ali sam se ipak, kako Danilo reče, vratio na main kad sam stigao do Tyrannical Predator-a koji je užas živi.Na mainu su me čekala braća po drugi put i baš ne znam šta je od ova dva gore.Nekako sam završio main ponovo i Predatora i evo me sada kod Markione koja me već drugi dan izuva iz cipela.Totalno sam beznadežan.Imam Two Dragons apgrejdovan do kraja i Claive +4, Technique na nekih 35-6 levelu a Motivity uopšte nisam levelovao i kao da je bijem golim rukama... ![]() Odličan DLC za sada! Iako je celokupna situacija i ovde više nego sumorna, promena okruženja je itekako primetna i dobro došla.Priča kao priča, takođe. |
|
|
|
|
|
#176 |
|
Veteran
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 908
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 206 puta na 176 poruka
|
Zaboravi na tehnik build, veruj mi, prešao sam dlc 2 puta nakon ovog novog nerf update-a (ver 1.10) i mogu ti samo reći da je motivity mnogo lakši. Sve je to super, ta fancy boss tehnik oružja, ali sve su to praktično dexterity čačkalice/bockalice, 5 puta mora da ubodeš neprijatelja da bi ga ubio, a motivity, tresneš ga jednom/dvaput i gotov je. Takođe, motivity oružja imaju i bolji guard, a o staggering potencijalu da i ne pričam, dovoljno je nekad da odradiš samo jedan jači ''charged'' attack i eto prilike za critical hit. Progledao sam u dlc-u na motivity buildu. Uradi respec. Plus što na kraju dlc-a imaš odlično motivity oružje (Pale Knight).
Markiona je inače lagana, samo treba bolji pristup. Zaboravi na onu njenu marionetu, fokusiraj se isključivo na samu Markionu, marionetu ignoriši. Protiv nje je odličan Holy sword of the ark u rasklopljenoj dužoj formi. |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci: | ||
m1aden (1.7.2025) | ||
|
|
#177 |
|
Starosedelac
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.886
Zahvalnice: 217
Zahvaljeno 494 puta na 325 poruka
|
A i krenuo sam igru sa motovitijem i prebacio se kasnije na tehniku...
|
|
|
|
|
|
#178 |
|
Kekule Mekule
|
Predjoh Veroniku, stvarno pikao sam Technique do nje sa Etiketom do mocvarnog smeca i posle Twin Dragon Sword, ali sam morao da predjem na Motivity. Bone-Cutting Sawblade + Exploding Pickaxe handle mi je bio prvi izbor i odbih je od zivota odmah, ali mnogo sporo mi je bilo. Zato Bone-Cutting Sawblade sa Maniac's Pinwheel handle au, em relativno brzo udara za motivity oruzje em svaki udarac stagger na ovim regularnim mobovima, milina od komba.
|
|
|
|
|
|
#179 |
|
Veteran
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 908
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 206 puta na 176 poruka
|
Kada se setim prošle godine, i osnovni deo igre, pre dlc-a, je takođe favorizovao ''motivity'', mnogo je lakše bilo u odnosu na tehnik i advance, pa, na kraju krajeva, prvi crank na koji naletiš u igri je ''motivity'' crank. I ja furam tu kombinaciju exploding pickaxe handle + bonecutting saw blade.
Tehnik 'ajd još i nekako, ali advance je pravo mučenje pri prvom prelasku. |
|
|
|
|
|
#180 |
|
Kekule Mekule
|
Predjoh, odlican dlc, borbe, prica, okruzenja sve 5.
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Telling Lies | code master | Avanturističke igre | 1 | 12.12.2019 13:32 |