Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2006, 20:31   #41
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
NjegovaWisost kaže:
ја једино не бих дао нестилизованим реклама да уђу у СК...
A kako to misliš da izvedeš?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 21:02   #42
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
Dimo kaže:
Sa ovim se slazem,ali po meni u SK recenzijama igara ima slika taman koliko treba i prave su velicine.Zasto?Zato sto bi ubacivanjem jos 2-3 slike ostalo manje mjesta za tekst koji je isto vazan,ako ne i vazniji od velikih/brojnih slika.Kako ces na osnovu screenshota saznati kakav je zvuk,muzika ili gameplay doticne igre?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 21:29   #43
Maximus
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Vecina ljudi je ovde stvarno zagrizena i zaljubljena u SK tako da ne primecuje odredjene mane. Ovde pricamo o samom dizajnu a on je jako fleksibilan, neverovatno pogodan za prelamanje teksta ali sve to na ustrb lepote. Vecini je takodje vazno ono sto pise od toga kako izgleda strana na kojoj to pise.
Za jedan od najtiraznijih casopisa u zemlji SK treba da nadje zlatnu sredinu izmedju dizajna i citkosti. Bele proste, strane kao da odaju utisak lenjosti i nemara. Ukoliko ste imali da priliku da citate neke od stranih casopisa, ciju su tekstovi jako kvalitetni, sigurno ste videli da isto toliko paznje posvecuju i dizajnu strana.
Dizajn i tekst casopisa lepo upakovani sa srazmrnim odnosima cine taj casopis velikim.
Urednistvo SK koje u svojim tekstovima toliko istice da Srbija kasni za Evropom i svetom ne vidi da je promena potrebna i njima i po dizajnu kasne godinama za Evropom i Svetom uopste
@ SK
Prvo sredi svoje dvoriste pa mi onda na dnveni red rasprave o Evropskim integracijama iznesi pitanje o neurednoj ulici.
Maximus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 22:26   #44
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
Maximus kaže:
Bele proste, strane kao da odaju utisak lenjosti i nemara.
Kakve bi to trebale da budu, crvene? Pa da čitaoci ujedno i pošize dok čitaju? Mada opet, nisam siguran, kakve li to trendove jevropa sada propagira. Možda je 'artija izašla iz upotrebe, a štampa se na aluminijumu?
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 22:53   #45
Maximus
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Evo jednog duhovitog odgovora sirom zatvorenih ociju.
E to je onaj
"zagrizeni i zaljubljeni u SK tako da ne primecuje odredjene mane."
Ako bas tooliko volis SK onda ga ucini boljim i kritikuj svaku manu da bi ona bila ispravljena.
Citat:
Mada opet, nisam siguran, kakve li to trendove jevropa sada propagira.
Ukoliko ne znas onda se informisi i nemoj da mi prosipas neke duhovito glupe komentare. Cujes coveka crvene, ccc...
Ajde barem kupi neki hrvatski casopis oni su svetlosnim godinama ispred nas sto se tice dizajna, imas na trafici valjda.
ps. ako je trafika crvena bezi od nje da ne posizis
Maximus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 23:40   #46
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Dizajn SK

Imam jedno pitanje,ali ne znam kome da se obratim,pa mi je ovo delovalo kao odgovarajuca tema.
Naime,interesuje me zasto u casopisu vise nema slika modovanih racunara sa foruma?Bilo ih je pre nekog vremena,i najavili su da ce u svakom sledecem broju dati po koju sliku,ali toga vise nema.
Hvala!
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2006, 2:28   #47
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Dizajn SK

Ama ljudi ja sam trazio malo vece slike strategija,gde su jedinice zaista male,i sve ostalo,nisam generalizovao da sve slike treba da budu vece.Dosta njih je sasvim odgovarajuce velicine,tu spadaju pucacine i voznje ali real-time strategije traze malo vece slike da bi se uopste videli detalji na njima!To je cinjenica a ne neki hir,kako bi neki od clanova rekli!
I kao ostali casopisi su glupi sto ubacuju podlogu u boji,u njima se onda nista ne vidi sta pise?!?! Kako da ne!Teska uobrazilja!
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2006, 11:06   #48
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
Maximus kaže:
Ajde barem kupi neki hrvatski casopis oni su svetlosnim godinama ispred nas sto se tice dizajna, imas na trafici valjda.
Ako mislis na PC Play,onda ne znam sta da ti kazem,casopis je totalno idiotski,a sto se dizajna tice,nesredjen je,natrpan i neozbiljan.Sto nije ni cudo uzimajuci u obzir kakve su im ozbiljnosti tekstovi
Ako govorimo o PC Chipu,to je onda druga stvar,mada se mora reci da oni stampaju i na kvalitetnijem papiru.Zaista imaju lijepo uredjene tekstove,slike na pravom mjestu,lijep dizajn.Medjutim,nije istina da su "svjetlosnim godinama" ispred nas po dizajnu,mozda malo bolji,to je sve.Btw,i oni stampaju recenzije igara na potpuno bijelim stranicama.
Bug ne citam.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2006, 11:34   #49
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
Maximus kaže:
Ukoliko ne znas onda se informisi i nemoj da mi prosipas neke duhovito glupe komentare. Cujes coveka crvene, ccc...
Ajde barem kupi neki hrvatski casopis oni su svetlosnim godinama ispred nas sto se tice dizajna, imas na trafici valjda.
Što s' nervozan, čovek? Vidiš li ti smajl na kraju rečenice? Gee...

Kupujem s vremena na vreme Vidi i PC play, ima ih na obližnjim trafikama (zamisli), bela boja ispod teksta opisa (zamisli #2). A što se ostalih tričarija i gluposti po stranama tiče, neću ih ni udostojiti komentara.
Citat:
Maximus kaže:
Ako bas tooliko volis SK onda ga ucini boljim i kritikuj svaku manu da bi ona bila ispravljena.
Ja sam deo SK-a, a da je tebi iole stalo do časopisa, ne bi napisao sve što jesi. Kritika da, mudrovanje i "topla voda" teško.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2006, 18:20   #50
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
Maximus kaže:
Vecina ljudi je ovde stvarno zagrizena i zaljubljena u SK tako da ne primecuje odredjene mane. Ovde pricamo o samom dizajnu a on je jako fleksibilan, neverovatno pogodan za prelamanje teksta ali sve to na ustrb lepote. Vecini je takodje vazno ono sto pise od toga kako izgleda strana na kojoj to pise.
Za jedan od najtiraznijih casopisa u zemlji SK treba da nadje zlatnu sredinu izmedju dizajna i citkosti. Bele proste, strane kao da odaju utisak lenjosti i nemara. Ukoliko ste imali da priliku da citate neke od stranih casopisa, ciju su tekstovi jako kvalitetni, sigurno ste videli da isto toliko paznje posvecuju i dizajnu strana.
Sve bi to bilo OK da nije činjenice da je lepota relativna stvar.

Kad su svojevremeno u SK-u bile i stranice u kojima je bilo podloge preko cele strane, imali smo mnogo pritužbi da je to ružno, kičerski, nepotrebno, nepregledno i slično. A sad kad je prelom ovakav - ne lezi vraže!

Ako ćemo o svetskim trendovima, činjenica je da postoje šareniji časopisi, baš po tvom ukusu, ali je činjenica da postoji i mnogo baš ovakvih. U stvari, većina časopisa opšte tematike, dakle onih koji nisu specijalizovani za igre, ima baš ovakav ili veoma sličan prelom. Verujem da za to postoji dobar razlog. Naš razlog je - prvo, da ne bude previše razlike izmedju ta dva dela časopisa, drugo, fleksibilnije je, kao što si sam lepo primetio.

Insinuacije da beline odaju utisak lenjosti na granici su zlonamernosti. Ti nemaš pojma kakva se tehnologija preloma kod nas koristi i koliko je truda potrebno za ovakvu ili onakvu stranicu, ali sigurno znaš da nas u stvari mrzi da se potrudimo! Nije nego!

Što se tiče odnosa slika i teksta... Neki časopisi imaju "fazon" da stavljaju mnogo slika i malo teksta i to je OK. Neki časopisi, opet, više vole manje slika (i manje slike), a više teksta, što je takođe OK. Mnogi od vas se slažu da tekstovi o igrama u SK-u predstavljaju veliki kvalitet časopisa. Pa, šta da vam kažem - ne može i jare i pare. Koliko god svi voleli sve, neki kompromis se mora napraviti.

@Magneto: Mnogo lako nasedaš na provokacije. Nema potrebe da se vredjaš - SK nije na optuženičkoj klupi.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2006, 20:19   #51
Maximus
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
@Magneto: Mnogo lako nasedaš na provokacije. Nema potrebe da se vredjaš - SK nije na optuženičkoj klupi.
Upravo tako, nisam dosao nikoga ovde da optuzujem, dobronamerna kritika, mozda je shvacena drugacije.
Citat:
Ti nemaš pojma kakva se tehnologija preloma kod nas koristi i koliko je truda potrebno za ovakvu ili onakvu stranicu, ali sigurno znaš da nas u stvari mrzi da se potrudimo! Nije nego!
U stvari, znam tacno koja i koliko je truda potrebno za jednu stranu opisa u SK. Svi opisi su radjeni po istom sablonu tako da je za izradu jedne strane potrebno oko 10-20 min.
Citat:
Naš razlog je - prvo, da ne bude previše razlike izmedju ta dva dela časopisa, drugo, fleksibilnije je, kao što si sam lepo primetio.
O tome i pricam:
Citat:
Za jedan od najtiraznijih casopisa u zemlji SK treba da nadje zlatnu sredinu izmedju dizajna i citkosti.
Ne znam mozda ovo i jeste ta zlatna sredina ali ono sto hocu da kazem jeste da mozete vi to mnogo bolje. Ne pricam ovde o sarenim stranicama i da se casopis pretvori u slikovnicu. Ali zasto ostati na ovome, promene nabolje su uvek dobrodosle. Niste valjda potcenili sebe toliko da je vrhunac dizajna slavnog SK ono sto trenutno imate.
Maximus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2006, 3:57   #52
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
Maximus kaže:
U stvari, znam tacno koja i koliko je truda potrebno za jednu stranu opisa u SK. Svi opisi su radjeni po istom sablonu tako da je za izradu jedne strane potrebno oko 10-20 min.
U stvari, ne znas. Ti pretpostavljas. Pretpostavka je majka svih z*****. Pretpostavljas da je potrebno oko 10-20 min za stranu? Malo je takvih. Mozda pretpostavljas da je to tako uzevsi u obzir neke idealne laboratorijske uslove? Ne radimo u takvim uslovima.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2006, 8:50   #53
Maximus
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Mislim konkretno na strane sa opisima, ako vam je potrebno vise od 20 minuta za jednu takvu stranu onda vam nesto skripi u organizaciji rada.
Pricao ti sta hoces, sablon vam je uvek isti. Tri kolone i slike oblika pravougaonika. Importujete tekst, ubacite par slika i onda menjate dimenzije po potrebi.
Ne znam na kakve "laboratorijske" uslove mislis ali prelom teksta zahteva jedan DTP program i racunar. Posto su slike istog oblika programi tipa Photoshop nisu ni potrebni cime se smanjuje vreme izrade jedne strane sa opisima.
U odnosu na vas ja sam amater i to je cinjenica ali i ovom amateru ne bi bilo potrebno vise od 20 minuta za jednu stranu.
Maximus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2006, 10:08   #54
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
Maximus kaže:
Mislim konkretno na strane sa opisima,
Opisima igara? One jesu najbrze za prelom, to je istina ali ne treba generalizovati problematiku... Uglavnom, mnogo vise parametara odredjuje kako se nesto radi kroz citav broj. Ne kazem da je SK savrsen, daleko od toga. Veci problem od toga je mali broj ljudi koji ucestvuje u izradi istog a to niko ne uzima u obzir.
Citat:
Maximus kaže:
Ne znam na kakve "laboratorijske" uslove mislis ali prelom teksta zahteva jedan DTP program i racunar. Posto su slike istog oblika programi tipa Photoshop nisu ni potrebni cime se smanjuje vreme izrade jedne strane sa opisima.
Jedan racunar za prelom celog casopisa???
Nije potreban ni Photoshop???
Srecom nisi pretpostavio kako se tekst "ubacuje" na svoje "mesto"....
Citat:
Maximus kaže:
U odnosu na vas ja sam amater i to je cinjenica ali i ovom amateru ne bi bilo potrebno vise od 20 minuta za jednu stranu.
Verovatno bi ti zavrsio svaku stranu u broju za 20 minuta ali kako li bi to izgledalo? Da ne pominjem kako bi se stamparija snasla sa takvim materijalom....

Teorija i praksa su dve razlicite stvari.

Poslednja ispravka: oluja (30.9.2006 u 11:39)
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2006, 18:38   #55
Maximus
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dizajn SK

Vidi ti njega
Citat:
Jedan racunar za prelom celog casopisa???
Pa naravno da je potreban jedan. Da nece mozda jedan covek da radi prelom na dva racunara. Naravno ukoliko vise ljudi radi prelom shodno tome povecava se broj racunara.
No otisao sam dalako od teme i ne zelim vise da diskutujem koliko je vremena potrebno za prelom teksta u sadasnjem dizajnu casopisa.

Vracam se na temu, mozda cu se malo ponoviti, i nadam se pisem svoj zakljucak.
Sadasnji dizajn, po mom skromnom misljenju, je fleksibilan i pogodan za prelom. Vidim da vam se svidja sadasnji dizajn ali ono sto hocu da kazem jeste da to moze mnogo bolje, vi mozete mnogo bolje. Mislim da promene nabolje dolaze kada za tim nema potrebe a ne kada vape za njima. Vecina je zadovoljna dizajnom ali kakav bi to hype bio kada bi ga ucinili jos boljim. Ja licno bih se odusevio kada bi reciimo za neki od sledecih brojeva na trafici ugledao all new SK.
U sustini svi cemo i dalje kupovati casopis zbog onoga sto pise ali onaj sjaj u ocima bi jaci kada bi casopis bio lepsi.
Maximus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2006, 12:20   #56
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dizajn SK

Citat:
Maximus kaže:
Ja licno bih se odusevio kada bi reciimo za neki od sledecih brojeva na trafici ugledao all new SK.
Ja se ne bih bas odusevio.
Usamljeni Revolveras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2006, 12:47   #57
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Dizajn SK

Ja bih!
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Web dizajn [Imzadi] Grafički softver i radovi 25 14.12.2008 21:51
Dizajn za "tablo" B@NE Grafički softver i radovi 7 17.4.2006 17:45
Dizajn absonic Forum o forumu 25 28.3.2006 19:39
Graficki dizajn bobi Grafički softver i radovi 1 14.1.2006 14:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com