Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2011, 0:58   #1
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Povezivanje mobilnog sa internetom preko wireless-a

Imam Samsung Wave telefon i hteo sam da ga povezem preko kompjutera na internet. Ne da povezem kompjuter na internet preko mobilnog, vec da mobilni povezem na postojecu SBB internet konekciju.

Instalirao sam drajvere za wireless posto moja ploca ima wireless antenicu (ne treba joj dodatna oprema). Setovao sam ime mreze, enkripciju, sifru i omogucio Wireless konekciji da od SBB LAN-a preuzima vezu (ovo se vidi u My Network Places kao "Shared"). U firewall opcijama sam iskljucio restrikcije wireless konekciji. Na mobilnom sam uneo fixnu IP adresu wireless konekcije (jer drugacije ne radi) i SubNetMask: 255.255.255.0. DNS sam ostavio prazan.

Mobilni je uspeo da se poveze na wireless. Ali, ne moze da izadje na internet i svaki put prijavi "DNS failed".

Internet browser na mobilnom telefonu ima profile za konekciju: Telenor Wap, Telenor GPRS... kreirao sam novi profil: Wireless. Ovaj profil ima par stvari koje ocigledno nikako ne umem pravilno da popunim: Access name; User ID, Password, Proxy Address.

Kako da povezem mobilni sa pc internet konekcijom preko wireless-a?
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
lan, mobilni, proxy, wireless

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povezivanje 2 kompjutera preko ADSL rutera srksi Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 27.8.2011 0:15
Problem sa Telenor (Crna Gora) mobilnim internetom ezenkiel Internet usluge 3 12.8.2011 17:32
Problem sa internetom Kristijan Kvarovi 8 17.9.2009 21:08
Besplatan program za povezivanje Samsunga D500 sa PC-jem preko bluetootha? Kitara Aparati i oprema 4 4.11.2008 13:02
Povezivanje sa kompjuterom preko IC-a shobra Aparati i oprema 3 24.4.2006 0:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com