Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2009, 11:29   #21
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Upravo to i meni pada na pamet.. Ali mislim da GW2 bez mesecne pretplate nece moci da napravi neko nevidjeno cudo.. Ali opet, i GW je imao veliki uspeh..
Doduse to je vec offtopic, ja cu sasvim sigurno probati i Aion..
meni iskreno arena.net već ide na živce sa onim 'izaći će igra kada bude gotova'. stvarno? pa prvi put su najavili GW2 pre pune 2 godine. nijedan screen, ili nedajbože video nisu pustili, barem u nekoj teaser formi. sve se do sada svodi na rekla-kazala. imao sam u njih poverenja do pre par meseci, kada sam počeo da špekulišem o tome da nisu ni počeli da je prave prvi put kada su najavili dvojku.
zato sam nadu preusmerio na aion. ono malo što sam video je bilo jako zanimljivo, nešto za šta bih definitivno plaćao.
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2009, 12:49   #22
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Chek sad to mi nije jasno... NC Soft je izdavach (kao EA)- oni nemaju nikakvu ulogu u pravljenju igre, "samo" distribucija, reklame itd...? - ili kako to ide, shta se tu deshava?

EDIT:

to shto ce igra imati pretplatu dokazuje samo da ce se u nju dodavati josh dosta stvari, zato ih i placamo- GW je dozhiveo toliki uspeh, a ja da znam (znachi 99% ) nishta nije dodavano u igru tipa nova instanca ili zona ili tako neshto. Jedino shto se radilo je dodavanje nekih skillova ili napitaka, menjaje skillova, itema i tako toga. Shto realno mozhe odraditi tim od 3 choveka. Ko zna shta bi od te igre bilo da se placa i da su dodavane nove stvari (2 core zone od dana 1 postoje, i dalje se farmuju- UW i FoW)
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2009, 23:39   #23
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Chemu sad ova rasprava o GW2 i mesechnoj pretplati ovde? ArenaNet je rekla u startu: sav dodatni content ce se odvojeno placati. Dodatni content nema nikakve veze sa mesechnom pretplatom.

Josh jedan primer koji dokazuje tezu, za free MMO Runes of Magic stizhe update koji ubacuje vilenjake kao playable rasu.


Ontopic, svidja mi se Aion, igrao sam do nekog lvl 11 na besplatnom kineskom accountu... Sve pohvale za CryEngine, igra je igriva na mom jadnom kompu (jedino za Abyss ne znam), iznenadilo me je da mi uopshte radi, da ne pricham da uopshte nema laga sa kineskim serverima.

Ne mislim da je Aion toliko 'inovativan' koliko je sve skladno uklopljeno, i koliko je pazhnje posveceno detaljima, svet je prelep, detaljan, animacije su prirodne i fluidne. To je makar ono shto se mozhe zakljuchiti o samoj igri do lvl 11...

Bilo bi cool kad bi zapadno trzhishte zadrzhalo kineski model placanja (umesto mesechne pretplate kupuju se sati, kao kredit za mobilni ), to bi bilo zaista inovativno. Plus operator Shanda deli besplatne accounte i sate kao bombone, shto je mozhda i tajna uspeha i 3 miliona igracha u kini...

Toliko, za sada. Znam shta cu igrati kad kupim novi komp. Bye bye Failhammer.
Johny Atos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2009, 18:56   #24
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Citat:
Johny Atos kaže: Pregled poruke
Chemu sad ova rasprava o GW2 i mesechnoj pretplati ovde? ArenaNet je rekla u startu: sav dodatni content ce se odvojeno placati. Dodatni content nema nikakve veze sa mesechnom pretplatom.
zato shto je izdaju isti ljudi i ova igra podseca na GW pomalo... a mesechna pretplata je i deo igre, i neko se mozhda i pita zashto se ova igra placa
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 9:54   #25
N.K.P.D.
Veteran
 
Član od: 11.2.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 596
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 69 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Steta sto se ovo chudo od igre placa...
N.K.P.D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 10:41   #26
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Pa sta si ti mislio? Da ce visokokvalitetna igra biti free2play i da nece nimalo uticati na gameplay (nema kupovine za RL kesh bitnih itema)...
Mislim da nije nikakav problem da se igra placa mesecno ili na sate, bitno je samo da je naprave kako valja.
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 16:24   #27
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

nema tu da se pravi bog zna šta. ako se ne varam, igra je gotova od onog kinesko-korejsko starta krajem prošle godine. sve na čemu rade od tada ( verovali ili ne ) je prevod na engleski i veće evropske jezike. ovo ne mogu da potvrdim ni sa čim drugim, sem činjenice da u beti nije bilo nijednog voice-overa, sve je bilo titlovano. dakle, čekamo samo prevod. neki nezvanični datum je septembar, ako se ne varam.
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 16:46   #28
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Bacite pogled na http://tvpot.daum.net/playaion/

super video
Johny Atos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 17:56   #29
N.K.P.D.
Veteran
 
Član od: 11.2.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 596
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 69 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Sale ponekad kad pises nesto stavljas akcenat na odredjeni deo recenice ili teksta...uglavnom po iskustvu osecamo koji je to deo...bilo bi glupo da zacrnim sta sam hteo da istaknem. Anyway akcenat stoji na rechi "chudo", a ne "placa"...
N.K.P.D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2009, 16:14   #30
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Meni se Aion mnogo sviđa. Zna li neko koja firma kod nas prihvata preorder? Uz preorder se dobija beta key za closed beta events. Voleo bih da probam betu... Igra je podigla veliku prašinu u svetu i to s razlogom... Na mnogim sajtovima je među top 5 preorder, na većini čak i prva. Igrao sam Lineage2 dugo, a potom i WOW, ali prva je imala sux gameplay, druga sux pvp.... Aion bi trebalo da objedini WOW gameplay s tim što će biti core pvp, a ne core pve igra kao WOW.

Verovatno ste svi već videli gomilu videa, što pvp, što pve, što korejanskih raidova... Ali ko ne zna o čemu se radi, evo par videa koji pokazuju osnovne stvari u igri, izgled ui, kvestove, letenje, iteme, menije itd....

edit: Pokušao sam da ubacim video sa youtuba kao embed, i nisam uspeo, tako da evo externog linka sa najpoznatijeg aion 4uma, pa koga zanima nek pogleda
http://www.aionsource.com/forum/gene...tml#post428787

edit2: korisni linkovi:
aion armory: http://www.aionarmory.com/
aion source: http://www.aionsource.com/
aion source 4um: http://www.aionsource.com/forum/
aion eu: http://eu.aiononline.com/en/
pozdrav!

Poslednja ispravka: ed_hunter (16.6.2009 u 16:27)
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2009, 9:25   #31
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

sutra počinje druga zatvorena beta, ovoga puta se testira druga rasa, i level cap je manji nego prošli put - ide se do 10. nivoa. danas mi je stigao novi mail, koji me je više ne go oduševio svojim sadržajem. evo paste-a dotičnog maila:

'As a dedicated Tabula Rasa subscriber, you were promised a cornucopia of Aion benefits:
Aion beta event access
Aion preorder benefits
30 free days of Aion, including digital client
To be specific, you will receive all the same benefits as someone who has preordered the Aion game:
Access to all closed and open beta events
Headstart access
Character and server preselection access
Several in-game digital items, including the Dark Cloud Hat, Amulet of Lodas,
and the Ancient Ring of Wind'

znam da mi ništa od ovoga ne vraća nazad tabula rasa-u, ali mi je nekako drago da nisu zaboravili na ljude koji su igrali istu.
lepim skrinove iz druge zatvorene bete posle vikenda.
poz.
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2009, 17:43   #32
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

da li neko ima ideju kako da se preorderuje ova igra? ko kod nas uvozi nc soft igre? samo 15000 collectors edition se izdaje za evropu... a bilo bi lepo i betu da probam....
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2009, 18:22   #33
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

bez preordera ne možeš u closed betu. a preorder možeš (digitalni) da poručiš karticom preko njihovog sajta. čini mi se da je 60$. a ako hoćeš da kupiš ceo paket, pogledaj u nekoj velikoj radnji koja prodaje isključivo video igre i opremu za gejmere (maltene sam napisao kako se zove )
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2009, 21:34   #34
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Citat:
daedalus kaže: Pregled poruke
bez preordera ne možeš u closed betu. a preorder možeš (digitalni) da poručiš karticom preko njihovog sajta. čini mi se da je 60$. a ako hoćeš da kupiš ceo paket, pogledaj u nekoj velikoj radnji koja prodaje isključivo video igre i opremu za gejmere (maltene sam napisao kako se zove )
znam da se beta key dobija samo kad se igra preorder-uje. to poručivanje sa njihovog sajta ne uključuje našu zemlju, tako da od igre neću da vidim ni a. key ću da dobijem, ali mi se ne daje 50 eur za beta key, već bih da kupim collectors edition. i meni je pala na pamet ta radnja, buraz otišao sad da proveri da li imaju, čekam da mi javi... on će da kupi warhammer online na nekom popustu, igra se dobija džabe skoro, jer se dobija 3 meseca igre uz nju za 3500 din, pa koga zanima nek pogleda i to.

mada čisto sumnjam da primaju preorder za aion.

edit: xtra je to što su tabula rasa korisnicima dali takve mogućnosti, ali je glupo što l2 pretplatnicima kojima je acc star milion godina, i još uvek traje nisu dali ni beta key.

Poslednja ispravka: ed_hunter (19.6.2009 u 21:42)
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2009, 10:07   #35
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
edit: xtra je to što su tabula rasa korisnicima dali takve mogućnosti, ali je glupo što l2 pretplatnicima kojima je acc star milion godina, i još uvek traje nisu dali ni beta key.
pa l2 još ima aktivne servere, zar ne ? Tabula Rasa je zbog neispunjenih biznis planova nekih glavonja iz nc softa, popasla zatvaranje servera na samom kraju februara 2009. posle svega godinu dana od premijere (slično je pre toga prošao još jedan naslov nc softa, nešto što bih voleo da sam igrao - auto assault). kao neku vrstu nadoknade za to, dali su nam gomilu besplatnih meseci za svoje naslove - city of heroes/villains; l2; 14-dnevni ulaz u guild wars, i konačno preorder za AION - kao možda i najkrupniji poklon, s obzirom da se igra još uvek razvija. javi šta je bilo za preorder, kopka me da li može odavde da se poruči.
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2009, 1:44   #36
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

bio buraz tamo, i radila neka cura. rekla mu kako sve može, samo treba da dođem i da kažem šta mi treba. onda sam mu javio da je pita za beta key, a ona rekla da za to ne zna, ali zna samo da sve može.... trebalo mu jedno 10 minuta da joj objasni šta traži, a ona ni tad nije shvatila i rekla, nema veze, može sigurno...

?

iskreno ja mislim da je njoj šef rekao da priča svima kako sve mogu da urade, i da imaju sve igre na svetu, a to u stvari nema veze s mozgom... moraću ja da odem da pitam...

nije mi jasno gde samo nalaze nepismene radnike?
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 9:52   #37
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

kao što sam obećao, evo slika iz druge zatvorene bete http://img32.imageshack.us/slideshow...656978qfm.smil
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 1:20   #38
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

imamo zvaničnu potvrdu o datumu izlaska.... 25. o9. za Evropu.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 10:57   #39
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

mhm, evo teksta sa oficijalnog sajta.

Aion Launches This September!

Your adventures in Aion begin this September! NCsoft is proud to announce that Aion launches in North America on September 22, 2009 and makes its official debut in Europe starting September 25, 2009.

Not only can you find the game at your favorite retail store, Aion will also be available as a digital download at NCsoft.com, Direct2Drive, and through Steam this September.

Don't forget to take advantage of the special preorder promotion at participating retailers now to receive access to the Closed Beta events as well as a head start to your journeys in Atreia.

Take to the skies and become a part of a stunning world brimming with otherworldly inhabitants, mysterious enemies, and ancient secrets. Become a part of Aion this fall!


još čitava 3 meseca. s obizrom da pratim kako napreduje skoro pune 3 godine, sačekaću još 3 meseca
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku daedalus na korisnoj poruci:
Sale013 (24.6.2009)
Stara 24.6.2009, 20:35   #40
Milolos
Član
 
Član od: 14.8.2006.
Poruke: 248
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Milolos
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Jedno pitanje iz radoznalosti, da li u Aion-u ima one opcije za biranje kanala, kao sto ima u GW-u (district-i) ili kao u Runes of Magic-u (Channel 1, Channel 2...) ili je sve napravljeno u jednom "kanalu" kao u WoW-u?
Milolos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
aion, mmorpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Icy Tower B@NE Male igre 128 13.5.2012 20:34
Tower defence Cyb0rg Male igre 14 15.2.2009 14:46
RPG Flash Tower Defense Game Oggy Male igre 12 15.3.2008 18:16
Tower Defence Igre kao Warcraft TD mape darko90 O igrama uopšte 0 20.1.2008 2:08
Desktop kao tower? popvladimir Kvarovi 9 15.5.2006 22:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com