Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2010, 19:07   #1
klima94@guild.GW
Član
 
Član od: 18.10.2007.
Poruke: 217
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 29 puta na 23 poruka
Post Reklamiranje na forumu vs. Izvor informacija

Kao i svuda drugde pri registraciji clanovi se obavezuju na odredjena pravila. I kao i svugde drugde niko ta pravila ne cita (cast izuzetcima). Dakle problem je je sledeci i desio se na temi Guild Wars koja je u sklopu podforuma igre pa MMORPG. Dakle ja sam izmedju ostalog i moderator na GW-A koji je sajt koji se istom igrom samo i bavi, prevodeci svaki update na srpski i objasnjavajuci timske kompozicije i svrhe istih u gore napomenutoj igri. I svaki put kada ja ili User:NekyBrate postavimo link do forum teme sa prevodom update-a ili samim update-om poruka je obrisana. Kada mi je konacno nakon 6 meseci ovoga pukao film postavio sam sledecu poruku:
Citat:
Slazem se Neky... pitam se ko je mod u ovom delu i ko smara za postove... kad god okacim nesto za GW-A ovi skinu...
Znam da je poruka gruba i neotesana ali stvarno mi je dosta bilo.. dakle posto je i ta poruka bila obrisana dobio sam moderatorski PM u kome je pisalo da sam dobio kazneni bod zbog reklamiranja drugih sajtova.

Moderator u pitanju je Sale013 koji je temu i osnovao i pokrenuo je do 173 strane.

I sada kao novinari redakcije SK, saradnici redakcije SK, citaoci i forumasi recite mi da li postoji razlika na ovom forumu izmedju reklamiranja i pruzanja informacija? takodje mi recite da li bi svaki moderator trebao brisati informacionu poruku samo zato sto sadrzi external link i ne sadrzi uvrede po bilo kojoj osnovi> i zasto se ovo dogodilo samo na ovoj temi a za sve druge teme mogu postovati linkove bez problema?

EDIT:
Izvinjavam se, kazneni poen mi je urucen zato sto se nepristojno izrazavam i zato sto treba da se obratim adminu preko PM ako mi nesto smeta a ne javno da pisem o tome. Reklamiranje je samo povod brisanja poruka.
klima94@guild.GW je offline  
Stara 22.1.2010, 20:03   #2
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Reklamiranje na forumu vs. Izvor informacija

Da li znas da ja imam kolekciju od 5 kartona i to od 4 razlicita moderatora,zadnji put je bilo kad sam Branislavu rekao nesto ruzno,al to je vec druga prica i ja se nisam ljutio,osim kad sam u svojim pocetcima uvredio Bojana pa me covek banovao 4 good,ali sam se kao Isus resurectovao posle izvinjavanja sto i ovaj put cinim...

A vidi me sad,gramaticki me ispravili,usmerili,sad znam kako da se ponasam na forumu,ko covek a ne da se ponasam ko seljober iz Ciriha...
Bokile je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (25.1.2010), Nicklord (23.1.2010), Peruzzi (22.1.2010), todos (22.1.2010), veseliburek (22.1.2010)
Stara 22.1.2010, 22:00   #3
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Reklamiranje na forumu vs. Izvor informacija

Mislim da se ne buni oko kazne, nego mu je nejasno pravilo oko reklamiranja. Mada je ovo trebalo da bude upućeno na PM nekom od admina, a ne ovde. Uglavnom, članovi na to pitanje ne mogu da mu odgovore, tako da će tema biti zaključana dok je neko od admina ne vidi i odgovori mu.
Rocker je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
klima94@guild.GW (22.1.2010)
Stara 25.1.2010, 14:27   #4
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Reklamiranje na forumu vs. Izvor informacija

Citat:
klima94@guild.GW kaže: Pregled poruke
recite mi da li postoji razlika na ovom forumu izmedju reklamiranja i pruzanja informacija?
Postoji razlika, ali je ona može da bude toliko fina, da je to teško razaznati - kao u tvom slučaju. Ocena da li je nešto reklama ili ne predstavlja diskreciono pravo moderatora. Ukoliko ste preterivali sa pominjanjem GW Adria foruma, onda to može da se shvati kao reklama. Složićeš se da (ako zanemarimo pravila), nije u redu da nečiji dobro posećen forum koristiš da bi promovisao svoj.
Eksterne linkove tolerišemo, ali ako je bilo preterivanja u upućivanju na GW Adria forum, onda je razumljivo zašto se sada oni brišu. Međutim, ako ti je cilj da promovišeš igru i prevod, a ne da privučeš ljude dajući link ka svom forumu, onda to bez problema možeš da radiš. Umesto da daš link ka svom forumu, isti taj tekst možeš da pejstuješ i na ovom forumu, kao i da daš link ka prevod, a onda će se diskusija na tu temu odigravati i na ovom forumu.
Citat:
klima94@guild.GW kaže: Pregled poruke
Izvinjavam se, kazneni poen mi je urucen zato sto se nepristojno izrazavam i zato sto treba da se obratim adminu preko PM ako mi nesto smeta a ne javno da pisem o tome. Reklamiranje je samo povod brisanja poruka.
Da, ta stavka postoji u pravilniku. Nije dozvoljeno otvaranje javnih tema u kojima se pita zašto je poruka ili tema obrisana, baš kao što je ova tvoja. Ovo pitanje koji si uputio "novinarima redakcije SK, saradnicima redakcije SK, čitaocima i forumašima" nije ni za jednog od njih, već isključivo za aministratore i moderatore. Zbog toga je to pitanje koje se upućuje preko Lične pošte, jer ni odgovor na to pitanje ne zanima druge, već isključivo tebe, jer samo ti imaš dotični problem. Pošto ne postoji odgovarajući karton za to, Sasa013 je izabrao i dao ti je onaj koji nosi najmanje kaznenih poena što mislim da je lepo sa njegove strane.
Chivan je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu nevenabg Komunikacioni uređaji i umrežavanje 24 31.8.2009 3:01
Problem prilikom povezivanja TV-a na komp... Razial Video/TV softver 3 14.4.2009 22:24
Persiranje na forumu? Deusdies Brbljaonica 33 28.1.2009 23:48
Avatari na forumu Sasa Forum o forumu 1 16.1.2007 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com