Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2010, 0:15   #1
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Hackintosh - warez ili ne?

Dakle, da li bi se bilo kakve teme o "Hackintoshu" i instaliranju OSXa na non-Apple PC trebale posmatrati kao warez?

Apple ne dozvoljava instalaciju OSX na PCjeve drugih proizvođača, tako da je legalna samo instalacija na Apple PCjeve. Svaka pomoć vezana za nelegalnu instalaciju OSXa na non-Apple PC je takođe nelegalna.

To je moje mišljenje. Šta je stav rukovodstva SKa i SK foruma? Kako reagovati na teme o Hackintoshu?
ZoNi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2010, 0:19   #2
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

BEspotrebno bi bolo oči,a i što tražit đavola?
Šta će kome rizik i moba na gu***u?
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2010, 3:45   #3
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Mislim da Hackintosh (neopravdano) ima status warez-a i da niko, pa ni Steve Jobs ni Apple ne može da te kazni ako bilo kome daš uputstvo za instalaciju "kloniranog" Mac OSX-a na mašine koje nisu predviđene za njega, jer ti faktički samo daješ informaciju i tu tvoja odgovornost prestaje (nisi prodao softver, nisi ga distribuisao i nisi ga stvarao, samo si ga naučio instalirati i dijeliš svoja uputstva drugima).

Iako postoji, mislim da je Hackintosh široj populaciji nepotreban i da je sva ta priča oko njega previše "napumpana" jer oni kojima je stalo da imaju originalan Mac kompjuter nije problem da iskeširaju i po 2000 dolara više nego za istu PC konfiguraciju pod Windowsom.

Zaluđenici su zaluđenici, i ako ne troše svoje pare, trošiće bar bandwidth dok skinu ISO - bez obzira da li dolaze iz domena "originaldžija" ili "piraterdžija".

Imam negdje među diskovima "narodnu" verziju Mac OSX Leoparda za intelove i amd procesore na 2 dvd-a ali je do dana današnjeg nisam ubacio u kompjuter jer sam je dobio od prijatelja koji je baš upućen u te "klonirane" operativne sisteme i na svom laptopu ima upravo taj "klon" koji je meni prebacio.

Pored toliko Linux i Windows live distribucija mislim da je OSX nepotreban.
Čak i u linux varijanti postoji Macpup pa i u toj sferi zagrižene "mekadžije" mogu da dođu na svoje
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Lich_king2 (10.8.2010), shrafko (10.8.2010)
Stara 9.8.2010, 7:27   #4
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Toliko je van mogucnosti obicnog korisnika da postavi mac os x na neki ne applov racunar da linux koji je na 1% izgleda sa svim podesavanjima sistema kao igranka za malu decu.

Ja sam pokusao i uspeo ali zvuk je na kraju bilo ne moguce podesiti
Objektivno niti apple ima stetu sta vise dodje mu kao dobra reklama koliko ljudi posle kupilo mac .

I na kraju ovo je srbija sa tako niskim prihodima da za mnoge ni teorcki ne postoji drugi nacin .
Nije kao windows kupis malo slabiji racunar sa slabijim varijantom win pa eto moze ali ljudi bahati
Apple je pokaza da ga ne zanima nase trziste vise puta .
I na kraju ni na jednom domacem forumu nije to zabranjeno sto bi se svet kompjutera izdvajao u tome i bas u cenzuri.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2010, 9:47   #5
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

ZoNi: Apple računari se zovu Macintosh (Mac), a ne Apple PC.

A generalno je prihvaćeno da nema ništa loše u diskusiji o instaliranju hakintoša i ovde i na benchu i na [es]-u, dokle god nema linkova ka pirateriji ili uputstava za nabavljanje iste. Odavno is član foruma, dosta duže od mene, valjda već znaš koji je stav SK-a. Pa bilo je do sada nekoliko hakintoš tema i niko nema ništa protiv.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivan90BG na korisnoj poruci:
Chivan (9.8.2010)
Stara 9.8.2010, 21:53   #6
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Ipak vredi proveriti A pritom su i Apple teme vrlo dobro gorivo za pokretanje gomile spama i nabedjivanja Cak bi i sala tipa "iMac - mac,mac,cic" mogla prouzrokovati gore nabrojeno... No,kontam da bi tema bila korisna odredjenom broju korisnika te da je vredi otvoriti
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2010, 22:10   #7
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Moje mišljenje je da Apple bar ulaže išta u marketing u Srbiji, da SK ima ikakve vajde od njihovih računara i softvera, pa da kažeš da postoji smislen razlog da im brani interese i drži "stranu" na tom polju; ovako neko na forumu časopisa (koji bi tehnički mogao da spada u ravan sa "ne odgovaramo za sadržaj reklama jer ih nismo mi sastavljali") da ide i banuje i kažnjava ljude koji pričaju o "alternativnoj" upotrebi njihovog softvera, i bude "veći katolik od Pape", apsolutno nema smisla.
Doduše ja sam još radikalnijeg stava po tom pitanju i za sve ostale IT kompanije čiji se proizvodi koriste u Srbiji, ali dobro, ne očekujem da svi dele moje mišljenje.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (10.8.2010), shrafko (10.8.2010)
Stara 10.8.2010, 7:50   #8
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Erm, ako nekom nešto znači - da se složim sa prethodnim postom, sa stanovišta zlog korisnika računara, koji je eto.. štekara ako vam je drago
Za mene, "hakintošovanjem", korisnik zapravo samo povećava vrednost Stiv Džobsove "ćiribu-ćiriba" magije. Da budem sasvim iskren, SDž je majstor manipulacije da bi korisnika napravio na budalu i uzeo mu teško zarađen novac!. Zašto? E, to samo SDž zna (možda zato što je odbačen od roditelja kao klinac, pa je usvojen; možda zato što je polu-Arapin, pa na neki način mrzi svoju maticu zato što ovi rade neke stvari njegovim sunarodnicima; možda zato što ne može da shvati da CitiBank i Joe Smith nisu ista osoba, a CitiBank je znatno teže zeznuti od jadnog Joa..mada ne i nemoguće, samo dovoljan broj Joova treba zaposliti u Citibanku, makar se ni CB ni Joe ne zvali tako ). Previše možda koje se drže na staklenim nogama (možda? ), ali, po meni
free operativni sistem koji se PRODAJE pod ovim ili onim imenom, ultimativno zaslužuje da bude FREE! SDž je corruptovao to načelo
Da se razumemo, iMac (FlyBook, MacBookPro, iPhone, nebitno), su odlični uređaji, ali (po meni) - preskupi. Piratizovanjem OS-a koji bi mi, korisnici, mogli da koristimo za "dž" (da smo pametni, da hoćemo da naučimo nove stvari, i da nismo lenštine), mi indirektno kažemo G. Džobsu: "Stiv, znaš, ja sam skoro spreman da platim $1500 za laptop koji realno košta $500, (mada, nešto mi kaže da taj laptop zapravo "realno" košta 50 dolara u proizvodnji) samo me još malo reprogramiraj preko svog marketing odseka, preko filmova u kojima se vidi Sveta Jabuka, preko Keri Bredšo u Seks i Grad itd......".

A ja ne volim da budem reprogramiran Ako pre ili kasnije moram da biram , pre ću dati sto evra "zlom" Biliju.. Ne dam Stivu pare = hajp = hackintosh = 1037. jahtu. Dovoljna mu je bila i ona prva, samo on to nije znao (jaaaadaaaan ). Preostalih 1036. jahti zaslužuju ljudi koji su dobrovoljno i besplatno unapređivali Linux. Mada, oni verovatno ne bi ni hteli jahte, zato i nisu postali SDž

Poslednja ispravka: shrafko (10.8.2010 u 8:32)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
3LANCER (11.8.2010), jozvan_Kg (10.8.2010), LoneWolf (10.8.2010), toxic (14.8.2010)
Stara 10.8.2010, 9:10   #9
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Hvala svima na odgovorima, ali ja sam ovo pitanje pre svega uputio "Upravi" SKa

@ ivan90BG: znam, ali pošto je i to samo običan PC, ja ću ih zvati Apple PC

@ LoneWolf: a davanje informacije (bez linkova) o tome kako krekovati Win, Office, Photoshop ili neku igr(ic)u? IMHO, i to je warez, baš kao i rasprava o Hackintoshu (po definiciji, Hackintosh nikako ne može da bude legalan, samim tim svaka rasprava o njemu je direktna rasprava o nečem očigledno nelegalnom).

*****

The Apple software license does not allow Mac OS X to be used on hardware that is not "Apple-labelled".
http://en.wikipedia.org/wiki/Hackintosh
ZoNi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 9:11   #10
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

ZoNi - "nepopravljivi" legalista.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 9:25   #11
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Licenca panten @Zoni postoji nesto sto se zove prirodno pravo .
Zabranjeno i tvoje je koliko ga branis a apple nesto se preterno ne buni ni u usa gde im je gro korisnika a tek na ovim za njega zabacenim mestima nimalo
Primer je kad neko koristi tudji patenat a on nista ne preduzima povodom toga
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 11:13   #12
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
@ LoneWolf: a davanje informacije (bez linkova) o tome kako krekovati Win, Office, Photoshop ili neku igr(ic)u? IMHO, i to je warez, baš kao i rasprava o Hackintoshu (po definiciji, Hackintosh nikako ne može da bude legalan, samim tim svaka rasprava o njemu je direktna rasprava o nečem očigledno nelegalnom).
Davanje informacije bez linkova svodi se na sljedeće "može se naći,guglaj i imaš sva uputstva" a na "krajnjem korisniku" je da gugla i kopa po uputstvima za pirateriju i za ovakav (boldovani) komentar nikad niko ne može i nema pravo da te banuje tako da se ne trebaš bojati.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 11:39   #13
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Mislio sam da je moja zahvalnica na post korisnika ivan90BG biti jasan stav administracije, ali očigledno nije. Dakle, ni u svetu nije raščlanjeno da li je Hackintosh legalan ili ne, a sigurno se mi nećemo baviti time. Ukoliko Mac operativni sistem instalirate na non-Apple mašinu, kršite EULA, odnosno kršite ugovor, a ne zakon. Naravno, za kršenje ugovora postoje sankcije, ali kršenje ugovora nije nelegalno.

Modifikovanjem instalacije MacOS-a kršite DMCA, što bi bilo kršenje zakona, ali postoje Hackintoshi koji koriste nemodifikovane imidže operativnog sistema, tako da onda u tom slučaju ne kršite DMCA. Uostalom, ne znam da li znate, ali emulatori koriste imidže ROM-a mašine koju emuliraju. Ukoliko niste vlasnik tog računara, ne smete da imate ROM, a distribucija ROM-ova nije legalna.

Iz istog razloga iz kojeg nećemo zabraniti diskusiju o emulatorima, nećemo zabraniti ni diskusiju o Hackintoshu. Ali, da ponovim, da bi bilo jasno - nije dozvoljeno davanje linkova ka imidžima operativnih sistema, ili krekova koji zaobilaze zaštite
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 11:40   #14
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
niko ne može i nema pravo da te banuje tako da se ne trebaš bojati.
Da sam ja mod, ne bih dozvoljavao ni takve komentare (realno, takav komentar je nepotreban), a razgovori o tome kako pravilno instalirati bilo koji krekovani program (Office, Photoshop ili OSX na ne-Apple PC) bi bili automatski brisani.

@ Picard:

@ Chivan: dakle, davanje opisa kako krekovati igru (bez davanja linka za sam krek) je dozvoljeno? Ili opis kako zaobići aktivaciju za neki program (opet, bez davanja konkretnog linka za potrebne alate) takođe nije kažnjivo?
ZoNi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 11:51   #15
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Iz Pravilnika: Zabranjena je i bilo kakva diskusija na temu nelegalnih radnji, posebno kad je reč o nelegalnoj upotrebi ili kopiranju softvera.

Chivan je rekao da instalacijom i upotrebom MacOS-a na non-Apple mašini kršite ugovor, ali ne i zakon. Rasprava na temu "kako krekovati igru" ili "kako krekovati MacOS da radi na običnom PC-u" predstavlja nelegalnu radnju...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 12:36   #16
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

@shrafko

Šta je "realna" cena nekog proizvoda u kapitalizmu određuje tržište. Isto važi i za Apple. Sa druge strane, ako ti se ne sviđa, niko te ne tera da kupuješ. To ne znači da si zbog toga pozvan da tumačiš ko je budala, a ko ne. Postoji dosta ljudi kojima ništa ne može da zameni jedinstveno korisničko iskustvo koje imaju sa Apple uređajima i kojima nije problem to da plate, kao što tebi nije problem da svaki dan plaćaš duvanskoj industriji. Zar bih sada ja trebalo da tebe zovem budalom zato što svoj novac trošiš na svoje zadovoljstvo, kakvo god da je? Uravnoteži kriterijume, i prestani da hejtuješ Apple u svakoj temi, jer se iz aviona vidi da nisi koristio ni Mac, ni OS X, ni iPhone, ni iPad itd.

On-topic: instalacija OS X-a na PC tehnički jeste piraterija, jer je u licenci precizirano pod kojim uslovima se može koristiti. Da ne pričamo da je u "hackintosh" varijanti zapravo uvek reč o nekoj custom "distribuciji" sa torenta, a ne o legalno kupljenom softveru.
Drugo je pitanje gde prestaje zakonska obaveza, a gde počinje "moralna obaveza" FSK-a.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sonic na korisnoj poruci:
ivan90BG (10.8.2010)
Stara 10.8.2010, 12:40   #17
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Erm, ako nekom nešto znači - da se složim sa prethodnim postom, sa stanovišta zlog korisnika računara, koji je eto.. štekara ako vam je drago
Za mene, "hakintošovanjem", korisnik zapravo samo povećava vrednost Stiv Džobsove "ćiribu-ćiriba" magije. Da budem sasvim iskren, SDž je majstor manipulacije da bi korisnika napravio na budalu i uzeo mu teško zarađen novac!. Zašto? E, to samo SDž zna (možda zato što je odbačen od roditelja kao klinac, pa je usvojen; možda zato što je polu-Arapin, pa na neki način mrzi svoju maticu zato što ovi rade neke stvari njegovim sunarodnicima; možda zato što ne može da shvati da CitiBank i Joe Smith nisu ista osoba, a CitiBank je znatno teže zeznuti od jadnog Joa..mada ne i nemoguće, samo dovoljan broj Joova treba zaposliti u Citibanku, makar se ni CB ni Joe ne zvali tako ). Previše možda koje se drže na staklenim nogama (možda? ), ali, po meni
free operativni sistem koji se PRODAJE pod ovim ili onim imenom, ultimativno zaslužuje da bude FREE! SDž je corruptovao to načelo
Da se razumemo, iMac (FlyBook, MacBookPro, iPhone, nebitno), su odlični uređaji, ali (po meni) - preskupi. Piratizovanjem OS-a koji bi mi, korisnici, mogli da koristimo za "dž" (da smo pametni, da hoćemo da naučimo nove stvari, i da nismo lenštine), mi indirektno kažemo G. Džobsu: "Stiv, znaš, ja sam skoro spreman da platim $1500 za laptop koji realno košta $500, (mada, nešto mi kaže da taj laptop zapravo "realno" košta 50 dolara u proizvodnji) samo me još malo reprogramiraj preko svog marketing odseka, preko filmova u kojima se vidi Sveta Jabuka, preko Keri Bredšo u Seks i Grad itd......".

A ja ne volim da budem reprogramiran Ako pre ili kasnije moram da biram , pre ću dati sto evra "zlom" Biliju.. Ne dam Stivu pare = hajp = hackintosh = 1037. jahtu. Dovoljna mu je bila i ona prva, samo on to nije znao (jaaaadaaaan ). Preostalih 1036. jahti zaslužuju ljudi koji su dobrovoljno i besplatno unapređivali Linux. Mada, oni verovatno ne bi ni hteli jahte, zato i nisu postali SDž
I posle kažu da Apple fanboy-i započinju svađe.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 14:45   #18
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Pff ja ne znam zasto jedan BSD derivat zasluzuje svoju temu. Ionako bi trebao da bude Free. Ubilo se od inovacije Good artists copy great artists. Doradili BSD zapakovali nesto sto je dzabe i sad to prodaju lakovernim ljudima. Daj te mi 10 ljudi i uradicu to isto nabedivsi ljude u medjuvremenu da su nesto posebno zato sto koriste moj OS.

Poslednja ispravka: Lich_king2 (10.8.2010 u 14:55)
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 16:53   #19
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

@Lich_King2: Što mi to nisi rekao u lice na okupu nego ovako? Tamo si se čak malo interesovao za Mac.

A Apple može da prodaje sistem jer je mnogo toga nadgradio na UNIX kernel, bukvalno sve što korisnik vidi i svi framework-ovi za programere. Misliš da to ne košta ništa.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2010, 17:43   #20
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Hackintosh - warez ili ne?

Imas to isto i na Linuxu pa je za dzabe.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (11.8.2010), LoneWolf (10.8.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PC za Hackintosh TypeR ŠDK - Osnovne komponente 2 4.5.2010 10:08
Budget hackintosh JohnnyBravos ŠDK - Osnovne komponente 3 19.12.2009 10:37
Virus koji blokira warez sajtove? Nash Knight Zaštita 7 14.2.2009 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com