Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Pregled rezultata glasanja: Šta mislite o ocenjivanju igara na forumu putem opcije glasanja na temi igre?
odlična ideja 38 66,67%
svejedno 10 17,54%
nepotrebno 9 15,79%
Glasova: 57. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.10.2010, 14:08   #21
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Mogućnost ocenjivanja igara na forumu?

Neka se u glasanju ponude opcije za 50, 60, 70, 80, 90 i 100. Pošto će se naći neko ko će da lupa desetke i dvadesetice, a nije ni pročitao o kojoj igri se radi
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2010, 14:35   #22
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Mogućnost ocenjivanja igara na forumu?

Zasto komplikujete toliko, obicno u svakom javnom glasanju postoje ljudi koji lupetaju u oba ekstrema i oni se jednostavno medjusobno sami neutralisu i onda ostane otprilike pravo stanje stvari. Izracuna se lepo srednja ocena i to se stavi u casopis kao ocena citalaca, pored ocene recezenta.
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Hephaestus na korisnoj poruci:
bokela (12.10.2010)
Stara 12.10.2010, 14:37   #23
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Mogućnost ocenjivanja igara na forumu?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Uz sve to, predlozio bi moratorium za glasanje igara koje jos nisau opisane u casopisu, bas iz onog rezona, da igra treba bar malo da se slegne da bi ljudi objektivno glasali za nesto.
A šta ćemo za one igre koje se ne opišu u SK (npr, one silne indie igre u sekciji "Male igre")?

Inače, sviđa mi se ideja vezana za ocenjivanje, mada sam skeptičan po pitanju realizacije.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pandemonium na korisnoj poruci:
bokela (12.10.2010)
Stara 12.10.2010, 15:34   #24
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Mogućnost ocenjivanja igara na forumu?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ono sto meni smeta kod necega ovakvoj je sto moj licni utisak o nekih igri kad se slegne moze da bude dosta drugaciji nego kad sam poceo da je igram.

A vec dat glas ne mogu da promenim...

Mada i ne mora... posto ne verujem da na forumu moze da bude prikazana prosecna ocena. Pa nema sta da se buzdi.

Ipak, ono sto bi trebalo je da se vide rezultati bez glasanja. Tako da likovi ne glasaju na slepo samo da bi videli rezultate. Jeste... postoji dugme da se pokazu rezultati bez glasanja, ali dosta ljudi po automatizmu glasa da bi videli rezultat.
Moja zamisao je i bila da ljudi glasaju tek kada pređu igru ili bar veći deo, tako bih lično ja uradio, što se kaže da bude fer glasanje, možemo bar ovde da igramo fer ali šta da se radi ako neko baš glasa napamet ili radi spamovanja.

Što se tiče opcije da se prikažu rezultati glasanja pre ličnog glasanja, ne znam da li postoji, ali je dobra ideja. Ali i tu opet, ako već postoji opcija, što je ne bi koristili, čak i ako je na par pixela daleko, nismo valjda toliko razmaženi

Citat:
Hephaestus kaže: Pregled poruke
Izracuna se lepo srednja ocena i to se stavi u casopis kao ocena citalaca, pored ocene recezenta.
To bi bilo dobro, možda i kao osveženje sadržaja časopisa ali sumnjam da će SK kao štampani medij biti zainteresovan za ovu ideju, ali što da ne Kada već objavljuju razne interesantne postove sa foruma, što ne bi i ovo
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Tutorial - kako sklopiti nov kompjuter Win32 Modovi 67 23.8.2013 0:49
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Multiplayer gaming na konzolama dzoni.czv Mrežne igre 0 18.4.2010 22:48
NTFS u FAT32! Branislav Gavric Operativni sistemi 29 28.12.2009 22:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com