Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2011, 17:47   #1
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Winamp

Kako bese u Winampu da se namesti da pred kraj neke pesme krece druga ?
Znao sam to ali sa zaboravio,znate na sta mislim,npr. 7-8 sec pre kraja neke pesme u pozadini da krece odma sledeca
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2011, 18:33   #2
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Uključi equalizer, i tu imas opciju za fade in/out.
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2011, 18:48   #3
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Winamp

A koji plugi in treba dodati u WinAMP da bi mu se poboljšao zvuk? šta može da se ubaci za 5.1 sistem, primetio sam da neće da pušta DTS fajlove, a generalno rekao bi da ima mnogo lošiji zvuk nego JetAudio ili Foobar2000.
Vi što koristite ovaj player stalno dajte mi neki savet, meni se samo sviđa zbog mnogo dobrih skinova ali me zvuk razočarava, čačkao sam i sa ekvilajzerima ali slaba vajda u odnosu na druge playere jel ima neka opcija koju sam trebao a nisam uključio
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2011, 19:39   #4
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
jel ima neka opcija koju sam trebao a nisam uključio
Ima. Uninstall.

Instaliraj AIMP i uživaj...
pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pedjastudio84 na korisnoj poruci:
Zoran_KS (30.1.2011)
Stara 28.1.2011, 19:59   #5
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Studio Sound FX Freeware je dobar, kao i You Wa Shock!.
Osim toga, ne znam sta bi moglo da pravi probleme posto su popravili dekoder. Pre par meseci sam uporedjivao mp3 dekodere kod foobar-a, Winamp-a, AIMP-a, kao i par custom dekodera za Winamp. Po direknom poredjenu bitova (Bit-compare u foobaru) u odnosu na foobarov mp3 dekoder, Winampov pokazuje najmanje odstupanja.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2011, 20:08   #6
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Citat:
pedjastudio84 kaže: Pregled poruke
Ima. Uninstall.

Instaliraj AIMP i uživaj...
E pa to sam znao i sam , ali on nema SKINOVE koje winamp ima (Invicta,MMD3,S7Reflex,Trinity, a svi su fenomenalni!!! )
niti jedan od playera koji sam naveo nema takve skinove, a ne mogu da poverujem da winamp nudi lošiji zvuk od ostalih, imaju svi zajedničke komponente trebalo bi da se isto čuju barem kad je mp3 320 kbs u pitanju)
Očigledno nisam uključio neke opcije jer winamp ne poznajem... Šta ti imaš uključeno Ilidan ???

Poslednja ispravka: Levčanin (28.1.2011 u 20:11) Razlog: dopuna pitanjem
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2011, 20:15   #7
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Re: Winamp

Levčanine evo ti jedan odličan plugin koji odlično vrši svoju namenu:

http://www.fxsound.com/dfx/pages/download/index.php
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aljosa na korisnoj poruci:
Levčanin (28.1.2011)
Stara 28.1.2011, 20:19   #8
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Mozda na Winamp-ovom sajtu ima plugin koji ti je potreban?
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2011, 20:34   #9
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Mozda na Winamp-ovom sajtu ima plugin koji ti je potreban?
ma gledao sam brate zevao sam po sajtu i samo sam ove skinove poskidao i zapanjio se koliko su dobrii... inače ni jedan plugin nisam našao niti sam mogao da ukapiram čemu služi i šta popravlja.
Za foobar2000 mi bilo lako sve mi Ivanza rekao šta da stavim i u chalel mixer namestiš i zvuk milina...
A o winampu nemam pojma nikada ga nisam voleo, al kad sam video ove skinove oduševio me... pa bi voleo da ga koristim po malo pored foobara i jet audio.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2011, 20:42   #10
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Nista posebno. Ukljucen mi je ReplayGain posto su sve pesme skenirane i sadrze RG vrednosti u tagovima. Kao Output koristim AudioBurst FX (Studio Sound FX) ili You Wa Shock! i Waveout Output.
Medjutim, posto You Wa Shock! radi sa foobarom, a foobar koristim za ripovanje, konverziju i sredjivanje muzike, poceo sam da ga koristim i kao plejer.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
Levčanin (28.1.2011)
Stara 28.1.2011, 21:37   #11
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Nista posebno. Ukljucen mi je ReplayGain posto su sve pesme skenirane i sadrze RG vrednosti u tagovima. Kao Output koristim AudioBurst FX (Studio Sound FX) ili You Wa Shock! i Waveout Output.
Medjutim, posto You Wa Shock! radi sa foobarom, a foobar koristim za ripovanje, konverziju i sredjivanje muzike, poceo sam da ga koristim i kao plejer.
sva tri plugina zajedno instaliraš ???
ili samo se jedan izabere ili u kojoj komb ? ( neb da napravim karambol kao sa kodecima za video)
i gde se uključuje taj Replay Gain u winAmp i tagovima?
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2011, 2:10   #12
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Winamp

ReplayGain ujednacava jacinu zvuka na svim pesmama. Utisace ti sve novije pesme ali ne utice na sam kvalitet.
Waveout je Output plugin koji dolazi sa Winampom i daje jaci zvuk od DirectSound-a koji je defaul.
You Wa Shock je DSP plugin i radi isto sto i DFX.
Ova dva koristis u kombinaciji, ili samo Waveout ako ne zelis da menjas izvorni zvuk.
AudioBurst FX je output plugin koji koristis umesto Waveout,utice na zvuk kao YWS i koristis ga samog.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2011, 16:49   #13
johny88
Veteran
 
Član od: 24.7.2008.
Poruke: 500
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 38 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Winamp

kako da podesim replaygain u winampu? i na koju jacinu je preporucljivo(koristim i dfx audio enhancer) ako moze neko da objasni...zelim da mi sve pesme isto zvuce(neke tihe da pojacam a preglasne da smanjim), kontam da replaygain ima efekata(menja jacinu pesama) u winampu, foobar2000 i dr. programima koji imaju tu opciju, a kada naprimer narezem disk sa obradjenim pesmama, na stubu ce zvucati normalno ili se varam? koliko bi trebalo vremena winampu to da odradi na 53 000 pesama, koliko ih imam u library-ju? (ako je neki veci posao, da ostavim preko noci)...i da , ako sam nesto zeznuo, jel mogu posle da iskljucim/izbrisem RG? i da li posle reinstaliranja sistema/winampa, ostaje zabelezen gain u pesmama?? hvala unapred
johny88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2011, 19:36   #14
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Ilidan evo ja sam upoređivao malo ova tri playera.
Zaključci:
instalirao sam Studio sound FX (onaj što izgleda kao muz.stub) u Winamp i pored njega uključenog winamp daje duplo slabiju jačinu zvuka (volume) nego Jet Audio i Foobar2000(sa DSP pluginom i chanel mixerom)
Probao sam da vidim da nešto nisam lepo instalirao i zeznuo pa i prilikom ponovne instalacije isto. Da bi iole imao isti volume winamp moram da namestim do kraja klizač a na jetaudio i foobar stoji na polovini i onda su odprilike iste jačine na zvučnicima ( doduše ima i fora da se i config plugina ispod primary sound driver - master volume na klizaču pogura do maximuma) ? Jel ovo mora ovako , pa winamp je reklo bi se duplo slabiji bez tih pojačavanja.
Prosto ne mogu da verujem da je zvuk na foobaru toliko bolji u startu, nema logike ako su isti dekoderi kao na svim playerima
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2011, 22:26   #15
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Citat:
johny88 kaže: Pregled poruke
kako da podesim replaygain u winampu? i na koju jacinu je preporucljivo(koristim i dfx audio enhancer) ako moze neko da objasni...zelim da mi sve pesme isto zvuce(neke tihe da pojacam a preglasne da smanjim), kontam da replaygain ima efekata(menja jacinu pesama) u winampu, foobar2000 i dr. programima koji imaju tu opciju, a kada naprimer narezem disk sa obradjenim pesmama, na stubu ce zvucati normalno ili se varam? koliko bi trebalo vremena winampu to da odradi na 53 000 pesama, koliko ih imam u library-ju? (ako je neki veci posao, da ostavim preko noci)...i da , ako sam nesto zeznuo, jel mogu posle da iskljucim/izbrisem RG? i da li posle reinstaliranja sistema/winampa, ostaje zabelezen gain u pesmama?? hvala unapred
1. Da bi Winamp uzimao u obzir ReplayGain informaciju iz tagova potrebno je da odeš na Options - Preferences - Playback - ReplayGain, čekiraš Use ReplayGain, Amplification Mode: Apply Gain, Preferred source: Track.
2. Većina RG skenera skenira na -89dB, što je sasvim dovoljno.
3. Ako program za rezanje ne podržava RG iz tagova, narezane pesme neće imati istu jačinu. Kako da imaju, objasniću kasnije.
4. Brzina skeniranja zavisi od brzine procesora i diska. Ali, Winamp ima spor skener. Ako znaš da koristiš foobar2000, odlično. On ima brži skener. Na mom Athlon X2 4000+ i IDE WD HDD foobar skenira jednu pesmu za 2 sekunde. Kada se zavši skeniranje, pojaviće se izveštaj i potrebno je kliknuti na Update File Tags a i to ume da potraje. Doduše dosta manje od skeniranja.
5. Možeš da obrišeš RG vrednosti iz tagova ili samo da isključiš ono što si uključio po savetu iz prve tačke ovog posta. Opet, foobar je najbolji za brisanje RG vrednosti iz tagova jer ima Remove ReplayGain information from files
6. RG vrednosti ostaju i nakon reinstalacije sistema jer su sastavni deo pesama, tj. fajlova i nemaju veze sa OS-om, kompjuterom ili medijumu na kome su pesme smeštene (flash, HDD, CD, DVD, BD, online server itd.).
Pre dve nedelje sam počeo da pišem tutorijal kako se to radi u foobaru ali ga nisam završio jer sam kratak sa vremenom. Nadam se da ću ga završiti ovih dana.

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
Ilidan evo ja sam upoređivao malo ova tri playera.
Zaključci:
instalirao sam Studio sound FX (onaj što izgleda kao muz.stub) u Winamp i pored njega uključenog winamp daje duplo slabiju jačinu zvuka (volume) nego Jet Audio i Foobar2000(sa DSP pluginom i chanel mixerom)
Probao sam da vidim da nešto nisam lepo instalirao i zeznuo pa i prilikom ponovne instalacije isto. Da bi iole imao isti volume winamp moram da namestim do kraja klizač a na jetaudio i foobar stoji na polovini i onda su odprilike iste jačine na zvučnicima ( doduše ima i fora da se i config plugina ispod primary sound driver - master volume na klizaču pogura do maximuma) ? Jel ovo mora ovako , pa winamp je reklo bi se duplo slabiji bez tih pojačavanja.
Prosto ne mogu da verujem da je zvuk na foobaru toliko bolji u startu, nema logike ako su isti dekoderi kao na svim playerima
Ne znam za JetAudio ali foobar koristi logaritamski klizač (ili kako se već zove). Pošto mu zvuk ide od -100dB (potpuna tišina) do 0dB (najglasniji), postavljanjem klizača na pola je negde oko -8 ili -9dB. Winamp, čini mi se, koristi linearni klizač pa postavljanjem na pola zvuk je upola tiši. Znači, mora skoro na maksimum.
Što se tiče klizača u Studio Sound FX-u, prvi reguliše Master Volume u Windows mikseru (onaj zvučnik u Tray-u) a drugi Winampov klizač. U Studio Sound FX-u klizač je logaritamski.
DSP pluginovi pojačavaju zvuk za 5 do 10 dB dok SSFX ne pojačava toliko tako da i to može da bude uzrok razlike u jačini zvuka.
To što je zvuk tiši, ne znači i da je lošiji. Pokušaj da doteraš odprilike istu jačinu zvuka u oba plejera pa onda upoređuj kvalitet. Najbolje upoređuj bez dodataka koji menjaju sam zvuk kao što su DFX, You Wa Shock!, Ozon, Studio Sound FX i slični.
Foobar i Winamp možeš uporediti ako u Winampu kao output postaviš Waveout.
Napisao sam jedan mali tutorijal o tome kako skenirati pesme da bi dobili ReplayGain vrednosti. Javite ako ima kakvih grešaka.

Poslednja ispravka: ilidan (30.1.2011 u 0:55) Razlog: Link za tutorijal
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2011, 1:29   #16
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: Winamp

Auu od jednog bzv pitanja dokle smo stigli

thebluephoenix
Nisam uspeo to da nadjem, ali mi sad i ne treba, snasao sam se.
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2011, 2:27   #17
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Ilidan evo ovako sam doterao i kažem instalirao sam samo ovaj SSFX i uključio ga ovako. Na config mi se otvorio ovaj Audio Burst ( oni ga prave valjda) i samo sam malo pomerao klizače na njemu i tek na ovakvom položaju jačina volume zvuka je slična kao u foobar a i kvalitet skoro , mada mislim da je u foobar za nijansu topliji zvuk i prirodniji. Izgleda da je ovo maximum od winampa.
Inače kod mene na win 7 i realtecku kad pomeram master volume Audio burst (70 sam stavio vidi sliku) windows klizač u sistrayu se ne pomera , jel to nije u redu, možda moj problem leži tu ???
I sad mi samo reci koji još plugin smem da dodam u winamp pored ovog, a da ne zeznem ovaj SSFX nije loš.( kad ga isključim na dugmence zvuk je katastrofa slab i mutnjav, neuporediv, zato nikada nisam ni voleo winamp Jet Audio je zakon za njega u startua o foobaru da ne govorim)
To su moji utisci na Altecu Lansing + Realteck

slika :
offtopic (Blind Guardian je zakon )
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	play.jpg
Viđeno:	175 puta
Veličina:	97,7 KB
ID:	38397  
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2011, 10:41   #18
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Dobro je, tako odprilike i treba da bude. Prvi klizac mozes da gurnes i na 80%.
Sta da dodas uz SSFX, iskreno ne znam. Kad sam na Winampu koristim samo njega jer, iako je output plugin, procesuira zvuk kao da je DSP. Tako da dodavanje nekog DSP-a tipa DFX, YWS ili Ozon bi samo izoblicilo zvuk.
To sto kazez da je zvuk ocajan kada iskljucis obradu zvuka u SSFX imam osecaj da SSFX namerno kvari zvuk kada je iskljucen da bi delovao jos bolji ukljucen.
Edit: SSFX se ipak može koristiti sa drugim DSP pluginovima zato što njegovo interno procesuiranje ipak nije u stilu drugih DSP pluginova.

Poslednja ispravka: ilidan (30.1.2011 u 12:20) Razlog: Da isparavim samog sebe
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2011, 15:57   #19
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Ok, a jel ima neki plugin za winamp da može da pušta DTS 5.1 fajlove odnosno wav fajlove kako treba , primetio sam da foobar2000 sa pluginovima to radi perfektno.
Uzgred jel znaš možda za neki skin za foobar da valja ( ili barem neki dodatak u vidu vizuelizacije,osciloscopa,spectrograma itd) a da nije DarkOne
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2011, 3:01   #20
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Winamp

Nije mi jasno, zar Winamp nema vec sve te najbitnije pluginove u sebi. Verzija 5.60. Ne razumem se mnogo u formate ali kad instaliras winamp, u preferences pod plug-ins postoji Nullsoft Windows Media Decoder v.3.6 - kada se pristupi configure za ovaj plugin vidi se da sluzi za 5.1 wmv, wma formate, isto i Waveform Decoder v3.19 u kome stoji wav. Ili to nije to?

Mene zanima jel potrebno dodati neke pluginove winamp-u da bi zvuk bio bolji recimo flac formata ?
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gašenje programa (Winamp) posle zadatog vremena _bAD_Boy_ Audio softver 2 8.6.2009 16:37
Winamp i VP6 Flash Video Suad Novic Audio softver 0 26.5.2008 9:40
Winamp plugins Master Neo Aplikativni softver 6 24.1.2008 17:11
Winamp pitanje... Master Neo Aplikativni softver 5 2.5.2007 11:44
winamp 5.24 ostaje u processes nakon gasenja darko kovacevic Aplikativni softver 28 3.11.2006 3:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com